poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Wiceprzewodniczącą Sejmiku Wojewódzkiego została wczoraj radna Elżbieta Wójtowicz (PSL), a nowym szefem klubu Platformy Obywatelskiej Stefan Karasiński. Radni wybrali także nowych członków Rady Lubelskiej Regionalnej Kasy Chorych.
Tadeusz Sławecki (PSL) zrzekł się funkcji wiceprzewodniczącego sejmiku po tym, jak został sekretarzem stanu Ministerstwa Edukacji. PSL zgłosiło na jego miejsce Elżbietę Wójtowicz, a PO Krzysztofa Kamińskiego. Propozycję ludowców poparło 23 radnych, platformy – 6. Dziesięciu nie zagłosowało na żadną z kandydatur.
Wiceprzewodnicząca działa w ruchu ludowym od 20 lat. Dwukrotnie była członkiem Rady Naczelnej PSL. W 1989 i 1997 kandydowała bez powodzenia do Sejmu. W ostatnich wyborach została niemal senatorem.
– Chcę się skupić na realizacji kontraktu dla województwa i Strategii Rozwoju Lubelszczyzny – mówi E. Wójtowicz.
Także wczoraj z funkcji przewodniczącego klubu radnych PO zrezygnował Włodzimierz Wysocki. Na jego miejsce wybrano Stefana Karasińskiego z Białej Podlaskiej.
Radni wyłonili też nowych członków Rady LRKCh. Prawo zabrania łączenia funkcji członka rady z pracą w samorządzie. Z udziału w radzie zrezygnował Edward Hunek, marszałek województwa i Lucjan Orgasiński, sekretarz powiatu lubelskiego. Na ich miejsce wybrano Grzegorza Gliszczyńskiego z Politechniki Lubelskiej i Jana Dawidowskiego, prezesa Kółek i Organizacji Rolniczych w Tomaszowie Lub. Obaj są związani z ruchem ludowym.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!