Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 listopada 2015 r.
8:24

Nowe wykroczenia i nowe mandaty. Punkty karne także za cwaniactwo

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 21 A A

Prawdopodobnie po 4 stycznia w taryfikatorze mandatów pojawią się nowe wykroczenia i wyższe mandaty. Zmiany nie dotyczą kar za zbyt szybką jazdę, ale biorą na celownik „drogowych cwaniaków”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt zmian trafił właśnie do konsultacji międzyresortowych. Jeżeli nic się nie wydarzy, to wejdzie w życie już 4 stycznia przyszłego roku.

– To zmiany kosmetyczne, które przystosowują prawo do życia. Mają na celu podniesienie bezpieczeństwa – mówi mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w Warszawie.

I tak za jazdę bez pasów, zamiast 100 zł jak obecnie, zapłacimy 300 zł. Piraci szalejący pod marketami czy na wewnątrzosiedlowych uliczkach, nawet na prywatnych, również musza się liczyć z karą. Wśród proponowanych zmian znalazł się bowiem nowy zapis, że za spowodowanie zagrożenia poza drogami publicznymi, strefą zamieszkani lub ruchu, kierowca ryzykuje otrzymaniem 6 punktów karnych.

Znacznie więcej ma kosztować nieuprawnione parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych. Oprócz mandatu kierowca dostanie 7 pkt karnych. Natomiast jazda po chodniku lub przejściu dla pieszych, np. żeby ominąć korek, będzie kosztować 5 punktów karnych.

– Zapewniam jednak, że nie są prowadzone prace by uzależnić wysokość mandatu za przekroczenie prędkości od średniej płacy. Wbrew doniesieniom medialnym, takich pomysłów nie ma – dodaje Marek Konkolewski.

Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 15:04
300 złotych za brak zapiętych pasów? w 6 na 10 przypadkach zapięte pasy powodują większe obrażenia.
Avatar
WOJO / 3 listopada 2015 o 18:10

Dlaczego nie podniesiono wysokości mandatu i ilości punktów dla kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie na żółtym świetle, choć czasami jadą na zielonym, ale wiedzą, że nie zjadą z skrzyżowania, tylko go blokują i tamują ruch dla innych użytkowników drogi.

Ponieważ przepis ten jest "trudny" do wyegzekwowania. Dzielni panowie w białych czapeczkach musieliby porzucić intratne polowania na przekraczających prędkość.  :)  Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, w której na zakorkowanym po brzegi skrzyżowaniu Chopina i Ewangelickiej, patrol wystawia mandaty za rzeczone wykroczenie.

Ponieważ przepis ten jest "trudny" do wyegzekwowania. Dzielni panowie w białych czapeczkach musieliby porzucić intratne polowania na przekraczających prędkość.  :)  Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, w której na zakorkowanym po brzegi skrzyżowaniu Chopina i Ewangelickiej, patrol wystawia mandaty za rzeczone wykroczenie.

rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 08:20
Dlaczego nie podniesiono wysokości mandatu i ilości punktów dla kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie na żółtym świetle, choć czasami jadą na zielonym, ale wiedzą, że nie zjadą z skrzyżowania, tylko go blokują i tamują ruch dla innych użytkowników drogi.
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 06:49
Jeżeli jadę sam i mam nie zapięte pasy dlaczego mam być karany?Nie stwarzam żadnego zagrożenia dla innych,a o swoim życiu chcę decydować sam.
Avatar
WOJO / 3 listopada 2015 o 05:30

Wpuścilem niedawno gościa który chciał z Radziszewskiego wyjechać na Sowińskiego, dosłownie za chwilę sam się znalazłem w sytuacji, że potrzebowałem jego uprzejmości by wpuścił mnie na pas do jazdy na wprost przed Racławickimi w Poniatowskiego. Mało że mnie nie wpuścił przed siebie to trąbił na mnie, że wjechałem przed niego. Ot byłem pewien, że skoro ja byłem dla niego uprzejmy to odwdzięczy siię tym samym. Ależ byłem naiwny. Jeszcze na Smorawińskiego na mnie trąbił.

I czy ta sytuacja utwierdziła Pana w przekonaniu, że nie warto ustępować (lub szerzej - być uprzejmym) na drodze? Sam jestem człowiekiem, który po wielu latach spędzonych za kierownicą, dostrzega sporo mankamentów współczesnego kierowcy. Nie zmienia to jednak mojego podejścia do sposobu kierowania. Mimo iż wielokrotnie odczułem osobiście brak kultury ze strony kierowców, nie zwalnia mnie to z bycia kulturalnym, a przede wszystkim myślącym na drodze. Uczmy się od narodów, gdzie jeżdżenie "na zakładkę" jest standardem. Tam naprawdę jeździ się szybciej i przyjemniej. Może dzięki temu Lublin przestanie być postrzegany jako skansen i zaścianek współczesnej Polski.

I czy ta sytuacja utwierdziła Pana w przekonaniu, że nie warto ustępować (lub szerzej - być uprzejmym) na drodze? Sam jestem człowiekiem, który po wielu latach spędzonych za kierownicą, dostrzega sporo mankamentów współczesnego kierowcy. Nie zmienia to jednak mojego podejścia do sposobu kierowania. Mimo iż wielokrotnie odczułem osobiście brak kultury ze strony kierowców, nie zwalnia mnie to z bycia kulturalnym, a przede wszystkim myślącym na drodze. Uczmy się od narodów, gdzie jeżdżenie "na zakładkę" jest standardem. Tam nap... rozwiń

Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 23:12
A Gdzie w tym wszystkim podatek drogowy który kilka lat temu został wliczony w wliczony w cenę paliwa?
Avatar
opiniak.tom / 2 listopada 2015 o 20:04

Wpuścilem niedawno gościa który chciał z Radziszewskiego wyjechać na Sowińskiego, dosłownie za chwilę sam się znalazłem w sytuacji, że potrzebowałem jego uprzejmości by wpuścił mnie na pas do jazdy na wprost przed Racławickimi w Poniatowskiego. Mało że mnie nie wpuścił przed siebie to trąbił na mnie, że wjechałem przed niego. Ot byłem pewien, że skoro ja byłem dla niego uprzejmy to odwdzięczy siię tym samym. Ależ byłem naiwny. Jeszcze na Smorawińskiego na mnie trąbił.

Avatar
WOJO / 2 listopada 2015 o 18:29

jeszcze powinny być mandaty za cwaniactwo wszelkiej maści przy omijaniu korków - np. wpychanie sie przed samochody stojące do skrętu, bo sie nie chce stac w korku. zresztą, do tego trzeba tez myslenia innych - przydała by sie tka akcja - nie wpuszczać cwaniaków, niech stoja w korkach, ale zawsze sie takie jełopy znajdą, które wpuszczają, np. nagminnie na lewy pas na głębokiej rano. To brak kultury, a my nie mozemy tego tolerować. Kazdemu się spieszy, a zuwazcie, że kilka wpuszczonych osób i wy stoicie grzecznie w korku kolejne swiatła. Taki psudocwaniak zamknięty w soim samochodziku w relacji face to face by sie nie wepchnął. apeluję - nie wpuszcząć cwaniaków, zauważyłem, że niektórzy sobie zrobili taki satły styl jazdy i nie stoja w korkach tylko notorycznie sie wpychaja na wiejskiego chama, te same samochody, jade codzinnei o tej samej porze i widzę.

Zgadzam się z tą wypowiedzią, ale tylko częściowo. Za cwaniactwo w postaci np. jazdy na wprost z pasa do skrętu w lewo (Poniatowskiego-Popiełuszki), karałbym z cała surowością. Jednak nie zgadzam się, że wpuszczenie na swój pas kogoś stojącego na sąsiednim pasie ruchu powinno być piętnowane. Proszę przemyślec swoje postepowanie, bo wnioskuję, że należy Pan/Pani do kategorii kierowców, których często spotykam, a którzy to kierowcy "ślepną" po zajęciu miejsca za kierownicą własnego auta. Współczuję Panu/Pani podejścia do innych kierujących. Mam nadzieję, że jednak spotka Pan/Pani na swojej drodze więcej życzliwych kierowców, niż dotychczas i podejście się diametralnie zmieni. Dzisiaj ja kogoś wuszczę, jutro mogę sam liczyć na uprzejmość z czyjejś strony - lżej się żyje. :D

Zgadzam się z tą wypowiedzią, ale tylko częściowo. Za cwaniactwo w postaci np. jazdy na wprost z pasa do skrętu w lewo (Poniatowskiego-Popiełuszki), karałbym z cała surowością. Jednak nie zgadzam się, że wpuszczenie na swój pas kogoś stojącego na sąsiednim pasie ruchu powinno być piętnowane. Proszę przemyślec swoje postepowanie, bo wnioskuję, że należy Pan/Pani do kategorii kierowców, których często spotykam, a którzy to kierowcy "ślepną" po zajęciu miejsca za kierownicą własnego auta. Współczuję Panu/Pani podejścia do innyc... rozwiń

Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 15:06
JAK BY SIE POPRAWILO BEZPIECZENSTWO NA DOGACH /BOLALO BY WSZYSTKICH PRZY KASIE SZCZEGOLNIE/ jeste m za wprowadzeniem wysokość mandatu za przekroczenie prędkości od średniej płacy
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 14:35
I właśnie przez takie kretyńskie pomysły śmieją się z nas w Europie.... Właśnie jak mogą ukarać mnie na prywatnej drodze.... NA MOJEJ WŁASNEJ DRODZE!!! przecież tak naprawdę to Oni bez mojego pozwolenia nie mogą na nią wjechać chyba nie!!!!!! A poza ty, to czego znowu dobierają się do dupy zwykłym kierowcom.??? Niech zaczną karać tych którzy są odpowiedzialni za stan dróg na które to płacimy gigantyczne pieniądze które są między innymi wliczone w cenę paliw... A może niedługo będziemy musieli wystąpić o pozwolenie na wyjechanie gdziekolwiek w trasę do szanownych Państwa............ QRWA co wy robicie LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I właśnie przez takie kretyńskie pomysły śmieją się z nas w Europie.... Właśnie jak mogą ukarać mnie na prywatnej drodze.... NA MOJEJ WŁASNEJ DRODZE!!! przecież tak naprawdę to Oni bez mojego pozwolenia nie mogą na nią wjechać chyba nie!!!!!! A poza ty, to czego znowu dobierają się do dupy zwykłym kierowcom.??? Niech zaczną karać tych którzy są odpowiedzialni za stan dróg na które to płacimy gigantyczne pieniądze które są między innymi wliczone w cenę paliw... A może niedługo będziemy musieli wystąpić o pozwolenie na wyjechanie gdziekolwiek ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 15:04
300 złotych za brak zapiętych pasów? w 6 na 10 przypadkach zapięte pasy powodują większe obrażenia.
Avatar
WOJO / 3 listopada 2015 o 18:10

Dlaczego nie podniesiono wysokości mandatu i ilości punktów dla kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie na żółtym świetle, choć czasami jadą na zielonym, ale wiedzą, że nie zjadą z skrzyżowania, tylko go blokują i tamują ruch dla innych użytkowników drogi.

Ponieważ przepis ten jest "trudny" do wyegzekwowania. Dzielni panowie w białych czapeczkach musieliby porzucić intratne polowania na przekraczających prędkość.  :)  Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, w której na zakorkowanym po brzegi skrzyżowaniu Chopina i Ewangelickiej, patrol wystawia mandaty za rzeczone wykroczenie.

Ponieważ przepis ten jest "trudny" do wyegzekwowania. Dzielni panowie w białych czapeczkach musieliby porzucić intratne polowania na przekraczających prędkość.  :)  Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, w której na zakorkowanym po brzegi skrzyżowaniu Chopina i Ewangelickiej, patrol wystawia mandaty za rzeczone wykroczenie.

rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 08:20
Dlaczego nie podniesiono wysokości mandatu i ilości punktów dla kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie na żółtym świetle, choć czasami jadą na zielonym, ale wiedzą, że nie zjadą z skrzyżowania, tylko go blokują i tamują ruch dla innych użytkowników drogi.
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 06:49
Jeżeli jadę sam i mam nie zapięte pasy dlaczego mam być karany?Nie stwarzam żadnego zagrożenia dla innych,a o swoim życiu chcę decydować sam.
Avatar
WOJO / 3 listopada 2015 o 05:30

Wpuścilem niedawno gościa który chciał z Radziszewskiego wyjechać na Sowińskiego, dosłownie za chwilę sam się znalazłem w sytuacji, że potrzebowałem jego uprzejmości by wpuścił mnie na pas do jazdy na wprost przed Racławickimi w Poniatowskiego. Mało że mnie nie wpuścił przed siebie to trąbił na mnie, że wjechałem przed niego. Ot byłem pewien, że skoro ja byłem dla niego uprzejmy to odwdzięczy siię tym samym. Ależ byłem naiwny. Jeszcze na Smorawińskiego na mnie trąbił.

I czy ta sytuacja utwierdziła Pana w przekonaniu, że nie warto ustępować (lub szerzej - być uprzejmym) na drodze? Sam jestem człowiekiem, który po wielu latach spędzonych za kierownicą, dostrzega sporo mankamentów współczesnego kierowcy. Nie zmienia to jednak mojego podejścia do sposobu kierowania. Mimo iż wielokrotnie odczułem osobiście brak kultury ze strony kierowców, nie zwalnia mnie to z bycia kulturalnym, a przede wszystkim myślącym na drodze. Uczmy się od narodów, gdzie jeżdżenie "na zakładkę" jest standardem. Tam naprawdę jeździ się szybciej i przyjemniej. Może dzięki temu Lublin przestanie być postrzegany jako skansen i zaścianek współczesnej Polski.

I czy ta sytuacja utwierdziła Pana w przekonaniu, że nie warto ustępować (lub szerzej - być uprzejmym) na drodze? Sam jestem człowiekiem, który po wielu latach spędzonych za kierownicą, dostrzega sporo mankamentów współczesnego kierowcy. Nie zmienia to jednak mojego podejścia do sposobu kierowania. Mimo iż wielokrotnie odczułem osobiście brak kultury ze strony kierowców, nie zwalnia mnie to z bycia kulturalnym, a przede wszystkim myślącym na drodze. Uczmy się od narodów, gdzie jeżdżenie "na zakładkę" jest standardem. Tam nap... rozwiń

Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 23:12
A Gdzie w tym wszystkim podatek drogowy który kilka lat temu został wliczony w wliczony w cenę paliwa?
Avatar
opiniak.tom / 2 listopada 2015 o 20:04

Wpuścilem niedawno gościa który chciał z Radziszewskiego wyjechać na Sowińskiego, dosłownie za chwilę sam się znalazłem w sytuacji, że potrzebowałem jego uprzejmości by wpuścił mnie na pas do jazdy na wprost przed Racławickimi w Poniatowskiego. Mało że mnie nie wpuścił przed siebie to trąbił na mnie, że wjechałem przed niego. Ot byłem pewien, że skoro ja byłem dla niego uprzejmy to odwdzięczy siię tym samym. Ależ byłem naiwny. Jeszcze na Smorawińskiego na mnie trąbił.

Avatar
WOJO / 2 listopada 2015 o 18:29

jeszcze powinny być mandaty za cwaniactwo wszelkiej maści przy omijaniu korków - np. wpychanie sie przed samochody stojące do skrętu, bo sie nie chce stac w korku. zresztą, do tego trzeba tez myslenia innych - przydała by sie tka akcja - nie wpuszczać cwaniaków, niech stoja w korkach, ale zawsze sie takie jełopy znajdą, które wpuszczają, np. nagminnie na lewy pas na głębokiej rano. To brak kultury, a my nie mozemy tego tolerować. Kazdemu się spieszy, a zuwazcie, że kilka wpuszczonych osób i wy stoicie grzecznie w korku kolejne swiatła. Taki psudocwaniak zamknięty w soim samochodziku w relacji face to face by sie nie wepchnął. apeluję - nie wpuszcząć cwaniaków, zauważyłem, że niektórzy sobie zrobili taki satły styl jazdy i nie stoja w korkach tylko notorycznie sie wpychaja na wiejskiego chama, te same samochody, jade codzinnei o tej samej porze i widzę.

Zgadzam się z tą wypowiedzią, ale tylko częściowo. Za cwaniactwo w postaci np. jazdy na wprost z pasa do skrętu w lewo (Poniatowskiego-Popiełuszki), karałbym z cała surowością. Jednak nie zgadzam się, że wpuszczenie na swój pas kogoś stojącego na sąsiednim pasie ruchu powinno być piętnowane. Proszę przemyślec swoje postepowanie, bo wnioskuję, że należy Pan/Pani do kategorii kierowców, których często spotykam, a którzy to kierowcy "ślepną" po zajęciu miejsca za kierownicą własnego auta. Współczuję Panu/Pani podejścia do innych kierujących. Mam nadzieję, że jednak spotka Pan/Pani na swojej drodze więcej życzliwych kierowców, niż dotychczas i podejście się diametralnie zmieni. Dzisiaj ja kogoś wuszczę, jutro mogę sam liczyć na uprzejmość z czyjejś strony - lżej się żyje. :D

Zgadzam się z tą wypowiedzią, ale tylko częściowo. Za cwaniactwo w postaci np. jazdy na wprost z pasa do skrętu w lewo (Poniatowskiego-Popiełuszki), karałbym z cała surowością. Jednak nie zgadzam się, że wpuszczenie na swój pas kogoś stojącego na sąsiednim pasie ruchu powinno być piętnowane. Proszę przemyślec swoje postepowanie, bo wnioskuję, że należy Pan/Pani do kategorii kierowców, których często spotykam, a którzy to kierowcy "ślepną" po zajęciu miejsca za kierownicą własnego auta. Współczuję Panu/Pani podejścia do innyc... rozwiń

Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 15:06
JAK BY SIE POPRAWILO BEZPIECZENSTWO NA DOGACH /BOLALO BY WSZYSTKICH PRZY KASIE SZCZEGOLNIE/ jeste m za wprowadzeniem wysokość mandatu za przekroczenie prędkości od średniej płacy
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 14:35
I właśnie przez takie kretyńskie pomysły śmieją się z nas w Europie.... Właśnie jak mogą ukarać mnie na prywatnej drodze.... NA MOJEJ WŁASNEJ DRODZE!!! przecież tak naprawdę to Oni bez mojego pozwolenia nie mogą na nią wjechać chyba nie!!!!!! A poza ty, to czego znowu dobierają się do dupy zwykłym kierowcom.??? Niech zaczną karać tych którzy są odpowiedzialni za stan dróg na które to płacimy gigantyczne pieniądze które są między innymi wliczone w cenę paliw... A może niedługo będziemy musieli wystąpić o pozwolenie na wyjechanie gdziekolwiek w trasę do szanownych Państwa............ QRWA co wy robicie LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I właśnie przez takie kretyńskie pomysły śmieją się z nas w Europie.... Właśnie jak mogą ukarać mnie na prywatnej drodze.... NA MOJEJ WŁASNEJ DRODZE!!! przecież tak naprawdę to Oni bez mojego pozwolenia nie mogą na nią wjechać chyba nie!!!!!! A poza ty, to czego znowu dobierają się do dupy zwykłym kierowcom.??? Niech zaczną karać tych którzy są odpowiedzialni za stan dróg na które to płacimy gigantyczne pieniądze które są między innymi wliczone w cenę paliw... A może niedługo będziemy musieli wystąpić o pozwolenie na wyjechanie gdziekolwiek ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 4 7

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 6 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 30 3

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 28 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 53 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!