piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Nowy dyrektor GDDKiA: Zbudujemy S17 aż do Warszawy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 listopada 2011, 14:17

* O fotel dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA ubiegało się dwóch kandydatów – Marian Nagórny oraz
* O fotel dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA ubiegało się dwóch kandydatów – Marian Nagórny oraz

Rozmowa z Marianem Nagórnym, nowym dyrektorem lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

• Przejął pan funkcję szefa krajowych dróg w regionie w momencie realizacji ważnych inwestycji – pięciu odcinków S17 oraz trzech obwodnic: Kocka i Woli Skromowskiej, Frampola oraz Hrubieszowa. Czy wykonawcy zdążą z terminami?

– Na S17 realizowane są trzy z pięciu odcinków. Tu nie ma żadnych zagrożeń terminów. Wprawdzie deszczowe wiosna i lato negatywnie wpłynęły na tempo robót, ale długa i pogodna jesień pozwala nadrobić zaległości. Dwa pozostałe odcinki, numer 3 i 4, są w fazie procedur. I tak w przypadku odcinka 3, Dąbrowica–Lubartów, trwa spór pomiędzy hiszpańskimi firmami, które chcą wykonywać to zadanie. Na rozstrzygnięcie musimy jeszcze poczekać ok. miesiąca. Natomiast na odcinek 4, pomiędzy węzłami Lubartów i Witosa, niebawem, być może w przyszłym tygodniu, zaprosimy wykonawcę do podpisania umowy. To tyle w kwestii S17.

• A obwodnice?

– Jeszcze tym roku chcemy puścić ruch po obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej, mimo że termin oddania do użytku tej inwestycji to kwiecień przyszłego roku. Ociąga się wykonawca obwodnicy Frampola. Został już ponaglony i termin oddania do użytkowania nie jest zagrożony.

• Coraz głośniej mówi się, że lubelski oddział będzie przygotowywać i wykonywać S17 od węzła Sielce do Warszawy. Czy potwierdza pan tę informację?

– Rzeczywiście, jesteśmy już po pierwszych rozmowach w tej sprawie z naszą centralą. W skrócie można powiedzieć, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nasz oddział będzie odpowiadać za wykonanie S17 od warszawskiego węzła Lubelska do obwodnicy Garwolina i dalej – od końca tej obwodnicy do obecnie budowanej S17, czyli do węzła Sielce przed Kurowem. To zadanie jest przewidziane do realizacji w latach 2014–2020, a że na Mazowszu będzie realizowanych ponad dwadzieścia zadań, to nasz oddział przejmie przygotowanie i przeprowadzenie tej inwestycji.

• A co z S19?

– Przygotowujemy odcinki od Lubartowa do Kraśnika i dalej – od Kraśnika do Niska. Mamy na to środki. Chodzi o dokumentację projektową, uzgodnienia i uzyskanie decyzji środowiskowych, lokalizacyjnych, budowlanych. Mogę powiedzieć, że wspomniane odcinki S19 są planowane jako dwupasmowa droga ekspresowa. Oczywiście ta inwestycja wiąże się nierozerwalnie z zachodnią obwodnicą Lublina. W tej sprawie czekamy obecnie na kasację poprzedniego, niekorzystnego dla nas wyroku sądu.

W znacznym stopniu zaawansowane są także prace przygotowawcze obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. W styczniu uzyskaliśmy pozwolenia budowlane ważne na trzy lata. Chcielibyśmy ruszyć z tą inwestycją przed upływem daty ważności tego pozwolenia. Równie szybko chcielibyśmy rozpocząć budowę II etapu obwodnicy Puław, a także Gorajca.

• Jak pan ocenia jakość robót wykonywanych na obecnie realizowanych odcinkach S17?

- Cały czas monitorujemy jakość prac. Czasami są rozbieżności pomiędzy deklaracjami wykonawców, a wynikami badań naszego mobilnego laboratorium. Na bieżąco egzekwujemy naprawę stwierdzonych uchybień, głównie dotyczących jakości robót ziemnych.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
.
myslacy
mati
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

.
. (15 listopada 2011 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='myslacy' timestamp='1321356922' post='558496']
chłopie weś spójrz na mape, do A4 i Rzeszowa pojedziesz 19-tką, na ukraine 17-tką; po co pisać takie głupoty, pewnie mieszkasz gdzieś na wsi przy tej DW
[/quote]
Drogą 835 jezdzą mieszkańcy Lublina do Przemysla i w Bieszczady.Droga krajowa DK 74 jest podporzadkowana drodze 835 we Frampolu, gdzie ma powstać opisywana obwodnica, bo na DK 74 ruch jest wielokrotnie mniejszy niz na 835.Na drodze Janów Frampol Gorajec Szczebrzeszyn ruch jest niewielki. To jest informacja, a nie niekompetencja.
Rozwiń
myslacy
myslacy (15 listopada 2011 o 12:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='.' timestamp='1321283108' post='558163']
Nic głupszego jak obwodnica Frampola północna i obwodnica Gorajca nie mozna było wymyslić.DW 835 Lublin Biłgoraj Sieniawa Przeworsk Grabownica Starzeńska to biegnaca wprost na południe droga z Lublina do Przemysla, autostrady A-4, przejscia Hrebenne-Rawa Ruska przez Tomaszów, przejscia Budomierz Hruszew przez Lubaczów, przejscia Korczowa Krakowiec i przejscia Medyka Szegini.Jest to droga wojewódzka. Droga do wioski Gorajec przed Radacznicą i Szczebrzeszynem to droga krajowa dla pojazdów do 8 ton.
[/quote]

chłopie weś spójrz na mape, do A4 i Rzeszowa pojedziesz 19-tką, na ukraine 17-tką; po co pisać takie głupoty, pewnie mieszkasz gdzieś na wsi przy tej DW
Rozwiń
mati
mati (14 listopada 2011 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a o S12 nic nie ma mowy..... Chełm to Chełm, wszyscy budują odwodnice itp. a 'władze' powtarzają, że nie ma na to pieniędzy, ale jak widać są i wystarczy się postarać....
Rozwiń
f
f (14 listopada 2011 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pozytaj sobie rozporządzenie dotyczące budowy dróg i nie płacz i nie użalaj sie nad swoją niewidza i głupotą.........s-17 lublin-wawa jest na głownej liście jak białystok-wawa jak kraków-wawa-gdański, poznań-wrocław i kilka innych projektów....lublin-rzeszów w rezeriwe
Rozwiń
krystin
krystin (14 listopada 2011 o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obiecanki ze droga Lublin -Warszawa bedzie budowana w latasch 2014 -2020 usiąsc i płakać gdy cała Polska będzie miała autostrady czy drogi ekspresowe Lubelszczyzna MOŻE?????? dostanie kase na droge ekspresowe ,obodnice Lublina, Pulaw droge do Opola i most na Wisle.A droga załoczona Lublin Biłgoraj cho cho cho Bóg wie kiedy powstanie,szczególnie pod rzadami obecnymi .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!