piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Nowy kierownik w Urzędzie Marszałkowskim. Z parku technologicznego

Autor: toma, rs

Justyna Orzeł-Szczepańska
Justyna Orzeł-Szczepańska

Była dyrektor Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego Justyna Orzeł-Szczepańska została zatrudniona w Urzędzie Marszałkowskim. Od 3 października pełni obowiązki kierownika Oddziału Nadzoru Właścicielskiego w Departamencie Mienia i Inwestycji.

Posadę otrzymała bez konkursu. – Panią Orzeł-Szczepańską zatrudniono na podstawie umowy o pracę na czas zastępstwa za innego pracownika na stanowisku ds. analiz ekonomicznych spółek. Jednocześnie zostało jej powierzone pełnienie obowiązków kierownika. Spełnia wszystkie niezbędne wymagania – informuje Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa. Jak dodaje, na kierowniczym stanowisku od ok. trzech lat był wakat. Dlaczego zatem nie obsadzono go wcześniej? – Nie było nikogo, kto byłby w stanie podołać temu zadaniu – wyjaśnia rzeczniczka.

Justyna Orzeł-Szczepańska pracę w PPNT straciła w następstwie przekształcenia go w miejską spółkę. W konkursie na stanowisko jej prezesa przegrała z popieranym przez PiS Tomaszem Szymajdą. Co ciekawe, kontrola, która została przeprowadzona w technoparku tuż po objęciu przez niego władzy, wykazała liczne nieprawidłowości. Chodziło m.in. o niekorzystne zapisy w umowach zawieranych przez najemców oraz opóźnienia w płaceniu przez nich czynszu. Co prawda pilnowanie tych spraw należało do ówczesnej prezes spółki Nieruchomości Puławskie, Anny Pacochy (której podlegał park), ale częściowa odpowiedzialność za zarządzanie nim spoczywała również na jego dyrektorce.

Z kolei w tym roku wyszło na jaw, że kłopotów z najemcami parku w przeszłości było więcej. Jak przyznał Przemysław Pytlak, przewodniczący rady nadzorczej spółki, część ze start-upów naginała prawo do tego, by przedłużać korzystanie z ulg podatkowych. W związku z tymi nieprawidłowościami w tym roku pracownicy PPNT byli przesłuchiwani w charakterze świadków przez lubelską prokuraturę.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(37) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 października 2017 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najlepsze fachowce to som z ZSLu.
Rozwiń
Gość
Gość (23 października 2017 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Azoty borykaja sie z brakiem fachowców. To co robiły kadrt za PO teraz wychodzi.
Rozwiń
Gość
Gość (21 października 2017 o 14:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żenujące to wszystko.
Rozwiń
stop Misiewiczom
stop Misiewiczom (20 października 2017 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Za poprzedniej Pani Dyrektor PPNT się rozwijał. Zdecydowanie przeważały opinie pozytywne. PiS swoimi metodami wymusił na Groblu  przejęcie kontroli nad PPNT obsadził go swoimi pisiewiczami i dzisiaj park się zwija i popada w tarapaty finansowe, a dla przykrycia swojej nieudolności w swoim stylu puszczają do prasy jakieś insynuacje. Prawda i tak wyjdzie na jaw i to już niedługo...
 Lepiej niech Grobel i reszta Misiewiczów rządzi sie swoimi a nie naszymi pieniadzmi! Wara od parku
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2017 o 15:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
panie redaktorze są ciekawsze tematy w puławach: "ostatnim punktem była informacja o pomysłach zarządu tarnowskiej spółki na zmiany w obszarze audytu oraz handlu agro. grupa azoty proponuje utworzenie korporacyjnych departamentów dotyczących tych dwóch obszarów z kierownictwem w tarnowie. miałyby one wchłonąć odpowiadające im obszary z wszystkich czterech spółek grupy wraz z podległymi pracownikami, prawdopodobnie na podst. par 231 kodeksu pracy." ***zzprc.pulawy.pl/news.php?readmore=1384
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (37)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!