Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 maja 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Nowy most na Bystrzycy i dojazd na Nowy Świat. Przedłużą ul. Zana?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
73 28 A A

Ul. Zana może zostać przedłużona o 1,5 kilometra od ul. Nadbystrzyckiej aż do… Nowego Światu. A to oznacza również budowę nowego mostu na Bystrzycy. Ratusz szykuje już dokumenty i chce powalczyć o unijne pieniądze na inwestycję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowa część ul. Zana zaczynać ma się przy skrzyżowaniu z ul. Nadbystrzycką, a kończyć w miejscu, gdzie stykają się: ul. Wrotkowska, Nowy Świat i ul. Smoluchowskiego w pobliżu Zakładów Tytoniowych i Lubelli.

Planowana droga na całej długości będzie mieć dwie jezdnie, a na każdej z nich mają być po dwa pasy ruchu. Wzdłuż jezdni przewidziane są również ścieżki rowerowe. Konieczne będzie także zaprojektowanie nowego mostu na Bystrzycy. Tuż za nim znaleźć ma się nowe skrzyżowanie. Tam przedłużona ul. Zana ma przecinać Trasę Zieloną, która będzie biegła równolegle do ul. Krochmalnej. Ma to być klasyczne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Ale nieco dalej ul. Zana ma być poprowadzona wiaduktem nad ul. Krochmalną. Miejskie plany przewidują, że będzie to mniej więcej w okolicach ul. Włościańskiej.

Do rozwiązania jest jeszcze jeden problem: przeprowadzenie drogi nad torami kolejowymi. - W tej sprawie toczą się już rozmowy z koleją - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. - Dotyczą m.in. kwestii przeniesienia newralgicznej bocznicy biegnącej do ul. Diamentowej.
Ratusz już przygotowuje wstępne dokumenty dotyczące tej inwestycji. - Fiszka, którą chcemy przekazać dalej, jest już prawie gotowa - mówi Kieliszek. - Nowy odcinek ul. Zana powinien usprawnić przejazd w osi wschód-zachód - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. - Chcemy, żeby ta droga odciążyła nam trochę ul. Głęboką oraz Al. Racławickie - dodaje. Na tym etapie przedsięwzięcia miasto nie chce wypowiadać się na temat terminy przeprowadzenia tej inwestycji.

Ruch na ul. Głębokiej zapewne znacznie wzrośnie po otwarciu nowego mostu na Bystrzycy, który ma powstać wraz z przebudową i przedłużeniem ul. Muzycznej. Dla tej inwestycji miasto chce pozyskać dotację z resztek unijnych funduszy. Jeśli takie pieniądze się pojawią, to prace przy przedłużeniu Muzycznej i budowie mostu będą mogły się zacząć jesienią, a pod koniec przyszłego roku trasa miałaby być już gotowa.

W przyszłości okolice Zakładów Tytoniowych będą wyglądać inaczej, bo miasto oprócz przedłużenia ul. Zana planuje jeszcze przedłużenie ul. Dywizjonu 303 do Wrotkowskiej. W połączeniu z nowym odcinkiem ul. Zana stworzyłoby to dogodny dojazd m.in. z Bronowic na LSM.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 10:11
Za rok wybory i Żuk dwoi się i troi.
Avatar
lublin lub sum / 12 maja 2014 o 18:25

He, he, ale jaja. W ciągu ostatnich kilkunastu dni mamy obiecaną przez Żuka i jego ludzi chińską fabrykę autobusów elektrycznych, konkurencyjną produkcję podobnych autobusów przez Ursus i dwa mosty na Bystrzycy a prawda jest jak zwykle taka, że wybory już niedługo i to dlatego te bajki. Może uwierzyłbym, że to nie bajki gdyby nie zniszczony skwerek między Świętoduską i Lubartowską, który woła o pomstę do nieba oraz zmarnowanie kilku milionów na projekt tunelu pod Sowińskiego a teraz jeszcze zniszczona zieleń w parku Ludowym niby przez budowę ulicy, która jak dobrze pójdzie zacznie się dopiero jesienią. Skoro ratuszowa władza nie potrafi poradzić sobie z tymi problemami to jak może pakować się w inne projekty? To wszystko jest raczej mało realne. Dobrze będzie jeśli te autobusy elektryczne Ursusa wyjdą i przedłużenie Muzycznej się uda. W resztę raczej nie wierzę. 

He, he, ale jaja. W ciągu ostatnich kilkunastu dni mamy obiecaną przez Żuka i jego ludzi chińską fabrykę autobusów elektrycznych, konkurencyjną produkcję podobnych autobusów przez Ursus i dwa mosty na Bystrzycy a prawda jest jak zwykle taka, że wybory już niedługo i to dlatego te bajki. Może uwierzyłbym, że to nie bajki gdyby nie zniszczony skwerek między Świętoduską i Lubartowską, który woła o pomstę do nieba oraz zmarnowanie kilku milionów na projekt tunelu pod Sowińskiego a teraz jeszcze zniszczona zieleń w parku Ludowym niby przez bud... rozwiń

Avatar
Cancer / 12 maja 2014 o 16:42

Komentowanie tego artykułu nie ma najmniejszego sensu. Czyżby nikt nie zuważył, że tytuł opatrzony jest znakiem zapytania? Naiwni się cieszą, rozsądni piszą, że są inwestycje ważniejsze, realiści, że to wirtualna kiełbasa wyborcza. I tak jest. Ta inwestycja to niewyobrażalne koszty powyżej 0,5 mld zł i w bieżącym dziesięcioleciu nieprawdopodobna.

Panowie z Ratusza kończcie to co zaczęliście!!!

Avatar
trthtrh / 12 maja 2014 o 15:00

ludzie, ludzie, kiełbasę rzucili !! Wyborczą...

Kiełbasa to po niemiecku Wurst... ;-)

Avatar
gośść / 12 maja 2014 o 14:35

Ale uważam że tunel pod Racławickimi jest na dzisiaj najbardziej potrzebny, plany są , kasa z unii też (nowa 10 cio latka zatwierdzona) nie wiem w czym problem.....i dlaczego tak się przed tym bronią.....bo to był pomysł innej ekipy politycznej? Jeśli tak, to widać jak im zależy na ludziach i mieście.....

Co za propagandowy bełkot. Czy ty zdajesz sobie sprawę ile kosztowałby taki tunel? Tunel nie jest wcale najpilniejsza inwestycją, ba.... biorąc pod uwagę zasobność miasta i inne aspekty takie jak choćby koszt budowy wydaje się zupełnie zbędny i niepotrzebny(są do zrobienia dużo ważniejsze inwestycje) są rozwiązania niegorsze od tunelu i kosztujące dużo mniej niż grube pareset mln zł.

Co za propagandowy bełkot. Czy ty zdajesz sobie sprawę ile kosztowałby taki tunel? Tunel nie jest wcale najpilniejsza inwestycją, ba.... biorąc pod uwagę zasobność miasta i inne aspekty takie jak choćby koszt budowy wydaje się zupełnie zbędny i niepotrzebny(są do zrobienia dużo ważniejsze inwestycje) są rozwiązania niegorsze od tunelu i kosztujące dużo mniej niż grube pareset mln zł.

rozwiń
Avatar
Marcin / 12 maja 2014 o 13:59

Ale uważam że tunel pod Racławickimi jest na dzisiaj najbardziej potrzebny, plany są , kasa z unii też (nowa 10 cio latka zatwierdzona) nie wiem w czym problem.....i dlaczego tak się przed tym bronią.....bo to był pomysł innej ekipy politycznej? Jeśli tak, to widać jak im zależy na ludziach i mieście.....

Avatar
alf / 12 maja 2014 o 12:58

na Kaskadowej jest nowa nawierzchnia. Dziury są kilka razy większe i głębsze niż jeszcze 3 miesiące temu...

Avatar
jerzy / 12 maja 2014 o 12:22

Wirtualne plany przed wyborami a do tej pory Pan Prezydent nie wywiązał się ze zobowiązania jakie złożył na spotkaniu z mieszkańcami dzielnicy, że służby podległe ratuszowi dokonają remontu nawierzchni ul. Kaskadowej!

Avatar
kiełbasa_wyborcza / 12 maja 2014 o 11:36

ludzie, ludzie, kiełbasę rzucili !! Wyborczą...

Avatar
MAD / 12 maja 2014 o 11:27

Mi jako kierowcy brakuje takiej nitki.

Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 10:11
Za rok wybory i Żuk dwoi się i troi.
Avatar
lublin lub sum / 12 maja 2014 o 18:25

He, he, ale jaja. W ciągu ostatnich kilkunastu dni mamy obiecaną przez Żuka i jego ludzi chińską fabrykę autobusów elektrycznych, konkurencyjną produkcję podobnych autobusów przez Ursus i dwa mosty na Bystrzycy a prawda jest jak zwykle taka, że wybory już niedługo i to dlatego te bajki. Może uwierzyłbym, że to nie bajki gdyby nie zniszczony skwerek między Świętoduską i Lubartowską, który woła o pomstę do nieba oraz zmarnowanie kilku milionów na projekt tunelu pod Sowińskiego a teraz jeszcze zniszczona zieleń w parku Ludowym niby przez budowę ulicy, która jak dobrze pójdzie zacznie się dopiero jesienią. Skoro ratuszowa władza nie potrafi poradzić sobie z tymi problemami to jak może pakować się w inne projekty? To wszystko jest raczej mało realne. Dobrze będzie jeśli te autobusy elektryczne Ursusa wyjdą i przedłużenie Muzycznej się uda. W resztę raczej nie wierzę. 

He, he, ale jaja. W ciągu ostatnich kilkunastu dni mamy obiecaną przez Żuka i jego ludzi chińską fabrykę autobusów elektrycznych, konkurencyjną produkcję podobnych autobusów przez Ursus i dwa mosty na Bystrzycy a prawda jest jak zwykle taka, że wybory już niedługo i to dlatego te bajki. Może uwierzyłbym, że to nie bajki gdyby nie zniszczony skwerek między Świętoduską i Lubartowską, który woła o pomstę do nieba oraz zmarnowanie kilku milionów na projekt tunelu pod Sowińskiego a teraz jeszcze zniszczona zieleń w parku Ludowym niby przez bud... rozwiń

Avatar
Cancer / 12 maja 2014 o 16:42

Komentowanie tego artykułu nie ma najmniejszego sensu. Czyżby nikt nie zuważył, że tytuł opatrzony jest znakiem zapytania? Naiwni się cieszą, rozsądni piszą, że są inwestycje ważniejsze, realiści, że to wirtualna kiełbasa wyborcza. I tak jest. Ta inwestycja to niewyobrażalne koszty powyżej 0,5 mld zł i w bieżącym dziesięcioleciu nieprawdopodobna.

Panowie z Ratusza kończcie to co zaczęliście!!!

Avatar
trthtrh / 12 maja 2014 o 15:00

ludzie, ludzie, kiełbasę rzucili !! Wyborczą...

Kiełbasa to po niemiecku Wurst... ;-)

Avatar
gośść / 12 maja 2014 o 14:35

Ale uważam że tunel pod Racławickimi jest na dzisiaj najbardziej potrzebny, plany są , kasa z unii też (nowa 10 cio latka zatwierdzona) nie wiem w czym problem.....i dlaczego tak się przed tym bronią.....bo to był pomysł innej ekipy politycznej? Jeśli tak, to widać jak im zależy na ludziach i mieście.....

Co za propagandowy bełkot. Czy ty zdajesz sobie sprawę ile kosztowałby taki tunel? Tunel nie jest wcale najpilniejsza inwestycją, ba.... biorąc pod uwagę zasobność miasta i inne aspekty takie jak choćby koszt budowy wydaje się zupełnie zbędny i niepotrzebny(są do zrobienia dużo ważniejsze inwestycje) są rozwiązania niegorsze od tunelu i kosztujące dużo mniej niż grube pareset mln zł.

Co za propagandowy bełkot. Czy ty zdajesz sobie sprawę ile kosztowałby taki tunel? Tunel nie jest wcale najpilniejsza inwestycją, ba.... biorąc pod uwagę zasobność miasta i inne aspekty takie jak choćby koszt budowy wydaje się zupełnie zbędny i niepotrzebny(są do zrobienia dużo ważniejsze inwestycje) są rozwiązania niegorsze od tunelu i kosztujące dużo mniej niż grube pareset mln zł.

rozwiń
Avatar
Marcin / 12 maja 2014 o 13:59

Ale uważam że tunel pod Racławickimi jest na dzisiaj najbardziej potrzebny, plany są , kasa z unii też (nowa 10 cio latka zatwierdzona) nie wiem w czym problem.....i dlaczego tak się przed tym bronią.....bo to był pomysł innej ekipy politycznej? Jeśli tak, to widać jak im zależy na ludziach i mieście.....

Avatar
alf / 12 maja 2014 o 12:58

na Kaskadowej jest nowa nawierzchnia. Dziury są kilka razy większe i głębsze niż jeszcze 3 miesiące temu...

Avatar
jerzy / 12 maja 2014 o 12:22

Wirtualne plany przed wyborami a do tej pory Pan Prezydent nie wywiązał się ze zobowiązania jakie złożył na spotkaniu z mieszkańcami dzielnicy, że służby podległe ratuszowi dokonają remontu nawierzchni ul. Kaskadowej!

Avatar
kiełbasa_wyborcza / 12 maja 2014 o 11:36

ludzie, ludzie, kiełbasę rzucili !! Wyborczą...

Avatar
MAD / 12 maja 2014 o 11:27

Mi jako kierowcy brakuje takiej nitki.

Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 1

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 8 6

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 3 28

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 10 5

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 9 7

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 5 4

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 27 1

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 51 9

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 15 7

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 7 5

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 1 5