Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 maja 2017 r.
7:00

Nowy neon "Szacunek na mieście" zaświecił w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora drs
1395 88 A A

Na wiadukcie kolejowym nad Drogą Męczenników Majdanka w Lublinie zamontowano dziś w nocy nowy neon. Napis „szacunek na mieście” widać od strony ul. Fabrycznej



AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na pomysł zawieszenia dwóch neonów nad jezdnią Drogi Męczenników Majdanka wpadł Szymon Pietrasiewicz z CK. Jego pomysł doczekał się realizacji dopiero po roku, w okrojonej i zmienionej formie.

Pierwotny plan był taki, że jadący od centrum ujrzą hasło „Szacun na dzielni”, a nad głowami wyjeżdżających z Bronowic zaświeci neon „Szacun na mieście”. Jednak najpierw pomysłowi sprzeciwiła się część Rady Dzielnicy Bronowice tłumacząc, że napis kojarzy się z „językiem wulgarnym, niewybrednym, wręcz rynsztokowym”. Później do protestu dołączyła się Rada Dzielnicy Kośminek. A potem Zarząd Dróg i Mostów nie zgodził się na powieszenie neonu od strony ul. Lotniczej, bo zdaniem urzędników zmniejszałby on czytelność drogowskazów.

Ostatecznie stanęło na tym, że zamiast dwóch napisów będzie jeden, tylko od strony śródmieścia. Zamiast hasła „szacun na dzielni” będzie „szacunek na mieście”. Nieporównanie dłużej od produkcji samego neonu trwało uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń.

– Neon będzie się zapalać równocześnie z ulicznymi latarniami. Napis będzie świecić białym, intensywnym, „żarówiastym” światłem – zapowiada Pietrasiewicz. Przez pewien czas rozważany był też kolor czerwony.

Wykonanie napisu ze szklanych rurek wypełnionych gazem wraz z niezbędną konstrukcją kosztowało, jak podaje pomysłodawca, 12 tys. złotych. – Do tego doszedł m.in. koszt instalacji elektrycznej, a kolei trzeba będzie płacić kilkaset złotych rocznie za wynajem miejsca na wiadukcie. Koszty zamkną się w 15 tys. złotych – wylicza.

Koszty energii elektrycznej bierze na siebie miasto, neon będzie traktowany jak uliczne oświetlenie. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 88

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kiedy wymrzecie? / 10 maja 2017 o 09:15
+1
zastanawiam się, czy po incydencie przegonienia przedszkolaków z boiska przez bandytów motoru, ten neon nie zasłużył na odczepienie? głupi napis, zrobiony przez dresa dla dresów. ludzie ulicy - patologiczny rak społeczeństwa. tu opisany incydent: ******dziennikwschodni.pl/lublin/kibole-motoru-weszli-na-boisko-i-wygonili-dzieci-i-rodzicow-krzyczeli-w-lublinie-jest-tylko-motor,n,1000198955.html
Avatar
Gość / 6 maja 2017 o 08:49
+1
rzemieślnik artystyczny się zaparł i dopiął swego ... głupszego napisu ze świecą szukać !!! żenada
Avatar
Gość / 6 maja 2017 o 08:27
+1
Prymitywny tekst , bo i prymitywny "artysta"
Avatar
Aśka / 6 maja 2017 o 08:23
+1
Po co to? Ani fajne , ani ładne, ani potrzebne. A panowie z Bronowic - na szacunek trzeba sobie zasłużyć, a nie napisy przyczepiać.
Avatar
Gość / 6 maja 2017 o 08:09
+1
Bardzo fajny neon i więcej takich by się przydało
Avatar
Gość / 6 maja 2017 o 07:13
+1
Bez sensu niech mi ktos powie co znaczy ten napis bo ni w ząb nie rozumiem idei tego neonu.
Avatar
Ziggy / 4 lutego 2018 o 22:34
W Warszawie na moście Gdańskim jest napis "Miło cię widzieć" i też różnie jest komentowany, ale większości się podoba.
Avatar
Lublin village / 10 maja 2017 o 15:52
A ode mnie ZERO szacunku dla wiejskich dresów "motóru", ani "na mieście", ani "na waszej wsiowej dzielni" i gdziekolwiek jeszcze - walcie się razem ze swoim bzdetnym wieśniackim napisem/neonem!!!
Avatar
JanekDzbanek / 10 maja 2017 o 10:46
A może by p. Pietrasiewicz za swoje pieniądze realizował swoją "sztukę"?
Avatar
Gość / 10 maja 2017 o 09:05
RESPECT !
Avatar
Ziggy / 4 lutego 2018 o 22:34
W Warszawie na moście Gdańskim jest napis "Miło cię widzieć" i też różnie jest komentowany, ale większości się podoba.
Avatar
Lublin village / 10 maja 2017 o 15:52
A ode mnie ZERO szacunku dla wiejskich dresów "motóru", ani "na mieście", ani "na waszej wsiowej dzielni" i gdziekolwiek jeszcze - walcie się razem ze swoim bzdetnym wieśniackim napisem/neonem!!!
Avatar
JanekDzbanek / 10 maja 2017 o 10:46
A może by p. Pietrasiewicz za swoje pieniądze realizował swoją "sztukę"?
Avatar
kiedy wymrzecie? / 10 maja 2017 o 09:15
+1
zastanawiam się, czy po incydencie przegonienia przedszkolaków z boiska przez bandytów motoru, ten neon nie zasłużył na odczepienie? głupi napis, zrobiony przez dresa dla dresów. ludzie ulicy - patologiczny rak społeczeństwa. tu opisany incydent: ******dziennikwschodni.pl/lublin/kibole-motoru-weszli-na-boisko-i-wygonili-dzieci-i-rodzicow-krzyczeli-w-lublinie-jest-tylko-motor,n,1000198955.html
Avatar
Gość / 10 maja 2017 o 09:05
RESPECT !
Avatar
Gość / 9 maja 2017 o 12:10
U bukmachera w Lublinie już można obstawiać jak długo ta choinka będzie świecić ;)
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 23:56
Ale wstyd.
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 19:48
Będą mieli co tłuc "na dzielni".
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 18:21
Podoba mi się :) !!
Avatar
GW / 8 maja 2017 o 09:10
taki neon niewiele kosztuje na razie świeci a już inni się martwią co będzie jak nie będzie, masakra co za naród....świeci ma przesłanie popieram
Zobacz wszystkie komentarze 88

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 0

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 17 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 26 60

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 10 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 6 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!