wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Nowy pl. Litewski: Kontrowersyjny werdykt ważny, nagrody rozdane (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2010, 14:46
Autor: (jsz)

Laureaci konkursu na projekt przebudowy placu Litewskiego odebrali nagrody od władz miasta. Pierwsze miejsce zajęła praca krakowskiej spółki SAO Investments. Werdykt wywołał liczne protesty. Mimo tego ratusz zaprosi architektów do rozmów nad szczegółowym projektem placu.

– Żaden z uczestników konkursu nie złożył formalnego odwołania – mówił przed wręczeniem nagród Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina. – W tej sytuacji wynik jest prawomocny. Możemy realizować procedury, przewidziane w konkursowym regulaminie.

Na ich przebieg nie wpłynie nawet wniosek jednego z uczestników rywalizacji, skierowany do Urzędu Zamówień Publicznych. Architekt domaga się sprawdzenia, czy projekt wybrano zgodnie z przepisami. Decyzji o ewentualnej kontroli nie ma. Nagroda w wysokości 50 tys. zł powędrowała do zwycięzcy .

– Bardzo się cieszymy i w pracach nad szczegółowym projektem postaramy się uwzględnić uwagi sędziów konkursu – mówi Wojciech Wicher, architekt z SAO Investments. – Oczywiście są elementy, których bezwzględnie będziemy się trzymać. Chodzi przede wszystkim o podział placu i zróżnicowaną tektonikę powierzchni.Kontrowersje? "Indywidualne sugestie"

Te kwestie wywołały największy sprzeciw lubelskich architektów i urbanistów. Odpowiednie pisma trafiły na biurko prezydenta miasta. – Traktujemy to, jako indywidualne sugestie. Każdy ma swoje spojrzenie – dodaje Stanisław Fic. – Była możliwość składania formalnych odwołań, ale nikt z niej nie skorzystał.

W grudniu miasto zaprosi zwycięzców konkursu do rozmów nad dokładnym projektem przebudowy placu. Architekci będą mieli pół roku na jego przygotowanie.

O wizjach przebudowy placu będzie dziś można podyskutować w Trybunale Koronnym. O godz. 17.00 rozpocznie się tam debata, otwarta dla wszystkich mieszkańców. Wezmą w niej udział m.in. uczestnicy konkursu, przedstawiciele władz miasta i lubelscy architekci.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Józek
taka_prawda
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Józek
Józek (24 listopada 2010 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='taka_prawda' timestamp='1290615340' post='389021']
Ciekawe kiedy zakończy się to puszenie się włodarzy, a rozpocznie się praca ?
[/quote]
Jak wybierzemy na Prezydenta Pana Sprawkę. Jest skromny i dotychczas nie splamił się pychą, wiarygodniejszy bo nie obiecuje rzeczy nierealnych i nie używa "skrótów myślowych". Tak określił Pan Żuk swoje kłamstwa.
Rozwiń
taka_prawda
taka_prawda (24 listopada 2010 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe kiedy zakończy się to puszenie się włodarzy, a rozpocznie się praca ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!