Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lutego 2013 r.
11:02
Edytuj ten wpis

Nóż i "bomba" na lotnisku Lublin. Szef ochrony odchodzi

0 39 A A
Straż ochrony wydaje się pracować na zwiększonych obrotach. Sprawdzanie pasażerów środowych lotów do
Straż ochrony wydaje się pracować na zwiększonych obrotach. Sprawdzanie pasażerów środowych lotów do

Komendant straży ochrony Portu Lotniczego Lublin zwolnił się z pracy. Kilka dni wcześniej zewnętrzna kontrola ujawniła poważne braki w systemie bezpieczeństwa portu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ubiegłą środę przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego przeprowadzili niezapowiedzianą kontrolę na lotnisku. Z naszych informacji wynika, że jeden z kontrolujących przeszedł przez kontrolę bezpieczeństwa z nożem w spodniach. Ludziom z ULC udało się również przemycić bagaż z atrapą bomby.

Urząd potwierdza, że sprawdzał lotniskową kontrolę, ale na temat wyników milczy. W tej sprawie nie wypowiadają się również władze portu. Potwierdzają jednak zmiany kadrowe. Witold Kieliszek, komendant straży ochrony lotniska, poprosił o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

– Nie ma to żadnego związku z informacjami o rzekomej kontroli – zapewnia Piotr Jankowski, rzecznik portu. – Komendant po prostu chce zmienić pracę. Nosił się z tym zamiarem od dłuższego czasu. Zarząd wyraził zgodę na rozwiązanie umowy.

Ale Kieliszek nie odejdzie natychmiast. Z pracą pożegna się dopiero za trzy miesiące. W tym czasie spółka ogłosi konkurs na jego stanowisko.

Fatalne wyniki kontroli ULC oznaczają, że lubelskie lotnisko będzie musiało wypełnić szereg zaleceń urzędu. W przeciwnym razie ryzykuje karę finansową lub nawet odebranie licencji na działalność. Czy udało się już wprowadzić jakieś zmiany w systemie bezpieczeństwa?

– Robimy wszystko zgodnie z procedurami – zapewnia Jankowski. – Lotnisko działa normalnie.
Straż ochrony wydaje się pracować na zwiększonych obrotach. Sprawdzanie pasażerów środowego lotu do Londynu było wyjątkowo staranne. Niemal każdy podróżny przechodził przez bardzo dokładną kontrolę osobistą. Kiedy już ochrona sprawdziła, czy pasażer nie przenosi czegoś podejrzanego w spodniach, pod kołnierzykiem koszuli czy w skarpetkach, przychodził czas na kontrolę bagażu podręcznego.

Na tym nie koniec. Straż ochrony zostanie wzmocniona. We wtorek władze portu zakończyły rekrutację na cztery stanowiska w tej formacji. Zgłosiło się ponad 300 osób. Port poszukuje również menedżera ds. bezpieczeństwa.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
th / 9 marca 2013 o 23:16
[quote name='Hanka' timestamp='1362206543' post='740321']
No i co Panie Marianie S.? Takie pan miałeś instrukcje, programy ochrony portu lotniczego z hologramami, nie pomijając pewności siebie, a tymczasem d....a panie. Niestety, tak to bywa, jak się ktoś ma zerto praktyki, a mami własną nieomylnośią, wspieraną totalną nonszalancją. Soldnego managera od ochrony lotniska PL Lublin mógł mieć od poczatku. Warunek był jeden i zdecydowany, że ochroną PL Lublin nie będzie ,,dowodził'' millicjanto / policjant. Za tym Kieliszkiem, teraz kolej na pańską dymisję panie Marianie. Właściwie to kolejność powinna być odwrotna, bo na quasi programach pańskiego autorstwa miała pracować ochrona portu.
[/quote]
mi sie zdaje, ze te instrukcje akurat pisali bezpośrednio zainteresowani, Pan S. był chyba odpowiedzialny oprócz pisania większości własnych za zebranie tego do kupy i odpowiednie przygotowanie
[quote name='Hanka' timestamp='1362206543' post='740321']
No i co Panie Marianie S.? Takie pan miałeś instrukcje, programy ochrony portu lotniczego z hologramami, nie pomijając pewności siebie, a tymczasem d....a panie. Niestety, tak to bywa, jak się ktoś ma zerto praktyki, a mami własną nieomylnośią, wspieraną totalną nonszalancją. Soldnego managera od ochrony lotniska PL Lublin mógł mieć od poczatku. Warunek był jeden i zdecydowany, że ochroną PL Lublin nie będzie ,,dowodził'' millicjanto / policjant. ... rozwiń
Avatar
Hanka / 2 marca 2013 o 07:42
No i co Panie Marianie S.? Takie pan miałeś instrukcje, programy ochrony portu lotniczego z hologramami, nie pomijając pewności siebie, a tymczasem d....a panie. Niestety, tak to bywa, jak się ktoś ma zerto praktyki, a mami własną nieomylnośią, wspieraną totalną nonszalancją. Soldnego managera od ochrony lotniska PL Lublin mógł mieć od poczatku. Warunek był jeden i zdecydowany, że ochroną PL Lublin nie będzie ,,dowodził'' millicjanto / policjant. Za tym Kieliszkiem, teraz kolej na pańską dymisję panie Marianie. Właściwie to kolejność powinna być odwrotna, bo na quasi programach pańskiego autorstwa miała pracować ochrona portu.
No i co Panie Marianie S.? Takie pan miałeś instrukcje, programy ochrony portu lotniczego z hologramami, nie pomijając pewności siebie, a tymczasem d....a panie. Niestety, tak to bywa, jak się ktoś ma zerto praktyki, a mami własną nieomylnośią, wspieraną totalną nonszalancją. Soldnego managera od ochrony lotniska PL Lublin mógł mieć od poczatku. Warunek był jeden i zdecydowany, że ochroną PL Lublin nie będzie ,,dowodził'' millicjanto / policjant. Za tym Kieliszkiem, teraz kolej na pańską dymisję panie Marianie. Właściwie to kolejność... rozwiń
Avatar
to tylko zabawka / 28 lutego 2013 o 11:24
Totalne zaskoczenie...gdzie on schował ten nóż w d...? Czesto latam i w Lublinie sprawdzili mnie najlepiej, pierwsze lotnisko, gdzie KAŻDY pasażer musiał ściągać buty a mi nawet obmacali stopy - wszystkie lotniska Lndynu, Wiedeń, Zurich, Amsterdam, Wawa,Modlin -NIGDZIE się z tym nie spotkałem. Na znalezienie noża chyba wystarczy wykrywacz metal, no chyba ze wystrugany z drewna. Atrapa bomby? Nie znamy szczegółow bo komisja milczy, ale jeśli zrobiona z plastiku to przecież zabawka więc nic podejrzanego, bo gdyby zawierałą przowody, metal, jakięs środki wybuchowe to system by dał znać. Ale wiadomość poszła w świat...
Totalne zaskoczenie...gdzie on schował ten nóż w d...? Czesto latam i w Lublinie sprawdzili mnie najlepiej, pierwsze lotnisko, gdzie KAŻDY pasażer musiał ściągać buty a mi nawet obmacali stopy - wszystkie lotniska Lndynu, Wiedeń, Zurich, Amsterdam, Wawa,Modlin -NIGDZIE się z tym nie spotkałem. Na znalezienie noża chyba wystarczy wykrywacz metal, no chyba ze wystrugany z drewna. Atrapa bomby? Nie znamy szczegółow bo komisja milczy, ale jeśli zrobiona z plastiku to przecież zabawka więc nic podejrzanego, bo gdyby zawierałą przowody, metal, jak... rozwiń
Avatar
Ikar / 28 lutego 2013 o 11:21
Nie martwcie sie o Pana Kiliszka (to były dowódca Oddziału Prewencji KWP w Lublinie) ma dobra policyjna emeryture i nie będzie umierał z głodu. A święty spokój ceni sobie ponad wszystko.
Avatar
Jan / 28 lutego 2013 o 08:15
Szczerze mówiąc to jest mi żal tego komendanta. Napracował się napewno solidnie żeby formację ochrony lotniska stworzyć od podstaw, z niczego. Łatwiej się pracuje jak się przychodzi na gotowe, co już funkcjonuje dłuższy okres czasu. Ta zbieranina kanydatów przyjętych do ochrony też musi sie dotrzeć. Mimo tego "wypadku przy pracy" Port Lotniczy nie powinien Pana Kieliszka zwalniać.
Avatar
Jan Niezbędny / 28 lutego 2013 o 06:27
dziwna zbieżność nazwisk "komendanta" i "pana od kontaktów z mediami" z UM Lublin ...
A nazwisko mało przeciętne więc i zbieżność myślę nie przypadkowa - pewnie znajomi królika...
Ciekawe czy teraz "kieliszki dwa" będą rządziły Lublinem czy inną instytucją ?????
Daje do myślenia....
Avatar
Tedi / 28 lutego 2013 o 04:36
Najpierw zaznaczam, że ani ja ani nikt z mojej rodziny czy znajomych nie jest zatrudniony na lotnisku ale tak jak każdy mieszkaniec cieszyłem się z jego otwarcia.
Te ciągłe medialne ataki na nasze ,,prowincjonalne'' lotnisko oraz kontrole są być może typowe ale być może to sprawka konkurencji. Popatrzcie na konkurencyjny Modlin - to dopiero skandal. Ja po cichu się cieszę, że największy i najbliżej leżący konkurent tak sromotnie dał.. ciała (czy raczej zrobiono tam przekręt na materiałach).
Co do hipotetycznych terrorystów - na pewno szef ochrony ponosi odpowiedzialność. Pamiętajmy jednak, że prawdziwy przestępca czy terrorysta jak jest zdeterminowany to osiągnie swój cel. Pamiętacie jak na lotnisku w Krakowie latało dwóch gości z karabinem i wyrzutnią rakiet (atrapami) i nikt nawet nie zwrócił na nich uwagi. To była oczywiście prowokacja dziennikarska. Albo dziury w ogrodzeniu na lotnisku Okęcie przez które mógł przejechać czołg. Jednak przykładowy talib może zestrzelić samolot z pobliskiego lasu czy pagórka, może wysadzić się na lotnisku itd. Tylko już widzę jak talibowie obierają sobie na cel przemysłowe centrum UE, jakim jest Lublin. To by dopiero huczały wszystkie CNN i Aldżazira.
Dajmy rozwijać się naszemu lotnisku. Ja raczej martwię się, że siatka połączeń na razie wygląda baaaardzo skromnie.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Najpierw zaznaczam, że ani ja ani nikt z mojej rodziny czy znajomych nie jest zatrudniony na lotnisku ale tak jak każdy mieszkaniec cieszyłem się z jego otwarcia.
Te ciągłe medialne ataki na nasze ,,prowincjonalne'' lotnisko oraz kontrole są być może typowe ale być może to sprawka konkurencji. Popatrzcie na konkurencyjny Modlin - to dopiero skandal. Ja po cichu się cieszę, że największy i najbliżej leżący konkurent tak sromotnie dał.. ciała (czy raczej zrobiono tam przekręt na materiałach).
Co do hipotetycznych terrorystó... rozwiń
Avatar
olo90 / 28 lutego 2013 o 04:28
To chłopina długo sobie nie popracował !
A swoją drogą to za takie prowokacje nie powinni od razu zwalniać, pierwszy raz powinien dostać tylko upomnienie w końcu ten port lotniczy i obsługa dopiero się zgrywa i nie ma dużego doświadczenia i praktyki.
W końcu ktoś ich egzaminował i dopuszczał do pracy ?
Dlaczego takiej kontroli nie przeprowadzili jeszcze przed otwarciem lotniska w grudniu.

Firma powinna wyciągnąć wnioski i wprowadzić zmiany w systemie ochrony i kontroli pasażerów.
Zresztą obawiam się ,że na każdym polskim lotnisku byłoby podobnie jak i w Świdniku.
To chłopina długo sobie nie popracował !
A swoją drogą to za takie prowokacje nie powinni od razu zwalniać, pierwszy raz powinien dostać tylko upomnienie w końcu ten port lotniczy i obsługa dopiero się zgrywa i nie ma dużego doświadczenia i praktyki.
W końcu ktoś ich egzaminował i dopuszczał do pracy ?
Dlaczego takiej kontroli nie przeprowadzili jeszcze przed otwarciem lotniska w grudniu.

Firma powinna wyciągnąć wnioski i wprowadzić zmiany w systemie ochrony i kontroli pasażerów.
Zresztą obawiam się ... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 28 lutego 2013 o 01:02
-------------------------------ODCZEPCIE SIĘ WRESZCIE OD TEGO LOTNISKA !-------------------------- Co to za ważne światowe lotnisko , że aż AKCJE robicie ? . Jak w trakcie budowy proponowałem aby podwyższyć standard lotniska i określać go jako - INTERNATIONAL AIR PORT LUBLIN - to za interesowani prawie mnie wyśmieli (sic?). Nie ma w Lublinie terrorystów a jeżeli chcecie pomóc te mu lotnisku to wesprzyjcie aby wreszcie Wieża Kontroli Lotów miała swój standard a nie jak w Smo leńsku--- aby nie robić z lotniska... dworca PKS i aby Pasażerowie wsiadali i wysiadali poprzez tzw. rę kawy to też zalicza się do BEZPIECZEŃSTWA NA LOTNISKU ! . Pasażer "terrorysta" może przejść wzorową kontrole ale póżniej idąc do samolotu może nabrać różnego "szmeliwa" . Także niech ko ntrola będzie rzeczywiście dbaniem o bezpieczeństwo Pasażerów czyli skontrolowani Pasażerowie o czekują na swój samolot w pomieszczeniach przy "rękawach" a nie skontrolowanych autobusem do wozić do samolotu . A czy Agenci tej "akcji" próbowali dodzwonić się na lotnisko by sprawdzić odl ot swojego samolotu ? . Gdzie ma Rodzina sprawdzić swoich członków Rodziny którzy mieli wylądo wać na lotnisko Świdnik a nie wylądowali ? . Jeżeli chcecie to można udowodnić , że na pokładzie samolotu będą granaty z zawleczkami i to właśnie przemycone po kontroli właśnie poprzez dojazd autobusem do samolotu . Tego szefa bezpieczeństwa zwolniliście niepotrzebnie, bo jeszcze nie ma warunków na rzeczywiste bezpieczeństwo na tym lotnisku . Zrobiliście dużo nieprzyjemności bo pra wdopodobnie ten Szef bezpieczeństwa p.Kieliszek jest spowinowaty z tym p.Kieliszkiem z lubelskiego Ratusza blisko kancelarii Prezydenta Lublina a Prezydent Lublina jest przecież Jednym z AKCJONA RIUSZY tego lotniska . O ? Nie ładnie Panowie Kontrolerzy , nie ładnie !.
-------------------------------ODCZEPCIE SIĘ WRESZCIE OD TEGO LOTNISKA !-------------------------- Co to za ważne światowe lotnisko , że aż AKCJE robicie ? . Jak w trakcie budowy proponowałem aby podwyższyć standard lotniska i określać go jako - INTERNATIONAL AIR PORT LUBLIN - to za interesowani prawie mnie wyśmieli (sic?). Nie ma w Lublinie terrorystów a jeżeli chcecie pomóc te mu lotnisku to wesprzyjcie aby wreszcie Wieża Kontroli Lotów miała swój standard a nie jak w Smo... rozwiń
Avatar
stefan / 28 lutego 2013 o 01:02
Jakoś ten nabór do ochrony lotniska w lutym cichaczem był robiony... a potem się dziwić, że poziom mizerny a nazwiska znajome.
Avatar
th / 9 marca 2013 o 23:16
[quote name='Hanka' timestamp='1362206543' post='740321']
No i co Panie Marianie S.? Takie pan miałeś instrukcje, programy ochrony portu lotniczego z hologramami, nie pomijając pewności siebie, a tymczasem d....a panie. Niestety, tak to bywa, jak się ktoś ma zerto praktyki, a mami własną nieomylnośią, wspieraną totalną nonszalancją. Soldnego managera od ochrony lotniska PL Lublin mógł mieć od poczatku. Warunek był jeden i zdecydowany, że ochroną PL Lublin nie będzie ,,dowodził'' millicjanto / policjant. Za tym Kieliszkiem, teraz kolej na pańską dymisję panie Marianie. Właściwie to kolejność powinna być odwrotna, bo na quasi programach pańskiego autorstwa miała pracować ochrona portu.
[/quote]
mi sie zdaje, ze te instrukcje akurat pisali bezpośrednio zainteresowani, Pan S. był chyba odpowiedzialny oprócz pisania większości własnych za zebranie tego do kupy i odpowiednie przygotowanie
[quote name='Hanka' timestamp='1362206543' post='740321']
No i co Panie Marianie S.? Takie pan miałeś instrukcje, programy ochrony portu lotniczego z hologramami, nie pomijając pewności siebie, a tymczasem d....a panie. Niestety, tak to bywa, jak się ktoś ma zerto praktyki, a mami własną nieomylnośią, wspieraną totalną nonszalancją. Soldnego managera od ochrony lotniska PL Lublin mógł mieć od poczatku. Warunek był jeden i zdecydowany, że ochroną PL Lublin nie będzie ,,dowodził'' millicjanto / policjant. ... rozwiń
Avatar
Hanka / 2 marca 2013 o 07:42
No i co Panie Marianie S.? Takie pan miałeś instrukcje, programy ochrony portu lotniczego z hologramami, nie pomijając pewności siebie, a tymczasem d....a panie. Niestety, tak to bywa, jak się ktoś ma zerto praktyki, a mami własną nieomylnośią, wspieraną totalną nonszalancją. Soldnego managera od ochrony lotniska PL Lublin mógł mieć od poczatku. Warunek był jeden i zdecydowany, że ochroną PL Lublin nie będzie ,,dowodził'' millicjanto / policjant. Za tym Kieliszkiem, teraz kolej na pańską dymisję panie Marianie. Właściwie to kolejność powinna być odwrotna, bo na quasi programach pańskiego autorstwa miała pracować ochrona portu.
No i co Panie Marianie S.? Takie pan miałeś instrukcje, programy ochrony portu lotniczego z hologramami, nie pomijając pewności siebie, a tymczasem d....a panie. Niestety, tak to bywa, jak się ktoś ma zerto praktyki, a mami własną nieomylnośią, wspieraną totalną nonszalancją. Soldnego managera od ochrony lotniska PL Lublin mógł mieć od poczatku. Warunek był jeden i zdecydowany, że ochroną PL Lublin nie będzie ,,dowodził'' millicjanto / policjant. Za tym Kieliszkiem, teraz kolej na pańską dymisję panie Marianie. Właściwie to kolejność... rozwiń
Avatar
to tylko zabawka / 28 lutego 2013 o 11:24
Totalne zaskoczenie...gdzie on schował ten nóż w d...? Czesto latam i w Lublinie sprawdzili mnie najlepiej, pierwsze lotnisko, gdzie KAŻDY pasażer musiał ściągać buty a mi nawet obmacali stopy - wszystkie lotniska Lndynu, Wiedeń, Zurich, Amsterdam, Wawa,Modlin -NIGDZIE się z tym nie spotkałem. Na znalezienie noża chyba wystarczy wykrywacz metal, no chyba ze wystrugany z drewna. Atrapa bomby? Nie znamy szczegółow bo komisja milczy, ale jeśli zrobiona z plastiku to przecież zabawka więc nic podejrzanego, bo gdyby zawierałą przowody, metal, jakięs środki wybuchowe to system by dał znać. Ale wiadomość poszła w świat...
Totalne zaskoczenie...gdzie on schował ten nóż w d...? Czesto latam i w Lublinie sprawdzili mnie najlepiej, pierwsze lotnisko, gdzie KAŻDY pasażer musiał ściągać buty a mi nawet obmacali stopy - wszystkie lotniska Lndynu, Wiedeń, Zurich, Amsterdam, Wawa,Modlin -NIGDZIE się z tym nie spotkałem. Na znalezienie noża chyba wystarczy wykrywacz metal, no chyba ze wystrugany z drewna. Atrapa bomby? Nie znamy szczegółow bo komisja milczy, ale jeśli zrobiona z plastiku to przecież zabawka więc nic podejrzanego, bo gdyby zawierałą przowody, metal, jak... rozwiń
Avatar
Ikar / 28 lutego 2013 o 11:21
Nie martwcie sie o Pana Kiliszka (to były dowódca Oddziału Prewencji KWP w Lublinie) ma dobra policyjna emeryture i nie będzie umierał z głodu. A święty spokój ceni sobie ponad wszystko.
Avatar
Jan / 28 lutego 2013 o 08:15
Szczerze mówiąc to jest mi żal tego komendanta. Napracował się napewno solidnie żeby formację ochrony lotniska stworzyć od podstaw, z niczego. Łatwiej się pracuje jak się przychodzi na gotowe, co już funkcjonuje dłuższy okres czasu. Ta zbieranina kanydatów przyjętych do ochrony też musi sie dotrzeć. Mimo tego "wypadku przy pracy" Port Lotniczy nie powinien Pana Kieliszka zwalniać.
Avatar
Jan Niezbędny / 28 lutego 2013 o 06:27
dziwna zbieżność nazwisk "komendanta" i "pana od kontaktów z mediami" z UM Lublin ...
A nazwisko mało przeciętne więc i zbieżność myślę nie przypadkowa - pewnie znajomi królika...
Ciekawe czy teraz "kieliszki dwa" będą rządziły Lublinem czy inną instytucją ?????
Daje do myślenia....
Avatar
Tedi / 28 lutego 2013 o 04:36
Najpierw zaznaczam, że ani ja ani nikt z mojej rodziny czy znajomych nie jest zatrudniony na lotnisku ale tak jak każdy mieszkaniec cieszyłem się z jego otwarcia.
Te ciągłe medialne ataki na nasze ,,prowincjonalne'' lotnisko oraz kontrole są być może typowe ale być może to sprawka konkurencji. Popatrzcie na konkurencyjny Modlin - to dopiero skandal. Ja po cichu się cieszę, że największy i najbliżej leżący konkurent tak sromotnie dał.. ciała (czy raczej zrobiono tam przekręt na materiałach).
Co do hipotetycznych terrorystów - na pewno szef ochrony ponosi odpowiedzialność. Pamiętajmy jednak, że prawdziwy przestępca czy terrorysta jak jest zdeterminowany to osiągnie swój cel. Pamiętacie jak na lotnisku w Krakowie latało dwóch gości z karabinem i wyrzutnią rakiet (atrapami) i nikt nawet nie zwrócił na nich uwagi. To była oczywiście prowokacja dziennikarska. Albo dziury w ogrodzeniu na lotnisku Okęcie przez które mógł przejechać czołg. Jednak przykładowy talib może zestrzelić samolot z pobliskiego lasu czy pagórka, może wysadzić się na lotnisku itd. Tylko już widzę jak talibowie obierają sobie na cel przemysłowe centrum UE, jakim jest Lublin. To by dopiero huczały wszystkie CNN i Aldżazira.
Dajmy rozwijać się naszemu lotnisku. Ja raczej martwię się, że siatka połączeń na razie wygląda baaaardzo skromnie.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Najpierw zaznaczam, że ani ja ani nikt z mojej rodziny czy znajomych nie jest zatrudniony na lotnisku ale tak jak każdy mieszkaniec cieszyłem się z jego otwarcia.
Te ciągłe medialne ataki na nasze ,,prowincjonalne'' lotnisko oraz kontrole są być może typowe ale być może to sprawka konkurencji. Popatrzcie na konkurencyjny Modlin - to dopiero skandal. Ja po cichu się cieszę, że największy i najbliżej leżący konkurent tak sromotnie dał.. ciała (czy raczej zrobiono tam przekręt na materiałach).
Co do hipotetycznych terrorystó... rozwiń
Avatar
olo90 / 28 lutego 2013 o 04:28
To chłopina długo sobie nie popracował !
A swoją drogą to za takie prowokacje nie powinni od razu zwalniać, pierwszy raz powinien dostać tylko upomnienie w końcu ten port lotniczy i obsługa dopiero się zgrywa i nie ma dużego doświadczenia i praktyki.
W końcu ktoś ich egzaminował i dopuszczał do pracy ?
Dlaczego takiej kontroli nie przeprowadzili jeszcze przed otwarciem lotniska w grudniu.

Firma powinna wyciągnąć wnioski i wprowadzić zmiany w systemie ochrony i kontroli pasażerów.
Zresztą obawiam się ,że na każdym polskim lotnisku byłoby podobnie jak i w Świdniku.
To chłopina długo sobie nie popracował !
A swoją drogą to za takie prowokacje nie powinni od razu zwalniać, pierwszy raz powinien dostać tylko upomnienie w końcu ten port lotniczy i obsługa dopiero się zgrywa i nie ma dużego doświadczenia i praktyki.
W końcu ktoś ich egzaminował i dopuszczał do pracy ?
Dlaczego takiej kontroli nie przeprowadzili jeszcze przed otwarciem lotniska w grudniu.

Firma powinna wyciągnąć wnioski i wprowadzić zmiany w systemie ochrony i kontroli pasażerów.
Zresztą obawiam się ... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 28 lutego 2013 o 01:02
-------------------------------ODCZEPCIE SIĘ WRESZCIE OD TEGO LOTNISKA !-------------------------- Co to za ważne światowe lotnisko , że aż AKCJE robicie ? . Jak w trakcie budowy proponowałem aby podwyższyć standard lotniska i określać go jako - INTERNATIONAL AIR PORT LUBLIN - to za interesowani prawie mnie wyśmieli (sic?). Nie ma w Lublinie terrorystów a jeżeli chcecie pomóc te mu lotnisku to wesprzyjcie aby wreszcie Wieża Kontroli Lotów miała swój standard a nie jak w Smo leńsku--- aby nie robić z lotniska... dworca PKS i aby Pasażerowie wsiadali i wysiadali poprzez tzw. rę kawy to też zalicza się do BEZPIECZEŃSTWA NA LOTNISKU ! . Pasażer "terrorysta" może przejść wzorową kontrole ale póżniej idąc do samolotu może nabrać różnego "szmeliwa" . Także niech ko ntrola będzie rzeczywiście dbaniem o bezpieczeństwo Pasażerów czyli skontrolowani Pasażerowie o czekują na swój samolot w pomieszczeniach przy "rękawach" a nie skontrolowanych autobusem do wozić do samolotu . A czy Agenci tej "akcji" próbowali dodzwonić się na lotnisko by sprawdzić odl ot swojego samolotu ? . Gdzie ma Rodzina sprawdzić swoich członków Rodziny którzy mieli wylądo wać na lotnisko Świdnik a nie wylądowali ? . Jeżeli chcecie to można udowodnić , że na pokładzie samolotu będą granaty z zawleczkami i to właśnie przemycone po kontroli właśnie poprzez dojazd autobusem do samolotu . Tego szefa bezpieczeństwa zwolniliście niepotrzebnie, bo jeszcze nie ma warunków na rzeczywiste bezpieczeństwo na tym lotnisku . Zrobiliście dużo nieprzyjemności bo pra wdopodobnie ten Szef bezpieczeństwa p.Kieliszek jest spowinowaty z tym p.Kieliszkiem z lubelskiego Ratusza blisko kancelarii Prezydenta Lublina a Prezydent Lublina jest przecież Jednym z AKCJONA RIUSZY tego lotniska . O ? Nie ładnie Panowie Kontrolerzy , nie ładnie !.
-------------------------------ODCZEPCIE SIĘ WRESZCIE OD TEGO LOTNISKA !-------------------------- Co to za ważne światowe lotnisko , że aż AKCJE robicie ? . Jak w trakcie budowy proponowałem aby podwyższyć standard lotniska i określać go jako - INTERNATIONAL AIR PORT LUBLIN - to za interesowani prawie mnie wyśmieli (sic?). Nie ma w Lublinie terrorystów a jeżeli chcecie pomóc te mu lotnisku to wesprzyjcie aby wreszcie Wieża Kontroli Lotów miała swój standard a nie jak w Smo... rozwiń
Avatar
stefan / 28 lutego 2013 o 01:02
Jakoś ten nabór do ochrony lotniska w lutym cichaczem był robiony... a potem się dziwić, że poziom mizerny a nazwiska znajome.
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 4 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 12 5

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 54 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 1

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół