poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

O lotnisku przy stole

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 listopada 2007, 15:40

Arcybiskup lubelski Józef Życiński zaprosił wszystkich posłów z Lubelszczyzny na obiad. Metropolita chce, by podczas posiłku politycy razem zastanowili się,

co mogą wspólnie zrobić dla Lublina i okolic.

Lotnisko i Centrum Jana Pawła II. To będą główne tematy rozmów, które będą toczyły się podczas spotkania w lubelskiej kurii. Udział w nim weźmie arcybiskup i wszyscy posłowie z naszego województwa. - Postanowiłem zaprosić do siebie wszystkich posłów reprezentujących wszystkie partie, a zjednoczonych przez wspólną troskę o rozwój ziemi lubelskiej - mówił metropolita w cotygodniowym programie "Pasterski kwadrans” w archidiecezjalnym radiu eR.
Hierarcha na ten pomysł wpadł, gdy przyjrzał się innym znajomym mu miastom. - Tym, które dokonały bardzo głębokiej przemiany w ciągu ostatnich lat - mówi arcybiskup i dodaje: - Jawi mi się pytanie, o to co możemy zrobić, by nasza mała ojczyzna mogła zrealizować te cele, które są konieczne do pełnego rozwoju miasta.
Arcybiskup zaznacza, że zaproszenie i spotkanie nie jest wyrazem programu politycznego. - Jest wyrazem pragmatycznej troski o to abyśmy mogli dostrzegać pewne wzywania bez względu na przynależność partyjną - twierdzi. - A problemów jest wiele od lotniska po ośrodek JPII.
Cześć posłów otrzymała już zaproszenia. - Oczywiście, że się wybieram. Zwłaszcza, że to chyba po raz pierwszy posłowie wszystkich opcji w jednym terminie odwiedzą lubelską kurię - mówi Krzysztof Michałkiewicz, poseł PiS i dodaje, że takie spotkanie jest bardzo dobrym pomysłem.
Izabela Sierakowska, posłanka LiD też odwiedzi arcybiskupa. - Choć sugerowałabym, żeby zaprosić jeszcze marszałka i wojewodę. Bo chyba lepiej rozmawiać z osobami, które podejmują decyzje na szczeblu regionalnym - twierdzi posłanka.
Oprócz lotniska i centrum JPII, posłowie dorzucają też inne tematy do rozmów, jak wykorzystanie dotacji unijnych, budowa i remonty dróg, czy bezrobocie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mario
Arcy-Ateista
Deziluzjonista
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mario
Mario (13 listopada 2007 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomijając rozwiązania trywialne (np. choroba psychiczna lub temu podobny stan), utwierdzasz swoim wywodem, że nie jesteś ani Arcy ani Ultra tylko zwyczajnie Ambitny student teologii, który dla poznania zła wciela się w nie - inna nie mniej prawdopodobna - jesteś sukienkowym w misji specjalnej, straszącym niepokorne owieczki do powrotu do bezpiecznego stada a może ... może być jeszcze kilka podobnych wersji. Tak czy inaczej z ludzi twojego pokroju pochodzą arcyjózie. Wbrew twoim inwektywom - naturalnym czy też reżyserowanym, jesteś przejrzyście czytelny - bardziej niż ci się wydaje. I (nie)dziwnie aktywny na różnych forach. Można by powiedzieć monotematyczny? Napisz coś jeszcze - pozdrowienia podtrzymuje!
Rozwiń
Arcy-Ateista
Arcy-Ateista (13 listopada 2007 o 02:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pierwsza linijka:Rzężenie do halucynacji - przedstawiła ci się ona z imienia, czy tylko z nazwiska?Bogów i bogiń jest wiele, które z nich konkretnie ci się śniło?Druga linijka:Następny objaw kliniczny: wielkie wątpliwości (z wszelkiego i globalnego, jak należy sięspodziewać, braku jakiejkolwiek odpowiedzi od urojenia).Trzecia linijka:Tumanie, "arcy" z greckiego znaczy pierwszy albo szef, a nie z boku, więc twojemajaczenie stoi na fałszywych założeniach.Cokolwiek chciałeś z siebie w tym zdaniu wydusić i tak nie trzyma się kupy, jak wszystkiereligijne natchnienia. Ha! duch święty moralnie zapładniający dziewice, jeden bóg, któryz nudów, gada sam do siebie w schizofrenii roztrojenia jaźni, wysyła sam siebie na ziemięz nieba, którego nie ma, wstępuje i zstępuje w siebie, nie wie co się dzieje, udając, że wszystkowie, postępuje gorzej od kretyna chwaląc się, że może wszystko i jest mądry, nie ma pojęciao kontynentach na płaskiej (!) Ziemi, z pozostałą wiedzą śmieszniejszą od wiedzy dzisiejszegoprzedszkolaka. Jest wieczny, stworzył wszystko z niczego w sześć dni, a jak idiota siedziałwcześniej sam jak palec w du*** i w takich samych ciemnościach!!! (Na szczęście dla tej ofiary,nie mógł się o nic potknąć, bo niczego jeszcze nie było.) Nie wspominając o tym skąd on się wziąłi w ogóle jak przetrwał choć sekundę, będąc taką obsikaną niedorajdą!I takie nic wam się podoba, wam imponuje, przed tym niczym klękacie i myślicie, że ta fajtłapawam pomoże w czymkolwiek? Jesteście na tym samym poziomie z tą kreacją starożytnychpastuchów. Chcecie czego, respektu, tolerancji? A wyśmiać was i nie wpuścić przez próg,jak jehowców i reszty podstępnych hord chciwych pasożytów.Kto w historii zrobił inaczej ten popadł w niewolę i cierpienia waszej choroby albo stracił życie.My na samym początku listy szkodliwych substancji: alkohol, papierosy, narkotyki postawiliśmyreligię, za jej długowieczne grawirujące zasługi.Na sam koniec zgrzyt obłudy (szczerze) i bezsilności (pozdrawiam).W dzisiejszym świecie już dzieci, pod warunkiem, że są zdrowe i normalne umysłowo, nie wierząw fałsz i obłudę religijnych. Oszczędź sobie tych słabych trików dla współcierpiących w twojejreligijnej chorobie.Twój wróg, na zawsze Ultra(po awansie!)-Ateista.
Rozwiń
Deziluzjonista
Deziluzjonista (13 listopada 2007 o 01:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...Zapytaj sam siebie...- Oto potwierdzenie mojego pytania, a nawet gorzej niż w było założeniu:zupełny brak świadomości.O-o, chłopaszek utknął w przerabianiu lektur i jeszcze nie wie, że porusza sięumysłem w durnej przeszłości, która do tej pory została ośmieszona.No i w urojeniach, bo katolicyzm to choroba psychiczna dla rasy zwanej hienami.Brak mu własnych myśli, własnego zdania, odwagi do sformułowań.Małpuje zachowanie jakiejś miernoty, prawdopodobnie JP2 albo innego pedofila czy gay'aw sukience.Wepchnięty nad przepaść swojej niewiedzy kurczowo chwyta się cudzych definicji, któryminie potrafi operować nie pojmując ich zupełnie.Chowa się w cień cytatów swoich idoli, pożyczając od nich zwietrzałego ze starości,przeterminowanego autorytetu,Same niewypały. Brak rozumu + wytresowana ślepa wiara w czyjeś halucynacje.Co za loser & Versager!Natura zna tylko jedną odpowiedź na takie odbiegnięcie od normy:survival of the fittest without mercy for the deranged.
Rozwiń
skojarzenie
skojarzenie (13 listopada 2007 o 00:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
> Ironia tej rymowanki nie dotarła do świadomości?Zapytaj sam siebie.> Pewnie trafiło na katolika... Z chronicznym dla tej rasy brakiem poczucia humoru.Katolik to wyznanie, nie rasa.Ignacy KrasickiŚWIAT ZEPSUTYWolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,Wolno sie na czas żenić, wolno i rozwodzić,Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?Niech się miota złość na cię i chytrość bezczelna -Ty mów prawdę, mów śmiało,satyro rzetelna.
Rozwiń
Mario
Mario (13 listopada 2007 o 00:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chciałbym powiedzieć: to prowokacja - ale nie mogę ... Smutno mi Boże !Chciałbym powiedzieć tak się nie stanie - lecz brak pewności ... Cóż, chociaż nazywasz siebie Ateistą, to nie takim znowu Arcy - bo jednak to wyraźne ostrzeżenie kogoś, kto nie stoi z boku (tym był by Arcy). Szczerze pozdrawiam.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!