Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 czerwca 2013 r.
15:56
Edytuj ten wpis

O mało nie zginął napadnięty po Nocy Kultury. Napastnik nosił dres

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 31 A A
Policjanci przygotują portret pamięciowy napastnika (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Policjanci przygotują portret pamięciowy napastnika (Jacek Świerczyński / Archiwum)

Policjanci przygotują portret pamięciowy mężczyzny, który po Nocy Kultury zaatakował 21-latka. Do napaści doszło u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Chopina w Lublinie. Ofiara bandyty mogła stracić życie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poszkodowany to basista jednego z lubelskich zespołów, który grał podczas Nocy Kultury. W niedzielę nad ranem, wraz kolegą przechodził Krakowskim Przedmieściem. Wtedy zaczepiła ich grupa młodych mężczyzn. Jeden z nich uderzył 21-latka.

– Przesłuchaliśmy już świadka, kolegę poszkodowanego, który opisał sprawcę ataku – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji. – Napastnik miał około 20 lat. Nosił dres. Policjanci cały czas prowadzą działania zmierzające do ujęcia sprawcy.

W środę policyjni specjaliści przygotują portret pamięciowy napastnika. Śledczy liczą, że pomoże to w jego ujęciu.
Do napadu doszło ok. godz. 4.30. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażnicy miejscy. Zauważyli leżącego na chodniku młodego mężczyznę. Wezwano pogotowie. 21-latek trafił do szpitala, gdzie okazało się, że doznał obrażeń wewnętrznych.

– Miał pękniętą wątrobę – dodaje Wójtowicz. – Cierpi też na chorobę, która sprawia, że nawet jeden cios może doprowadzić do śmierci. Napastnik mógł go zabić.

Policja chce postawić sprawcy zarzut poważnego uszkodzenia ciała. Grozi za to od roku do nawet 10 lat więzienia.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gehon / 13 czerwca 2013 o 00:14

I o co ten dym. Strój napastnika wyraźnie wskazuje na to, że to jakiś wybitny sportowiec. Z pewnością zasady fair play nie są mu obce więc myślę, że Pan Artysta łomot zebrał zasłużony. A wy co? Wybitną kariere chcecie rujnować z powodu jakiegoś potłuczonego szarpidruta?

ale jak nawet niewiesz co to był za dres to skąd był fair jA tego
basiste znam i do nikogo nie przypierdala się tak jak twój dres sportowiec
Avatar
gehon / 13 czerwca 2013 o 00:13

I o co ten dym. Strój napastnika wyraźnie wskazuje na to, że to jakiś wybitny sportowiec. Z pewnością zasady fair play nie są mu obce więc myślę, że Pan Artysta łomot zebrał zasłużony. A wy co? Wybitną kariere chcecie rujnować z powodu jakiegoś potłuczonego szarpidruta?

ale jak nawet niewiesz co to był za dres to skąd był fair jA tego
basiste znam i do nikogo nie przypierdala się tak jak twój dres sportowiec
Avatar
gość1425 / 13 czerwca 2013 o 00:09

I o co ten dym. Strój napastnika wyraźnie wskazuje na to, że to jakiś wybitny sportowiec. Z pewnością zasady fair play nie są mu obce więc myślę, że Pan Artysta łomot zebrał zasłużony. A wy co? Wybitną kariere chcecie rujnować z powodu jakiegoś potłuczonego szarpidruta?

Avatar
słabeusz / 12 czerwca 2013 o 23:24

:) idźcie  cwiczyc, nauczcie sie bronić, to was dresy,łysole,zarośnieci, lekko ogoleni, w garniturach bądź w sukienkach bic nie będą. Przynajmniej bedziecie mogli uciekać na tyle i szybko i daleko że was nikt nie dogoni i kondycją rady zmęczyć nie da. Może to tenisista w dresie był.?

Avatar
Dziordzio Maruder / 12 czerwca 2013 o 15:12

 W Lublinie wszedzie panaszą sie dresy (w  wiekszości hiphopolo dresy - nie mylic z miłosnikami rapu podobnie wygladaja ale słuchaja bardziej ambitnych odmian tej muzy i sa pokojowo nastawianie do blizniego) juz nawet na Czubach i LSmie się "wożą", kiedys tam ich prawie w ogle nie było. Treaz sa wszedzie w centrum pełno.  jak sie tak przejdzie po miescie to ma sie wrazenie, ze 80% Lublina  to reprezentanci 4 grup: 1. studenci( wiekszosc z nich wyemigruje z lublina do wawy, katowic albo za granice) 2.dresiarze , 3. emeryci , 4. szarzy bezrobotni lub biedni  zwyczajni ludzie pracujacy za minim krajowe( do tej grupy wstawiłbym tez czesciowo przyszłych emigrantów) Zauwazyłem, ze bardzo  mało jest np młodych matek z dziecmi ( ale nie mówie o jakis patologiach) albo uśmiechnietych zadowolonych 30 parolatków. Wszyscy cieszą sie ze beda nowe drogi, jest lotnisko, teatr spotkania kultur, jakies "inwestycje" a ja mam wrazenie, ze to miasto coraz bardziej sie zwija.... ja zadnych konkretnych inwestycji które zmienia oblicze tego miasta nie wiedze. bicie piany w tym mediach. - pobitemu chłopakowi współczuje i życzę powrotu do zdrowia.

 W Lublinie wszedzie panaszą sie dresy (w  wiekszości hiphopolo dresy - nie mylic z miłosnikami rapu podobnie wygladaja ale słuchaja bardziej ambitnych odmian tej muzy i sa pokojowo nastawianie do blizniego) juz nawet na Czubach i LSmie się "wożą", kiedys tam ich prawie w ogle nie było. Treaz sa wszedzie w centrum pełno.  jak sie tak przejdzie po miescie to ma sie wrazenie, ze 80% Lublina  to reprezentanci 4 grup: 1. studenci( wiekszosc z nich wyemigruje z lublina do wawy, katowic albo... rozwiń

Avatar
Gość / 12 czerwca 2013 o 13:59

składa się akurat tak, że poszkodowany to mój znajomy, bardzo spokojny człowiek który nie zrobił by innemu krzywdy, więc na pewno ten dresik zaczepił go, do tego z racji długich włosów postanowił pobić na Chopina mnóstwo takich cwaniaczków, którzy tylko czekają aby pobić lub tylko okraść bogu winnych ludzi gorzej jak trafiają na takich co się lubią postawić szczególnie do takich z którymi wydaje im się że łatwo pójdzie. Do tego powiedzmy że stanę w obronie Pana który mówi, że też chodzi w dresie jest różnica między człowiekiem ubranym w dres a chamskim dresiarzem. mam nadzieję, że szybko kumpel wróci do zdrowia a Policja szybko złapie tego gnojka bez honoru. 

składa się akurat tak, że poszkodowany to mój znajomy, bardzo spokojny człowiek który nie zrobił by innemu krzywdy, więc na pewno ten dresik zaczepił go, do tego z racji długich włosów postanowił pobić na Chopina mnóstwo takich cwaniaczków, którzy tylko czekają aby pobić lub tylko okraść bogu winnych ludzi gorzej jak trafiają na takich co się lubią postawić szczególnie do takich z którymi wydaje im się że łatwo pójdzie. Do tego powiedzmy że stanę w obronie Pana który mówi, że też chodzi w dresie jest różnica między człowiekiem ubranym w d... rozwiń

Avatar
Zirytowany bydłem / 12 czerwca 2013 o 13:13

W dupie mam to że to stereotyp, ale w 80% przypadków napaści na mnie i moich znajomych, sprawcy nosili dresy i mieli łyse głowy, także W DUPIE MAM TO ZE NOSISZ DRES I JESTEŚ DOBRYM CZŁOWIEKIEM. TO MOŻE ZACZNIJ TEŻ NOSIĆ PEŁNE UMUNDUROWANIE SS ZE SWASTYKĄ I TEŻ ZACZNIJ NARZEKAĆ ŻE PRZECIEŻ NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA.

Niestety tak to nie działa.

DRESIARZOM ŻYCZĘ POŁAMANIA NÓG I BYCIA INWALIDĄ DO KONCA ŻYCIA ZEBY NIE MOGLI NIKOGO WIĘCEJ SKRZYWDZIĆ.

Też jestem muzykiem, i też kiedyś prawie straciłem życie bo napadło mnie 4 chamów. Zero honoru. Nie zgłosiłem tego na policje bo nie chciałem później mieć kłopotów na mieście z tą pieprzoną mafią. Ale jeszcze raz coś takiego się stanie to zrobię wszytsko żeby bydło odpowiedziało za swoje czyny i zgniło w pierdlu. 

Mam nadzieje że go złapią i zamkną na 25 lat. Elo.

W dupie mam to że to stereotyp, ale w 80% przypadków napaści na mnie i moich znajomych, sprawcy nosili dresy i mieli łyse głowy, także W DUPIE MAM TO ZE NOSISZ DRES I JESTEŚ DOBRYM CZŁOWIEKIEM. TO MOŻE ZACZNIJ TEŻ NOSIĆ PEŁNE UMUNDUROWANIE SS ZE SWASTYKĄ I TEŻ ZACZNIJ NARZEKAĆ ŻE PRZECIEŻ NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA.

Niestety tak to nie działa.

DRESIARZOM ŻYCZĘ POŁAMANIA NÓG I BYCIA INWALIDĄ DO KONCA ŻYCIA ZEBY NIE MOGLI NIKOGO WIĘCEJ SKRZYWDZIĆ.

Też jestem muzykiem, i też kiedyś prawie straciłem życie bo napadło mni... rozwiń

Avatar
Kajko / 12 czerwca 2013 o 12:48

koledzy ? zostawili muzyka na pastwę losu.... dopiero patrol znalazł?

Nikt nikogo nie zostawił. Gdyby nie szybka reakcja kolegi to mogłoby się to skończyć jeszcze bardziej tragicznie. Ale zapomniałem - w słowo pisane w internetowej gazecie się wierzy bezgranicznie....

Avatar
charlie / 12 czerwca 2013 o 12:34

chodzę w dresie - znaczy to, że jestem tumanem i oszołomem

należy mnie wysłać do tworek?

niektórzy ludzie są niebywale zmanipulowani przez medialne przekazy

To, że w jednym na milion gównien można znaleźć diament, to nie znaczy, że będę przegrzebywał każde z osobna. Większość dresów to chamstwo i patologia, może i taki nie jesteś, ale koledzy ci wyrobili taką plakietkę, więc nie dziw się, że ludzie niechętnie będą obok ciebie siadać w nocnych autobusach.

To, że w jednym na milion gównien można znaleźć diament, to nie znaczy, że będę przegrzebywał każde z osobna. Większość dresów to chamstwo i patologia, może i taki nie jesteś, ale koledzy ci wyrobili taką plakietkę, więc nie dziw się, że ludzie niechętnie będą obok ciebie siadać w nocnych autobusach.

rozwiń
Avatar
Szeregowy / 12 czerwca 2013 o 09:55

chodzę w dresie - znaczy to, że jestem tumanem i oszołomem

należy mnie wysłać do tworek?

niektórzy ludzie są niebywale zmanipulowani przez medialne przekazy

 nie - ale tak jesteś postrzegany przez tzw "ogół społeczeństwa" i to nie jest wina medialnych przekazów tylko takich zdarzeń jak to opisane powyżej i tłumoków w dresach wystających przed klatkami - steretypy się nie biorą z powietrza..

Avatar
gehon / 13 czerwca 2013 o 00:14

I o co ten dym. Strój napastnika wyraźnie wskazuje na to, że to jakiś wybitny sportowiec. Z pewnością zasady fair play nie są mu obce więc myślę, że Pan Artysta łomot zebrał zasłużony. A wy co? Wybitną kariere chcecie rujnować z powodu jakiegoś potłuczonego szarpidruta?

ale jak nawet niewiesz co to był za dres to skąd był fair jA tego
basiste znam i do nikogo nie przypierdala się tak jak twój dres sportowiec
Avatar
gehon / 13 czerwca 2013 o 00:13

I o co ten dym. Strój napastnika wyraźnie wskazuje na to, że to jakiś wybitny sportowiec. Z pewnością zasady fair play nie są mu obce więc myślę, że Pan Artysta łomot zebrał zasłużony. A wy co? Wybitną kariere chcecie rujnować z powodu jakiegoś potłuczonego szarpidruta?

ale jak nawet niewiesz co to był za dres to skąd był fair jA tego
basiste znam i do nikogo nie przypierdala się tak jak twój dres sportowiec
Avatar
gość1425 / 13 czerwca 2013 o 00:09

I o co ten dym. Strój napastnika wyraźnie wskazuje na to, że to jakiś wybitny sportowiec. Z pewnością zasady fair play nie są mu obce więc myślę, że Pan Artysta łomot zebrał zasłużony. A wy co? Wybitną kariere chcecie rujnować z powodu jakiegoś potłuczonego szarpidruta?

Avatar
słabeusz / 12 czerwca 2013 o 23:24

:) idźcie  cwiczyc, nauczcie sie bronić, to was dresy,łysole,zarośnieci, lekko ogoleni, w garniturach bądź w sukienkach bic nie będą. Przynajmniej bedziecie mogli uciekać na tyle i szybko i daleko że was nikt nie dogoni i kondycją rady zmęczyć nie da. Może to tenisista w dresie był.?

Avatar
Dziordzio Maruder / 12 czerwca 2013 o 15:12

 W Lublinie wszedzie panaszą sie dresy (w  wiekszości hiphopolo dresy - nie mylic z miłosnikami rapu podobnie wygladaja ale słuchaja bardziej ambitnych odmian tej muzy i sa pokojowo nastawianie do blizniego) juz nawet na Czubach i LSmie się "wożą", kiedys tam ich prawie w ogle nie było. Treaz sa wszedzie w centrum pełno.  jak sie tak przejdzie po miescie to ma sie wrazenie, ze 80% Lublina  to reprezentanci 4 grup: 1. studenci( wiekszosc z nich wyemigruje z lublina do wawy, katowic albo za granice) 2.dresiarze , 3. emeryci , 4. szarzy bezrobotni lub biedni  zwyczajni ludzie pracujacy za minim krajowe( do tej grupy wstawiłbym tez czesciowo przyszłych emigrantów) Zauwazyłem, ze bardzo  mało jest np młodych matek z dziecmi ( ale nie mówie o jakis patologiach) albo uśmiechnietych zadowolonych 30 parolatków. Wszyscy cieszą sie ze beda nowe drogi, jest lotnisko, teatr spotkania kultur, jakies "inwestycje" a ja mam wrazenie, ze to miasto coraz bardziej sie zwija.... ja zadnych konkretnych inwestycji które zmienia oblicze tego miasta nie wiedze. bicie piany w tym mediach. - pobitemu chłopakowi współczuje i życzę powrotu do zdrowia.

 W Lublinie wszedzie panaszą sie dresy (w  wiekszości hiphopolo dresy - nie mylic z miłosnikami rapu podobnie wygladaja ale słuchaja bardziej ambitnych odmian tej muzy i sa pokojowo nastawianie do blizniego) juz nawet na Czubach i LSmie się "wożą", kiedys tam ich prawie w ogle nie było. Treaz sa wszedzie w centrum pełno.  jak sie tak przejdzie po miescie to ma sie wrazenie, ze 80% Lublina  to reprezentanci 4 grup: 1. studenci( wiekszosc z nich wyemigruje z lublina do wawy, katowic albo... rozwiń

Avatar
Gość / 12 czerwca 2013 o 13:59

składa się akurat tak, że poszkodowany to mój znajomy, bardzo spokojny człowiek który nie zrobił by innemu krzywdy, więc na pewno ten dresik zaczepił go, do tego z racji długich włosów postanowił pobić na Chopina mnóstwo takich cwaniaczków, którzy tylko czekają aby pobić lub tylko okraść bogu winnych ludzi gorzej jak trafiają na takich co się lubią postawić szczególnie do takich z którymi wydaje im się że łatwo pójdzie. Do tego powiedzmy że stanę w obronie Pana który mówi, że też chodzi w dresie jest różnica między człowiekiem ubranym w dres a chamskim dresiarzem. mam nadzieję, że szybko kumpel wróci do zdrowia a Policja szybko złapie tego gnojka bez honoru. 

składa się akurat tak, że poszkodowany to mój znajomy, bardzo spokojny człowiek który nie zrobił by innemu krzywdy, więc na pewno ten dresik zaczepił go, do tego z racji długich włosów postanowił pobić na Chopina mnóstwo takich cwaniaczków, którzy tylko czekają aby pobić lub tylko okraść bogu winnych ludzi gorzej jak trafiają na takich co się lubią postawić szczególnie do takich z którymi wydaje im się że łatwo pójdzie. Do tego powiedzmy że stanę w obronie Pana który mówi, że też chodzi w dresie jest różnica między człowiekiem ubranym w d... rozwiń

Avatar
Zirytowany bydłem / 12 czerwca 2013 o 13:13

W dupie mam to że to stereotyp, ale w 80% przypadków napaści na mnie i moich znajomych, sprawcy nosili dresy i mieli łyse głowy, także W DUPIE MAM TO ZE NOSISZ DRES I JESTEŚ DOBRYM CZŁOWIEKIEM. TO MOŻE ZACZNIJ TEŻ NOSIĆ PEŁNE UMUNDUROWANIE SS ZE SWASTYKĄ I TEŻ ZACZNIJ NARZEKAĆ ŻE PRZECIEŻ NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA.

Niestety tak to nie działa.

DRESIARZOM ŻYCZĘ POŁAMANIA NÓG I BYCIA INWALIDĄ DO KONCA ŻYCIA ZEBY NIE MOGLI NIKOGO WIĘCEJ SKRZYWDZIĆ.

Też jestem muzykiem, i też kiedyś prawie straciłem życie bo napadło mnie 4 chamów. Zero honoru. Nie zgłosiłem tego na policje bo nie chciałem później mieć kłopotów na mieście z tą pieprzoną mafią. Ale jeszcze raz coś takiego się stanie to zrobię wszytsko żeby bydło odpowiedziało za swoje czyny i zgniło w pierdlu. 

Mam nadzieje że go złapią i zamkną na 25 lat. Elo.

W dupie mam to że to stereotyp, ale w 80% przypadków napaści na mnie i moich znajomych, sprawcy nosili dresy i mieli łyse głowy, także W DUPIE MAM TO ZE NOSISZ DRES I JESTEŚ DOBRYM CZŁOWIEKIEM. TO MOŻE ZACZNIJ TEŻ NOSIĆ PEŁNE UMUNDUROWANIE SS ZE SWASTYKĄ I TEŻ ZACZNIJ NARZEKAĆ ŻE PRZECIEŻ NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA.

Niestety tak to nie działa.

DRESIARZOM ŻYCZĘ POŁAMANIA NÓG I BYCIA INWALIDĄ DO KONCA ŻYCIA ZEBY NIE MOGLI NIKOGO WIĘCEJ SKRZYWDZIĆ.

Też jestem muzykiem, i też kiedyś prawie straciłem życie bo napadło mni... rozwiń

Avatar
Kajko / 12 czerwca 2013 o 12:48

koledzy ? zostawili muzyka na pastwę losu.... dopiero patrol znalazł?

Nikt nikogo nie zostawił. Gdyby nie szybka reakcja kolegi to mogłoby się to skończyć jeszcze bardziej tragicznie. Ale zapomniałem - w słowo pisane w internetowej gazecie się wierzy bezgranicznie....

Avatar
charlie / 12 czerwca 2013 o 12:34

chodzę w dresie - znaczy to, że jestem tumanem i oszołomem

należy mnie wysłać do tworek?

niektórzy ludzie są niebywale zmanipulowani przez medialne przekazy

To, że w jednym na milion gównien można znaleźć diament, to nie znaczy, że będę przegrzebywał każde z osobna. Większość dresów to chamstwo i patologia, może i taki nie jesteś, ale koledzy ci wyrobili taką plakietkę, więc nie dziw się, że ludzie niechętnie będą obok ciebie siadać w nocnych autobusach.

To, że w jednym na milion gównien można znaleźć diament, to nie znaczy, że będę przegrzebywał każde z osobna. Większość dresów to chamstwo i patologia, może i taki nie jesteś, ale koledzy ci wyrobili taką plakietkę, więc nie dziw się, że ludzie niechętnie będą obok ciebie siadać w nocnych autobusach.

rozwiń
Avatar
Szeregowy / 12 czerwca 2013 o 09:55

chodzę w dresie - znaczy to, że jestem tumanem i oszołomem

należy mnie wysłać do tworek?

niektórzy ludzie są niebywale zmanipulowani przez medialne przekazy

 nie - ale tak jesteś postrzegany przez tzw "ogół społeczeństwa" i to nie jest wina medialnych przekazów tylko takich zdarzeń jak to opisane powyżej i tłumoków w dresach wystających przed klatkami - steretypy się nie biorą z powietrza..

Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 5 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!