środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Obchody 3 maja w Lublinie, objazdy MPK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 maja 2010, 09:31

Uroczystości z okazji 3 Maja rozpoczęły się o godz. 9 uroczystą sesją Rady Miasta w Trybunale Koronnym na Starym Mieście. O godz. 10 w archikatedrze rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny. Odprawi ją metropolita lubelski abp Józef Życiński.

Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerują na Plac Litewski, gdzie po apelu pamięci i złożeniu wieńców pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja, mieszkańcy Lublina obejrzą defiladę kompanii honorowych i posłuchają pieśni patriotycznych.

O godz. 13 przed lubelskim Ratuszem z programem "Polonez dla Lublina" wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Lublin". Po południu zaplanowano także okolicznościowe spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim.

W związku z uroczystościami 3-majowymi zmieniły się trasy kursowania niektórych autobusów MPK. Częściowo dla ruchu zamknięte będzie Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Kołłątaja.

Inną trasą pojadą autobusy linii 2, 7, 13 a także 15, 15b, 24, 51 i 55. Krakowskie Przedmieście będzie zamknięte dla ruchu od 10 do 17. Zarówno autobusy jak i trolejbusy MPK jeżdżą dzisiaj według rozkładu świątecznego

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~POLAK~
roztocz
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~POLAK~
~POLAK~ (3 maja 2010 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W ZWIĄZKU Z HANIEBNYM POSTĘPOWANIEM I ZANIECHANIEM WYPEŁNIANIA OBOWIĄZKÓW SUWERENA PAŃSTWA POLSKIEGO W OBLICZU TRAGEDII NARODOWEJ JAKĄ BYŁA KATASTROFA SAMOLOTU PREZYDENCKIEGO POD SMOLEŃSKIEM, OSKARŻAM PREMIERA I RZĄD POLSKI O ZDRADĘ RACJI STANU. W ZACHOWANIU RZĄDU POLSKIEGO I WŁADZ ROSYJSKICH JEST ZBYT DUŻO PRZEJAWÓW MANIPULACJI, SIANIA DEZINFORMACJI, MATACZENIA I BIERNOŚCI, ABY NIE DOSTRZEGAĆ JAKIEGOŚ RODZAJU ICH WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TRAGEDIĘ I PRZEBIEG WYDARZEŃ POD SMOLEŃSKIEM. DLATEGO TEŻ JAKO POLAK ŻĄDAM NATYCHMIASTOWEJ DYMISJI PREMIERA Z JEDNOCZESNYM POWOŁANIEM OSÓB GOTOWYCH UDŹWIGNĄĆ CIĘŻAR ODPOWIEDZIALNOŚCI WOBEC POLSKI I POLAKÓW W DĄŻENIU DO PEŁNEGO WYJAŚNIENIA TEJ NARODOWEJ TRAGEDII.
Rozwiń
roztocz
roztocz (3 maja 2010 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mogły być: parady, pikniki, pokazy, radość, świętowanie.

Jest: 2,5-godzinna kościelno-partyjna impreza na smutno, długie tyrady których nikt nie słucha, czekanie aż się to wreszcie skończy.


Aż się nie chce wywieszać flagi.

Mój apel: w przyszłym roku skrzyknijmy się wszyscy którzy mają dość też żałobnej pseudopolskiej chały (no przecież TAK Polska nie wygląda, prawda?). Zorganizujmy się przez internet i wymyślmy nową formułę, bez udziału partyjnych bonzów, karierowiczów itp. i bez tego bogoojczyźnianego zadęcia które było fałszywe już u swoich początków a tym bardziej jest fałszywe teraz.

Może się wreszcie uda wyrwać z rąk chochołów. Dla dobra przyszłych pokoleń.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!