piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Objazd goni objazd

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2006, 20:20
Autor: Dominik Smaga

Już od jutra kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej jadących przez Czuby czekają wielkie utrudnienia i nadkładanie drogi. Wszystko dlatego, że drogowcy będą wylewać nowy asfalt na rondzie u zbiegu ul. Jana Pawła II i Nadbystrzyckiej. Chyba, że deszcz pokrzyżuje te plany.

Pierwsze problemy zaczną się w sobotę o godz. 7 rano. Wtedy na ul. Jana Pawła II stanie szlaban. Zamknięta będzie jedna nitka dwupasmówki prowadząca od ul. Filaretów w kierunku stadniny. I tak ma być do północy.
Na rondzie obok Jeta samochody i autobusy będą musiały zjechać na drugą nitkę dwupasmówki i pojadą "pod prąd”, aż do skrzyżowania z ul. Krochmalnej i Diamentowej. Dopiero tam wrócą na właściwe pasy ruchu. Możliwy będzie skręt w ul. Nadbystrzycką w kierunku śródmieścia oraz dojazd z centrum przez Nadbystrzycką do ul. Jana Pawła II.
Większe kłopoty spotkają tych, którzy zechcą pojechać nad zalew Zemborzycki przez ul. Janowską. Nie będzie można skręcić w tę stronę z ronda przy stadninie. Robotnicy zamkną także wyjazd na to rondo od strony ul. Janowskiej. Mieszkańcy tych rejonów nie zostaną odcięci od świata. Objazd zostanie wytyczony przez ul. Filaretów w stronę os. Widok, a później przez ul. Wyżynną do skrzyżowania obok wiaduktu kolejowego. Tym objazdem pojadą autobusy linii 8 oraz Marina.
Skąd te utrudnienia? - Będziemy wylewać asfalt na połowie ronda Nadbystrzycka - Jana Pawła II - tłumaczy Grzegorz Bielawski z Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.
W niedzielę o godz. 7 rano zamknięta zostanie druga nitka ul. Jana Pawła II. Tym razem "pod prąd” pojadą kierowcy zmierzający od skrzyżowania Krochmalnej z Diamentową w stronę ul. Filaretów. Do Janowskiej będzie można pojechać bez problemów. Zamknięty zostanie wjazd i wyjazd na ul. Nadbystrzycką przy klubie jeździeckim.
Szlaban na Nadbystrzyckiej stanie tuż za skrzyżowaniem z Romantyczną i Wapienną obok Lidla. Znaki informujące o tym, że ulica jest ślepa przywitają kierowców zaraz za ul. Zana. Dojazd do sklepu oraz na os. Skarpa zostanie utrzymany. Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czeka objazd przez ul. Zana i Filaretów. - A wtedy autobusy będą przyjeżdżać co najmniej z półgodzinnym opóźnieniem - uprzedza Stanisław Wojnarowicz, rzecznik MPK.
W poniedziałek zamknięta będzie jedna nitka ul. Nadbystrzyckiej między Lidlem i ul. Jana Pawła II. Kierowcy będą musieli jechać drugą nitką w obu kierunkach. A do ul. Janowskiej znów trzeba będzie jechać przez Wyżynną. - Poczekamy, aż skończy się poranny szczyt i zamkniemy ten wyjazd z ronda - mówi Bielawski. - Postaramy się otworzyć go ponownie przed szczytem popołudniowym. Chyba, że będzie gorąco i asfalt nie zdąży wystygnąć.Niedzielne objazdy komunikacji miejskiej
* Linie: 8 i Marina - z Nadbystrzyckiej skręcą w prawo w Zana, pojadą przez Filaretów, skąd w skręcą w lewo w ul. Jana Pawła II i tak pojadą do Janowskiej. Powrót tą samą trasą.
* Linie 19 i 28 - od strony ul. Krochmalnej pojadą przez Jana Pawła II, Filaretów do Zana a dalej jak zwykle do ul. Bohaterów Monte Cassino. Tak samo w przeciwną stronę.
* Linia 39 - całkowicie ominie Czuby. Z ul. Nadbystrzyckiej skręci bezpośrednio w Zana i skończy trasę pod Leclerkiem. I tą drogą wróci do centrum.
* Linie 40 i 74 - Nadbystrzycką ominą jadąc przez ul. Jana Pawła II, Filaretów i Zana. Na trasę wrócą przy Politechnice. W drugą stronę tak samo.
* Linia 44 - jadąc z Czubów będzie skręcać z ul. Jana Pawła II w ul. Filaretów tak, jak linia 26. Dalej zachowa się jak linia 32, jadąc przez ul. Zana do Politechniki. A dalej zwykłą trasą. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.
* Linia TE 3 - w drodze powrotnej do Tesco pojedzie przez ul. Filaretów. W przeciwnym kierunku bez zmian - przez Jana Pawła II i Krochmalną.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!