Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2008 r.
20:29
Edytuj ten wpis

Obraza dla Lublina czy skuteczna reklama?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 28 A A

Zamiast domów i kościoła - porozrzucane butelki. Taka przeróbka znaku drogowego "obszar zabudowany” znalazła się na tablicy reklamującej lubelskie piwo. - To zła promocja dla miasta - mówi wiceprezydent Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wielka tablica wita kierowców wjeżdżających od strony Warszawy. Na plakacie widać butelkę piwa i słupek z dwoma znakami drogowymi.

Jeden znak to biała (nieobowiązująca, bo teraz stawia się zielone) tablica z nazwą miasta. Druga, to przeróbka znaku informacyjnego "obszar zabudowany”. Prawdziwy znak to kontur zabudowań: domów i kościoła. W reklamie zastąpiono je butelkami: część z nich stoi, część jest porozrzucana.

- Chcieliśmy podkreślić, że jesteśmy obecni w Lublinie, dobrze postrzegani i zauważalni. I że jesteśmy z tego dumni - wylicza Robert Wiciński, prezes spółki Perła - Browary Lubelskie.

Nie wszyscy widzą to tak samo. - Jestem zbulwersowana - mówi Jadwiga Mach, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Sławin. To właśnie w pobliżu Sławina stanęła kontrowersyjna reklama. - Skojarzenie jest jedno: Lublin to miasto bałaganu, walających się butelek. Nasz piękny Lublin przedstawiono w tak podły sposób.

Poza tym skandalem jest naigrawanie się ze znaków drogowych przez kojarzenie ich z alkoholem - dodaje Mach.

- Reklama jest niesmaczna. Ten rodzaj poczucia humoru zdecydowanie mnie nie przekonuje - obrusza się Paweł Fijałkowski, zastępca prezydenta Lublina.

Fijałkowski wcześniej przez wiele lat pracował w ośrodku leczenia uzależnień. Tablica Perły kojarzy mu się z "brudną, zapuszczoną polaną, po której walają się butelki”. - Z całym szacunkiem dla browarów, ale to nie jest dobra promocja dla miasta. Przepraszam, muszę zapalić, bo będę rzucał mięsem.

Ostrożniejszy w ocenie jest szef Biura Marketingu Miasta Michał Krawczyk: - Mnie ta reklama mówi tyle, że Lublin to miasto, w którym alkohol odgrywa jakąś rolę. Konstruując takie reklamy łatwo jest przekroczyć pewną granicę dobrego smaku. Nie wiem, czy została tu przekroczona, ale na pewno było blisko - komentuje.

Za to prezes Perły nie traci rezonu. - Nie słyszałem żadnych negatywnych głosów - zapewnia Wiciński.

• A te z Ratusza?

- Do mnie nikt się nie zwracał. Niemniej miastu jest po drodze z browarami, choćby dlatego, że zatrudniamy 300 osób - dodaje prezes.

Ratusz zapowiada, że będzie w tej sprawie rozmawiać z browarami.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piwosz / 21 grudnia 2008 o 21:19
Szanowni Działacze, Panie Redaktorze
tym artykułem zareklamował Pan Perłę nie tylko na lubelszczyźnie ale również w kraju,
a tak na marginesie to wyścig kolarzy Tour de Pologne w lublinie raczej lepiej zareklamował lublin w kraju niż jeden bilbord PERłY.
GRATULACJE!!!!
Avatar
luke / 21 grudnia 2008 o 13:39
a mi się bardzo podoba:)ale jak zwykle znalazła się zgraja oburzonych
Avatar
Fang / 21 grudnia 2008 o 12:40
Może ktoś jeszcze pamięta która to radna tańczyła na stole gdy gościła w Izraelu?
Avatar
Lublin / 20 grudnia 2008 o 22:08
kraków reklamuje się przez choinki i co to ma znaczyć że to pusta zalesiona kraina?Zgadzam się z niektórymi że wsytdem to jest krzywa wylotówka do warszawy a nie reklama.Wstydem jest to że zarabiamy grosze,nie mamy stadionu,dobrych basenów czy dobrego sportu wyczynowego
Avatar
piwosz / 20 grudnia 2008 o 21:44
Czy władze naszego miasta naprawdę nie mają innych zmartwień? Boli ich reklama na wlocie z Warszawy, a nie wstydzą się codziennych korków ulicznych i fatalnej nawierzchni na jedynym wjeździe ze stolicy?
PERŁA jest jedną z sztandarowych wizytówek Lubelszczyzny, co pokazała ostatnio bodaj sonda internetowa, więc dlaczego się tym nie chwalić? A reklama ma szokować! Dzięki rozpoznowalności tej marki korzysta przecież miasto (imprezy kulturalne, sport i inne). O co chodzi?
Avatar
drB / 20 grudnia 2008 o 20:29
REKLAMA JAK REKLAMA. ANI LEPSZA ANI GORSZA. MNIE NIE RAZI. A LUBLIN MIASTO PERŁY I STUDENTÓW CZY SIĘTO KOMUŚ PODOBA CZY NIE!!!A I TAK TO MIASTO ZAŚCIANKOWE PRZEZ TAKICH DZIAŁACZY JAK....
Avatar
sted / 20 grudnia 2008 o 19:19
zgadzam się, prawda w oczy kole. Lublin to miasto studentów bez perspektyw na rozwijającą prace podczas studiów i po też, więc co mamy - jedno wielkie chlanie piwa, a niewątpliwie Perła przyczyniła się do utrwalenia wizerunku piwa jako symbolu dobrej zabawy. Pamiętam jakim szpanem było w gimnazjum(9 lat temu) picie piwa, ale teraz to już jest niemal wymóg. Producenci piwa osiągnęli marketingowy sukces - wykreowali zapotrzebowanie na swój produkt na niesamowitą skale, a przeciętny Polak łykną to z pierwszym łykiem żółtego płynu i zostaje mu to do końca życia. tak więc myślę że ta reklama jest dobra wizytówką naszego miasta.
zgadzam się, prawda w oczy kole. Lublin to miasto studentów bez perspektyw na rozwijającą prace podczas studiów i po też, więc co mamy - jedno wielkie chlanie piwa, a niewątpliwie Perła przyczyniła się do utrwalenia wizerunku piwa jako symbolu dobrej zabawy. Pamiętam jakim szpanem było w gimnazjum(9 lat temu) picie piwa, ale teraz to już jest niemal wymóg. Producenci piwa osiągnęli marketingowy sukces - wykreowali zapotrzebowanie na swój produkt na niesamowitą skale, a przeciętny Polak łykną to z pierwszym łykiem żółtego płynu i zostaje mu t... rozwiń
Avatar
ro / 20 grudnia 2008 o 18:48
Prawda w oczy kole. Wystarczy przejść się po Czechowie wieczorem.
Avatar
piwko / 20 grudnia 2008 o 18:41
ta reklama jest bardzo fajna, ja złych opinii nie słyszałem, jeśli jakieś, to fajne napewno lepsze od tych z facetem z butelką między nogami,
ale też nigdy nie słyszałem że prezydentem jest jakiś fijałkowski, napewno zaczyna robić sobie medialną kampanię wyborczą, siekawy jestem czym się zajmuje skoro wypowiada się jako marketingowy specjalista.
Avatar
Lubelski Patriota / 20 grudnia 2008 o 16:12
Śmieszna jest ta Perła.Chcą pokazać związek z Lublinem a sponsorują Górnik Łęczna!Chyba lepszym rozwiązaniem było by logo na koszulkach Motoru lub innej drużyny sportowej z miasta Lublin!PERłO ŻENADA jeszcze raz ŻENADA!
Avatar
piwosz / 21 grudnia 2008 o 21:19
Szanowni Działacze, Panie Redaktorze
tym artykułem zareklamował Pan Perłę nie tylko na lubelszczyźnie ale również w kraju,
a tak na marginesie to wyścig kolarzy Tour de Pologne w lublinie raczej lepiej zareklamował lublin w kraju niż jeden bilbord PERłY.
GRATULACJE!!!!
Avatar
luke / 21 grudnia 2008 o 13:39
a mi się bardzo podoba:)ale jak zwykle znalazła się zgraja oburzonych
Avatar
Fang / 21 grudnia 2008 o 12:40
Może ktoś jeszcze pamięta która to radna tańczyła na stole gdy gościła w Izraelu?
Avatar
Lublin / 20 grudnia 2008 o 22:08
kraków reklamuje się przez choinki i co to ma znaczyć że to pusta zalesiona kraina?Zgadzam się z niektórymi że wsytdem to jest krzywa wylotówka do warszawy a nie reklama.Wstydem jest to że zarabiamy grosze,nie mamy stadionu,dobrych basenów czy dobrego sportu wyczynowego
Avatar
piwosz / 20 grudnia 2008 o 21:44
Czy władze naszego miasta naprawdę nie mają innych zmartwień? Boli ich reklama na wlocie z Warszawy, a nie wstydzą się codziennych korków ulicznych i fatalnej nawierzchni na jedynym wjeździe ze stolicy?
PERŁA jest jedną z sztandarowych wizytówek Lubelszczyzny, co pokazała ostatnio bodaj sonda internetowa, więc dlaczego się tym nie chwalić? A reklama ma szokować! Dzięki rozpoznowalności tej marki korzysta przecież miasto (imprezy kulturalne, sport i inne). O co chodzi?
Avatar
drB / 20 grudnia 2008 o 20:29
REKLAMA JAK REKLAMA. ANI LEPSZA ANI GORSZA. MNIE NIE RAZI. A LUBLIN MIASTO PERŁY I STUDENTÓW CZY SIĘTO KOMUŚ PODOBA CZY NIE!!!A I TAK TO MIASTO ZAŚCIANKOWE PRZEZ TAKICH DZIAŁACZY JAK....
Avatar
sted / 20 grudnia 2008 o 19:19
zgadzam się, prawda w oczy kole. Lublin to miasto studentów bez perspektyw na rozwijającą prace podczas studiów i po też, więc co mamy - jedno wielkie chlanie piwa, a niewątpliwie Perła przyczyniła się do utrwalenia wizerunku piwa jako symbolu dobrej zabawy. Pamiętam jakim szpanem było w gimnazjum(9 lat temu) picie piwa, ale teraz to już jest niemal wymóg. Producenci piwa osiągnęli marketingowy sukces - wykreowali zapotrzebowanie na swój produkt na niesamowitą skale, a przeciętny Polak łykną to z pierwszym łykiem żółtego płynu i zostaje mu to do końca życia. tak więc myślę że ta reklama jest dobra wizytówką naszego miasta.
zgadzam się, prawda w oczy kole. Lublin to miasto studentów bez perspektyw na rozwijającą prace podczas studiów i po też, więc co mamy - jedno wielkie chlanie piwa, a niewątpliwie Perła przyczyniła się do utrwalenia wizerunku piwa jako symbolu dobrej zabawy. Pamiętam jakim szpanem było w gimnazjum(9 lat temu) picie piwa, ale teraz to już jest niemal wymóg. Producenci piwa osiągnęli marketingowy sukces - wykreowali zapotrzebowanie na swój produkt na niesamowitą skale, a przeciętny Polak łykną to z pierwszym łykiem żółtego płynu i zostaje mu t... rozwiń
Avatar
ro / 20 grudnia 2008 o 18:48
Prawda w oczy kole. Wystarczy przejść się po Czechowie wieczorem.
Avatar
piwko / 20 grudnia 2008 o 18:41
ta reklama jest bardzo fajna, ja złych opinii nie słyszałem, jeśli jakieś, to fajne napewno lepsze od tych z facetem z butelką między nogami,
ale też nigdy nie słyszałem że prezydentem jest jakiś fijałkowski, napewno zaczyna robić sobie medialną kampanię wyborczą, siekawy jestem czym się zajmuje skoro wypowiada się jako marketingowy specjalista.
Avatar
Lubelski Patriota / 20 grudnia 2008 o 16:12
Śmieszna jest ta Perła.Chcą pokazać związek z Lublinem a sponsorują Górnik Łęczna!Chyba lepszym rozwiązaniem było by logo na koszulkach Motoru lub innej drużyny sportowej z miasta Lublin!PERłO ŻENADA jeszcze raz ŻENADA!
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra