poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Obwodnica Lublina: "Mikser i ciężarówki rujnują nam życie". Mieszkańcy wściekli na Dragadosa

  Edytuj ten wpis
Autor: Paweł Puzio

Tomasz Bryda ma dość głośnej pracy miksera (Maciej Kaczanowski)
Tomasz Bryda ma dość głośnej pracy miksera (Maciej Kaczanowski)

Firma budująca obwodnicę Lublina ustawiła nielegalnie na mojej działce wielki i głośny mikser do kruszywa – irytuje się Anna Barwińska i kieruje sprawę do sądu. Do pozwania Dragadosa szykują się kolejni mieszkańcy Długiego

Hiszpańska firma budowlana Dragados w odległości ok. 100 metrów od domu 5-osobowej rodziny Brydów ustawiła na początku maja mikser do mieszania kruszywa i piasku.

– Huk zaczyna się najpóźniej o 4.30 rano. Ruszają ciężarówki z kruszywem i piachem. Wszyscy zrywamy się wtedy na równe nogi. Od kilku miesięcy bezskutecznie walczymy z Dragadosem. Mamy dość – mówi Tomasz Bryda.

Rodzina interweniowała wszędzie – w Dragadosie, na policji, w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, wreszcie w lubelskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Bezskutecznie. W GDDKiA usłyszeliśmy, że mikser ma zniknąć 1 października. Wczoraj pracował jak zwykle. Idziemy do sądu, chcemy od Dragadosa odszkodowania – mówi Bryda.

Spotkają się w sądzie

Dragados postawił mikser na działce Anny Barwińskiej. – W umowie dzierżawy nie było mowy o mikserze. Uzgodniliśmy jedynie, że na mojej działce będą składować materiały niezbędne do budowy drogi. Mieszkam daleko od Lublina, nie kontrolowałam, co się tam dzieje – mówi właścicielka nieruchomości.

Gdy Barwińska zobaczyła, że działka jest użytkowana niezgodnie z umową, dała Dragadosowi czas do 30 września na usunięcie miksera i uprzątnięcie terenu.

Głośna praca miksera. Film od Czytelnika:
http://get.x-link.pl/9bf02454-8de4-e9cc-5967-2e51c8c9c40d,635ef554-2731-9d58-1499-0546eb528360,embed.html

– Nic nie zrobili. Dlatego 1 października wymówiłam umowę dzierżawy. Z klauzulą, że do 9 października mają usunąć mikser. Z tego, co wiem, mikser tego dnia działał dalej. Spotkamy się w sądzie. Za każdy miesiąc pracy miksera zażądam zapłaty za bezumowne korzystanie z terenu. Mój prawnik już szykuje pozew – mówi.

Dragados milczy

W czwartek w polskiej centrali Dragadosa nikt nie chciał odpowiedzieć na nasze pytania. Odesłali nas do Hiszpanii. Z kolei zleceniodawca budowy obwodnicy Lublina wypowiada się wyłącznie w sprawie hałasu.

– Zgodnie z decyzją środowiskową wykonawca może prowadzić prace emitujące hałas od godz. 6 do 22. W tym czasie mogą lokalnie wystąpić okresowe przekroczenia emisji hałasu – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

W błocie do szkoły

Zastrzeżenia do sposobu prowadzenia tej inwestycji mają też inni mieszkańcy Długiego. – Dzieci chodzą do szkoły praktycznie przez budowę. Ciężarówki, błoto i wykopy – to codzienność. Nad jednym z rowów drogowcy przerzucili kładkę – zbite deski o szerokości 30 centymetrów, bez barier. Codziennie martwię się, czy dzieci bezpiecznie wróciły ze szkoły – mówi Małgorzata Kowelska.

Nad pozwami wobec Dragadosa zastanawiają się kolejni mieszkańcy tego rejonu. – Być może wystąpimy z pozwem zbiorowym – dodaje Anna Barwińska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
SPA
von Lublin
m
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

SPA
SPA (13 października 2013 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Serdecznie zapraszamy dzisiaj od samego rana na niedzielny relaks w SPA Długie, wejściówki bezpłatne, oferujemy m.in.kąpiele błotne, inhalacje ze świeżego  czystego powietrza, masaż wibracyjny całego ciała, muzykoterapię (forma nowatorska z wykorzystaniem wysokich dB)

Rozwiń
von Lublin
von Lublin (12 października 2013 o 22:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

chciałoby sie dorwac troche kasy, ale o tym należało pomyslec wczesniej, niedorajdy.

Rozwiń
m
m (12 października 2013 o 14:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak coś jest przesadne to przeszkadza i kurz jak tonami leci na kogoś i hałas.

Kto nie mieszka ten nie wie i tyle.

Mi byle hałas czasami przeszkadza w spaniu, a człowiek niewyspany to człowiek zły.

Rozwiń
Mieszkaniec
Mieszkaniec (12 października 2013 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja mieszkam na tej budowie i nie zapowiada sięże skończą ją do grudnia . A i do ' pomyśl ' to zanim zaczęli budować drogę było zadupie

:excl:

Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2013 o 12:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Codziennie przejeżdżam przez odcinek bocznej drogi dezelowany przez Dragados, i nie mogę zrozumieć dlaczego na każdy głos, że można coś zrobić dobrze, czysto i na czas  odzywa się chór obrońców bałaganu i niedoróbek krzyczący na oponentów - MALKONTENCI !!!!

Czy tą obwodnicę robią za nam za darmo, że mamy siedzieć cicho gdy nowy odcinek  (Jastków - Kurów) jest pofalowany jak kora mózgowa, a przeciągająca się budowa umila życie okolicznym mieszkańcom, dewastacją lokalnych dróg i tonami błota? 

Przecież mamy najdroższe drogi w UE - wiec chyba możemy mieć oczekiwania co do standardów?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!