wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Obwodnica się oddala

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2001, 22:17
Autor: (jaxa)

Dalej nie wiadomo jaki będzie przebieg trasy obwodnicy wokół Lublina. Gmina Konopnica nie zgadza się na żaden z sześciu proponowanych przez drogowców wariantów.
Fiaskiem zakończyło się wczorajsze spotkanie samorządowców z przedstawicielami Komisji Opinii Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych w Warszawie. - Budowa obwodnicy oddaliła się na kolejne lata - ocenia Władysław Rawski, z-ca GDDP Oddział Wschód w Lublinie.
Decyzja o budowie obwodnicy wokół Lublina zapadła dwa lata temu. Ma ona połączyć drogi nr 17 Warszawa-Hrebenne oraz drogę nr 19 Białystok-Rzeszów. Przebieg północnego fragmentu trasy od Jastowa przez Jakubowice, Elizówkę do Świdnika jest już zaakceptowany. Nie wybrano natomiast wariantu przebiegu trasy obwodnicy od strony zachodniej. Dlaczego? Bo na żaden z sześciu proponowane przez drogowców wariantów przebiegu trasy nie godzą władze i mieszkańcy gm. Konopnica. - Wszystkie warianty są dla nas niekorzystne. Najlepiej byłoby wytyczyć trasę obwodnicy wzdłuż zachodniej granicy gminy - mówi Hieronim Gołofit, wójt gm. Konopnica. Wg tej koncepcji obwodnica miałaby przebiegać na zachód od Radawca Dużego i Motycza. - Obwodnica będzie wtedy zbyt oddalona od Lublina i nie spełni swojego zadania - mówi Julian Kapica, dyr. GDDP w Lublinie.
Zdaniem drogowców najkorzystniejszy wariant przebiegu wiedzie od węzła Dąbrowica przez kol. Płouszowice, dalej na zachód od miejscowości Motycz Józefin do granicy z gm. Konopnica. Później równolegle do linii energetycznej (po jej wschodniej stronie) do węzła Konopnica położonego po południowej stronie torów kolejowych. Obwodnica łączyłaby się z "19” w miejscu przewężenia lasu
w Konopnicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!