niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Ochrona i promocja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 stycznia 2002, 17:53
Autor: (koc)

Od niespełna dwóch miesięcy działa w Kazimierzu Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców, zrzeszające ponad 60 osób. Mimo, że jest ono na etapie prac organizacyjnych i pozyskiwania nowych członków, ma już na swoim koncie kilka spektakularnych sukcesów, w tym mi. in. skuteczne negocjacje w sprawie udzielenia poszkodowanym kredytów z funduszu przeciwpowodziowego.

- Tworząc reprezentację handlowców, producentów, gastronomików, hotelarzy i rzemieślników chcemy stworzyć lokalne lobby na rzecz ochrony i rozwoju drobnych podmiotów gospodarczych - podkreśla Maria Żuk z SKiP. - Jedną z istotnych form współpracy z lokalnymi samorządami powinna być współpraca przy podejmowaniu decyzji dotyczących zwłaszcza small businesu, ale także i przy opracowywaniu planów strategicznych, mogących mieć wpływ na kondycję drobnej przedsiębiorczości. Szkoda, że burmistrz Kazimierza Andrzej Szczypa jak dotąd nie odpowiedział na naszą ofertę.
Wśród działań najpilniejszych do podjęcia w programie SKiP przeważa promocja miasta i gminy, co może się wydawać dziwne, zważywszy na sławę Kazimierza. - Obecnie nie wystarczy kuszenie turysty "perłą polskiej architektury renesansowej” czy stolicą polskiej bohemy. Potrzebny jest pragmatyzm handlowca sprzedającego swój "towar” jak najlepiej. Dlatego wzorem innych, bardziej ekspansywnych ośrodków, konieczne jest stworzenie w Kazimierzu centrum informacji z prawdziwego zdarzenia, większa agresywność w internecie, wydanie informatorów innych niż te wzorowane na latach 60-tych - słyszymy w rozmowach.
- Ale infrastruktura turystyczna to tylko część kierunków naszych działań - podkreśla Maria Żuk. - Są przecież w gminie podmioty gospodarcze działający cały rok, a nie tylko w sezonie turystycznym. Ważna jest zatem ochrona ich interesów, przeciwstawianie się rosnącym kosztom działalności. Dlatego m.in. uruchomiliśmy biuro doradztwa prawnego prowadzonego przez Artura Niemczyka. Że był to krok słuszny, świadczy liczba zgłaszających się po pomoc
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!