wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Lublin

Oczyścili przetarg na utrzymanie przystanków i toalet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2013, 16:05
Autor: (drs)

 (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
(Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Zmiany w dokumentacji przetargu na utrzymanie przystanków i sześciu automatycznych toalet należących do Zarządu Transportu Miejskiego. Zniknął już załącznik do umowy jednoznacznie wskazujący jakich i jakiej firmy środków czystości będzie musiał używać zwycięzca.

O tym, że urzędnicy dołączyli do dokumentów instrukcję wrocławskiej spółki Merida napisaliśmy kilka dni temu. W materiałach znalazły się nazwy konkretnych produktów Meridy, włącznie z numerami katalogowymi ścierek. Co ciekawe, w instrukcji była mowa nawet o pisuarach, których nie ma w kabinach kupionych przez ZTM.

Po naszej publikacji prezydent wysłał do ZTM kontrolę, a urzędnicy wycofali sprzeczny z prawem załącznik i zastąpili nowym. Teraz mowa jest już tylko o stosowaniu środków "zapewniających prawidłowe działanie toalety i pozwalających na utrzymanie higieny i estetyki”. A także, że środki te nie mogą powodować uszkodzenia i przedwczesnego zużycia poszczególnych elementów szaletu.

Firma, która wygra przetarg, będzie musiała codziennie uzupełniać zapas papieru toaletowego i mydła, myć i dezynfekować lustra, umywalki, uchwyty dla niepełnosprawnych oraz podłogi. Ściany powinny być czyszczone raz w tygodniu.

Automatyczne szalety znajdują się przy Al. Racławickich, ul. Lipowej, Paderewskiego, al. Spółdzielczości Pracy, ul. Fabrycznej i Drodze Męczenników Majdanka. Korzystanie z nich kosztuje złotówkę, maksymalny czas pobytu w kabinie to 15 minut.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kierowca
KIO
rolfii
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kierowca
kierowca (13 lipca 2013 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Smagas napisz pan lepiej co się dzieje w miejskiej spółce jaką jest MPK i dla czego oni wraz z MKK wygrywają większość przetargów ZTM i miejskich. Dla czego MPK ma mniej swoich autobusów, a kierowców zatrudnia na umowach śmieciowych, dla czego po sprzedaży gruntu pod przyszłą zajezdnię trolejbusową nagle kapitał spółki ZMALAŁ !!!! Napiszcie co wyprawia z kierowcami obecny zarząd, jak skrócił czas na codzienne OC, tankowanie itd. To jest dopiero bagno, z zatrudnionym do niego niepotrzebnym na czele radnym miejskim jako specjalistą ds. promocji...

Rozwiń
KIO
KIO (12 lipca 2013 o 23:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

analizowałem ten przetarg, postępowanie dopiero co ogłoszone (czas na zadawanie pytań wykonawców do siwz) i na pewno wykonawcy wyłapaliby to uchybienie jeśliby mieli jakieś ale, a zamawiający do czasu otwarcia ofert może swobodnie zmieniać siwz (właśnie po to są pytania i uwagi). Waga problemu żadna bo środki na dezynfekcje w całym przetargu na utrzymanie to grosze. Pierdoła rozdmuchana w wielkie halo - chociaż spececyfikacja powinna unikać wskazywania konkretnych firm i materiałów (choć i to jest dopuszczalne w szczególnych przypadkach) i tu błąd urzędników.

Rozwiń
rolfii
rolfii (12 lipca 2013 o 23:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W końcu poprawili swój błąd. Ciekawe dlaczego tyle z tym zwlekali, zamiast od razu zrobić co trzeba po ukazaniu się pierwszego artykułu. Podziwiam tempo działania, jest "imponujące". Musiało pokazać się kilka artykułów i kontrola od Żuka? Kto tam zajmuje się zamówieniami publicznymi? "Absolwenci" jednodniowych kursów z tej dziedziny? A może tylko ich szefowie są tacy "szybcy"? w podejmowaniu decyzji?????

Rozwiń
GiGi
GiGi (12 lipca 2013 o 23:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bo ustawić to trzeba umieć, a nie patałaszyć

Rozwiń
czyścicel
czyścicel (12 lipca 2013 o 20:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Super, czy redakcja zechce dopilnować również, żeby urzędnik, który dopuścił się (ewentualnie nie właściwie nadzorował) korupcyjnej praktyki został zwolniony z urzędu, coby przy innym przetargu nie próbował kolejnych korupcyjnych działań, skoro raz już pokazał, że może?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!