poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Oczyścili przetarg na utrzymanie przystanków i toalet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2013, 16:05
Autor: (drs)

 (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
(Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Zmiany w dokumentacji przetargu na utrzymanie przystanków i sześciu automatycznych toalet należących do Zarządu Transportu Miejskiego. Zniknął już załącznik do umowy jednoznacznie wskazujący jakich i jakiej firmy środków czystości będzie musiał używać zwycięzca.

O tym, że urzędnicy dołączyli do dokumentów instrukcję wrocławskiej spółki Merida napisaliśmy kilka dni temu. W materiałach znalazły się nazwy konkretnych produktów Meridy, włącznie z numerami katalogowymi ścierek. Co ciekawe, w instrukcji była mowa nawet o pisuarach, których nie ma w kabinach kupionych przez ZTM.

Po naszej publikacji prezydent wysłał do ZTM kontrolę, a urzędnicy wycofali sprzeczny z prawem załącznik i zastąpili nowym. Teraz mowa jest już tylko o stosowaniu środków "zapewniających prawidłowe działanie toalety i pozwalających na utrzymanie higieny i estetyki”. A także, że środki te nie mogą powodować uszkodzenia i przedwczesnego zużycia poszczególnych elementów szaletu.

Firma, która wygra przetarg, będzie musiała codziennie uzupełniać zapas papieru toaletowego i mydła, myć i dezynfekować lustra, umywalki, uchwyty dla niepełnosprawnych oraz podłogi. Ściany powinny być czyszczone raz w tygodniu.

Automatyczne szalety znajdują się przy Al. Racławickich, ul. Lipowej, Paderewskiego, al. Spółdzielczości Pracy, ul. Fabrycznej i Drodze Męczenników Majdanka. Korzystanie z nich kosztuje złotówkę, maksymalny czas pobytu w kabinie to 15 minut.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kierowca
KIO
rolfii
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kierowca
kierowca (13 lipca 2013 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Smagas napisz pan lepiej co się dzieje w miejskiej spółce jaką jest MPK i dla czego oni wraz z MKK wygrywają większość przetargów ZTM i miejskich. Dla czego MPK ma mniej swoich autobusów, a kierowców zatrudnia na umowach śmieciowych, dla czego po sprzedaży gruntu pod przyszłą zajezdnię trolejbusową nagle kapitał spółki ZMALAŁ !!!! Napiszcie co wyprawia z kierowcami obecny zarząd, jak skrócił czas na codzienne OC, tankowanie itd. To jest dopiero bagno, z zatrudnionym do niego niepotrzebnym na czele radnym miejskim jako specjalistą ds. promocji...

Rozwiń
KIO
KIO (12 lipca 2013 o 23:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

analizowałem ten przetarg, postępowanie dopiero co ogłoszone (czas na zadawanie pytań wykonawców do siwz) i na pewno wykonawcy wyłapaliby to uchybienie jeśliby mieli jakieś ale, a zamawiający do czasu otwarcia ofert może swobodnie zmieniać siwz (właśnie po to są pytania i uwagi). Waga problemu żadna bo środki na dezynfekcje w całym przetargu na utrzymanie to grosze. Pierdoła rozdmuchana w wielkie halo - chociaż spececyfikacja powinna unikać wskazywania konkretnych firm i materiałów (choć i to jest dopuszczalne w szczególnych przypadkach) i tu błąd urzędników.

Rozwiń
rolfii
rolfii (12 lipca 2013 o 23:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W końcu poprawili swój błąd. Ciekawe dlaczego tyle z tym zwlekali, zamiast od razu zrobić co trzeba po ukazaniu się pierwszego artykułu. Podziwiam tempo działania, jest "imponujące". Musiało pokazać się kilka artykułów i kontrola od Żuka? Kto tam zajmuje się zamówieniami publicznymi? "Absolwenci" jednodniowych kursów z tej dziedziny? A może tylko ich szefowie są tacy "szybcy"? w podejmowaniu decyzji?????

Rozwiń
GiGi
GiGi (12 lipca 2013 o 23:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bo ustawić to trzeba umieć, a nie patałaszyć

Rozwiń
czyścicel
czyścicel (12 lipca 2013 o 20:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Super, czy redakcja zechce dopilnować również, żeby urzędnik, który dopuścił się (ewentualnie nie właściwie nadzorował) korupcyjnej praktyki został zwolniony z urzędu, coby przy innym przetargu nie próbował kolejnych korupcyjnych działań, skoro raz już pokazał, że może?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!