niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Od dziś są już Polakami. 14 osób otrzymało w Lublinie polskie obywatelstwo

Dodano: 22 czerwca 2016, 19:40
Autor: toma

(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Akty nadania obywatelstwa polskiego odebrało w środę w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim 14 osób mieszkających na terenie województwa lubelskiego. W tym gronie znalazło się 13 obywateli Ukrainy i jeden Białorusin.

– Moi pradziadkowie od strony obojga rodziców byli Polakami. Wcześniej miałem kartę Polaka, później uzyskałem pozwolenie na stały pobyt. Otrzymanie polskiego obywatelstwa to dla mnie kolejny krok. Swoją przyszłość wiążę z Polską, chcę tu zostać, ożenić się i pracować – mówi Władysław Haroszka z Białorusi, który od trzech lat studiuje na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Od 16 lat w Polsce mieszka Aleksander Tymczenko z Ukrainy. – Tu pracuję, mam żonę z Polski, mamy dwójkę dzieci. Teraz mogę czuć się pełnoprawnym obywatelem Rzeczpospolitej – przyznaje.

W tym roku w województwie lubelskim nadane przez prezydenta RP polskie obywatelstwo odebrało już ok. 100 osób.

– Są wśród nich ludzie młodzi, także dzieci. Są też osoby o ugruntowanej sytuacji w naszym kraju, które czują się dumne z faktu, że zostają Polakami – mówi wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. – Po nadanie obywatelstwa zwracają się głównie mieszkańcy dawnych kresów wschodnich, z terenów obecnej Ukrainy, Białorusi czy Federacji Rosyjskiej. Ale często mamy też przypadki osób z Afryki, Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Użytkownik niezarejestrowany
antifa ma hiva
Użytkownik niezarejestrowany
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 czerwca 2016 o 21:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A za kilka lat "odwiedzą" nas z siekierami i widłami...
Rozwiń
antifa ma hiva
antifa ma hiva (23 czerwca 2016 o 20:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co za brednie... Widać, że mamy tu kolejnego sympatyka multikulti. Zamiast pisać tu lepiej przygarnąłbyś do swojego domu/mieszkania kobiety z dziećmi, które uciekają z Syrii. Pokaż, że masz serce a nie siedzisz przed kompem i smarujesz żałosne komentarze.
Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2016 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ukry nigdy nie będą Polakami! won za Dniepr!
Rozwiń
obywatel Piszczyk
obywatel Piszczyk (23 czerwca 2016 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wuzzle napisał:
Prawda nie leży po środku.  Po środku leżą przyrodzenia. Nie leć ze mną w kindybała nadal.  Co chcesz od zwykłego człowieka, który opanował język polski i jest normalnym obywatelem Ziemi? Niech służy dobru RP, jako jej obywatel.
Chyba ostatnio opuściłeś kilka umówionych wizyt u terapeuty. Napraw ten błąd. Ps. cóż to za wymysł "obywatel Ziemi" ??? - nie ma czegoś takiego. To tylko lewackie hasełko puste, takie które nie znaczy nic. Uprzedzając ględzenia o tym jak to tacy ludzie płacą podatki i dlatego mają prawo do obywatelstwa - otóż podatki płacę ja i moje rodzeństwo, podatki płacili i wciąż płacą moi Rodzice, podatki płacili również moi Dziadkowie...itd...itd... Oczywiście podatki na rzecz Polski. Na czyją rzecz podatki płacili rodzice i dziedkowie tych nowych obywateli ? Kolejna sprawa - moi Dziadkowie walczyli o Polskę i za Polskę...moi dalsi przodkowie także, nie żałowali zdrowia i życia. Za co i za kogo walczyli dziadkowie tych "nowych obywateli" ? Nie ma sprawiedliwej równości między mną i mi podobnymi, a tymi nowymi. Za nami stoją nie tylko podatki ale i cała nasza historia - a tego kupić się nie da. Amen.
Rozwiń
wuzzle
wuzzle (23 czerwca 2016 o 15:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawda nie leży po środku. Po środku leżą przyrodzenia. Nie leć ze mną w kindybała nadal. Co chcesz od zwykłego człowieka, który opanował język polski i jest normalnym obywatelem Ziemi? Niech służy dobru RP, jako jej obywatel.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!