Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 czerwca 2016 r.
19:40

Od dziś są już Polakami. 14 osób otrzymało w Lublinie polskie obywatelstwo

Autor: Zdjęcie autora toma
0 23 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Akty nadania obywatelstwa polskiego odebrało w środę w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim 14 osób mieszkających na terenie województwa lubelskiego. W tym gronie znalazło się 13 obywateli Ukrainy i jeden Białorusin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Moi pradziadkowie od strony obojga rodziców byli Polakami. Wcześniej miałem kartę Polaka, później uzyskałem pozwolenie na stały pobyt. Otrzymanie polskiego obywatelstwa to dla mnie kolejny krok. Swoją przyszłość wiążę z Polską, chcę tu zostać, ożenić się i pracować – mówi Władysław Haroszka z Białorusi, który od trzech lat studiuje na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Od 16 lat w Polsce mieszka Aleksander Tymczenko z Ukrainy. – Tu pracuję, mam żonę z Polski, mamy dwójkę dzieci. Teraz mogę czuć się pełnoprawnym obywatelem Rzeczpospolitej – przyznaje.

W tym roku w województwie lubelskim nadane przez prezydenta RP polskie obywatelstwo odebrało już ok. 100 osób.

– Są wśród nich ludzie młodzi, także dzieci. Są też osoby o ugruntowanej sytuacji w naszym kraju, które czują się dumne z faktu, że zostają Polakami – mówi wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. – Po nadanie obywatelstwa zwracają się głównie mieszkańcy dawnych kresów wschodnich, z terenów obecnej Ukrainy, Białorusi czy Federacji Rosyjskiej. Ale często mamy też przypadki osób z Afryki, Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 21:57
A za kilka lat "odwiedzą" nas z siekierami i widłami...
Avatar
antifa ma hiva / 23 czerwca 2016 o 20:28
Co za brednie... Widać, że mamy tu kolejnego sympatyka multikulti. Zamiast pisać tu lepiej przygarnąłbyś do swojego domu/mieszkania kobiety z dziećmi, które uciekają z Syrii. Pokaż, że masz serce a nie siedzisz przed kompem i smarujesz żałosne komentarze.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 17:21
ukry nigdy nie będą Polakami! won za Dniepr!
Avatar
obywatel Piszczyk / 23 czerwca 2016 o 16:05
wuzzle napisał:
Prawda nie leży po środku.  Po środku leżą przyrodzenia. Nie leć ze mną w kindybała nadal.  Co chcesz od zwykłego człowieka, który opanował język polski i jest normalnym obywatelem Ziemi? Niech służy dobru RP, jako jej obywatel.
Chyba ostatnio opuściłeś kilka umówionych wizyt u terapeuty. Napraw ten błąd. Ps. cóż to za wymysł "obywatel Ziemi" ??? - nie ma czegoś takiego. To tylko lewackie hasełko puste, takie które nie znaczy nic. Uprzedzając ględzenia o tym jak to tacy ludzie płacą podatki i dlatego mają prawo do obywatelstwa - otóż podatki płacę ja i moje rodzeństwo, podatki płacili i wciąż płacą moi Rodzice, podatki płacili również moi Dziadkowie...itd...itd... Oczywiście podatki na rzecz Polski. Na czyją rzecz podatki płacili rodzice i dziedkowie tych nowych obywateli ? Kolejna sprawa - moi Dziadkowie walczyli o Polskę i za Polskę...moi dalsi przodkowie także, nie żałowali zdrowia i życia. Za co i za kogo walczyli dziadkowie tych "nowych obywateli" ? Nie ma sprawiedliwej równości między mną i mi podobnymi, a tymi nowymi. Za nami stoją nie tylko podatki ale i cała nasza historia - a tego kupić się nie da. Amen.
Chyba ostatnio opuściłeś kilka umówionych wizyt u terapeuty. Napraw ten błąd. Ps. cóż to za wymysł "obywatel Ziemi" ??? - nie ma czegoś takiego. To tylko lewackie hasełko puste, takie które nie znaczy nic. Uprzedzając ględzenia o tym jak to tacy ludzie płacą podatki i dlatego mają prawo do obywatelstwa - otóż podatki płacę ja i moje rodzeństwo, podatki płacili i wciąż płacą moi Rodzice, podatki płacili również moi Dziadkowie...itd...itd... Oczywiście podatki na rzecz Polski. Na czyją rzecz podatki płacili rodzice i d... rozwiń
Avatar
wuzzle / 23 czerwca 2016 o 15:52
Prawda nie leży po środku. Po środku leżą przyrodzenia. Nie leć ze mną w kindybała nadal. Co chcesz od zwykłego człowieka, który opanował język polski i jest normalnym obywatelem Ziemi? Niech służy dobru RP, jako jej obywatel.
Avatar
remove / 23 czerwca 2016 o 15:46
Gratuluję im. Są obywatelami RP. Wktótce dyskoteka 120 h bez przerwy. Pięć dni wolnego w RP. Cała Polska przy tych samych utworach. Czy Beata otrzyma ode mnie wyróżnienie - jeden jej utwór w moje dyskotece - jeśli tak się stanie, to tylko dlatego, że Beata jest absolwentką III LO im. Unii Lubelskiej. Czy pargniecie innej religii i wzmocnionej konstytucji? Oto moja religia i pierwsze prawo konstytucyjne: wychodz z domu czysty i wracaj don czysty. Suplement. Robert nie trafia, ale skupia na sobie uwage przeciwnikow. Robert nie umie oderwac sie od ostaniego obroncy, co nie podoba sie Wlodkowi Lubanskiemu.
Gratuluję im. Są obywatelami RP. Wktótce dyskoteka 120 h bez przerwy. Pięć dni wolnego w RP. Cała Polska przy tych samych utworach. Czy Beata otrzyma ode mnie wyróżnienie - jeden jej utwór w moje dyskotece - jeśli tak się stanie, to tylko dlatego, że Beata jest absolwentką III LO im. Unii Lubelskiej. Czy pargniecie innej religii i wzmocnionej konstytucji? Oto moja religia i pierwsze prawo konstytucyjne: wychodz z domu czysty i wracaj don czysty. Suplement. Robert nie trafia, ale skupia na sobie uwage przeciwnikow. Robert nie umie oderwac si... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 13:26
Nigdy nie byli Polakami i nigdy nimi nie będą!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 12:29
to wstyd że Polskie obywatelstwo rozdaje się tak byle komu !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
aha / 23 czerwca 2016 o 11:28
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mogą być większymi patriotami niż Wy. Będą chociaż celebrować naszą kulturę
Już na wstępie na fotce widać jak to "nowopolacy" celebrują z wielkim szacunkiem swoje nowe obywatelstwo.... w luzakim wdzianku to mogą sobie na ukraińską dyskotekę...
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 10:18
" Są też osoby o ugruntowanej sytuacji w naszym kraju, które czują się dumne z faktu, że zostają Polakami – mówi wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk". szkoda ze tych drugich nie ma 100% bo tacy ludzie powinni uzyskiwać obywatelstwo , a nie byle sucz szukająca polskiego jelenia.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 21:57
A za kilka lat "odwiedzą" nas z siekierami i widłami...
Avatar
antifa ma hiva / 23 czerwca 2016 o 20:28
Co za brednie... Widać, że mamy tu kolejnego sympatyka multikulti. Zamiast pisać tu lepiej przygarnąłbyś do swojego domu/mieszkania kobiety z dziećmi, które uciekają z Syrii. Pokaż, że masz serce a nie siedzisz przed kompem i smarujesz żałosne komentarze.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 17:21
ukry nigdy nie będą Polakami! won za Dniepr!
Avatar
obywatel Piszczyk / 23 czerwca 2016 o 16:05
wuzzle napisał:
Prawda nie leży po środku.  Po środku leżą przyrodzenia. Nie leć ze mną w kindybała nadal.  Co chcesz od zwykłego człowieka, który opanował język polski i jest normalnym obywatelem Ziemi? Niech służy dobru RP, jako jej obywatel.
Chyba ostatnio opuściłeś kilka umówionych wizyt u terapeuty. Napraw ten błąd. Ps. cóż to za wymysł "obywatel Ziemi" ??? - nie ma czegoś takiego. To tylko lewackie hasełko puste, takie które nie znaczy nic. Uprzedzając ględzenia o tym jak to tacy ludzie płacą podatki i dlatego mają prawo do obywatelstwa - otóż podatki płacę ja i moje rodzeństwo, podatki płacili i wciąż płacą moi Rodzice, podatki płacili również moi Dziadkowie...itd...itd... Oczywiście podatki na rzecz Polski. Na czyją rzecz podatki płacili rodzice i dziedkowie tych nowych obywateli ? Kolejna sprawa - moi Dziadkowie walczyli o Polskę i za Polskę...moi dalsi przodkowie także, nie żałowali zdrowia i życia. Za co i za kogo walczyli dziadkowie tych "nowych obywateli" ? Nie ma sprawiedliwej równości między mną i mi podobnymi, a tymi nowymi. Za nami stoją nie tylko podatki ale i cała nasza historia - a tego kupić się nie da. Amen.
Chyba ostatnio opuściłeś kilka umówionych wizyt u terapeuty. Napraw ten błąd. Ps. cóż to za wymysł "obywatel Ziemi" ??? - nie ma czegoś takiego. To tylko lewackie hasełko puste, takie które nie znaczy nic. Uprzedzając ględzenia o tym jak to tacy ludzie płacą podatki i dlatego mają prawo do obywatelstwa - otóż podatki płacę ja i moje rodzeństwo, podatki płacili i wciąż płacą moi Rodzice, podatki płacili również moi Dziadkowie...itd...itd... Oczywiście podatki na rzecz Polski. Na czyją rzecz podatki płacili rodzice i d... rozwiń
Avatar
wuzzle / 23 czerwca 2016 o 15:52
Prawda nie leży po środku. Po środku leżą przyrodzenia. Nie leć ze mną w kindybała nadal. Co chcesz od zwykłego człowieka, który opanował język polski i jest normalnym obywatelem Ziemi? Niech służy dobru RP, jako jej obywatel.
Avatar
remove / 23 czerwca 2016 o 15:46
Gratuluję im. Są obywatelami RP. Wktótce dyskoteka 120 h bez przerwy. Pięć dni wolnego w RP. Cała Polska przy tych samych utworach. Czy Beata otrzyma ode mnie wyróżnienie - jeden jej utwór w moje dyskotece - jeśli tak się stanie, to tylko dlatego, że Beata jest absolwentką III LO im. Unii Lubelskiej. Czy pargniecie innej religii i wzmocnionej konstytucji? Oto moja religia i pierwsze prawo konstytucyjne: wychodz z domu czysty i wracaj don czysty. Suplement. Robert nie trafia, ale skupia na sobie uwage przeciwnikow. Robert nie umie oderwac sie od ostaniego obroncy, co nie podoba sie Wlodkowi Lubanskiemu.
Gratuluję im. Są obywatelami RP. Wktótce dyskoteka 120 h bez przerwy. Pięć dni wolnego w RP. Cała Polska przy tych samych utworach. Czy Beata otrzyma ode mnie wyróżnienie - jeden jej utwór w moje dyskotece - jeśli tak się stanie, to tylko dlatego, że Beata jest absolwentką III LO im. Unii Lubelskiej. Czy pargniecie innej religii i wzmocnionej konstytucji? Oto moja religia i pierwsze prawo konstytucyjne: wychodz z domu czysty i wracaj don czysty. Suplement. Robert nie trafia, ale skupia na sobie uwage przeciwnikow. Robert nie umie oderwac si... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 13:26
Nigdy nie byli Polakami i nigdy nimi nie będą!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 12:29
to wstyd że Polskie obywatelstwo rozdaje się tak byle komu !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
aha / 23 czerwca 2016 o 11:28
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mogą być większymi patriotami niż Wy. Będą chociaż celebrować naszą kulturę
Już na wstępie na fotce widać jak to "nowopolacy" celebrują z wielkim szacunkiem swoje nowe obywatelstwo.... w luzakim wdzianku to mogą sobie na ukraińską dyskotekę...
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 10:18
" Są też osoby o ugruntowanej sytuacji w naszym kraju, które czują się dumne z faktu, że zostają Polakami – mówi wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk". szkoda ze tych drugich nie ma 100% bo tacy ludzie powinni uzyskiwać obywatelstwo , a nie byle sucz szukająca polskiego jelenia.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 44

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!