sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lublin

Od lewej do prawej

Dodano: 20 stycznia 2002, 19:29
Autor: (osta)

Bez większych zmian na szczytach politycznych władz w regionie. Miejskim SLD nadal będzie rządzić Jacek Czerniak, a prezesem Zarządu Regionu ZChN ponownie został Jacek Szczot. Tylko regionalna UW ma nowego lidera – Marcina Celińskiego.
Takie ustalenia zapadły podczas weekendowych zjazdów tych trzech ugrupowań.
– Jestem dobrym kandydatem na szefa struktur miejskich SLD – mówi o sobie J. Czerniak. – Sprawdziłem się podczas wyborów prezydenckich w 2000 i podczas ubiegłorocznych parlamentarnych. Teraz przygotowujemy się do wyborów samorządowych i opracujemy Strategię Rozwoju Lublina. Chcemy wystartować w szerokiej koalicji lewicowej i dać szanse młodym działaczom na kandydowanie.
Członkowie UW planują odmłodzić swoje środowisko. – Musimy stworzyć struktury do zbliżających się wyborów samorządowych. Oprzemy się na „Młodym Centrum” (młodzieżowa organizacja działająca przy UW – red.) oraz grupach sympatyzujących i współpracujących, a także środowiskach społecznych i gospodarczych – deklaruje M. Celiński. – Zaproponujemy koalicję Platformie Obywatelskiej oraz działaczom PiS. Przede wszystkim stawiamy na program i jeśli w tej materii z kimś się dogadamy, to jest to już nasz koalicjant.
P. Bryłowski, dotychczasowy lider wojewódzki UW, nie zgłosił swojej kandydatury. – Nie chciałem. Za dużo jest generałów, a za mało sierżantów do pracy – skomentował swoja decyzję.
Działacze ZChN dyskutowali z kolei nad weryfikacją swoich dotychczasowych działań. – Chcemy wrócić do aktywnej polityki w skali kraju – mówi J. Szczot. – Planujemy szeroką koalicję prawicy. Zależy nam, by w jej skład weszły ugrupowania od Ligi Polskich Rodzin po Polskie Stronnictwa  Ludowe. Dążymy do tego, by w wyborach samorządowych głosowano na ludzi, a nie na ugrupowania polityczne.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24