sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Od lewej do prawej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2002, 19:29
Autor: (osta)

Bez większych zmian na szczytach politycznych władz w regionie. Miejskim SLD nadal będzie rządzić Jacek Czerniak, a prezesem Zarządu Regionu ZChN ponownie został Jacek Szczot. Tylko regionalna UW ma nowego lidera – Marcina Celińskiego.
Takie ustalenia zapadły podczas weekendowych zjazdów tych trzech ugrupowań.
– Jestem dobrym kandydatem na szefa struktur miejskich SLD – mówi o sobie J. Czerniak. – Sprawdziłem się podczas wyborów prezydenckich w 2000 i podczas ubiegłorocznych parlamentarnych. Teraz przygotowujemy się do wyborów samorządowych i opracujemy Strategię Rozwoju Lublina. Chcemy wystartować w szerokiej koalicji lewicowej i dać szanse młodym działaczom na kandydowanie.
Członkowie UW planują odmłodzić swoje środowisko. – Musimy stworzyć struktury do zbliżających się wyborów samorządowych. Oprzemy się na „Młodym Centrum” (młodzieżowa organizacja działająca przy UW – red.) oraz grupach sympatyzujących i współpracujących, a także środowiskach społecznych i gospodarczych – deklaruje M. Celiński. – Zaproponujemy koalicję Platformie Obywatelskiej oraz działaczom PiS. Przede wszystkim stawiamy na program i jeśli w tej materii z kimś się dogadamy, to jest to już nasz koalicjant.
P. Bryłowski, dotychczasowy lider wojewódzki UW, nie zgłosił swojej kandydatury. – Nie chciałem. Za dużo jest generałów, a za mało sierżantów do pracy – skomentował swoja decyzję.
Działacze ZChN dyskutowali z kolei nad weryfikacją swoich dotychczasowych działań. – Chcemy wrócić do aktywnej polityki w skali kraju – mówi J. Szczot. – Planujemy szeroką koalicję prawicy. Zależy nam, by w jej skład weszły ugrupowania od Ligi Polskich Rodzin po Polskie Stronnictwa  Ludowe. Dążymy do tego, by w wyborach samorządowych głosowano na ludzi, a nie na ugrupowania polityczne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!