piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Oferenci nie sprostali wymaganiom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 sierpnia 2002, 17:14

Monitoring cyfrowy dla Puław okazał się zbyt dużym wyzwaniem dla polskich firm zajmujących się montażem zintegrowanych systemów kamer w miastach.

Spośród 30 oferentów jedynie poznańska firma znała tajniki tworzenia systemu na bazie nowoczesnej sieci teleinformacyjnej. W efekcie przetarg został zawieszony do połowy sierpnia. Powodem była zbyt mała wiedza technologiczna oferentów. Potencjalni wykonawcy oczekiwali bowiem propozycji utworzenia monitoringu analogowego, jaki jest w wielu innych miastach.
Tymczasem w Puławach postawiono na monitoring cyfrowy, na bazie nowoczesnej sieci „Pulnet”, należącej do Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tak nowoczesne rozwiązania technologiczne jakie planują Puławy, funkcjonują na razie tylko w Poznaniu. Dostęp do sieci teleinformatycznej PSM ma już 1/3 mieszkańców tego miasta. Dzięki niej, przy pomocy komputera będzie można już wkrótce korzystać z wielu usług komunalnych, bankowych itp. Telemetria (odczytywanie danych) dla ciepłownictwa, sterowanie węzłami cieplnymi, nadzór chorych w szpitalu, teleszkoła, to tylko niektóre z nich. PSM zadeklarowała bezpłatne użyczenie swojej infrastruktury na potrzeby monitoringu miasta.
Administratorzy podkreślają ogromne możliwości tworzonej sieci teleinformatycznej. Aktualnie określa się je na 100 megabitów na sekundę (Mbps). Dla transferu np. obrazu telewizyjnego wysokiej jakości wystarczy zaledwie 1 Mbps. - Tę sieć tworzymy na przyszłość, by sprostać wymogom nadchodzących czasów – powiedział nam Adam Uhle, administrator sieci „Pulnet”.
Na razie w Puławach ułożono kilka kilometrów światłowodów. Przewiduje się że sieć docelowo będzie miała ok. 20 km długości. Przypomnijmy, że w lipcu br. Puławy przystąpiły do europejskiego projektu „Interaktywne miasto”, zaproponowanego przez stronę portugalską. W ramach tego programu przewiduje się m.in. tworzenie tzw. społeczeństwa informatycznego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!