poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Spleśniałe framugi są nieszczelne. W domu hula wiatr. Okleiłam je taśmą klejącą. Ale przecież w taki sposób okien nie utrzymam.

Boję się, że któregoś dnia wypadną - skarży się kobieta, która od czterech lat stara się o wymianę okien.

Jadwiga Kubiak mieszka w lokalu komunalnym przy ulicy Ruskiej w Lublinie. - Zbliża się zima, stare okna są całkowicie nieszczelne - żali się kobieta. - A urzędnicy z Zarządu Nieruchomości Komunalnych wciąż każą mi czekać.
Pierwsze pismo, jakie Jadwiga Kubiak otrzymała od Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie informowało, że "przedmiotowa stolarka ujęta została do założeń planu remontów z terminem wykonania po 2003 roku”. - Byłam cierpliwa, ale ile można czekać! Co roku wydaję dużo więcej na węgiel, bo mieszkanie jest wyziębione. Uszczelniam, jak mogę, oklejam taśmą i piszę pisma do ZNK.
W połowie września Zakład Obsługi Nieruchomości "Admina” otrzymał od ZNK pismo z prośbą o ocenę stanu technicznego stolarki okiennej. W protokole z 18 września czytamy, że okna należy wymienić w trybie awaryjnym, ponieważ wypaczenia spleśniałej, zagrzybionej stolarki grożą wypadnięciem okien, co stanowi zagrożenie dla przechodniów.
W październiku mieszkanie pani Jadwigi odwiedził pracownik firmy Ekol, która wymienia okna w ramach umowy z ZNK. - Wykonał pomiary obiecał, że okna będą w listopadzie i do tej pory się nie pojawił - dodaje kobieta.
Czesław Stawnicki, właściciel firmy Ekol, poinformował nas, że wymiana odbywa się w trybie przewidzianym przepisami. A pierwsza wizyta pracownika służyła dokonaniu pomiarów i sporządzeniu kosztorysu. - Złożyliśmy już zamówienie u producenta i czekamy na okna. Proszę pamiętać, że jest to okres wzmożonej produkcji, więc czas wykonania jest dłuższy. Ale ze swej strony mogę zapewnić panią Kubiak, że okna w jej mieszkaniu zostaną wymienione przed 20 grudnia.
Artur Cichoń, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie, zna sprawę Jadwigi Kubiak i powtarza zapewnienie o wymianie okien jeszcze przed świętami. Dodaje, że w zarządzanych przez ZNK budynkach ponad trzy tysiące osób oczekuje na wymianę okien, która odbywa się sukcesywnie, według planów rocznych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!