Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 sierpnia 2009 r.
11:13
Edytuj ten wpis

Okrutny gwałciciel pozywa Radio Lublin za "wampira"

0 15 A A

Gwałcił i bestialsko mordował kobiety. Wykorzystywał też seksualnie zwierzęta. Mariusz S., który dostał dożywocie, zza krat postanowił wytoczyć proces Radiu Lublin. Nie podoba mu się, że nazwano go "wampirem". Naruszono moje dobre imię - twierdzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie napisała gazeta Polska Kurier The Times. Mariusz S. pochodzi ze Stefankowic pod Hrubieszowem. Grasował w latach 1994 - 1997. Dusił swoje ofiary drutem i gwałcił je. Ciało jednej z kobiet wrzucił do studni, drugą zostawił w domu, który podpalił.

Mariusz S. wykorzystywał seksualnie i dusił także krowy - podaje "Kurier". W 2003 r. z wyrokiem dożywocia mężczyzna trafił za kratki .

Media ochrzciły go mianem "wampira", a taki pseudonim mordercy się nie podoba. Twierdzi, że skoro nie pije krwi to nie jest wampirem. Dlatego zamierza procesować się z Radiem Lublin, które wcześniej, za zgodą sądu, podało do publicznej wiadomości jego nazwisko.

Radio nie uznaje roszczeń przestępcy i nie ma za co go przepraszać. Termin rozprawy nie jest jeszcze znany.

Wcześniej Mariusz S. chciał także pieniędzy od Henryka J., ojca jednej ze swoich ofiar, który zaatakował mordercę siekierą na korytarzu sądowym. Ugodził go w plecy. Sąd w Hrubieszowie uznał, że przyznanie mordercy odszkodowania byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abi / 13 sierpnia 2009 o 23:04
Osadzonym w aresztach i zakładach karnych należy bezwzględnie zakazać posiadania przyborów do pisania. Siedzi taki, nudzi mu się i pisze. Pisze co zechce, ile zechce i do kogo zechce. Najczęściej do sądu. Taki grafoman potrafi w ciągu dnia sklepać 2-3 pisma na podwójnych kartkach wyrwanych z tzw. środka zeszytu formatu a-4. Kartki zapisuje bardzo dokładnie, bez pozostawiania marginesów, linijka pod linijką, najczęściej maczkiem lub pochylonym pismem. Niekoniecznie w prawą stronę, za to z reguły litery pochylone są tak mocno, że leżą jedna na drugiej. Ciekawe dlaczego litery nie stoją prosto? Czyżby miłe wspomnienia z minionej wolności mają maskować przykre wspomnienia spod więziennego przysznica?
Pismo często dotyczy sprawy zakończonej, ale on ma prawo pisać, to pisze. Nawet jak termin do zaskarżenia minął bezpowrotnie lub apelację/zażalenie oddalono to pisze. A jak już wyczerpie katalog możliwych do napisania pism do sprawy zakończonej, pisze nowy wniosek, składa kolejny pozew lub doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Ma czas na myślenie to myśli, a jak wymyśli o co można jeszcze kogoś pozwać, to pisze. Pisze, bo ma do tego prawo. Względnie czuje się w obowiązku donieść. Nieważne, że taki autor to pospolity przestępca lub niepospolity pedofil. Posiedzi miesiąc, robi się z niego mega prawnik. Uzasadnienia z poziomu pierdla są raczej śmieszne, ale co tam, ON OSADZONY SKAZANY NIESŁUSZNIE NOWO WYKSZTAŁCONY WIĘZIENNY PRAWNIK PISZE. Pisze bo mu wolno i musi. Jeszcze świat o nim zapomni i co będzie?
Osadzonym w aresztach i zakładach karnych należy bezwzględnie zakazać posiadania przyborów do pisania. Siedzi taki, nudzi mu się i pisze. Pisze co zechce, ile zechce i do kogo zechce. Najczęściej do sądu. Taki grafoman potrafi w ciągu dnia sklepać 2-3 pisma na podwójnych kartkach wyrwanych z tzw. środka zeszytu formatu a-4. Kartki zapisuje bardzo dokładnie, bez pozostawiania marginesów, linijka pod linijką, najczęściej maczkiem lub pochylonym pismem. Niekoniecznie w prawą stronę, za to z reguły litery pochylone są tak mocno, że leżą jedna n... rozwiń
Avatar
qwer / 13 sierpnia 2009 o 21:34
taki śmieć ma jeszcze jakieś prawa ????????????
o suchym chlebie i wodzie w brudnej wilgotnej i ciasnej celi, bez światła i okna
wampir mu się nie podoba,zoofil popieprzony
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2009 o 20:20
a to krowojebca - greenpeace powinno sie nim ainteresowac !!!
Avatar
Anastazja Kręplinska / 13 sierpnia 2009 o 18:20
mam nadzieję ,ze zgnije w kryminale , takie potwory nigdy nie powinni ujrzeć wolnosci !!!
Avatar
Aga / 13 sierpnia 2009 o 17:07
a może jakiś konkurs na jego nowe imię?
Avatar
Marek / 13 sierpnia 2009 o 16:31
Jedyne jego dobre imię, to Mariusz, reszta..., szkoda gadać.
Avatar
Alojzy / 13 sierpnia 2009 o 16:28
Jak by tu nazwać osobnika, który gwałci, a potem dusi krowy? Na razie nic nie wymyśliłem, bo duszę się ze śmiechu.
Avatar
Popiel / 13 sierpnia 2009 o 16:25
W takim przypadku marzę o powrocie do średniowiecza. On już w celi śmierci by siedział, a kat ostrzył by topór, bo kara była nieuchronna i sprawiedliwa. Prawo mówiło - "śmierć za śmierć"
Avatar
Jujo / 13 sierpnia 2009 o 16:17
"Dobre imię". Haahahaha, narobiłem w galoty ze śmiechu, za co mnie spotkała taka kara?
Avatar
Kat / 13 sierpnia 2009 o 16:16
Tylko "czapa" może powstrzymać bestię!!!
Avatar
abi / 13 sierpnia 2009 o 23:04
Osadzonym w aresztach i zakładach karnych należy bezwzględnie zakazać posiadania przyborów do pisania. Siedzi taki, nudzi mu się i pisze. Pisze co zechce, ile zechce i do kogo zechce. Najczęściej do sądu. Taki grafoman potrafi w ciągu dnia sklepać 2-3 pisma na podwójnych kartkach wyrwanych z tzw. środka zeszytu formatu a-4. Kartki zapisuje bardzo dokładnie, bez pozostawiania marginesów, linijka pod linijką, najczęściej maczkiem lub pochylonym pismem. Niekoniecznie w prawą stronę, za to z reguły litery pochylone są tak mocno, że leżą jedna na drugiej. Ciekawe dlaczego litery nie stoją prosto? Czyżby miłe wspomnienia z minionej wolności mają maskować przykre wspomnienia spod więziennego przysznica?
Pismo często dotyczy sprawy zakończonej, ale on ma prawo pisać, to pisze. Nawet jak termin do zaskarżenia minął bezpowrotnie lub apelację/zażalenie oddalono to pisze. A jak już wyczerpie katalog możliwych do napisania pism do sprawy zakończonej, pisze nowy wniosek, składa kolejny pozew lub doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Ma czas na myślenie to myśli, a jak wymyśli o co można jeszcze kogoś pozwać, to pisze. Pisze, bo ma do tego prawo. Względnie czuje się w obowiązku donieść. Nieważne, że taki autor to pospolity przestępca lub niepospolity pedofil. Posiedzi miesiąc, robi się z niego mega prawnik. Uzasadnienia z poziomu pierdla są raczej śmieszne, ale co tam, ON OSADZONY SKAZANY NIESŁUSZNIE NOWO WYKSZTAŁCONY WIĘZIENNY PRAWNIK PISZE. Pisze bo mu wolno i musi. Jeszcze świat o nim zapomni i co będzie?
Osadzonym w aresztach i zakładach karnych należy bezwzględnie zakazać posiadania przyborów do pisania. Siedzi taki, nudzi mu się i pisze. Pisze co zechce, ile zechce i do kogo zechce. Najczęściej do sądu. Taki grafoman potrafi w ciągu dnia sklepać 2-3 pisma na podwójnych kartkach wyrwanych z tzw. środka zeszytu formatu a-4. Kartki zapisuje bardzo dokładnie, bez pozostawiania marginesów, linijka pod linijką, najczęściej maczkiem lub pochylonym pismem. Niekoniecznie w prawą stronę, za to z reguły litery pochylone są tak mocno, że leżą jedna n... rozwiń
Avatar
qwer / 13 sierpnia 2009 o 21:34
taki śmieć ma jeszcze jakieś prawa ????????????
o suchym chlebie i wodzie w brudnej wilgotnej i ciasnej celi, bez światła i okna
wampir mu się nie podoba,zoofil popieprzony
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2009 o 20:20
a to krowojebca - greenpeace powinno sie nim ainteresowac !!!
Avatar
Anastazja Kręplinska / 13 sierpnia 2009 o 18:20
mam nadzieję ,ze zgnije w kryminale , takie potwory nigdy nie powinni ujrzeć wolnosci !!!
Avatar
Aga / 13 sierpnia 2009 o 17:07
a może jakiś konkurs na jego nowe imię?
Avatar
Marek / 13 sierpnia 2009 o 16:31
Jedyne jego dobre imię, to Mariusz, reszta..., szkoda gadać.
Avatar
Alojzy / 13 sierpnia 2009 o 16:28
Jak by tu nazwać osobnika, który gwałci, a potem dusi krowy? Na razie nic nie wymyśliłem, bo duszę się ze śmiechu.
Avatar
Popiel / 13 sierpnia 2009 o 16:25
W takim przypadku marzę o powrocie do średniowiecza. On już w celi śmierci by siedział, a kat ostrzył by topór, bo kara była nieuchronna i sprawiedliwa. Prawo mówiło - "śmierć za śmierć"
Avatar
Jujo / 13 sierpnia 2009 o 16:17
"Dobre imię". Haahahaha, narobiłem w galoty ze śmiechu, za co mnie spotkała taka kara?
Avatar
Kat / 13 sierpnia 2009 o 16:16
Tylko "czapa" może powstrzymać bestię!!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 1

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 1 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 11 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 18

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?