poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Ryszarda Bartnik, nauczycielka i wolontariuszka w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, Mariusz Maikowski, pastor...

organizujący zbiórki dla chorej Iwony Matyjas i Marta Tarnowska, opiekująca się bezdomnymi. To nasi kandydaci do tytułu dobrze zasłużony dla ziemi lubelskiej.

Ryszarda Bartnik

- nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4, od lat pracuje jako wolontariuszka w szpitalu dziecięcym. Kilka miesięcy walczyła o rodzinę dla porzuconego przez mamę małego Jasia. Zajęła się nim tuż po narodzinach, gdy chory na mukowiscydozę maluch trafił do DSK. Ze względu na nieuleczalną chorobę genetyczną Jasia nie chciał przyjąć żaden dom dziecka. Kiedy trafił do szpitala w Poniatowej, to właśnie ona mu woziła specjalne mleko, pieluchy i kosmetyki. Poruszyła niebo i ziemię, by znaleźć dla niego rodzinę zastępczą. I udało się. Dwa miesiące temu maluch pojechał do nowej mamy do Gdyni. - Pani Ola przysyła mi jego nowe zdjęcia i pisze, że Jasio nigdy nie zapomni o swojej cioci. To słodkie - mówi ze łzami w oczach Ryszarda Bartnik.

Mariusz Maikowski

- pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Kilka tygodni temu po raz kolejny zorganizował pomoc dla Iwony Matyjas, dziewczyny chorującej na churg-strauss - alergiczne ziarniniakowe zapalenie naczyń. Z jego inicjatywy w lubelskiej katedrze, soliści i chór diecezji wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego wykonali oratorium "Mesjasz”. Podczas koncertu udało im się zebrać pawie 4 tys. zł na leczenie chorej lublinianki. - Niedługo znów coś zorganizujemy. Musimy pomóc dziewczynie - zapowiada pastor.

Marta Tarnowska

- to trzecia osoba, która zasługuje na miano zasłużonej dla ziemi lubelskiej. Jest opiekunką akcji "Gorący posiłek”. Skupia wokół siebie wolontariuszy, z którymi w weekendy jeźdżą do bezdomnych. Wożą im obiady, kanapki, herbatę. - Dzięki tej pani nie marzniemy w takie dni jak teraz - mówią bezdomni.

Wybieramy po raz drugi

Kandydatów do tytułu Bene Meritus Terrae Lublinensi - dobrze zasłużony dla ziemi lubelskiej - wybieramy po raz drugi. W tym roku plebiscyt prowadzimy pod hasłem "Inspirują i prowadzą”. Chcemy uhonorować tych, którzy swoją pracą i działalnością społeczną kształtują w nas poczucie piękna i ładu, pobudzają do działania. Dziś przedstawiliśmy swoich kandydatów. Teraz czekamy na Państwa propozycje, które z osób zasługują na to wyróżnienie. Zgłoszenia przyjmujemy do 5 stycznia, m.in. w naszej redakcji (redakcja@dziennikwschodni.pl). Organizatorami plebiscytu są lubelskie media, Intrograf i Agencja Reklamowa Vena Art.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
czytelnik:)
gregor
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

czytelnik:)
czytelnik:) (27 grudnia 2007 o 12:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ja typuję Panią Rysię Bartnik, wiem ile serca włożyla w znalezienie rodziny dla chorego Jasia i opiekę nad nim, zasługuje na wyróżnienie !!!
Rozwiń
gregor
gregor (19 grudnia 2007 o 00:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślę, że to dobra inicjtywa i każda z tych osób zasługuje na wyróżnienie. Trudno wybrać jedną z nich. Głosowanie głosowaniem, nurtuje mnie zupełnie coś innego - jak zarazić się takim altruizmem?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!