Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2013 r.
18:31
Edytuj ten wpis

Opaski w szpitalach? Kosztowny luksus

0 12 A A
Zakup opasek to najmniejszy wydatek, ale potrzebna jest cała infrastruktura
Zakup opasek to najmniejszy wydatek, ale potrzebna jest cała infrastruktura

Od tego roku każdy pacjent przyjęty do szpitala, powinien dostać identyfikacyjną opaskę na rękę. Dane powinny być zakodowane, ale dla niektórych szpitali to za duży wydatek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W SPSK nr 4 w Lublinie pacjenci noszą opaski z numerem PESEL, imieniem i nazwiskiem oraz oddziałem, na którym przebywają. – W intencji ustawodawcy te dane powinny być zakodowane, ale ustawodawca nie przewidział, jaki to olbrzymi koszt – mówi Marta Podgórska, rzecznik prasowy szpitala przy ul. Jaczewskiego.

– Zakup opasek to najmniejszy wydatek, ale potrzebna jest cała infrastruktura, czyli terminale do odczytywania danych i przebudowa systemu informatycznego szpitala.

W szpitalu przy ul. Jaczewskiego są 22 oddziały. Papierowe opaski nawet przy tak wielu łóżkach, to stosunkowo niewielki koszt. Szpital szacuje, że w ciągu roku wyda na to ok. 11 tys. zł. Natomiast wprowadzenie opasek z zakodowanymi informacjami i całej niezbędnej do tego infrastruktury, kosztowałoby od 500 tys. do nawet 1 mln zł.

– W tej chwili nie mamy na to pieniędzy w budżecie, ale nie mówimy "nie”, jeśli sytuacja w ciągu roku się zmieni – mówi Podgórska.

Również w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie pacjenci noszą w tej chwili niekodowane opaski. Jest na nich ich imię, nazwisko, numer PESEL i numer księgi, pod którą widnieje pacjent. Na takie opaski szpital wydał do tej pory ok. 20 tys. zł. W odróżnieniu od SPSK nr 4, ten szpital przymierza się teraz do wprowadzenia kodowanych opasek.

– Myślę, że uda nam się w ciągu miesiąca lub dwóch – mówi Andrzej Ciołko, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. – Trudno powiedzieć, ile to będzie kosztowało.

Z kolei w szpitalu im. Jana Bożego opaski z imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL funkcjonują od połowy minionego roku. Szpital inaczej interpretuje rozporządzenie w tej sprawie i nie zamierza w najbliższym czasie wprowadzać kodowanych opasek.

– Szpitale nie są do tego przystosowane technologicznie. To wiązałoby się z tym, że każda osoba, która udziela świadczeń w szpitalu, musiałaby mieć odpowiedni czytnik. Wprowadzenie takiego rozwiązania jest możliwe w przyszłości – tłumaczy Marzena Kowalczyk, dyrektor szpitala. – W 2014 r. zmierzymy się z wprowadzeniem elektronicznej dokumentacji medycznej. Być może należy wstrzymać się do tego czasu i połączyć oba te zadania.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mniej sprawny / 5 stycznia 2013 o 20:40
[quote name='polak' timestamp='1357331353' post='716531']
Dlaczego nie leczy się ludzi skutecznie?
Lekarze mają wypełniać karty,apteki sprawdzać recepty,a pacjent jest statestycznie potrzebnu do rozliczenia.
Co za idiota pracuje i decyduje o biurokracji.
Co za idiota mnoży obieg dokumentacji.
Który idiota wprowadził obowiązek w nocnej opiece świątacznej posiadanie rentgenu?
Praktyki Lekarza Rodzinnego nie mają tego obowiązku i w stawki za pacjenta sa 3 razy wyższe.
To ma być k... opieka .
Ps. jaka k... polityczna ma zarobić na opaskach.
Chamy ,proste a skuteczne metody leczeniia a nie oznakowanie powinne być ważne.
[/quote]

[quote name='polak' timestamp='1357331353' post='716531']
Dlaczego nie leczy się ludzi skutecznie?
Lekarze mają wypełniać karty,apteki sprawdzać recepty,a pacjent jest statestycznie potrzebnu do rozliczenia.
Co za idiota pracuje i decyduje o biurokracji.
Co za idiota mnoży obieg dokumentacji.
Który idiota wprowadził obowiązek w nocnej opiece świątacznej posiadanie rentgenu?
Praktyki Lekarza Rodzinnego nie mają tego obowiązku i w stawki za pacjenta sa 3 razy wyższe.
To ma być k... opieka .
Ps. jaka k... polityczna ma zarobić na opaskach.
Chamy ,proste a skuteczne metody leczeniia a nie oznakowanie powinne być ważne.
[/quote]Ha!Ha! -to co napisałeś, to jeszcze "małe piwo"! A czy wiesz, co się wyprawia i jaką żmudną procedurę musi przejść osoba niepełnosprawna ruchowo (np.na wózku inwalidzkim), aby dostać przydział i dofinansowanie do sprzętu ortopedycznego (np.wózka inwalidzkiego albo butów ortopedycznych)? Najkrócej mówiąc: my osoby niepełnosprawne jesteśmy traktowani jako potencjalni złodzieje i oszuści -i na każdym kroku (właściwie) musimy się "tłumaczyć" z własnego kalectwa! To tak wygląda, jakbyśmy byli zdrowi i starali się o dofinansowanie do butów ortopedycznych lub wózka. Pomyśl tylko "na logikę": kto normalnie myślący i fizycznie w pełni zdrowy chciałby mieć w swoim domu buty ortopedyczne albo wózek inwalidzki? Gdyby nie nasi opiekunowie, którzy często muszą sporo kilometrów "wydeptać": od urzędu do urzędu, od lekarza do lekarza -to chyba byśmy z głodu i zgryzoty poumierali w swoich domach bez możliwości wydostania się z tych domów/mieszkań! Co za piep*rzona biurokracja i kiedy to się wreszcie skończy?! Najpierw jakiś idiota jeden z drugim "wywinduje" cenę wózka inwalidzkiego do 800zł (chociaż ten wózek tak naprawdę to niewiem czy 200zł warty wg.kosztów produkcji?), a potem cały szereg lekarzy oraz NFZ pokazują "miłosierdzie gminy" i udowadniają, jacy to oni są wspaniali i dofinansowają nam cenę wózka. Wystarczyłoby zmniejszyć biurokrację (powywalać tych urzędasów i cwaniaków) -a tym samym umniejszyło by się "windowanie" ceny wózka, a nam niepelnosprawnym dać godziwe renty -i wtedy każdy niesprawny byłby w stanie sam za własne pieniądze kupić sobie wózek za 200 zł -kupić wtedy, kiedy mu to pasuje.
[quote name='polak' timestamp='1357331353' post='716531']
Dlaczego nie leczy się ludzi skutecznie?
Lekarze mają wypełniać karty,apteki sprawdzać recepty,a pacjent jest statestycznie potrzebnu do rozliczenia.
Co za idiota pracuje i decyduje o biurokracji.
Co za idiota mnoży obieg dokumentacji.
Który idiota wprowadził obowiązek w nocnej opiece świątacznej posiadanie rentgenu?
Praktyki Lekarza Rodzinnego nie mają tego obowiązku i w stawki za pacjenta sa 3 razy wyższe.
To ma ... rozwiń
Avatar
Kowalski / 5 stycznia 2013 o 18:16
Część pieniędzy, które mają iść na leczenie pójdzie na zakup opasek, skanerów, czytników. Ale będzie też można zatrudnić paru nowych urzędników w NFZ no i oczywiście u Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych żeby kontrolowali czy szpitale wywiązują się z opaskowania.
Avatar
Kinga / 5 stycznia 2013 o 10:45
Trudno w szpitalu gdzie jest 6,10 pacjentów na sali o ochronie danych osobowych.Przy takim stanie polskiego lecznictwa jest bezsensem wprowadzć opaski i wydawac pieniądze .Paranoja nie zna granic .Poprawić warunki w szpitalach i dopiero wprowadzać normy unijne .W szpitalch nie ma papieru toaletowego ,nie ma na leczenie ,ale są wszystkie inne głupoty czyli tzw innowacje .Mam wrażenie ,że powstały dodatkowe komorki ,bo nie było gdzie upchnąć pielęgniarek po studiach.
Avatar
dziadek / 5 stycznia 2013 o 10:31
Zemsta złodziejska - jak nie pozwalają ci ukraść to zniszcz.
Avatar
mecenas / 5 stycznia 2013 o 09:36
Teraz POlszewicy wymyślają opaski, następną innowacją będą już czipy,takie same jak dla bydła.
Avatar
gość / 5 stycznia 2013 o 09:05
Zmienić i to końiecznie ordynację wyborcza,na Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.Każda decyzja kasowo polityczna będzie widoczna ! polecam www.zmieleni.pl
Avatar
polak / 4 stycznia 2013 o 21:29
Dlaczego nie leczy się ludzi skutecznie?
Lekarze mają wypełniać karty,apteki sprawdzać recepty,a pacjent jest statestycznie potrzebnu do rozliczenia.
Co za idiota pracuje i decyduje o biurokracji.
Co za idiota mnoży obieg dokumentacji.
Który idiota wprowadził obowiązek w nocnej opiece świątacznej posiadanie rentgenu?
Praktyki Lekarza Rodzinnego nie mają tego obowiązku i w stawki za pacjenta sa 3 razy wyższe.
To ma być k... opieka .
Ps. jaka k... polityczna ma zarobić na opaskach.
Chamy ,proste a skuteczne metody leczeniia a nie oznakowanie powinne być ważne.
Dlaczego nie leczy się ludzi skutecznie?
Lekarze mają wypełniać karty,apteki sprawdzać recepty,a pacjent jest statestycznie potrzebnu do rozliczenia.
Co za idiota pracuje i decyduje o biurokracji.
Co za idiota mnoży obieg dokumentacji.
Który idiota wprowadził obowiązek w nocnej opiece świątacznej posiadanie rentgenu?
Praktyki Lekarza Rodzinnego nie mają tego obowiązku i w stawki za pacjenta sa 3 razy wyższe.
To ma być k... opieka .
Ps. jaka k... polityczna ma zarobić na opaskach.
Chamy ,pr... rozwiń
Avatar
Pacjent / 4 stycznia 2013 o 18:34
Tych co to wymyślili powinni zaopaskować i dopisać ile za to wzieli kasy lepiej niech polepszą jakość leczenia a nie sie pierdołami zajmują
Avatar
fred / 4 stycznia 2013 o 17:38
A co na to ustawa o ochronie danych osobowych? Mam "paradować" po szpitalu z opaską z imieniem i nazwiskiem, a dodatkowo jeszcze PESEL ? Ja jako pacjent się na to nie zgadzam! Dlaczego postronne osoby mają wiedzieć, jak ja się nazywam i ile mam lat?
Avatar
Gość / 4 stycznia 2013 o 14:45
ilu nieubezpieczonych ludzi można by ubezpieczyć zamiast glupio wydawać pieniadze na opaski-dupaski, eWUŚ-e, karty i inne śmieci... koszty w milionach złotych...
Avatar
mniej sprawny / 5 stycznia 2013 o 20:40
[quote name='polak' timestamp='1357331353' post='716531']
Dlaczego nie leczy się ludzi skutecznie?
Lekarze mają wypełniać karty,apteki sprawdzać recepty,a pacjent jest statestycznie potrzebnu do rozliczenia.
Co za idiota pracuje i decyduje o biurokracji.
Co za idiota mnoży obieg dokumentacji.
Który idiota wprowadził obowiązek w nocnej opiece świątacznej posiadanie rentgenu?
Praktyki Lekarza Rodzinnego nie mają tego obowiązku i w stawki za pacjenta sa 3 razy wyższe.
To ma być k... opieka .
Ps. jaka k... polityczna ma zarobić na opaskach.
Chamy ,proste a skuteczne metody leczeniia a nie oznakowanie powinne być ważne.
[/quote]

[quote name='polak' timestamp='1357331353' post='716531']
Dlaczego nie leczy się ludzi skutecznie?
Lekarze mają wypełniać karty,apteki sprawdzać recepty,a pacjent jest statestycznie potrzebnu do rozliczenia.
Co za idiota pracuje i decyduje o biurokracji.
Co za idiota mnoży obieg dokumentacji.
Który idiota wprowadził obowiązek w nocnej opiece świątacznej posiadanie rentgenu?
Praktyki Lekarza Rodzinnego nie mają tego obowiązku i w stawki za pacjenta sa 3 razy wyższe.
To ma być k... opieka .
Ps. jaka k... polityczna ma zarobić na opaskach.
Chamy ,proste a skuteczne metody leczeniia a nie oznakowanie powinne być ważne.
[/quote]Ha!Ha! -to co napisałeś, to jeszcze "małe piwo"! A czy wiesz, co się wyprawia i jaką żmudną procedurę musi przejść osoba niepełnosprawna ruchowo (np.na wózku inwalidzkim), aby dostać przydział i dofinansowanie do sprzętu ortopedycznego (np.wózka inwalidzkiego albo butów ortopedycznych)? Najkrócej mówiąc: my osoby niepełnosprawne jesteśmy traktowani jako potencjalni złodzieje i oszuści -i na każdym kroku (właściwie) musimy się "tłumaczyć" z własnego kalectwa! To tak wygląda, jakbyśmy byli zdrowi i starali się o dofinansowanie do butów ortopedycznych lub wózka. Pomyśl tylko "na logikę": kto normalnie myślący i fizycznie w pełni zdrowy chciałby mieć w swoim domu buty ortopedyczne albo wózek inwalidzki? Gdyby nie nasi opiekunowie, którzy często muszą sporo kilometrów "wydeptać": od urzędu do urzędu, od lekarza do lekarza -to chyba byśmy z głodu i zgryzoty poumierali w swoich domach bez możliwości wydostania się z tych domów/mieszkań! Co za piep*rzona biurokracja i kiedy to się wreszcie skończy?! Najpierw jakiś idiota jeden z drugim "wywinduje" cenę wózka inwalidzkiego do 800zł (chociaż ten wózek tak naprawdę to niewiem czy 200zł warty wg.kosztów produkcji?), a potem cały szereg lekarzy oraz NFZ pokazują "miłosierdzie gminy" i udowadniają, jacy to oni są wspaniali i dofinansowają nam cenę wózka. Wystarczyłoby zmniejszyć biurokrację (powywalać tych urzędasów i cwaniaków) -a tym samym umniejszyło by się "windowanie" ceny wózka, a nam niepelnosprawnym dać godziwe renty -i wtedy każdy niesprawny byłby w stanie sam za własne pieniądze kupić sobie wózek za 200 zł -kupić wtedy, kiedy mu to pasuje.
[quote name='polak' timestamp='1357331353' post='716531']
Dlaczego nie leczy się ludzi skutecznie?
Lekarze mają wypełniać karty,apteki sprawdzać recepty,a pacjent jest statestycznie potrzebnu do rozliczenia.
Co za idiota pracuje i decyduje o biurokracji.
Co za idiota mnoży obieg dokumentacji.
Który idiota wprowadził obowiązek w nocnej opiece świątacznej posiadanie rentgenu?
Praktyki Lekarza Rodzinnego nie mają tego obowiązku i w stawki za pacjenta sa 3 razy wyższe.
To ma ... rozwiń
Avatar
Kowalski / 5 stycznia 2013 o 18:16
Część pieniędzy, które mają iść na leczenie pójdzie na zakup opasek, skanerów, czytników. Ale będzie też można zatrudnić paru nowych urzędników w NFZ no i oczywiście u Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych żeby kontrolowali czy szpitale wywiązują się z opaskowania.
Avatar
Kinga / 5 stycznia 2013 o 10:45
Trudno w szpitalu gdzie jest 6,10 pacjentów na sali o ochronie danych osobowych.Przy takim stanie polskiego lecznictwa jest bezsensem wprowadzć opaski i wydawac pieniądze .Paranoja nie zna granic .Poprawić warunki w szpitalach i dopiero wprowadzać normy unijne .W szpitalch nie ma papieru toaletowego ,nie ma na leczenie ,ale są wszystkie inne głupoty czyli tzw innowacje .Mam wrażenie ,że powstały dodatkowe komorki ,bo nie było gdzie upchnąć pielęgniarek po studiach.
Avatar
dziadek / 5 stycznia 2013 o 10:31
Zemsta złodziejska - jak nie pozwalają ci ukraść to zniszcz.
Avatar
mecenas / 5 stycznia 2013 o 09:36
Teraz POlszewicy wymyślają opaski, następną innowacją będą już czipy,takie same jak dla bydła.
Avatar
gość / 5 stycznia 2013 o 09:05
Zmienić i to końiecznie ordynację wyborcza,na Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.Każda decyzja kasowo polityczna będzie widoczna ! polecam www.zmieleni.pl
Avatar
polak / 4 stycznia 2013 o 21:29
Dlaczego nie leczy się ludzi skutecznie?
Lekarze mają wypełniać karty,apteki sprawdzać recepty,a pacjent jest statestycznie potrzebnu do rozliczenia.
Co za idiota pracuje i decyduje o biurokracji.
Co za idiota mnoży obieg dokumentacji.
Który idiota wprowadził obowiązek w nocnej opiece świątacznej posiadanie rentgenu?
Praktyki Lekarza Rodzinnego nie mają tego obowiązku i w stawki za pacjenta sa 3 razy wyższe.
To ma być k... opieka .
Ps. jaka k... polityczna ma zarobić na opaskach.
Chamy ,proste a skuteczne metody leczeniia a nie oznakowanie powinne być ważne.
Dlaczego nie leczy się ludzi skutecznie?
Lekarze mają wypełniać karty,apteki sprawdzać recepty,a pacjent jest statestycznie potrzebnu do rozliczenia.
Co za idiota pracuje i decyduje o biurokracji.
Co za idiota mnoży obieg dokumentacji.
Który idiota wprowadził obowiązek w nocnej opiece świątacznej posiadanie rentgenu?
Praktyki Lekarza Rodzinnego nie mają tego obowiązku i w stawki za pacjenta sa 3 razy wyższe.
To ma być k... opieka .
Ps. jaka k... polityczna ma zarobić na opaskach.
Chamy ,pr... rozwiń
Avatar
Pacjent / 4 stycznia 2013 o 18:34
Tych co to wymyślili powinni zaopaskować i dopisać ile za to wzieli kasy lepiej niech polepszą jakość leczenia a nie sie pierdołami zajmują
Avatar
fred / 4 stycznia 2013 o 17:38
A co na to ustawa o ochronie danych osobowych? Mam "paradować" po szpitalu z opaską z imieniem i nazwiskiem, a dodatkowo jeszcze PESEL ? Ja jako pacjent się na to nie zgadzam! Dlaczego postronne osoby mają wiedzieć, jak ja się nazywam i ile mam lat?
Avatar
Gość / 4 stycznia 2013 o 14:45
ilu nieubezpieczonych ludzi można by ubezpieczyć zamiast glupio wydawać pieniadze na opaski-dupaski, eWUŚ-e, karty i inne śmieci... koszty w milionach złotych...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 2 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 2 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 20 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 79 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 8 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!