Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2013 r.
17:44
Edytuj ten wpis

Opóźnili przebudowę ul. Filaretów i chcą uniknąć konsekwencji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Firma, która prawie pół roku spóźniła się z zakończeniem budowy nowego pasa do skrętu w prawo z ul. Filaretów w Głęboką prosi Ratusza by nie naliczał jej kar. Tłumaczy się pogodą

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kary na 100 proc. będą – takie zapewnienia składał mediom w maju Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Możemy się spierać co do liczby dni, w których pracę uniemożliwiały czynniki niezależne od wykonawcy. Ale kary będą – dodał.

Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Wygrało przetarg na poszerzenie ul. Filaretów o dodatkowy pas do skrętu w prawo. 3 grudnia dostało plac budowy, dwa dni później zaczęło prace. Na ich przeprowadzenie miało 16 dni, bo termin zakończenia budowy został wyznaczony przez miasto na 20 grudnia. Mimo to firma zapewniała, że zdąży.

Roboty przebiegały powoli, a później przerwała je zima. Wznowione zostały dopiero 15 kwietnia. Ale wtedy też drogowcom nie wystarczyło 16 dni, choć właśnie tyle miało wystarczyć im w grudniu. A przejeżdżający tędy kierowcy skarżyli się, że robotników rzadko tam widać, a jeśli już, to niewielu.

Teraz firma prosi o to, by nie naliczać jej kar. – Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych złożyło wniosek o odstąpienie od kar. Powołuje się na niezależne od niego warunki, czyli m.in. głębokie zmarznięcie gruntu, które uniemożliwiło prowadzenie prac ziemnych – mówi Kieliszek. – Pismo zostanie szczegółowo przeanalizowane. Firma ta jest wykonawcą trwającej teraz przebudowy ul. Filaretów i pracuje po 10-12 godzin dziennie.

• Co ma wspólnego obecne tempo prac z odpowiedzialnością za tamto opóźnienie?

– Wniosek KPRD zostanie dokładnie przeanalizowany – odpowiada Kieliszek. Zarząd Dróg i Mostów jak dotąd nie wystawił firmie noty karnej. – Na razie rozpatrujemy wniosek.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wzrokowiec / 8 lipca 2013 o 20:55
Czy tylko mi sie wydaje, ze dziennik wschodni nie lubi KPRD? Jak robili na rondzie Jana Pawla z Armii Krajowej to bylo glosno. Teraz robi Strabag jeszcze wieksze korki i nic nie ma. Nie wierzcie mediom a tym bardziej panu Kieliszkowi. Rzeczy opisane w tym artykule to sciema. Dziennnik schodzi na psy.
Avatar
Cooll / 8 lipca 2013 o 18:48

Bezmuzgowe internetowe ujadacze.

Nie ma takiej technologi w drogownictwie aby budować w śniegu i na mrozie.

Mieli tylko trzy tygodnie dodatnich temperatur.

Źle ustalony termin budowy to największa wina firmy.

Dobrze, że nie budowali koszty poprawek przekroczyły by koszt budowy.

Avatar
pin / 8 lipca 2013 o 10:15

Co? Zakłady tytoniowe? To masz bardzo nieaktualne info.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090922/LUBLIN/861097373

Avatar
ardiaK Pursuing / 8 lipca 2013 o 09:48

nie wiem dlaczego ale jeszcze jedna francuska firma mi przyszła do głowy, chyba oni coś mają w kręceniu. kupili zakłady tytoniowe jakiś czas temu zapewniając, że będzie tam produkcja jakiś nowych papierosów, innowacyjnych. po czasie okazało się, że oni to kupili przede wszystkim dla gruntów. wniosek jeden, zakaz wstępu w granice miasta dla każdego francuskiego "inwestora"

nie zgadzam się z takim stwierdzeniem bo mimo wszystko jest to NASZA firma w 100% NASZA i takich musimy szanować a nie dusić aż padną i przyjdzie ....... i framcuzik i pierduzik a ludzie na bruk ! Panie Prezydencie szanujmy się bo jak my się nie będziemy sami szanować to co powiedzą inni ???????

nie zgadzam się z takim stwierdzeniem bo mimo wszystko jest to NASZA firma w 100% NASZA i takich musimy szanować a nie dusić aż padną i przyjdzie ....... i framcuzik i pierduzik a ludzie na bruk ! Panie Prezydencie szanujmy się bo jak my się nie będziemy sami szanować to co powiedzą inni ???????

rozwiń
Avatar
ja / 8 lipca 2013 o 09:21

To dyscyplina finansów publicznych !!! Kontrole już zacierają na to ręce :-)

Jeżeli miasto nie naliczy wykonawcy kar umownych - ktoś kto podejmie taką decyzję beknie za nieustalenie i niedochodzenie należności miasta - art. 5 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych ...

Avatar
llubellak@op.pl / 8 lipca 2013 o 09:03

nie wiem dlaczego ale jeszcze jedna francuska firma mi przyszła do głowy, chyba oni coś mają w kręceniu. kupili zakłady tytoniowe jakiś czas temu zapewniając, że będzie tam produkcja jakiś nowych papierosów, innowacyjnych. po czasie okazało się, że oni to kupili przede wszystkim dla gruntów. wniosek jeden, zakaz wstępu w granice miasta dla każdego francuskiego "inwestora"

Avatar
llubellak@op.pl / 8 lipca 2013 o 08:59

ja jednego nie rozumie, dlaczego w tym mieście, zresztą  nie tylko tutaj ale w całej Polsce, jeśli jakaś firma da ciała, dlaczego później mądre urzędniki znowu ją dopuszczają do kolejnych przetargów. rozumie, że czasem jest siła wyższa i nikt na to nic nie poradzi ale tutaj ewidentnie w jajo sobie leci wykonawca! przyjął warunki umowy, miał 16 dni. nie zrobił tego ani w grudniu, ani w kwietniu więc skąd żale z jego strony! nie rozumie, dlaczego mądre głowy urzędników w ogóle pozwoliły aby taki patałach mógł brać udział w znacznie większym zadaniu jeśli z małym sobie nie poradził i zrobił wszystko w ptaka

podam jeszcze inny przykład, jeszcze bardziej wkurzający. Klepierre Lublin, właściciel Plazy na Lipowej. kiedy budowali Plazę, zobowiązali się francuziki, że będzie hotel, biurowiec nad plazą. z czasem okazało się, że nie śpieszno im z realizacją postanowień projektu, ba odstąpili od niego argumentując że się im nie opłaca! miasto naliczyło karę, ci raz dwa ją zapłacili ( mieli z czego bo galeria w takim miejscu to kura znosząca złote jajka ) i mają urzędników gdzieś! sprawa jest bulwersująca bo ta sama firma ma budować jakieś badziewie handlowe przy zbiegu Karśnickich i Jana Pawła! dlaczego, w ogóle oni jeszcze mogą cokolwiek budować w tym mieście. dali się poznać jako cwaniacy i krętacze, nie dotrzymują warunków umowy, taniej jest im zapłacić karę i teraz znowu będą odpowiadać za wielką inwestycję, której pewnie nie zrobią do końca, zapłacą śmieszną karę i będę mieli mądrych urzędników gdzieś! to samo zrobił swego czasu również francuski leclerc na zana, tam też miało być kino, nowa część galerii itd a woleli zapłacić karę, bo taniej! 

tacy nielojalni kontrahenci, firmy które robią z gęby............. powinny być na starcie wykluczane z jakichkolwiek planów, projektów. nie sprawdzili się raz i to z własnej woli, nie sprawdzą się drugi raz, szczególnie jak idzie o duże pieniądze

ja jednego nie rozumie, dlaczego w tym mieście, zresztą  nie tylko tutaj ale w całej Polsce, jeśli jakaś firma da ciała, dlaczego później mądre urzędniki znowu ją dopuszczają do kolejnych przetargów. rozumie, że czasem jest siła wyższa i nikt na to nic nie poradzi ale tutaj ewidentnie w jajo sobie leci wykonawca! przyjął warunki umowy, miał 16 dni. nie zrobił tego ani w grudniu, ani w kwietniu więc skąd żale z jego strony! nie rozumie, dlaczego mądre głowy urzędników w ogóle pozwoliły aby taki patałach mógł brać udział w znacznie wię... rozwiń

Avatar
Butelka / 8 lipca 2013 o 07:27

Kpina i skandal !! Chodnik z tamtej inwestycji był układany cichaczem w czerwcu, w ramach obecnie prowadzonej przebudowy. Słupy trolejbusowe, czarne przemalowywane w maju na szaro... A to tylko te drobiazgi co widzę jako przejeżdżający kierowca. Kary należy naliczyć co do 1 zł !!

Avatar
wzrokowiec / 8 lipca 2013 o 20:55
Czy tylko mi sie wydaje, ze dziennik wschodni nie lubi KPRD? Jak robili na rondzie Jana Pawla z Armii Krajowej to bylo glosno. Teraz robi Strabag jeszcze wieksze korki i nic nie ma. Nie wierzcie mediom a tym bardziej panu Kieliszkowi. Rzeczy opisane w tym artykule to sciema. Dziennnik schodzi na psy.
Avatar
Cooll / 8 lipca 2013 o 18:48

Bezmuzgowe internetowe ujadacze.

Nie ma takiej technologi w drogownictwie aby budować w śniegu i na mrozie.

Mieli tylko trzy tygodnie dodatnich temperatur.

Źle ustalony termin budowy to największa wina firmy.

Dobrze, że nie budowali koszty poprawek przekroczyły by koszt budowy.

Avatar
pin / 8 lipca 2013 o 10:15

Co? Zakłady tytoniowe? To masz bardzo nieaktualne info.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090922/LUBLIN/861097373

Avatar
ardiaK Pursuing / 8 lipca 2013 o 09:48

nie wiem dlaczego ale jeszcze jedna francuska firma mi przyszła do głowy, chyba oni coś mają w kręceniu. kupili zakłady tytoniowe jakiś czas temu zapewniając, że będzie tam produkcja jakiś nowych papierosów, innowacyjnych. po czasie okazało się, że oni to kupili przede wszystkim dla gruntów. wniosek jeden, zakaz wstępu w granice miasta dla każdego francuskiego "inwestora"

nie zgadzam się z takim stwierdzeniem bo mimo wszystko jest to NASZA firma w 100% NASZA i takich musimy szanować a nie dusić aż padną i przyjdzie ....... i framcuzik i pierduzik a ludzie na bruk ! Panie Prezydencie szanujmy się bo jak my się nie będziemy sami szanować to co powiedzą inni ???????

nie zgadzam się z takim stwierdzeniem bo mimo wszystko jest to NASZA firma w 100% NASZA i takich musimy szanować a nie dusić aż padną i przyjdzie ....... i framcuzik i pierduzik a ludzie na bruk ! Panie Prezydencie szanujmy się bo jak my się nie będziemy sami szanować to co powiedzą inni ???????

rozwiń
Avatar
ja / 8 lipca 2013 o 09:21

To dyscyplina finansów publicznych !!! Kontrole już zacierają na to ręce :-)

Jeżeli miasto nie naliczy wykonawcy kar umownych - ktoś kto podejmie taką decyzję beknie za nieustalenie i niedochodzenie należności miasta - art. 5 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych ...

Avatar
llubellak@op.pl / 8 lipca 2013 o 09:03

nie wiem dlaczego ale jeszcze jedna francuska firma mi przyszła do głowy, chyba oni coś mają w kręceniu. kupili zakłady tytoniowe jakiś czas temu zapewniając, że będzie tam produkcja jakiś nowych papierosów, innowacyjnych. po czasie okazało się, że oni to kupili przede wszystkim dla gruntów. wniosek jeden, zakaz wstępu w granice miasta dla każdego francuskiego "inwestora"

Avatar
llubellak@op.pl / 8 lipca 2013 o 08:59

ja jednego nie rozumie, dlaczego w tym mieście, zresztą  nie tylko tutaj ale w całej Polsce, jeśli jakaś firma da ciała, dlaczego później mądre urzędniki znowu ją dopuszczają do kolejnych przetargów. rozumie, że czasem jest siła wyższa i nikt na to nic nie poradzi ale tutaj ewidentnie w jajo sobie leci wykonawca! przyjął warunki umowy, miał 16 dni. nie zrobił tego ani w grudniu, ani w kwietniu więc skąd żale z jego strony! nie rozumie, dlaczego mądre głowy urzędników w ogóle pozwoliły aby taki patałach mógł brać udział w znacznie większym zadaniu jeśli z małym sobie nie poradził i zrobił wszystko w ptaka

podam jeszcze inny przykład, jeszcze bardziej wkurzający. Klepierre Lublin, właściciel Plazy na Lipowej. kiedy budowali Plazę, zobowiązali się francuziki, że będzie hotel, biurowiec nad plazą. z czasem okazało się, że nie śpieszno im z realizacją postanowień projektu, ba odstąpili od niego argumentując że się im nie opłaca! miasto naliczyło karę, ci raz dwa ją zapłacili ( mieli z czego bo galeria w takim miejscu to kura znosząca złote jajka ) i mają urzędników gdzieś! sprawa jest bulwersująca bo ta sama firma ma budować jakieś badziewie handlowe przy zbiegu Karśnickich i Jana Pawła! dlaczego, w ogóle oni jeszcze mogą cokolwiek budować w tym mieście. dali się poznać jako cwaniacy i krętacze, nie dotrzymują warunków umowy, taniej jest im zapłacić karę i teraz znowu będą odpowiadać za wielką inwestycję, której pewnie nie zrobią do końca, zapłacą śmieszną karę i będę mieli mądrych urzędników gdzieś! to samo zrobił swego czasu również francuski leclerc na zana, tam też miało być kino, nowa część galerii itd a woleli zapłacić karę, bo taniej! 

tacy nielojalni kontrahenci, firmy które robią z gęby............. powinny być na starcie wykluczane z jakichkolwiek planów, projektów. nie sprawdzili się raz i to z własnej woli, nie sprawdzą się drugi raz, szczególnie jak idzie o duże pieniądze

ja jednego nie rozumie, dlaczego w tym mieście, zresztą  nie tylko tutaj ale w całej Polsce, jeśli jakaś firma da ciała, dlaczego później mądre urzędniki znowu ją dopuszczają do kolejnych przetargów. rozumie, że czasem jest siła wyższa i nikt na to nic nie poradzi ale tutaj ewidentnie w jajo sobie leci wykonawca! przyjął warunki umowy, miał 16 dni. nie zrobił tego ani w grudniu, ani w kwietniu więc skąd żale z jego strony! nie rozumie, dlaczego mądre głowy urzędników w ogóle pozwoliły aby taki patałach mógł brać udział w znacznie wię... rozwiń

Avatar
Butelka / 8 lipca 2013 o 07:27

Kpina i skandal !! Chodnik z tamtej inwestycji był układany cichaczem w czerwcu, w ramach obecnie prowadzonej przebudowy. Słupy trolejbusowe, czarne przemalowywane w maju na szaro... A to tylko te drobiazgi co widzę jako przejeżdżający kierowca. Kary należy naliczyć co do 1 zł !!

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 1

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 11

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 4

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 10

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!