środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Prawie 18 tys. kandydatów zgłosiło się do tej pory na studia na UMCS w Lublinie. Pozostali powinni się pospieszyć, bo największa uczelnia w regionie przyjmuje zapisy
do dzisiaj.
Na razie największą popularnością na tej uczelni cieszy się prawo, na które zapisy już się skończyły. Zgłosiło się ponad 1,7 tys. osób. Do ich dyspozycji jest 350 miejsc. O jedno walczy 5 kandydatów.
Dużym zainteresowaniem cieszą się filologie. Na wszystkie specjalności tego kierunku można się jeszcze zapisywać. Na razie najpopularniejsza jest iberystyka (8,6 osoby na miejsce) i amerykanistyka (8,7). Sporo jest też chętnych na dziennikarstwo (9,9), biotechnologię (10,2) i socjologię (10,4). W tym roku o jedno miejsce na psychologii na UMCS stara się 11,3 osoby, ale zapisy na ten kierunek są już zamknięte. Nic nie pobije jednak stosunków międzynarodowych, na których o jedno miejsce walczy średnio 14,4 osoby.
– Na większości kierunków termin zapisów mija dzisiaj – informuje Elżbieta Mulawa-
Pachoł, rzecznik UMCS. – Od czwartku zacznie się internetowy transfer danych z maturalnymi wynikami tych, którzy zgodzili się na ich umieszczenie w Krajowym Rejestrze Matur. Pozostali muszą sami wprowadzić do systemu swoje wyniki. A wszyscy do soboty powinni dostarczyć na uniwersytet niezbędne do rekrutacji dokumenty.
Kandydaci na studia w KUL muszą czekać z zapisami do środy. Wtedy zaczną się zapisy. – Dotyczy to zdających nową maturę – wyjaśnia Beata Górka, rzecznik KUL. – Zgłoszenia od nich będziemy przyjmowali do połowy przyszłego tygodnia. Kandydaci ze starą maturą zapisywali się jeszcze w czerwcu.
Przyjmowanie zgłoszeń osób po starej maturze zakończyły także Politechnika Lubelska i Akademia Rolnicza. Kandydaci z nową maturą mają tam jeszcze tylko kilka dni. AR przyjmuje zgłoszenia do soboty, a PL do przyszłego piątku.
Wszystkie zapisy zakończyła już za to Akademia Medyczna. – Najwięcej chętnych zgłosiło się na fizjoterapię – ponad 14 osób na jedno miejsce – mówi Tomasz Legieć z uczelnianej komisji rekrutacyjnej AM. – Popularne były też analityka medyczna (12,1) i stomatologia (10,7).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!