sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Otwarcie stadionu 13 września. A 9 października mecz Polska-Włochy U-20

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2014, 14:43
Autor: Dominik Smaga

13 września odbędzie się koncert na uroczyste otwarcie obiektu przy Krochmalnej. Tydzień później swój piknik naukowy zorganizuje tu UMCS, a pierwszym wydarzeniem sportowym będzie mecz reprezentacji młodzieżowych Polski i Włoch

- W czwartek na stadionie mieliśmy wizytację przedstawiciela UEFA. Dostaliśmy dwie gwiazdki - mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. - Budowa jest zaawansowana już w 87 proc. - dodaje.

W czwartek miasto ujawniło termin otwarcia obiektu. To sobota, 13 września. - Na otwarcie przygotowaliśmy koncert - zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Gwiazd, które mamy zobaczyć nie ujawnia. - Wszystko powinno być dopięte na początku lipca - zastrzega. Meczu Tydzień później na terenie stadionu ma się odbyć Piknik Naukowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Na sportowe otwarcie stadionu poczekamy do 9 października. - To będzie mecz reprezentacji młodzieżowych Polska-Włochy - informuje Artur Kapelko z zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. W sprawie przyznania tego meczu Lublinowi zapadła już ostateczna uchwała zarządu PZPN. Nie są jeszcze znane ani ceny biletów, ani godzina tego spotkania.

Październikowy mecz ma też dać Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej rozeznanie, czy obiekt nadaje się do tego, by być jedna z aren młodzieżowych mistrzostw Europy w 2017 r. - My swój akces zgłosiliśmy - potwierdza Żuk. - Trudno nie brać pod uwagę takiego obiektu - przyznaje Kapelko i potwierdza, że specjalny zespół ocenia już obiekty na te mistrzostwa.

Kuszą Górnik Łęczna

Kto na co dzień ma grać na tym stadionie? Mowa jest o Motorze i Lubliniance, ale Ratusz liczy też na Górnika Łęczna, choć kibicom tej drużyny bardzo się to nie podoba. W czwartek jednak prezydent nie mówił już o Górniku w kontekście meczów ligowych, ale towarzyskich.

Prezydent pytany przez dziennikarzy nadal twierdzi jednak, że oferta rozgrywek ligowych w Lublinie jest dla Górnika atrakcyjna. - Stadion w Lublinie to 15 tys. widzów, czyli dwukrotnie większe wpływy z biletów - wylicza Żuk.

Ratusz zapewnia, że przed otwarciem obiektu zdąży z tworzeniem dróg dojazdowych do stadionu, choć budowa jednej z nich została wstrzymana po aferze związanej z wycinką drzew w okresie lęgowym. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska chce od wykonawcy prac ekspertyzy dendrologicznej. - Na razie nie dostaliśmy żadnego pisma - mówi Paweł Duklewski, rzecznik RDOŚ.

Planem awaryjnym zakładanym przez miasto jest budowa drogi węższej o jeden pas ruchu, który miałby powstać już po okresie lęgowym.
  Edytuj ten wpis
floyd
Gość
AnoNim
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

floyd
floyd (30 czerwca 2014 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

gwiazdy czyli bajm, budka suflera , vox, urszula

Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2014 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Cały świat szanuje okresy lęgowe - wzgardzać tą szczególna ochroną może tylko funkcjonariusz partyjny.

Nic się nie martw,  nadchodzi wasz definitywny kres - definitywny, bo tym razem wszystko zostanie ujawnione - włącznie z personaliami tych, którzy są każdego dania autorami różnych forumowych wpisów.

Co brałeś zakompleksiony lemingu ? Co to znaczy "cały świat" ? I co mnie interesuje "cały świat" ? Za tym stoją lewaccy-czerwoni ekoterroryści, a wszystko za czym oni stoją nie jest czymś dobrym. A to całe czerwone bydło z greenpeace, wwf, zieloni, itp. powinno być jak najszybciej powsadzane do kolonii karnych, żeby kolejnych szkód nie wyrządzili

Rozwiń
AnoNim
AnoNim (26 czerwca 2014 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

znieść te chore, lewackie-ekoterrorystyczne przepisy i budować drogi kiedy są one potrzebne, a nie zawracać sobie głowę drzewami i ptakami, które odlecą i na pewno znajdą sobie gdzieś miejsce.

Cały świat szanuje okresy lęgowe - wzgardzać tą szczególna ochroną może tylko funkcjonariusz partyjny.

Nic się nie martw,  nadchodzi wasz definitywny kres - definitywny, bo tym razem wszystko zostanie ujawnione - włącznie z personaliami tych, którzy są każdego dania autorami różnych forumowych wpisów.

Rozwiń
ził
ził (26 czerwca 2014 o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Redaktorku nie napisałeś dokładnej daty kiedy otwarcie. Dzień, miesiąc i rok sie pisze.

Rozwiń
łysek z pokladu Idy
łysek z pokladu Idy (26 czerwca 2014 o 19:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tylko u20? Uuuuu słabo... a górnik powinien grać w lbn

polecam maśc na ból dupy

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!