Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2014 r.
19:30
Edytuj ten wpis

Paliwo nadal tanieje. Przed świętami zatankujemy za 4,5 zł?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
379 20 A A

Na najtańszych stacjach za 100 złotych można wlać do baku prawie 22 litry benzyny 95 lub oleju napędowego. Końca obniżek nie widać. Tylko w tym tygodniu hurtowe ceny paliw spadły średnio o 8 groszy na litrze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chociaż raz konflikt USA-Rosja okazał się dla nas opłacalny. - Dzięki wprowadzeniu na rynek nadwyżek ropy przez USA i wydobywców z Bliskiego Wschodu, ceny tego surowca spadły do rekordowo niskiego poziomu. A to odbiło się na cenach paliw sprzedawanych przez stacje. Cena w granicach 4,70-4,80 złotych za litr już nikogo nie dziwi - mówi Zdzisław Pisiński z Polskiej Izby Paliw Płynnych. Eksperci nie przewidzieli skali obniżek. Mówiło się, że przed świętami cena najbardziej popularnej benzyny 95 czy oleju napędowego osiągnie poziom 4,7 zł za litr. A tymczasem na najtańszej stacji marketowej "95” oraz olej napędowy były już sprzedawane nawet za 4,59 zł za litr. - Nic tylko jeździć. Kilka tygodni temu za 100 zł, a tyle wynosi moja tygodniówka paliwowa, mogłem wlać do baku niespełna 19 litrów. Teraz na stacji przed marketem wlewam blisko 22 litry. Trzy litry więcej, czyli jeden bonusowy dzień jeżdżenia - mówi Piotr Korkosz, kierowca z Lublina, posiadacz 4-letniego peugeota 308. A to prawdopodobnie wciąż nie koniec obniżek. Analitycy zapowiadają kolejne. Cena na stacji zależy od kilku czynników, nie tylko notowań ropy. Ważny jest także kurs złotego oraz ceny gotowego paliwa na światowych giełdach. - Spadek cen powinien utrzymać się do końca I kwartału przyszłego roku. Nie polecam robić zapasów do kanistrów. Paliwo jeszcze stanieje przed świętami Bożego Narodzenia - dodaje ekspert. - Gdybym za 100 złotych mógł wlać 25 litrów, to byłbym w niebie. Jednak cena na poziomie 4 złotych za litr, to chyba tylko noworoczne życzenie - mówi pan Piotr. Obecnie najtańsze paliwo jest Małopolsce. Jedna z tamtejszych stacji sprzedaje benzynę 95 po 4,46 zł za litr. W naszym regionie najtaniej można kupić benzynę 95 i olej napędowy po 4,59 za litr. Być może cena tych paliw osiągnie na święta magiczną barierę 4,5 złotego za litr.

Ceny paliw w regionie na wybranych stacjach

Stacja Paliwo 95 ON Auchan, Lublin 4,59 zł/l 4,59 zł/l Carrefour, Świdnik, Lotników Polskich 4,65 zł/l 4,69 zł/l Orlen, Tuligłowy 4,62 zł/l 4,73 zł/l Carrefour, Lublin, Witosa 4,62 zł/l 4,62 zł/l Tesco, Lublin, Orkana 4,65 zł/l 4,65 zł/l Stacja paliw Veta, Lublin 4,69 zł/l 4,59 Ambulans, Lublin 4,69 zł/l 4,59 zł/l Tom Gaz, Cicibór Duży 4,73 zł/l 4,72 zł/l Veta, Lublin, Zembrzycka 4,74 zł/l 4,74 zł/l Bliska, Lublin, Krochmalna 4,77 zł/l 4,77 zł/l
Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rychu / 9 stycznia 2015 o 19:46

i niech bedzie pokoj miedzy Polakami ale dlaczego? powypierdqlac sku***synów z parlamentu i spoko wszystko tansze no nie chujePO

Avatar
rychu / 9 stycznia 2015 o 19:43

jak benzyna będzie po 3,5 zł będę jeździł na benzynie ;) narazie lepiej mi się opłaca na LPG, za 80 zł przejeżdżam 400-450 km

dzieki naszym ku***om z PO wszystko było drogie i jeszcze duzo spraw wyjdzie na jaw . cukier za ich panowania 3,50 teraz 1,60, litr paliwa 5,50 teraz 4,17, mieso 17 zl karkowka dzisiaj 11,40 , te chuje układy z Putinem biedna Polska, wszystko9 wychodzi na jaw raptem ku*** Putin w opałach a w Polsce wszystko taniej, dziwne jak cholera

dzieki naszym ku***om z PO wszystko było drogie i jeszcze duzo spraw wyjdzie na jaw . cukier za ich panowania 3,50 teraz 1,60, litr paliwa 5,50 teraz 4,17, mieso 17 zl karkowka dzisiaj 11,40 , te chuje układy z Putinem biedna Polska, wszystko9 wychodzi na jaw raptem ku*** Putin w opałach a w Polsce wszystko taniej, dziwne jak cholera

rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2014 o 18:22

Kaszubski żyd jak tylko wypier dolił z tego kraju,to od razu się POlepszyło,taka CYCU prawda,nie będą komuchy przeszkadzać w gosPOdarce to od razu będą lepsze wyniki.

Avatar
"Drukarz" / 12 grudnia 2014 o 16:27

....zauważyłem kilka wpisów zamieszczonych przez niezadowolonych z cen paliwa mieszkańców Kraśnika. Najprawdopodobniej Ogródek Jordanowski JPII nie wpłynął szczególnie uzdrawiająco na losy miasta. Być może należałoby pójść za przykładem Radzynia Podlaskiego i z pośrednictwem Matki Boskiej ofiarować całe miasto wraz z okolicami Jezusowi Chrystusowi. Nie wiem, czy na pewno pomoże, ale zawsze jakiś krok ... tym bardziej, że u Was są słuszne rządy ... 

Proponuje zacząć od jutrzejszego spaceru ulicami stolicy...

Avatar
uczciwy / 12 grudnia 2014 o 10:08

czekam teraz na obniżki cen artykułów spozywczych, skoro w sklepach wszystko drożało "bo paliwo i transport drożał" to teraz niech złodzieje obnizają ceny bo paliwo tanieje

Avatar
Gość / 12 grudnia 2014 o 08:54

Przy naszych zarobkach 2 tyś zł paliwo i tak dla Polaków jest 4 x droższe niż dla np niemca czy francuza

Avatar
Henio / 12 grudnia 2014 o 08:21

do ~henia ~szkoda mi ciebie jesteś Bardzo poważnie chory i czy Abramowicka 1 ci pomoże ! obawiam się że nie . Ty po prostu możesz tylko uzdrowić się  przez Matkę ziemię ! Innych lekarzy brak na całym świecie

Az żal co ci to komunistyczne bydło w głowę zrobiło,wyprany mózg przez komuchów i przez media mętnego nurtu,niestety pajacu mózg to taki organ którego jeszcze w tym dzikim kraju się nie przeszczepia,żal. Ojciec,matka,też tacy  "przytrzymani "

Az żal co ci to komunistyczne bydło w głowę zrobiło,wyprany mózg przez komuchów i przez media mętnego nurtu,niestety pajacu mózg to taki organ którego jeszcze w tym dzikim kraju się nie przeszczepia,żal. Ojciec,matka,też tacy  "przytrzymani "

rozwiń
Avatar
henrykon / 12 grudnia 2014 o 08:16

Kaszubski żyd jak tylko wypier dolił z tego kraju,to od razu się POlepszyło,taka CYCU prawda,nie będą komuchy przeszkadzać w gosPOdarce to od razu będą lepsze wyniki.

do ~henia ~szkoda mi ciebie jesteś Bardzo poważnie chory i czy Abramowicka 1 ci pomoże ! obawiam się że nie . Ty po prostu możesz tylko uzdrowić się  przez Matkę ziemię ! Innych lekarzy brak na całym świecie

Avatar
Gość / 12 grudnia 2014 o 06:24

A W KRASNIKU ZMOWA CENOWA OD LAT !!!!NIECH KTOŚ COŚ ZROBI !!!!

Avatar
piesnagłupotę / 11 grudnia 2014 o 22:08

obecna cena barylki okolo 80usd jak taka sama byla ponad 10 lat temu cena barylki to cena pb na stacjach wynosila okolo 3,50 zl wiedz uwazam ze i tak jest drogo WIWAT PO

A może byś się nauczył pisać w ojczystym języku?

Btw - tak zwanej "trzeciej RP" udało się zlikwidować kolejną pozostałość po komunie, która kilkuletnim wysiłkiem zlikwidowała analfabetyzm; jak widać - tylko na jedno pokolenie... :P

A może byś się nauczył pisać w ojczystym języku?

Btw - tak zwanej "trzeciej RP" udało się zlikwidować kolejną pozostałość po komunie, która kilkuletnim wysiłkiem zlikwidowała analfabetyzm; jak widać - tylko na jedno pokolenie... :P

rozwiń
Avatar
rychu / 9 stycznia 2015 o 19:46

i niech bedzie pokoj miedzy Polakami ale dlaczego? powypierdqlac sku***synów z parlamentu i spoko wszystko tansze no nie chujePO

Avatar
rychu / 9 stycznia 2015 o 19:43

jak benzyna będzie po 3,5 zł będę jeździł na benzynie ;) narazie lepiej mi się opłaca na LPG, za 80 zł przejeżdżam 400-450 km

dzieki naszym ku***om z PO wszystko było drogie i jeszcze duzo spraw wyjdzie na jaw . cukier za ich panowania 3,50 teraz 1,60, litr paliwa 5,50 teraz 4,17, mieso 17 zl karkowka dzisiaj 11,40 , te chuje układy z Putinem biedna Polska, wszystko9 wychodzi na jaw raptem ku*** Putin w opałach a w Polsce wszystko taniej, dziwne jak cholera

dzieki naszym ku***om z PO wszystko było drogie i jeszcze duzo spraw wyjdzie na jaw . cukier za ich panowania 3,50 teraz 1,60, litr paliwa 5,50 teraz 4,17, mieso 17 zl karkowka dzisiaj 11,40 , te chuje układy z Putinem biedna Polska, wszystko9 wychodzi na jaw raptem ku*** Putin w opałach a w Polsce wszystko taniej, dziwne jak cholera

rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2014 o 18:22

Kaszubski żyd jak tylko wypier dolił z tego kraju,to od razu się POlepszyło,taka CYCU prawda,nie będą komuchy przeszkadzać w gosPOdarce to od razu będą lepsze wyniki.

Avatar
"Drukarz" / 12 grudnia 2014 o 16:27

....zauważyłem kilka wpisów zamieszczonych przez niezadowolonych z cen paliwa mieszkańców Kraśnika. Najprawdopodobniej Ogródek Jordanowski JPII nie wpłynął szczególnie uzdrawiająco na losy miasta. Być może należałoby pójść za przykładem Radzynia Podlaskiego i z pośrednictwem Matki Boskiej ofiarować całe miasto wraz z okolicami Jezusowi Chrystusowi. Nie wiem, czy na pewno pomoże, ale zawsze jakiś krok ... tym bardziej, że u Was są słuszne rządy ... 

Proponuje zacząć od jutrzejszego spaceru ulicami stolicy...

Avatar
uczciwy / 12 grudnia 2014 o 10:08

czekam teraz na obniżki cen artykułów spozywczych, skoro w sklepach wszystko drożało "bo paliwo i transport drożał" to teraz niech złodzieje obnizają ceny bo paliwo tanieje

Avatar
Gość / 12 grudnia 2014 o 08:54

Przy naszych zarobkach 2 tyś zł paliwo i tak dla Polaków jest 4 x droższe niż dla np niemca czy francuza

Avatar
Henio / 12 grudnia 2014 o 08:21

do ~henia ~szkoda mi ciebie jesteś Bardzo poważnie chory i czy Abramowicka 1 ci pomoże ! obawiam się że nie . Ty po prostu możesz tylko uzdrowić się  przez Matkę ziemię ! Innych lekarzy brak na całym świecie

Az żal co ci to komunistyczne bydło w głowę zrobiło,wyprany mózg przez komuchów i przez media mętnego nurtu,niestety pajacu mózg to taki organ którego jeszcze w tym dzikim kraju się nie przeszczepia,żal. Ojciec,matka,też tacy  "przytrzymani "

Az żal co ci to komunistyczne bydło w głowę zrobiło,wyprany mózg przez komuchów i przez media mętnego nurtu,niestety pajacu mózg to taki organ którego jeszcze w tym dzikim kraju się nie przeszczepia,żal. Ojciec,matka,też tacy  "przytrzymani "

rozwiń
Avatar
henrykon / 12 grudnia 2014 o 08:16

Kaszubski żyd jak tylko wypier dolił z tego kraju,to od razu się POlepszyło,taka CYCU prawda,nie będą komuchy przeszkadzać w gosPOdarce to od razu będą lepsze wyniki.

do ~henia ~szkoda mi ciebie jesteś Bardzo poważnie chory i czy Abramowicka 1 ci pomoże ! obawiam się że nie . Ty po prostu możesz tylko uzdrowić się  przez Matkę ziemię ! Innych lekarzy brak na całym świecie

Avatar
Gość / 12 grudnia 2014 o 06:24

A W KRASNIKU ZMOWA CENOWA OD LAT !!!!NIECH KTOŚ COŚ ZROBI !!!!

Avatar
piesnagłupotę / 11 grudnia 2014 o 22:08

obecna cena barylki okolo 80usd jak taka sama byla ponad 10 lat temu cena barylki to cena pb na stacjach wynosila okolo 3,50 zl wiedz uwazam ze i tak jest drogo WIWAT PO

A może byś się nauczył pisać w ojczystym języku?

Btw - tak zwanej "trzeciej RP" udało się zlikwidować kolejną pozostałość po komunie, która kilkuletnim wysiłkiem zlikwidowała analfabetyzm; jak widać - tylko na jedno pokolenie... :P

A może byś się nauczył pisać w ojczystym języku?

Btw - tak zwanej "trzeciej RP" udało się zlikwidować kolejną pozostałość po komunie, która kilkuletnim wysiłkiem zlikwidowała analfabetyzm; jak widać - tylko na jedno pokolenie... :P

rozwiń