sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Pallotyni otwierają bezpłatną szkołę podstawową. Zapisy już trwają

Dodano: 19 lutego 2017, 07:54
Autor: ask

(fot. Maciej Kaczanowski/Archiwum)
(fot. Maciej Kaczanowski/Archiwum)

Nie prywatne gimnazjum i liceum, ale publiczna bezpłatna szkoła podstawowa – taka po reformie oświaty ma być szkoła przy al. Warszawskiej. Zapisy do placówki, która nie ma zgody na prowadzenie takiej działalności, już trwają. Informują o tym nawet księża w kościołach

Na stornie internetowej Pallotyńskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego czytamy, że rozpoczął się nabór do klas pierwszych, czwartych i siódmych bezpłatnej katolickiej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pallottiego. Placówka ma działać w budynku dzisiejszego Batorego.

- To efekt reformy oświaty – mówi Agnieszka Krupa, wicedyrektor szkoły. – Nasze gimnazjum zostanie stopniowo wygaszone. W tym roku nie odbędzie się także nabór do liceum. Podyktowane jest to warunkami lokalowymi związanymi z przyjęciami do nowej ośmioklasowej podstawówki.

Już od września działać ma w niej jedna klasa I, dwie klasy IV i trzy klasy VII. Każda licząca po 25 uczniów.

- Szkoła powstanie na fundamencie poprzednich naszych placówek i w oparciu o istniejącą kadrę – podkreśla Krupa. – Będziemy kontynuować dotychczasową tradycję i wychowywać w duchu wartości chrześcijańskich. Katolicki charakter szkoły to nasz niepodważalny atut. Dlatego też formacja duchowa prowadzona w naszych szkołach będzie także kontynuowana w szkole podstawowej.

Zapisy do publicznej szkoły trwają i będą prowadzone do połowy marca. Tymczasem decyzja o tym, że szkoła będzie miała statut publicznej… jeszcze nie zapadła.

- Nie jest to proste zadanie. Jesteśmy w trakcie składania stosownej dokumentacji do Urzędu Miasta z wnioskiem o udzielenia szkole statusu publicznej. Potem przed nami duża praca przy dostosowaniu istniejących budynków do potrzeb młodszych dzieci – przyznaje ksiądz dyrektor Andrzej Zelek. – To, że przyjmujemy już zgłoszenia nie jest jednak falstartem. Szkoła nie powstaje tak szybko. Cieszy nas natomiast, że zgłaszają się już pierwsi rodzice zainteresowani posłaniem do nowej katolickiej podstawówki swoich pociech.

W kościołach można się już dowiedzieć o tym, że do placówki warto się zapisać.

- O tym, że pallotyni otwierają bezpłatną podstawówkę i że trwa nabór informowano podczas mszy, przy okazji ogłoszeń duszpasterskich – mówi jedna z parafianek kościoła na Poczekajce. – Byłam tym poruszona, bo wiem, że szkoła nie ma statusu szkoły publicznej. Takie ogłoszenie jest więc dla mnie wprowadzaniem w błąd.

Oj Ciec
Użytkownik niezarejestrowany
kllklk
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Oj Ciec
Oj Ciec (20 lutego 2017 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no to kuria jego mac czas na przedszkole dla Ojczulków! Kiedy?
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2017 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hoho ,pediatrzy znowu dostali gleit na młodzież szkolną,znowy będzie zabawa jądrami
Rozwiń
kllklk
kllklk (19 lutego 2017 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lubelak napisał:
Zlizywanie śmietanki z owłosionch kolan wielebnego będzie codziennie czy tylko od święta?
też bym się obawiała posyłać dziecko do szkoły gdzie prowadzą księża,
Rozwiń
karol
karol (19 lutego 2017 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kościół w Polsce dyskryminowany . większej głupoty nie słyszałem
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2017 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Parafianie są zamożni na Sławinku to i szkołę podstawową utrzymają ,taca .kolęda i co niedzielne ofiary tak trzymać. Powinni dać przykład na te apartamenty przyjąć sieroty lub prowadzić dom opieki osób starszych z parafii.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!