sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Parking podziemny dla Centrum Spotkania Kultur. Miasto przekaże teren

  Edytuj ten wpis

 (Wojciech Nieśpiałowski)
(Wojciech Nieśpiałowski)

Dziś miasto przekaże teren, na którym powstanie podziemny parking dla Centrum Spotkania Kultur. Znamy pierwsze szczegóły tej inwestycji.

Parking powstanie na placu przed Teatrem w Budowie – pomiędzy budynkiem teatru, ul. Grottgera, Al. Racławickimi i ul. Radziszewskiego. Będzie gotowy razem z Centrum Spotkania Kultur – najpóźniej w czerwcu 2015 r. Na dwóch poziomach będzie 250 miejsc. Tyle wiedzieliśmy do tej pory.

– Na parking będzie jeden wjazd i jeden wyjazd – zdradza Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Oba od ul. Radziszewskiego. – Parking będzie niejako zakończeniem ulicy – mówi.

Ul. Radziszewskiego na ostatnich 20 metrach będzie stopniowo obniżona. – Wjedziemy bezpośrednio na pierwszy poziom parkingu. Z niego będzie zjazd na drugi – tłumaczy. – Zostanie bezpośrednio połączony z CSK, będą też zejścia i windy dla niepełnosprawnych z placu, który powstanie nad nim (sam parking będzie "schowany” pod ziemią – red.)

W lutym lubelscy radni zdecydowali, że plac będzie nosił imię abp. Józefa Życińskiego. – Będzie pokryty m.in. nawierzchnią z kostki granitowej – mówi Szczepańska. – Zostanie odtworzony ciąg historyczny ul. Radziszewskiego, będzie też zachowana ul. Grottgera.

Na tej ostatniej w czasie budowy kierowcy muszą spodziewać się poważnych utrudnień. Odcinek ul. Grottgera być może nawet rozebrany. – W trakcie budowy konieczne będą wykopy na głębokość 10 metrów i szalowanie ścian parkingu – tłumaczy Szczepańska.

Sam parking najpierw musi powstać… na papierze. – Mamy dwa miesiące na przygotowanie koncepcji, a potem trzy na uzyskanie pozwolenia na budowę – zapowiada Dariusz Blocher, prezes Budimexu. – Budowa ruszy wiosną przyszłego roku.

Wtedy zaczną się kłopoty dla mieszkańców. – Pod Al. Racławickimi jest sporo instalacji do przełożenia. Mogą się pojawić utrudnienia w ruchu – zapowiada Blocher.

Co ciekawe, w czasie budowy parkingu zostanie zburzone przejście podziemne, które dygnitarze PRL szykowali od teatru do dawnego Komitetu Wojewódzkiego PZPR (teraz to siedziba rektoratu U. Medycznego). – Odcinek przejścia od teatru do Al. Racławickich rzeczywiście powstał, ale został zamurowany. Plany dalszej budowy nie doczekały się realizacji – mówi Szczepańska.

Parking ma kosztować 25 mln zł. Pieniądze da miasto, które po zakończeniu budowy będzie właścicielem obiektu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
S Y L W E S T E R
Irma
lesiakowski.pl
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (25 października 2012 o 16:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Namawiam Radnych Miasta Lublina na ponowne Spotkanie i przemyślenie mojej propozycji dla Lublina w celu opanowania braku parkingów w całym Lublinie . Problem jest na tyle poważny, że nawet już piesi mają ograniczne chodniki (sic?). Urząd Miasta wydaje miliony na poprawienie sytuacji parkowania ale nic z tych "dobrych chęci" nie wynika . Moja propozycja jest aby zorganizować KONKURS NA PROJEKT WIELEKONDYGNACYJNEGO BUDYNKU-PARKINGU . Budynek-Parking musi być funkcjonalny, estetycz ny mogący być postawiony w każdym punkcie miasta ; Centrum , Osiedla Mieszkaniowe i Zalew Zemborzy cki . Nie potrzeba kopać gruntu i narażać na uszkodzenia instalacje podziemne . W Centrum mogą nawet stanąć takie dwa Budynki- Parkingi i problem będzie opanowany bez dodatkowych nakładów milionowych. Radni wyznaczą nagrodę za najlepszy Projekt i póżniej tylko miejsca newralgiczne w których będzie stał ten Budynek-Parking . Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
Rozwiń
Irma
Irma (25 października 2012 o 16:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratuluje pomyslu-parking jest bardzo potrzebny w tej czesci miasta.Mnie rowniez jest szkoda "Malpiego Gaju"/tamtedy chodzilo sie na "skroty" do szkoly/.No coz,ludzie ,wiecej optymizmu-za pare lat bedziecie z ogromnym podziwem patrzec na nowe Centrum. Tylko przestancie w koncu n a r z e k a c!!!
Rozwiń
lesiakowski.pl
lesiakowski.pl (25 października 2012 o 13:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ściema totalna.
Ocean naszej kasy na cudzą propagandę.
Polityczne lobbowanie pod pozorem "kultury".
No i Małpi gaj rozwalą...
Polecam kalendarz Normalnej Kultury:
http://lesiakowski.pl/bl/month.calendar/2012/10/04/-.html
Rozwiń
Mries
Mries (25 października 2012 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejny raz pytam: po co ten parking w tym miejscu za tak gigantyczne pieniądze? Nie lepiej zbudować większy parking na boisku V LO przy Skłodowskiej, w którego skład mógłby wchodzić ORLIK na którymś z pięter? Efektownie, z pomysłem i pewnie za mniejsze pieniądze. Tak samo można byłoby zrobić w miejscu paskudnego blaszaka zwanego "Koziołkiem" na Lipowej. Parking z prawdziwego zdarzenia z miejscem na sklep. Jestem absolutnie wrogiem korzystania z samochodu w mieście, bo świadczy on o bardzo egocentrycznej, wiejskiej mentalności użytkownika, dlatego żeby było jasne, powstanie takich parkingów powinno oznaczać całkowity zakaz postoju na Skłodowskiej czy Lipowej. Oddajmy miasto ludziom, a nie samochodom.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!