wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Parkingowa samowolka gości Cavaliady. "Zastawiali chodniki, rozjeżdżali zieleńce"

Dodano: 9 lutego 2016, 06:51
Autor: Dominik Smaga

Na chodnikach, trawnikach i przejściach dla pieszych. Dosłownie wszędzie parkowali goście weekendowej imprezy w hali Targów Lublin. To była jedna wielka samowolka. Ratusz zapowiada, że poszuka sposobu na to, by kierowcy poszukali sobie legalnego parkingu

Kompletnie zastawione były okolice nowego wiaduktu nad ul. Dworcową obok hal targowych, w których odbywała się Cavaliada, czyli impreza dla miłośników jeździectwa.

– Teren Targów Lublin podczas Cavaliady zamienia się w jeździeckie miasteczko, na które składają się koniowozy i stajnie dla ponad 300 koni. Ze względu na ograniczoną przestrzeń nie możemy zapewnić każdemu z naszych gości miejsca parkingowego – informuje Karolina Nawrot z biura imprezy.

– W odległości kilkuset metrów od terenów targów znajdują się jednak parkingi płatne, które dysponowały wolnymi miejscami podczas Cavaliady. Nie wszyscy kierowcy skorzystali jednak z tej opcji.

Ci, którzy postanowili oszczędzić parkowali obok wiaduktu i to gdzie popadnie: zastawiali chodniki i rozjeżdżali zieleńce. Dobrze obrazuje to film nakręcony przez jednego z aktywistów grupy Pieszy Lublin i zamieszczony na portalu YouTube i na Facebooku.

Dzikie parkowanie nie było konieczne, bo niedaleko było wiele pustych i darmowych miejsc parkingowych przy stadionie Arena Lublin albo kompleksie pływackim Aqua Lublin. – W ten weekend były praktycznie niewykorzystywane przez kierowców przyjeżdżających na targi – podkreśla Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Pod stadion jest stąd 400 metrów, do basenu 600. – Takie lub większe odległości ma na co dzień do pokonania wiele osób idących na najbliższy przystanek. Dla niektórych za daleko okazywał się być nawet nowy parking na zakończeniu ul. Młyńskiej.

– Przy okazji następnej edycji położymy większy nacisk na informowanie naszych gości o możliwości dojazdu na teren imprezy, także komunikacją miejską – deklaruje Nawrot.

Z kolei Ratusz zapowiada, że postara się uniemożliwić dzikie parkowanie. – Być może będziemy stosować wygrodzenia na czas podobnych imprez odbywających się w Targach Lublin – informuje Kieliszek. Przyznaje, że przymierzając się do budowy drogi, której częścią jest wiadukt nad ul. Dworcową miasto rozważało ustawienie tu słupków lub barierek wzdłuż chodników. – Odradziły nam to służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo argumentując, że podczas imprez masowych napierający tłum może zrobić krzywdę osobom stojącym najbliżej takiej barierki. Ponadto usłyszeliśmy, że słupki mogą służyć jako narzędzie podczas bójek kibiców.

Dlatego Ratusz zapowiada, że barierki podczas wydarzeń w halach targowych będą mogły być ustawiane przy chodnikach tylko pod warunkiem, że żadnej imprezy nie będzie w tym czasie na pobliskim stadionie.

Czytaj więcej o: Lublin Targi Lublin cavaliada
Gość
Gość
figo fago
(46) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lutego 2016 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski nie wypisała im mandatów?????
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2016 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski nie wypisała im mandatu???
Rozwiń
figo fago
figo fago (9 lutego 2016 o 19:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na parking przy targach nikt się nie pchał bo bilet kosztował 20 zł X4 dni to 80 zł za sam parking. W okolicy były miejsca na bezpłatnych parkingach, ale jak ktoś nie zna okolicy, o z powodu braku oznakowania wcale nie jest łatwo dojechać na miejsce. Tak naprawdę to jeszcze większość lublinian pewnie nie bardzo by się odnalazło po przebudowie okolicy i miało wiedzę, gdzie trzeba wjechać żeby zaparkować. Ja skorzystałem raz z ARENY LUBLiN, a drugi raz z parkingu przy Młyńskiej,ale żeby tam wjechać, zrobiłem rozeznanie dzień wcześniej. Gdybym był spoza Lublina pewnie bym z tych parkingów nie skorzystał

Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2016 o 18:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wybudowano to co mamy ale dlaczego nie załozono iluś tam szczęk nie wypisano setki czy dwóch mandatow za lamanie przepisów
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2016 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Polska B, ściana wschodnia... nie dziwi już nic

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (46)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!