Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lutego 2016 r.
6:51

Parkingowa samowolka gości Cavaliady. "Zastawiali chodniki, rozjeżdżali zieleńce"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 46 A A

Na chodnikach, trawnikach i przejściach dla pieszych. Dosłownie wszędzie parkowali goście weekendowej imprezy w hali Targów Lublin. To była jedna wielka samowolka. Ratusz zapowiada, że poszuka sposobu na to, by kierowcy poszukali sobie legalnego parkingu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kompletnie zastawione były okolice nowego wiaduktu nad ul. Dworcową obok hal targowych, w których odbywała się Cavaliada, czyli impreza dla miłośników jeździectwa.

– Teren Targów Lublin podczas Cavaliady zamienia się w jeździeckie miasteczko, na które składają się koniowozy i stajnie dla ponad 300 koni. Ze względu na ograniczoną przestrzeń nie możemy zapewnić każdemu z naszych gości miejsca parkingowego – informuje Karolina Nawrot z biura imprezy.

– W odległości kilkuset metrów od terenów targów znajdują się jednak parkingi płatne, które dysponowały wolnymi miejscami podczas Cavaliady. Nie wszyscy kierowcy skorzystali jednak z tej opcji.

Ci, którzy postanowili oszczędzić parkowali obok wiaduktu i to gdzie popadnie: zastawiali chodniki i rozjeżdżali zieleńce. Dobrze obrazuje to film nakręcony przez jednego z aktywistów grupy Pieszy Lublin i zamieszczony na portalu YouTube i na Facebooku.

Dzikie parkowanie nie było konieczne, bo niedaleko było wiele pustych i darmowych miejsc parkingowych przy stadionie Arena Lublin albo kompleksie pływackim Aqua Lublin. – W ten weekend były praktycznie niewykorzystywane przez kierowców przyjeżdżających na targi – podkreśla Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Pod stadion jest stąd 400 metrów, do basenu 600. – Takie lub większe odległości ma na co dzień do pokonania wiele osób idących na najbliższy przystanek. Dla niektórych za daleko okazywał się być nawet nowy parking na zakończeniu ul. Młyńskiej.

– Przy okazji następnej edycji położymy większy nacisk na informowanie naszych gości o możliwości dojazdu na teren imprezy, także komunikacją miejską – deklaruje Nawrot.

Z kolei Ratusz zapowiada, że postara się uniemożliwić dzikie parkowanie. – Być może będziemy stosować wygrodzenia na czas podobnych imprez odbywających się w Targach Lublin – informuje Kieliszek. Przyznaje, że przymierzając się do budowy drogi, której częścią jest wiadukt nad ul. Dworcową miasto rozważało ustawienie tu słupków lub barierek wzdłuż chodników. – Odradziły nam to służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo argumentując, że podczas imprez masowych napierający tłum może zrobić krzywdę osobom stojącym najbliżej takiej barierki. Ponadto usłyszeliśmy, że słupki mogą służyć jako narzędzie podczas bójek kibiców.

Dlatego Ratusz zapowiada, że barierki podczas wydarzeń w halach targowych będą mogły być ustawiane przy chodnikach tylko pod warunkiem, że żadnej imprezy nie będzie w tym czasie na pobliskim stadionie.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 20:30
Dlaczego SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski nie wypisała im mandatów?????
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 20:26
Dlaczego SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski nie wypisała im mandatu???
Avatar
figo fago / 9 lutego 2016 o 19:10

Na parking przy targach nikt się nie pchał bo bilet kosztował 20 zł X4 dni to 80 zł za sam parking. W okolicy były miejsca na bezpłatnych parkingach, ale jak ktoś nie zna okolicy, o z powodu braku oznakowania wcale nie jest łatwo dojechać na miejsce. Tak naprawdę to jeszcze większość lublinian pewnie nie bardzo by się odnalazło po przebudowie okolicy i miało wiedzę, gdzie trzeba wjechać żeby zaparkować. Ja skorzystałem raz z ARENY LUBLiN, a drugi raz z parkingu przy Młyńskiej,ale żeby tam wjechać, zrobiłem rozeznanie dzień wcześniej. Gdybym był spoza Lublina pewnie bym z tych parkingów nie skorzystał

Na parking przy targach nikt się nie pchał bo bilet kosztował 20 zł X4 dni to 80 zł za sam parking. W okolicy były miejsca na bezpłatnych parkingach, ale jak ktoś nie zna okolicy, o z powodu braku oznakowania wcale nie jest łatwo dojechać na miejsce. Tak naprawdę to jeszcze większość lublinian pewnie nie bardzo by się odnalazło po przebudowie okolicy i miało wiedzę, gdzie trzeba wjechać żeby zaparkować. Ja skorzystałem raz z ARENY LUBLiN, a drugi raz z parkingu przy Młyńskiej,ale żeby tam wjechać, zrobiłem rozeznanie dzień wcześniej. Gdyb... rozwiń

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 18:49
wybudowano to co mamy ale dlaczego nie załozono iluś tam szczęk nie wypisano setki czy dwóch mandatow za lamanie przepisów
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 17:25

Polska B, ściana wschodnia... nie dziwi już nic

Avatar
jOOj / 9 lutego 2016 o 15:51

Władzom zabrakło wyobraźni, budując taki obiekty bez wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Broniący władzy, mówicie że "koło stadionu jest parking"...? w Świdniku też...! Jeszcze lepszą radą jest żeby zostawić auta w domu i z buta... lub autobusem! Czy wypowiadając takie rady ktoś zastanowił się że duża część gości jest z innych miast i nie zna Lublina więc nie wie że "niedaleko" i że w ogóle można parkować koło stadionu...! Najlepiej ładować mandaty, zawsze coś wpadnie do pustej kasy miasta...? Oczywiście jestem przeciwnikiem "dzikiego" parkowania (zastawiania, rozjeżdżania trawników itp) ale zastanówcie się gdzie leży podłoże problemu a nie widzicie czubek problem! Takie imprezy przynoszą miastu chwałę i pieniądze a władza co robi... to już wiecie!

Władzom zabrakło wyobraźni, budując taki obiekty bez wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Broniący władzy, mówicie że "koło stadionu jest parking"...? w Świdniku też...! Jeszcze lepszą radą jest żeby zostawić auta w domu i z buta... lub autobusem! Czy wypowiadając takie rady ktoś zastanowił się że duża część gości jest z innych miast i nie zna Lublina więc nie wie że "niedaleko" i że w ogóle można parkować koło stadionu...! Najlepiej ładować mandaty, zawsze coś wpadnie do pustej kasy miasta...? Oczywiście jestem przeciwnikiem "dziki... rozwiń

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 14:54

ratusz i reszta tych bezmozgow zapomniala ze jest od tego aby ludziom sluzyc A jak sie nie ma miejsca na jakas impreze to sie jej nie organizuje

Miejsc parkingowych było dużo, tylko się nie chciało przejsc kawałek bo pupcia ciąży i nóżki bolą. Jak się nie wie o czym się pisze to lepiej milczeć.

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 14:54
A gdzie w tym czasie była SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski????
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 14:52

niestety to wynik braku kultury u kierowców

zgadzam się i popieram :)

Avatar
Seweryn / 9 lutego 2016 o 14:49

"myślicie, że chętnie to robię wiedząc, że  jest to głośna impreza się goście z całej polski zjeźdzają?"

Panie strażniku a może i komendancie nawet, ta impreza to tylko taki przykład jak pracujecie, codziennie jest tak w całym Lublinie. Nie umiecie zapewnić porządku w mieście. Ale jeśli organizatorzy i policja nie dopełnili swoich obowiązków, to proszę oficjalnie wystąpić do prokuratury o ściganie a nie przerzucać teraz odpowiedzialność na innych.

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 20:30
Dlaczego SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski nie wypisała im mandatów?????
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 20:26
Dlaczego SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski nie wypisała im mandatu???
Avatar
figo fago / 9 lutego 2016 o 19:10

Na parking przy targach nikt się nie pchał bo bilet kosztował 20 zł X4 dni to 80 zł za sam parking. W okolicy były miejsca na bezpłatnych parkingach, ale jak ktoś nie zna okolicy, o z powodu braku oznakowania wcale nie jest łatwo dojechać na miejsce. Tak naprawdę to jeszcze większość lublinian pewnie nie bardzo by się odnalazło po przebudowie okolicy i miało wiedzę, gdzie trzeba wjechać żeby zaparkować. Ja skorzystałem raz z ARENY LUBLiN, a drugi raz z parkingu przy Młyńskiej,ale żeby tam wjechać, zrobiłem rozeznanie dzień wcześniej. Gdybym był spoza Lublina pewnie bym z tych parkingów nie skorzystał

Na parking przy targach nikt się nie pchał bo bilet kosztował 20 zł X4 dni to 80 zł za sam parking. W okolicy były miejsca na bezpłatnych parkingach, ale jak ktoś nie zna okolicy, o z powodu braku oznakowania wcale nie jest łatwo dojechać na miejsce. Tak naprawdę to jeszcze większość lublinian pewnie nie bardzo by się odnalazło po przebudowie okolicy i miało wiedzę, gdzie trzeba wjechać żeby zaparkować. Ja skorzystałem raz z ARENY LUBLiN, a drugi raz z parkingu przy Młyńskiej,ale żeby tam wjechać, zrobiłem rozeznanie dzień wcześniej. Gdyb... rozwiń

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 18:49
wybudowano to co mamy ale dlaczego nie załozono iluś tam szczęk nie wypisano setki czy dwóch mandatow za lamanie przepisów
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 17:25

Polska B, ściana wschodnia... nie dziwi już nic

Avatar
jOOj / 9 lutego 2016 o 15:51

Władzom zabrakło wyobraźni, budując taki obiekty bez wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Broniący władzy, mówicie że "koło stadionu jest parking"...? w Świdniku też...! Jeszcze lepszą radą jest żeby zostawić auta w domu i z buta... lub autobusem! Czy wypowiadając takie rady ktoś zastanowił się że duża część gości jest z innych miast i nie zna Lublina więc nie wie że "niedaleko" i że w ogóle można parkować koło stadionu...! Najlepiej ładować mandaty, zawsze coś wpadnie do pustej kasy miasta...? Oczywiście jestem przeciwnikiem "dzikiego" parkowania (zastawiania, rozjeżdżania trawników itp) ale zastanówcie się gdzie leży podłoże problemu a nie widzicie czubek problem! Takie imprezy przynoszą miastu chwałę i pieniądze a władza co robi... to już wiecie!

Władzom zabrakło wyobraźni, budując taki obiekty bez wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Broniący władzy, mówicie że "koło stadionu jest parking"...? w Świdniku też...! Jeszcze lepszą radą jest żeby zostawić auta w domu i z buta... lub autobusem! Czy wypowiadając takie rady ktoś zastanowił się że duża część gości jest z innych miast i nie zna Lublina więc nie wie że "niedaleko" i że w ogóle można parkować koło stadionu...! Najlepiej ładować mandaty, zawsze coś wpadnie do pustej kasy miasta...? Oczywiście jestem przeciwnikiem "dziki... rozwiń

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 14:54

ratusz i reszta tych bezmozgow zapomniala ze jest od tego aby ludziom sluzyc A jak sie nie ma miejsca na jakas impreze to sie jej nie organizuje

Miejsc parkingowych było dużo, tylko się nie chciało przejsc kawałek bo pupcia ciąży i nóżki bolą. Jak się nie wie o czym się pisze to lepiej milczeć.

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 14:54
A gdzie w tym czasie była SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski????
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 14:52

niestety to wynik braku kultury u kierowców

zgadzam się i popieram :)

Avatar
Seweryn / 9 lutego 2016 o 14:49

"myślicie, że chętnie to robię wiedząc, że  jest to głośna impreza się goście z całej polski zjeźdzają?"

Panie strażniku a może i komendancie nawet, ta impreza to tylko taki przykład jak pracujecie, codziennie jest tak w całym Lublinie. Nie umiecie zapewnić porządku w mieście. Ale jeśli organizatorzy i policja nie dopełnili swoich obowiązków, to proszę oficjalnie wystąpić do prokuratury o ściganie a nie przerzucać teraz odpowiedzialność na innych.

Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 4 9

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 73 21

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 2 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 10

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!