piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Partia Razem chce odwołać wojewodę. Za słowa podczas marszu ONR

Dodano: 28 lutego 2017, 15:05

Zdaniem lubelskich działaczy partii Razem, wojewoda jako osoba publiczna zaprezentował swoje prywatne poglądy polityczne
Zdaniem lubelskich działaczy partii Razem, wojewoda jako osoba publiczna zaprezentował swoje prywatne poglądy polityczne (fot. Maciej Kaczanowski)

Apel w sprawie odwołania wojewody lubelskiego złożyli do premier Beaty Szydło działacze partii Razem. Chodzi o udział Przemysława Czarnka w organizowanym przez Obóz Narodowo-Radykalny Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych i słowa, jakie wypowiedział podczas uroczystości

Uczestnicy niedzielnego marszu przeszli spod Centrum Spotkania Kultur na plac Zamkowy. Tam złożono kwiaty pod Pomnikiem Zaporczyków i odczytano apel poległych. Następnie z mównicy z banerem ONR głos zabrał wojewoda. Zebranej publiczności powiedział, że „żołnierze wyklęci” walczyli o niepodległość dzisiejszej Rzeczpospolitej.

– My to wiemy. I tej wiedzy nie odbiorą nam i nie zafałszują malutkie garstki mocno krzykliwe w niektórych mediach. Malutkie garstki potomków ubeków, Sowietów, komunistów powojennych, byłych esbeków i tajnych kapusiów. Malutkie garstki, które stanowią trzon tych, którzy dzisiaj mówią, że walczą o demokrację. Walczyć o demokrację w sytuacji, kiedy ona jest, to rzeczywiście jest wielki honor – mówił Czarnek.

Zdaniem lubelskich działaczy partii Razem, wojewoda jako osoba publiczna zaprezentował swoje prywatne poglądy polityczne. - Rolą urzędnika państwowego jest, żeby w czasie obchodów świąt państwowych jednoczyć wszystkich obywateli. Pan wojewoda całkowicie zaprzeczył takiej postawie i z wielką ochotą wszedł w rolę agitatora politycznego na wiecu skrajnej prawicy. Uważamy, że dyskwalifikuje go to, jako osobę pełniącą tę funkcję - mówi Mateusz Roczon, działacz lubelskich struktur partii Razem. Członkowie lewicowego ugrupowania zwrócili się do premier Beaty Szydło z apelem o odwołanie Przemysława Czarnka ze stanowiska.

- Nie spodziewamy się, żeby pani premier zrealizowała nasz postulat. Ale jest przyjętą zasadą, że na takie pisma odpowiada się w formie pisemnej. Dlatego liczymy, że jeżeli pod obecną władzą jest standardem, że urzędnicy państwowi występują ze skrajną prawicą, to pani premier ma okazję ogłosić to oficjalnie – dodaje Roczon.

Wojewoda apel partii Razem nazywa „głupstwem”. - A polemika z głupstwem jak mawiał Kisiel, bez potrzeby je nobilituje. A poza tym to dość charakterystyczne, że komuniści, ubecy i Sowieci też nazywali faszystami przedwojenne elity niepodległościowe oraz rząd na uchodźstwie i żołnierzy AK, BCH, NSZ, WIN. Niektóre, na szczęście nieliczne organizacje jak widać, kontynuują tę komunistyczną narrację – komentuje Przemysław Czarnek. I dodaje, że w marszu uczestniczył także prywatnie. – Przy czym jest to bez znaczenia – stwierdza.

Działacze partii Razem mają także zastrzeżenia do udziału w marszu lubelskiej kurator oświaty Teresy Misiuk. Apel w sprawie jej odwołania także ma trafić do premier Szydło. – Pani kurator nie zna tego stanowiska i dopóki z nim się nie zapozna, nie będzie go komentować – informuje Jolanta Misiak z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

WIDEO

Czytaj więcej o: Lublin polityka ONR partia Razem
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(40) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 marca 2017 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka partia taki i wojewoda i poglady, ludzie czego wy od pisowców wymagacie i rycerze tadeusza na forum czyli popularne scierwa i pisowskie niedouczone trole. Jak tam misiewicze, beda nagrody na dzien samorzadowca za żałosna agitacje na forum?
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 14:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan wojewoda nie ma prawa do swoich prywatnych poglądów? Oryginały z was. Zero tolerancji, dla zdrajców, kapusiów- to hasło brodaty gostku podoba się mnie. Kod walczy o prywatne poglądy (m.in.). Wy zaś zwalczacie- w dzisiejszej polityce zwariować można. Brawo Panie wojewoda.
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiedziałem, że z czarneka taki ograniczony intelektualnie facet. buc jak sie patrzy!
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak pamietam komuchom nigdy prawda nie wlazila w puste lby,nie znali daty 22.06.41,Katyn czy Miednoje kojarzyli z Pirenejami.Slowa Wojewody tez ubodly,scierwa nie wiele potrafia zrozumiec.
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2017 o 08:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka śmieszna minidemonstracja.Więcej Członków nie było? A i mówca debeściak.Ładnie się zaciął w 9 minucie i bardzo chyba musi bardzo do WC. Dziennikarzy więcej niż protestujących
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (40)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!