poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Partie szukają kobiet na listy. Mało chętnych do Sejmu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2011, 15:38
Autor: Rafał Panas

Joanna Mucha nie powinna mieć kłopotów z wystartowaniem do wyborów z wysokiego miejsca na liście (BA
Joanna Mucha nie powinna mieć kłopotów z wystartowaniem do wyborów z wysokiego miejsca na liście (BA

Na listach kandydatów do Sejmu musi być przynajmniej 35 proc. kobiet i nie mniej niż 35 proc. mężczyzn. Taki jest wymóg parytetu.

Z mężczyznami nie będzie kłopotu, ale szefowie partii już rozglądają się za paniami, które mogłyby wystartować w jesiennych wyborach.

PO zdecydowała, że w pierwszej trójce kandydatów z poszczególnych okręgów wyborczych ma być przynajmniej jedna kobieta. W lubelskim okręgu na dobre miejsce liczą Joanna Mucha i Magdalena Gąsior-Marek. I to właśnie te panie rekomendowały władze Platformy do pierwszej trójki. Ze starań o czołowe miejsce na liście zrezygnowała wicewojewoda Henryka Strojnowska.

Platforma ma za to kłopot w okręgu wyborczym Biała Podlaska – Chełm – Zamość. Tam, drugie miejsce proponowano Zofii Woźnicy, radnej wojewódzkiej z Biłgoraja. – Wolałabym nie startować, choć nie podjęłam jeszcze decyzji. Dopiero zaczęłam pracę w sejmiku i wyborcy woleliby, żebym – jako radna – wspierała ważne działania dla tego terenu – tłumaczy Woźnica.

Stanisław Żmijan, szef PO w województwie, z zapałem zachęcał radną do kandydowania, bo w jesiennych wyborach do sejmiku poparło ją wielu wyborców, a cztery lata temu zabrakło jej ledwie kilkuset głosów, żeby znaleźć się w gmachu przy Wiejskiej.

– My nie musimy tak się gimnastykować jak PO. U nas poprzednio w pierwszej trójce były dwie, a w pierwszej piątce trzy kobiety – mówi Krzysztof Michałkiewicz, lider PiS w lubelskim okręgu wyborczym.
Chodzi o posłanki Elżbietę Kruk, Małgorzatę Sadurską i Gabrielę Masłowską. I to one najprawdopodobniej znów dostaną dobre miejsca na liście kandydatów. W okręgu bialsko-chełmsko-zamojskim szanse na "jedynkę” ma poseł Beata Mazurek.– Mamy wiele kobiet, do sejmiku wystawiliśmy dużą reprezentację. Weźmiemy pod uwagę panie, które się dostały i te, które startowały. Bardzo dobry wynik uzyskała pani Kazimiera Goławska z Łukowa, która niemal weszła do sejmiku. Szanse na dobre miejsce będą miały radne wojewódzkie Irena Kurzępa i Barbara Sikora – wylicza Jacek Czerniak, szef SLD w województwie. Podobnie jak Platforma, Sojusz wstępne listy kandydatów ma mieć gotowe do końca marca.

Parytetem nie martwi się także PSL.

– Bez żadnego problemu znajdziemy kandydatki. W jesiennych wyborach samorządowych – na 10 kandydatów PSL – do rady miasta w Lublinie, 8 to były kobiety. Mieliśmy już dwa spotkania w tej sprawie – mówi Krzysztof Hetman, szef PSL w naszym województwie.

Kobiety były widoczne już w ubiegłorocznych wyborach do samorządów. W naszym województwie było prawie 30 proc. kandydatek. – Patrząc optymistycznie: partie przebudziły się i umieszczają panie na listach wyborczych. Pesymistycznie: robią to, bo jest nacisk społeczny – tłumaczył nam wówczas Sebastian Łuczak z Agencji Public Relations Łuczak PR. I dodał, że kobiety muszą same udowodnić, że warto na nie głosować.

Udostępnij na Facebook

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Majeranek
Leonard
pablo
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Majeranek
Majeranek (14 marca 2011 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="3"][color="#000000"]Wyobraźcie sobie cały sejm kobitek.I wszystkie w jednym okresie napięcia przedmiesiączkowego,lub w trakcie odwałów związanych z przekwitaniem............[/color][/size][color="#FF0000"][size="3"]Kataklizm.[/size][/color]
Rozwiń
Leonard
Leonard (14 marca 2011 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem za zachowaniem parytetów przy udzielaniu ślubów. Niech przynajmniej tam zostanie 50 procent kobiet i 50 procent mężczyzn.
Rozwiń
pablo
pablo (14 marca 2011 o 08:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie dziwię się rozsądnym paniom, kto się pcha do sejmu, myśląc, że ma misję, żeby potem wysłuchiwać niewybrednych epitetów pod swoim adresem??? Śmiem twierdzić, że osoby nie dokońca normalne.<br />
Najgorsze jest to, że przy proporcjonalnym systemie wyborczym, w którym głosuje się bardziej na partię niż na osobę, wchodzą ci, którzy są na sczycie listy, znaczy, że pani "bukietowa" ma wielkie szanse, niestety.
Rozwiń
kubica
kubica (14 marca 2011 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zarabianie polega na włączeniu specjalnego programu udostępnionego przez firmę (zwanego dalej surfbarem) i oglądaniu serii wyświetlanych w nim reklam. Reklamy te, są wyświetlane w formie klasycznych bannerów na pasku reklamowym. W odróżnieniu do innych surfbarów, program ten nie wymaga wpisywania kodów sprawdzających naszą obecność przy komputerze.

CHCESZ DOŁĄCZYĆ TO POSTĘPUJ WEDŁUG ZASAD
Krok 1
Wejdź w link – podam go na gadu gadu 34488184

Krok 2
Teraz pokazało Ci się okienko z napisem E MAIL
W puste miejsce wpisujemy swój e mail i wciskamy przycisk "Join us".

Krok 3
Program automatycznie przeniesie nas na stronę. Tam ściągamy programik
To proste, wciskamy napis "Installez 20Dollars2Surf(1,45 Mo)" i programik się ściąga.

Krok 4
Gdy już mamy ściągnięty program otwieramy go zmieniamy na język polski i klikamy "Dalej"
Pojawi się nam formularz który musimy uzupełnić.
Jak już to zrobimy klikamy "Dalej"

Krok 5
Na nasz mail powinna już dotrzeć informacja z hasłem które należy zachować (jest potrzebne do kolejnych logowań na stronie).

Krok 6
Na dole strony powinien być już włączony programik, który za Ciebie zarabia jeśli nie to na pulpicie na pewno masz do niego skrót. Po prostu na niego najedź i włącz. Nie trzeba wpisywać do niego ponownie danych, program je zapisał, wystarczy go tylko włączyć.

KROK 7
Teraz już zarabiasz, miej włączony komputer i patrz jak co 1 min- dostajesz 1pkt. Max na miesiąc możesz mieć SAM z surfbara 10 000 pkt.
Punkty są przeliczane na pieniądze na początku każdego miesiąca.

Nic nie trzeba robić a pieniądze same się zbierają!
Warto spróbować – zawsze można przestać!
Ale pieniądze gwarantuję!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!