piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Pątnicy idą. Ty ich śledzisz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lipca 2007, 18:14

Pielgrzymka do Częstochowy wkracza w XXI wiek. Organizatorzy chcą by internauci mogli śledzić gdzie doszli pielgrzymi z Lublina.

W tym roku po raz pierwszy pielgrzymkę będzie można obserwować w Internecie, wchodząc na stronę internetową www.opoka.org.pl - na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek będzie można zobaczyć, w jakim tempie pielgrzymki z Warszawy, Gdańska, Tarnowa i kilkunastu innych miejscowości przesuwają się w kierunku Jasnej Góry - mówi Krzysztof Piądłowskim, szef projektu z "Opoki”.
Do projektu Wirtualna Mapa zgłosiło się 13 pielgrzymek. Ks. Mirosław Ładniak, przewodnik lubelskiej pielgrzymki chce żeby taką możliwość mieli także lublinianie.
- Wysłałem propozycję do organizatorów z prośbą o umieszczenie lubelskiej pielgrzymki na mapie - mówi ks. Ładniak. - Dzięki temu ktoś, kto musiał zostać w domu będzie widział, gdzie aktualnie znajdują się wierni z Lublina. Mam nadzieję, że pozytywna odpowiedź przyjdzie w ciągu kilku dni.

29. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia. Właśnie trwają zapisy pątników. Do niedzieli, swój udział będzie można zgłosić we własnej parafii. Od poniedziałku przed lubelską archikatedrą - tradycyjnie jak co roku - zacznie działać sekretariat pielgrzymkowy. Miedzy godziną 10 a 18, wierni mogą tam zapisać się na pielgrzymkę. Sekretariat otwarty będzie aż do wyjścia lublinian na Jasną Górę.
Tegorocznym hasłem pielgrzymki jest "Odkryć godność powołania”. Dodatkowo przesłanie to będzie się wpisywać w diecezjalne obchody 20. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lublinie przeżywane pod hasłem "Służyć godności człowieka, i jego wyzwoleniu”.

• Szczegóły zainteresowani znajdą na stronie internetowej: www.pielgrzymka.lublin.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!