sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Pedofil zamieszkał w Lublinie koło szkoły i przedszkola

Dodano: 5 kwietnia 2017, 07:33

W ubiegłym roku w całym województwie zanotowano 98 przestępstw przeciwko małoletnim (poniżej 15. roku życia)
W ubiegłym roku w całym województwie zanotowano 98 przestępstw przeciwko małoletnim (poniżej 15. roku życia) (fot. Maciej Kaczanowski)

Przestępca seksualny wyszedł z więzienia, po czym zamieszkał w Lublinie na Czechowie w pobliżu szkoły i przedszkola. Na razie jest pod okiem policji. Do czasu aż sąd zdecyduje o jego dalszych losach

Mirosław W.* odsiadywał wyrok w jednym z więzień na Podkarpaciu. Po zakończeniu kary zamieszkał na lubelskim Czechowie. Dyrekcja zakładu, w którym przebywał, nie ujawnia, czy przed jego wyjściem wnioskowano o ponowne badanie skazanego przez psychologa i seksuologa. Takie badania należy przeprowadzić, jeśli jest podejrzenie, że człowiek po wyjściu na wolność może być groźny dla otoczenia. Gdyby zrobiono je odpowiednio wcześnie, mężczyzna mógłby z więzienia trafić do zamkniętego ośrodka.

– Chyba ktoś znowu dał d..y i nie dopilnował terminów – komentuje pani Anna, mieszkanka osiedla, na które wprowadził się skazany. – Takiego człowieka powinni skierować na badania w zamkniętym ośrodku i dopiero później decydować, czy może wyjść. W mieście można być anonimowym. Nie wiadomo, z kim wsiada się do windy. Tuż obok jest przedszkole i szkoła.

Musi informować policję

Rzeszowski sąd nie mógł zatrzymać Mirosława W. za kratami. Wydał jednak wobec niego tzw. postanowienie zabezpieczające. Na jego podstawie mężczyzna ma zakaz opuszczania kraju.

– Musi również na godzinę przed opuszczeniem miejsca pobytu informować o tym policję – dodaje sędzia Marzena Ossolińska-Plęs, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Rzeszowie. – Policjanci mogą także prowadzić wobec tego mężczyzny czynności operacyjne i rozpoznawcze.

Pełnomocnik Mirosława W. złożył zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Sprawą zajmie się niebawem tamtejszy sąd apelacyjny. W międzyczasie jednak policjanci powinni mieć skazanego na oku.

– Realizujemy postanowienie sądu – zapewnia Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. – W całym województwie jest kilka podobnych przypadków. Naszym zadaniem jest zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa.

Co dalej?

Mundurowi nie zdradzają, jak dokładnie wygląda pilnowanie pedofilów. W przypadku Mirosława W. może ono jeszcze potrwać. Wobec mężczyzny nie zapadła bowiem prawomocna decyzja co do ewentualnych dalszych środków nadzoru. Mężczyzna może trafić do Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. To tam kierowani są wciąż groźni dla otoczenia pedofile. Taką możliwość dała tzw. „ustawa o bestiach” z 2013 r.

Specjaliści mogą jednak uznać, że wobec Mirosława W. wystarczy zastosować tzw. nadzór prewencyjny. Sprawuje go policja. Objęty nim człowiek musi informować mundurowych m.in. o zmianie miejsca pobytu, pracy, czy też o planowanych wyjazdach.

Jeśli na wolność wychodzi gwałciciel, sąd lub zakład karny zawiadamiają o tym jego ofiary. Taka informacja powinna do nich trafić także w przypadku wyjścia na przepustkę czy ucieczki skazanego. W przypadku pedofilów procedury są bardziej rygorystyczne.

– Jeśli taka osoba opuszcza zakład karny, powiadamia się również odpowiednią jednostkę policji – wyjaśnia sędzia Dariusz Abramowicz, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Pedofile w natarciu

W ubiegłym roku w całym województwie zanotowano 98 przestępstw przeciwko małoletnim (poniżej 15. roku życia). Najwięcej było przypadków wykorzystywania seksualnego – aż 48. Rok wcześniej zanotowano ich o 10 mniej.

W ubiegłym roku doszło do 6 gwałtów na małoletnich. Policjanci zanotowali również po kilkanaście przypadków rozpowszechniania dziecięcej pornografii przez internet oraz propozycji składanych w ten sposób małoletnim.

* dane zmienione

Czytaj więcej o: Lublin pedofil Lublin Czechów
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(44) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 listopada 2017 o 15:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w styczniu tego roku na filipinach policja aresztowała pedofila z polski. 59 - letni mirosław nieczaja umówił się na seks z nieletnią dziewczyną z okolic miasta san remigio na wyspie cebu. został aresztowany i postawiono mu zarzuty. większość filipińskich mediów pisała o tym skandalu. Żadna z gazet w polsce nie opisała tego przypadku. ***cebudailynews.inquirer.net/118628/polish-national-arrested-human-trafficking
Rozwiń
Gość
Gość (28 kwietnia 2017 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzialen go ostatnio z dzieckiem obok przedszkola
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2017 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszka u mnie w bloku na kurantowej 4 , 4klatka od strony aldika pilnowany jest 24/7 Policja caly czas jest pod klatką w samochodzie , oprocz tego zauwazylem ze kazdym jego wyjsciem oni odrazu lecą lub jadą za nim
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2017 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak ktoś ma jego zdjęcia to wstawiajcie, policja nie pomoże jak się zbliży do przedszkola mojego dziecka.
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2017 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kurantowa 4 chodza pogloski ze gdzies sie zawieruszyl
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (44)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!