Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 kwietnia 2015 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Perła uwarzyła piwo pszeniczne. Dostępne na razie tylko w pijalni

Autor: Zdjęcie autora TOMA
14 6 A A

Witbier, czyli pszeniczne piwo w stylu belgijskim, to nowa propozycja Perły Browarów Lubelskich. Nowego trunku na razie można spróbować jedynie w Perłowej Pijalni Piwa przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie, choć niewykluczone, że wkrótce trunek trafi do sklepów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowe piwo warzone jest w browarze w Zwierzyńcu. – Od piw niemieckich odróżnia je to, że obok pszenicy i chmielu do jego produkcji użyto ziół i przypraw. W tym przypadku są to kolendra i curacao, czyli skórki gorzkich pomarańczy. To połączenie daje ziołowo-cytrusowy posmak – mówi Michał Kempa, dyrektor browaru w Perle Browarach Lubelskich. – Jeśli okaże się, że będzie zainteresowanie ze strony konsumentów, to będziemy rozważać rozpoczęcie komercyjnej produkcji – dodaje.

W najbliższych miesiącach Perła planuje przedstawić kolejne nowości. Natomiast pod koniec roku zostanie wznowiona produkcja Porteru Bałtyckiego, czyli ciemnego, treściwego piwa z nutami kawy oraz czekolady i sporą zawartością alkoholu.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stefan / 24 kwietnia 2015 o 10:46

Ja czekam cierpliwie na piwo bezglutenowe - takich oczekujących jest na pewno więcej, może browar pomyśli o tym niezagospodarowanym rynku w Polsce, bo jest naprawdę spory.

Avatar
Butelka / 23 kwietnia 2015 o 23:42

Piwo w Perłowej nie ma nic wspólnego z tym z półek... a na pewno nie z żaby. Nic a nic, poza nazwą. Spróbujcie i dopiero się wypowiadajcie.

Avatar
zynio / 23 kwietnia 2015 o 21:46

Może najpierw spróbujcie zanim ocenicie, ja byłem dziś i próbowałem bardzo mi smakuje:)

Avatar
maria / 23 kwietnia 2015 o 21:19

Oszustwo,   siki  świętej Weroniki, i Wy to nazywacie piwem, kara za to  grozi!

Avatar
lubię piwo, ale dobre / 23 kwietnia 2015 o 20:27

Perła to niech spier...a z tymi swoimi szczynami. Fujjj! Jak można to coś nazywać piwem? Litości...

Avatar
tairy / 23 kwietnia 2015 o 19:45

czy to będzi pasteryzowany i filtrowany ściek ?

Avatar
stefan / 24 kwietnia 2015 o 10:46

Ja czekam cierpliwie na piwo bezglutenowe - takich oczekujących jest na pewno więcej, może browar pomyśli o tym niezagospodarowanym rynku w Polsce, bo jest naprawdę spory.

Avatar
Butelka / 23 kwietnia 2015 o 23:42

Piwo w Perłowej nie ma nic wspólnego z tym z półek... a na pewno nie z żaby. Nic a nic, poza nazwą. Spróbujcie i dopiero się wypowiadajcie.

Avatar
zynio / 23 kwietnia 2015 o 21:46

Może najpierw spróbujcie zanim ocenicie, ja byłem dziś i próbowałem bardzo mi smakuje:)

Avatar
maria / 23 kwietnia 2015 o 21:19

Oszustwo,   siki  świętej Weroniki, i Wy to nazywacie piwem, kara za to  grozi!

Avatar
lubię piwo, ale dobre / 23 kwietnia 2015 o 20:27

Perła to niech spier...a z tymi swoimi szczynami. Fujjj! Jak można to coś nazywać piwem? Litości...

Avatar
tairy / 23 kwietnia 2015 o 19:45

czy to będzi pasteryzowany i filtrowany ściek ?

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO] 10 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 0 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 76 2

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 28 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 7

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 9 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!