Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 marca 2016 r.
13:37

Perła zostaje w Lublinie. Nie będzie przenosin siedziby do Warszawy

Autor: Zdjęcie autora toma
0 19 A A
Perła - Browary Lubelskie (fot. Maciej Kaczanowski)
Perła - Browary Lubelskie (fot. Maciej Kaczanowski)

Nie będzie przenosin siedziby Perły – Browarów Lubelskich z Lublina do Warszawy. Chciał tego jeden z mniejszościowych akcjonariuszy spółki.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podpunkt dotyczący zmiany siedziby znalazł się w programie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Pisaliśmy o tym w połowie lutego. Dyrektor generalny Perły Andrzej Rutkowski tłumaczył, że taki wniosek złożył jeden z mniejszościowych udziałowców, a uwzględnienie go było ustawowym obowiązkiem zarządu. Zapewniał też, że intencją władz spółki jest to, aby jej siedziba pozostała w Lublinie.

Zgromadzenie akcjonariuszy, podczas którego miał być rozpatrywany wspomniany wniosek, odbyło się w piątek przed południem. „Zgodnie z rekomendacją zarządu i stanowiskiem akcjonariusza większościowego uchwała dotycząca zmiany siedziby spółki nie została podjęta” – informuje w krótkim komunikacie przesłanym do redakcji dyrektor Rutkowski.

Większościowym akcjonariuszem Perły jest zarejestrowana na Cyprze spółka Marconia Enterprises. Jednym z mniejszościowych udziałowców z największą ilością akcji jest duński koncern Royal Unibrew. Jego przedstawiciel zapewniał, że to nie Duńczycy zainicjowali propozycję zmiany siedziby spółki.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
shv / 7 marca 2016 o 14:14

przecież pisze baranie z gimnazjuma ,że po zapachu ,co za durnie mają teraz kompy

Taaaak jasne... poznał smak po zapachu. I kto to jest baranem?

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 22:02

Ostatnie trzy puszki wylewam - koniec picia perły

słusznie uczyniłeś

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 08:17
Ostatnie trzy puszki wylewam - koniec picia perły
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 06:35
Mało Polski w tej Polsce...
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 00:18

Perła- najlepszy browarek.

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 23:30

Skąd wiesz jak smakują kocie szczyny? Próbowałeś kiedyś??

przecież pisze baranie z gimnazjuma ,że po zapachu ,co za durnie mają teraz kompy

Avatar
Kazimierz Kogut / 4 marca 2016 o 19:47

Twojego starego.


Twoja stara też coś wspominała że chętnie przeczyta..
Avatar
Wiesław / 4 marca 2016 o 19:26

co prawda sądzę po zapachu,ale czemu od jakiegoś dłuższego czasu - 20-30 lat, preła ma smak kocich szczynów? tego sie q-rwa nie da pić

Skąd wiesz jak smakują kocie szczyny? Próbowałeś kiedyś??

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 16:10

co prawda sądzę po zapachu,ale czemu od jakiegoś dłuższego czasu - 20-30 lat, preła ma smak kocich szczynów? tego sie q-rwa nie da pić

Avatar
llubellak@op.pl / 4 marca 2016 o 15:22

Z tej okazji dziś wieczorem zakupię tradycyjnie 3 Perełki Chmielowe! A już się bałem że trzeba będzie zrezygnować z tradycji :/

Avatar
shv / 7 marca 2016 o 14:14

przecież pisze baranie z gimnazjuma ,że po zapachu ,co za durnie mają teraz kompy

Taaaak jasne... poznał smak po zapachu. I kto to jest baranem?

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 22:02

Ostatnie trzy puszki wylewam - koniec picia perły

słusznie uczyniłeś

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 08:17
Ostatnie trzy puszki wylewam - koniec picia perły
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 06:35
Mało Polski w tej Polsce...
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 00:18

Perła- najlepszy browarek.

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 23:30

Skąd wiesz jak smakują kocie szczyny? Próbowałeś kiedyś??

przecież pisze baranie z gimnazjuma ,że po zapachu ,co za durnie mają teraz kompy

Avatar
Kazimierz Kogut / 4 marca 2016 o 19:47

Twojego starego.


Twoja stara też coś wspominała że chętnie przeczyta..
Avatar
Wiesław / 4 marca 2016 o 19:26

co prawda sądzę po zapachu,ale czemu od jakiegoś dłuższego czasu - 20-30 lat, preła ma smak kocich szczynów? tego sie q-rwa nie da pić

Skąd wiesz jak smakują kocie szczyny? Próbowałeś kiedyś??

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 16:10

co prawda sądzę po zapachu,ale czemu od jakiegoś dłuższego czasu - 20-30 lat, preła ma smak kocich szczynów? tego sie q-rwa nie da pić

Avatar
llubellak@op.pl / 4 marca 2016 o 15:22

Z tej okazji dziś wieczorem zakupię tradycyjnie 3 Perełki Chmielowe! A już się bałem że trzeba będzie zrezygnować z tradycji :/

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 0

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 9 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 12:12 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 12:12 [RELACJA NA ŻYWO] 1 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 3 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 18 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 23 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 7

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!