piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Pielęgniarki skarżą się do inspekcji pracy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lutego 2010, 20:06

Zwiększonej liczby kontroli w placówkach służby zdrowia domagają się pielęgniarki. Ich zdaniem prawa pracownicze w wielu przypadkach są łamane. Chodzi o małe obsady dyżurowe na oddziałach, prace na dwóch lub trzech etatach.


– Jest to bardzo niebezpieczne, stwarza zagrożenie dla nas i pacjentów – mówi Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych na Lubelszczyźnie. Pielęgniarki spotkały się w tej sprawie z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy. Zamierzają także zwrócić się z tym problemem do Najwyższej Izby Kontroli.

Zdaniem pielęgniarek „łatanie dziur” w obsadach dyżurowych odbywa się kosztem wolnego czasu pracowników. Dodatkowo biały personel czuje się poszkodowany i dyskryminowany. Chodzi o wynagradzanie. – Jedni dostają dużo, a jeśli chodzi o nas to ciągle słyszymy że nie ma pieniędzy – dodaje przewodnicząca.

Tymczasem tylko w naszym województwie brakuje blisko 200 pielęgniarek. Niewiele też kształci się w tym zawodzie. Część pielęgniarek korzysta z ofert zagranicznych placówek zdrowia i tam dostaje o wiele lepiej płatną pracę. Średnia wieku pielęgniarki w Polsce to 45 lat. (TOM)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
lula
Gość
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 lutego 2010 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma AM !
[url="http://www.umlub.pl/"]http://www.umlub.pl/[/url]
Rozwiń
lula
lula (12 lutego 2010 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Kto mówi o chęci zarabiania tyle co lekarze nie wkładaj mi w usta tego czego nie powiedziałam widzę ,że w ogóle nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi... hahah mam w rodzinie trzech lekarzy dla Twojej wiadomości 2 w lublinie i jednego w Radzyniu Podlaskim bardzo dobrze znam ich mechanizm działania.. Chodzi mi o to ,że ludzie nie maja żadnego szacunku dla pielęgniarek które w szpitalach są im najbliższe , zawsze zwracają się do nich jako pierwszych o pomoc a one niczego wzamian nie oczekują , lekarze nie dość ,że pacjentów nie szanują patrzą na nich z góry to jeszcze bezczelnie wyciągają łapę po pieniądze a potem w gabinecie lekarskim wyśmiewają , szydzą z tej osoby.. żałośni jesteście

To o co ci wlasciwie chodzi???Taki szacunek sobie zbudowalyście-to moj kontakt z wami wydal taką ocenę,lekarz robi swoje,a ze ma możliwości więc z nich korzysta czy to konowal czy geniusz ...powiedzmy.Twój hymn o kasie tak odebralam i nic nie wkladam więc nie chcę dyskutować nie bede stawać w obronie twojej bo jeśli uczestniczylaś w braniu lapówek uczestniczylaś w przestępstwie na któro pozwalalaś,a mając lekarzy w rodzinie niejednokrotnie coś po znajomości zalatwialaś !! Więc zjadasz swój ogon z powodu patologii i karierowiczowstwa w tej braży GRATULUJę!
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2010 o 12:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lula napisał:
Oczywiście !!! A jeśli nie masz nikogo w rodzinie z lekarzy więc wiedzy niektórych konowalów z tytulem doktora nie przeskoczysz,masz o to żal?Wyryj sobie to na czole,ze jesteś od nich mądrzejsza,wpólczuj nam pacjentom ,bo dalaś do zrozumienia,ze również oczekujesz lapówek od nas.Czyli chcecie zarabiać tyle co lekarze???To grzech wielki grzech...ale marzenia wzbogacają duszę...Kto mówi o chęci zarabiania tyle co lekarze nie wkładaj mi w usta tego czego nie powiedziałam widzę ,że w ogóle nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi... hahah mam w rodzinie trzech lekarzy dla Twojej wiadomości 2 w lublinie i jednego w Radzyniu Podlaskim bardzo dobrze znam ich mechanizm działania.. Chodzi mi o to ,że ludzie nie maja żadnego szacunku dla pielęgniarek które w szpitalach są im najbliższe , zawsze zwracają się do nich jako pierwszych o pomoc a one niczego wzamian nie oczekują , lekarze nie dość ,że pacjentów nie szanują patrzą na nich z góry to jeszcze bezczelnie wyciągają łapę po pieniądze a potem w gabinecie lekarskim wyśmiewają , szydzą z tej osoby.. żałośni jesteście
Rozwiń
lula
lula (11 lutego 2010 o 22:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Pielęgniarki rozwydrzone??? Popatrz się lepiej na lekarzy przy nich jest się jak muszka , ledwo co na 3 zaliczali anatomię człowieka a potem głowa do góry i rznie taki cwaniaka.. Ciekawe dlaczego lekarze nigdy nie strajkowali oni maja kasy jak lodu , sama byłam niejednokrotnie świadkiem dawania łapówek lekarzom , czasem wręcz sie o nie upominali.. zal mi was wszystkich

Oczywiście !!! A jeśli nie masz nikogo w rodzinie z lekarzy więc wiedzy niektórych konowalów z tytulem doktora nie przeskoczysz,masz o to żal?Wyryj sobie to na czole,ze jesteś od nich mądrzejsza,wpólczuj nam pacjentom ,bo dalaś do zrozumienia,ze również oczekujesz lapówek od nas.Czyli chcecie zarabiać tyle co lekarze???To grzech wielki grzech...ale marzenia wzbogacają duszę...
Rozwiń
ord. mgr Zygmunt Łubicz
ord. mgr Zygmunt Łubicz (11 lutego 2010 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dr Basen' date='10.02.2010, 15:14:25' post='231824']
OK.Dodaj tylko,że studiujesz pielęgniarstwo.Z doświadczenia wiem,że po uzyskaniu tytułu magistra większość peacujących pielęgniarek dostaje małpiego rozumu.Wydaje im się,że są mądrzejsze od lekarzy.Jedno jest pewne,czy po dwuletnim studium,czy po studiach pielęgniarka ma tekie same obowiązki zawodowe i tak samo ciężko pracuje. Porównywanie się do lekarzy to wynik prania mózgów przez wykładające na AM pielęgniarki z różnymi stopniami naukowymi.Chcesz zarobić 6 tys.to zmień profesję,albo możesz jeszcze udawać ordynatora.


Jestem studentką AM i nie pozwolę sobie na poniżanie pielęgniarek przez człowieka który im do pięt nie dorasta,powiem więcej, twoja wypowiedź świadczy o tym że jesteś tumanem który ledwo ukończył średnie wykształcenie i nie zna życia w polskich realiach !!! Lekarze swój czas poświęcają na robieniu na boku dobrze płatnych chałturek w prywatnych klinikach,wracają do państwowego szpitala i wyciągają od biednych ludzi kolejne pieniądze za ich wyleczenie,są zaspani,źli na cały świat,wyżywają się na pracownikach,wiele razy każą podawać leki pielęgniarkom w takich dawkach jakich nie potrzeba bo są niewyspani i nie kontaktują,następnie zganiają winę na nie jeśli pacjent dostanie skutków ubocznych nim. W końcu doba ma 24 godziny,normalny człowiek nie podołałby tylu zajęciom w ciągu dnia,ale w pogoni za pieniądzem w człowieku pokazuje swoje wszystkie cechy.W Lublinie na onkologii spotkałam się z taką sytuacja wiele razy,nie mówią że pacjent jest u schyłku życia po to by wyciągnąć od rodziny łapówki i dawać nadzieję ze po następnej chemioterapii ktoś bliski wróci do zdrowia!! Przemilczę to iż mają kilka kobiet i są ku***arzynami.Dodatkowo mają ciepłe posadki na AM już nie jako ledwo "przepychani" studenciny ale jako dr uczący i wyzywający się na nich,wykazują się "wyższością" w stosunku do nich i pogardą.Wracając do tematu pielęgniarek,czy po studium czy po magistrze pielęgniarki pracują ciężko, jak wiele osób w Polsce by zarobić na utrzymanie rodziny,jakby nie patrzeć lepiej jest widziana perspektywa na przyszłość pielęgniarki po AM użerającymi się z takimi wykładowcami, niż osoby po dwuletnim kształceniu zaocznym w szkole gdzie za pieniądze zdawane są egzaminy i ma się papier !!!!!!! Powiadasz że "z doświadczenia wiesz ze po uzyskaniu magistra więcej "PEACUJĄCH" pielęgniarek dostaje małpiego rozumu",małpiego rozumu jeśli w ogóle mowa jest o jakimkolwiek rozumie to używasz TY do wypowiadania takich oszczerstw !!Pielęgniarki są jedynymi osobami w szpitalu pilnującymi porządku i ratującymi życie,pomagającymi potrzebującym co najważniejsze wykonują ten zawód z własnej chęci i dobroci,ale chęci w tej kwestii są mało istotne,liczy się doświadczenie i nikt mi nie powie ze posiada go więcej osoba po płatnej szkole niż po AM,sama nauka i użeranie się doktorkami jest wielkim wyzwaniem dla studentek,charakteryzuje się wytrwałością psychiczna,bo przecież ono jest nam do zawodu potrzebne najbardziej!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!