Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 stycznia 2012 r.
15:28
Edytuj ten wpis

Pierwszy dzień z 3 Maja. Kierowcy mają zastrzeżenia (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A

Od poniedziałku po przebudowanej ul. 3 Maja jeżdżą już i samochody prywatne i autobusy komunikacji miejskiej. Ale kierowcy mają zastrzeżenia do wprowadzonych tu zmian. Co da się z tym jeszcze zrobić?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tosio / 11 stycznia 2012 o 20:06
Witam.
Co do zdj nr. 10 - to jak autobus nie będzie mógl wyjechać pod górę - to kierowca rzuci hasło: wysiadamy i pchamy ! A jak . w narodzie siła ;P.a polak potrafi Ha!
Avatar
imie / 11 stycznia 2012 o 09:16
Nie no ręce opadają. 3-go maja wcześniej - źle, 3-maja teraz - jeszcze gorzej. To !@#$% czego chcecie popaprańcy!
Avatar
P. / 11 stycznia 2012 o 09:06
[quote name='pytanie do redakcji' timestamp='1326131644' post='581610']
do tego po jego prawej stronie widnieje podwojna linia ciagla = zakaz zatrzymywania,
[/quote]
Od kiedy podwójna ciągła oznacza zakaz zatrzymywania? Jeśli zatrzyma się tak, że można go ominąć nie najeżdżając linii, to wolno mu. Gdyby było szerzej i nie przy skrzyżowaniu, to stałby prawidłowo.
Avatar
Paaf / 9 stycznia 2012 o 23:13
M, a co za różnica którędy. Przecież 32 jeździło, jeździ i nadal jeździć bedzie spod dworca PKS na Politechnikę
Avatar
M / 9 stycznia 2012 o 21:20
Ciekaw jestem czy po przebudowie czas przejazdu MPK przez ul. 3 maja (np linia 39 z Dworca PKS na Politechnikę) nieco się wydłuży w stosunku do tego co było przed przebudową. Nie rozumiem też po co stworzona przystanek na ul. Dolnej 3 maja. W ogóle żałosne jest to, że z Dworca PKS na Politechnikę, gdzie też jest sporo studentów dojeżdżających spod tego dworca, będzie można dojechać tą trasą jedynie linią 39, bo 32 będzie jeździć przez Plac Wolności... na UMCS i KUL z dworca PKS jest doskonały transport, wiele linii tam kursuje, do tego znacznie częściej, a na Politechnikę jedynie 39 (nie borąc pod uwagę 32 które jeździ od teraz 'objazdem'). Nieraz jest tak, że 39 jeździ 3-4 razy na godzinę, a np 57 4-5, do tego są jeszcze 2, 5, 10, 31 które jeżdżą w pobliżu tamtych dwóch uczelni. Wg mnie MPK powinno uruchomić kolejną linię, która jeździłaby na możliwie jak najkrótszej trasie między Dworcem a Politechniką.
Ciekaw jestem czy po przebudowie czas przejazdu MPK przez ul. 3 maja (np linia 39 z Dworca PKS na Politechnikę) nieco się wydłuży w stosunku do tego co było przed przebudową. Nie rozumiem też po co stworzona przystanek na ul. Dolnej 3 maja. W ogóle żałosne jest to, że z Dworca PKS na Politechnikę, gdzie też jest sporo studentów dojeżdżających spod tego dworca, będzie można dojechać tą trasą jedynie linią 39, bo 32 będzie jeździć przez Plac Wolności... na UMCS i KUL z dworca PKS jest doskonały transport, wiele linii tam kursuje, do tego znacz... rozwiń
Avatar
duke / 9 stycznia 2012 o 21:14
Światła przy ul. Cichej są potrzebne jak przysłowiowa dziura w moście.
Jeśli można z niej skręcać tylko w prawo, to po jaką "chlolerrrę" zainstalowali tam
sygnalizację świetlną????
Należy tę sygnalizację natychmiast przenieść na skrzyżowanie dróg przy kościele
w Konopnicy!!!
Avatar
gość / 9 stycznia 2012 o 20:29
[quote name='maciek' timestamp='1326131333' post='581608']
Co za lipa, wystające studzienki to niedbalstwo, cały ten remont wg. mnie to jest do kitu! nie wiem po co była ta ulica tyle czasu zamknięta, wystarczyło wylać nową nawierzchnię i zainstalować światła. Żenada jak się teraz robi remonty na odpierdziel. A zobaczcie jak wyglądją ulice w Niemczech, jak równa jest nawierzchnia a
w Polsce? szajs szajs na każdym kroku aby tylko zarobić jak najwięcej na bublach!
[/quote]

W jednej wypowiedzi piszesz że wystarczyło wylać nową nawierzchnię i zainstalować światła, a później, że remonty robi się w Polsce na odpierdziel:) Człowieku zdecyduj się czy chcesz mieć gruntowny remont ulicy łącznie z wymianą podziemnych instalacji, tak aby za rok nie trzeba było niszczyć ulicy w celu wymiany przerdzewiałej rury z wodą, czy wolisz po prostu wylać asfalt na odpierdziel właśnie. Zastanów się co piszesz bo sam sobie zaprzeczasz.
[quote name='maciek' timestamp='1326131333' post='581608']
Co za lipa, wystające studzienki to niedbalstwo, cały ten remont wg. mnie to jest do kitu! nie wiem po co była ta ulica tyle czasu zamknięta, wystarczyło wylać nową nawierzchnię i zainstalować światła. Żenada jak się teraz robi remonty na odpierdziel. A zobaczcie jak wyglądją ulice w Niemczech, jak równa jest nawierzchnia a
w Polsce? szajs szajs na każdym kroku aby tylko zarobić jak najwięcej na bublach!
[/quote]

W jednej... rozwiń
Avatar
MiTaSuBiSzI / 9 stycznia 2012 o 20:25
ciekawe co za "człowiek bez wyobraźni" (łagodnie mówiąc) projektował tą całą ulice? he no to panowie "urzędasy" przyznać się któremu portfel przytył ?
Avatar
borys / 9 stycznia 2012 o 20:19
[quote name='maciek' timestamp='1326131333' post='581608']
Co za lipa, wystające studzienki to niedbalstwo, cały ten remont wg. mnie to jest do kitu! nie wiem po co była ta ulica tyle czasu zamknięta, wystarczyło wylać nową nawierzchnię i zainstalować światła. Żenada jak się teraz robi remonty na odpierdziel. A zobaczcie jak wyglądją ulice w Niemczech, jak równa jest nawierzchnia a
w Polsce? szajs szajs na każdym kroku aby tylko zarobić jak najwięcej na bublach!
[/quote]

Maciek czy ty faktycznie jesteś aż tak głupi czy tylko udajesz? Przecież od pół roku wszystkie media wokół piszą, że ostatnia warstwa (ścieralna) zostanie wylana po zimie kiedy temperatura będzie wyższa. Studzienka będzie równo z asfaltem - nic się nie martw.
[quote name='maciek' timestamp='1326131333' post='581608']
Co za lipa, wystające studzienki to niedbalstwo, cały ten remont wg. mnie to jest do kitu! nie wiem po co była ta ulica tyle czasu zamknięta, wystarczyło wylać nową nawierzchnię i zainstalować światła. Żenada jak się teraz robi remonty na odpierdziel. A zobaczcie jak wyglądją ulice w Niemczech, jak równa jest nawierzchnia a
w Polsce? szajs szajs na każdym kroku aby tylko zarobić jak najwięcej na bublach!
[/quote]

Maciek c... rozwiń
Avatar
jan / 9 stycznia 2012 o 19:59
a te dziadki z jednego ze zdjęc nie wiedzą co to pasy? Będzie jechał rozpędzony z góry, wejdzie taki tłuk i później rozpacz i lament...
Avatar
tosio / 11 stycznia 2012 o 20:06
Witam.
Co do zdj nr. 10 - to jak autobus nie będzie mógl wyjechać pod górę - to kierowca rzuci hasło: wysiadamy i pchamy ! A jak . w narodzie siła ;P.a polak potrafi Ha!
Avatar
imie / 11 stycznia 2012 o 09:16
Nie no ręce opadają. 3-go maja wcześniej - źle, 3-maja teraz - jeszcze gorzej. To !@#$% czego chcecie popaprańcy!
Avatar
P. / 11 stycznia 2012 o 09:06
[quote name='pytanie do redakcji' timestamp='1326131644' post='581610']
do tego po jego prawej stronie widnieje podwojna linia ciagla = zakaz zatrzymywania,
[/quote]
Od kiedy podwójna ciągła oznacza zakaz zatrzymywania? Jeśli zatrzyma się tak, że można go ominąć nie najeżdżając linii, to wolno mu. Gdyby było szerzej i nie przy skrzyżowaniu, to stałby prawidłowo.
Avatar
Paaf / 9 stycznia 2012 o 23:13
M, a co za różnica którędy. Przecież 32 jeździło, jeździ i nadal jeździć bedzie spod dworca PKS na Politechnikę
Avatar
M / 9 stycznia 2012 o 21:20
Ciekaw jestem czy po przebudowie czas przejazdu MPK przez ul. 3 maja (np linia 39 z Dworca PKS na Politechnikę) nieco się wydłuży w stosunku do tego co było przed przebudową. Nie rozumiem też po co stworzona przystanek na ul. Dolnej 3 maja. W ogóle żałosne jest to, że z Dworca PKS na Politechnikę, gdzie też jest sporo studentów dojeżdżających spod tego dworca, będzie można dojechać tą trasą jedynie linią 39, bo 32 będzie jeździć przez Plac Wolności... na UMCS i KUL z dworca PKS jest doskonały transport, wiele linii tam kursuje, do tego znacznie częściej, a na Politechnikę jedynie 39 (nie borąc pod uwagę 32 które jeździ od teraz 'objazdem'). Nieraz jest tak, że 39 jeździ 3-4 razy na godzinę, a np 57 4-5, do tego są jeszcze 2, 5, 10, 31 które jeżdżą w pobliżu tamtych dwóch uczelni. Wg mnie MPK powinno uruchomić kolejną linię, która jeździłaby na możliwie jak najkrótszej trasie między Dworcem a Politechniką.
Ciekaw jestem czy po przebudowie czas przejazdu MPK przez ul. 3 maja (np linia 39 z Dworca PKS na Politechnikę) nieco się wydłuży w stosunku do tego co było przed przebudową. Nie rozumiem też po co stworzona przystanek na ul. Dolnej 3 maja. W ogóle żałosne jest to, że z Dworca PKS na Politechnikę, gdzie też jest sporo studentów dojeżdżających spod tego dworca, będzie można dojechać tą trasą jedynie linią 39, bo 32 będzie jeździć przez Plac Wolności... na UMCS i KUL z dworca PKS jest doskonały transport, wiele linii tam kursuje, do tego znacz... rozwiń
Avatar
duke / 9 stycznia 2012 o 21:14
Światła przy ul. Cichej są potrzebne jak przysłowiowa dziura w moście.
Jeśli można z niej skręcać tylko w prawo, to po jaką "chlolerrrę" zainstalowali tam
sygnalizację świetlną????
Należy tę sygnalizację natychmiast przenieść na skrzyżowanie dróg przy kościele
w Konopnicy!!!
Avatar
gość / 9 stycznia 2012 o 20:29
[quote name='maciek' timestamp='1326131333' post='581608']
Co za lipa, wystające studzienki to niedbalstwo, cały ten remont wg. mnie to jest do kitu! nie wiem po co była ta ulica tyle czasu zamknięta, wystarczyło wylać nową nawierzchnię i zainstalować światła. Żenada jak się teraz robi remonty na odpierdziel. A zobaczcie jak wyglądją ulice w Niemczech, jak równa jest nawierzchnia a
w Polsce? szajs szajs na każdym kroku aby tylko zarobić jak najwięcej na bublach!
[/quote]

W jednej wypowiedzi piszesz że wystarczyło wylać nową nawierzchnię i zainstalować światła, a później, że remonty robi się w Polsce na odpierdziel:) Człowieku zdecyduj się czy chcesz mieć gruntowny remont ulicy łącznie z wymianą podziemnych instalacji, tak aby za rok nie trzeba było niszczyć ulicy w celu wymiany przerdzewiałej rury z wodą, czy wolisz po prostu wylać asfalt na odpierdziel właśnie. Zastanów się co piszesz bo sam sobie zaprzeczasz.
[quote name='maciek' timestamp='1326131333' post='581608']
Co za lipa, wystające studzienki to niedbalstwo, cały ten remont wg. mnie to jest do kitu! nie wiem po co była ta ulica tyle czasu zamknięta, wystarczyło wylać nową nawierzchnię i zainstalować światła. Żenada jak się teraz robi remonty na odpierdziel. A zobaczcie jak wyglądją ulice w Niemczech, jak równa jest nawierzchnia a
w Polsce? szajs szajs na każdym kroku aby tylko zarobić jak najwięcej na bublach!
[/quote]

W jednej... rozwiń
Avatar
MiTaSuBiSzI / 9 stycznia 2012 o 20:25
ciekawe co za "człowiek bez wyobraźni" (łagodnie mówiąc) projektował tą całą ulice? he no to panowie "urzędasy" przyznać się któremu portfel przytył ?
Avatar
borys / 9 stycznia 2012 o 20:19
[quote name='maciek' timestamp='1326131333' post='581608']
Co za lipa, wystające studzienki to niedbalstwo, cały ten remont wg. mnie to jest do kitu! nie wiem po co była ta ulica tyle czasu zamknięta, wystarczyło wylać nową nawierzchnię i zainstalować światła. Żenada jak się teraz robi remonty na odpierdziel. A zobaczcie jak wyglądją ulice w Niemczech, jak równa jest nawierzchnia a
w Polsce? szajs szajs na każdym kroku aby tylko zarobić jak najwięcej na bublach!
[/quote]

Maciek czy ty faktycznie jesteś aż tak głupi czy tylko udajesz? Przecież od pół roku wszystkie media wokół piszą, że ostatnia warstwa (ścieralna) zostanie wylana po zimie kiedy temperatura będzie wyższa. Studzienka będzie równo z asfaltem - nic się nie martw.
[quote name='maciek' timestamp='1326131333' post='581608']
Co za lipa, wystające studzienki to niedbalstwo, cały ten remont wg. mnie to jest do kitu! nie wiem po co była ta ulica tyle czasu zamknięta, wystarczyło wylać nową nawierzchnię i zainstalować światła. Żenada jak się teraz robi remonty na odpierdziel. A zobaczcie jak wyglądją ulice w Niemczech, jak równa jest nawierzchnia a
w Polsce? szajs szajs na każdym kroku aby tylko zarobić jak najwięcej na bublach!
[/quote]

Maciek c... rozwiń
Avatar
jan / 9 stycznia 2012 o 19:59
a te dziadki z jednego ze zdjęc nie wiedzą co to pasy? Będzie jechał rozpędzony z góry, wejdzie taki tłuk i później rozpacz i lament...