wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Pierwszy gimnazjalny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 maja 2002, 21:59
Autor: (alf)

Jutro gimnazjaliści zasiądą do pierwszego egzaminu gimnazjalnego. Od jego wyników i od ocen na świadectwie będzie zależało, w jakich szkołach będą mogli kontynuować kształcenie.

– Nasi uczniowie są dobrze przygotowani – mówi Henryka Taube, wicedyrektor ZS w Bychawie. – Podczas próby egzaminu gimnazjalnego mieli pewne problemy techniczne z rozwiązywaniem testu. Przez kilka miesięcy ćwiczyliśmy jednak te umiejętności i nie powinny już pojawić się żadne problemy. Nauczyciele również są dobrze przygotowani, nawet w sobotę przeprowadziliśmy kolejne szkolenie na ten temat.
W bychawskim gimnazjum w egzaminie weźmie udział 63 uczniów, w całym województwie ok. 36 tysięcy. Zadania, podobnie jak przy maturze i sprawdzianie szóstoklasistów, są ściśle tajne. Dyrektorzy otrzymają je pocztą kurierską w dniu egzaminów.
Gimnazjaliści będą mieli 120 minut na każdą część egzaminu, dodatkową godzinę otrzymają ci, którzy w ubiegłym roku dostarczyli orzeczenia poradni o dysfunkcjach. Zbiorcze wyniki egzaminu trafią w czerwcu do szkół, które wpiszą je na świadectwa.
Szkoły ponadgimnazjalne ustalą liczbę punktów wymaganych od kandydata po zakończeniu roku szkolnego, gdy uczniowie do złożonych dokumentów dołączą świadectwa gimnazjalne. Połowa punktów będzie za wyniki egzaminu, druga połowa za oceny i dodatkowe osiągnięcia. Wielu gimnazjalistów Lublina już złożyło dokumenty do kilku liceów, aby mieć pewność, że przynajmniej w jednym będą mogli przejść przez punktowy próg.
– Na pewno każdy gimnazjalista będzie miał zapewnione miejsce dalszej nauki – uspokaja lubelski kurator oświaty, Waldemar Godlewski. – Może nie zawsze w wymarzonej szkole, ale liczba miejsc przewyższa liczbę kandydatów.

Egzamin gimnazjalny

• część humanistyczna – 14 maja, godz. 9.00
• część matematyczno-przyrodnicza – 15 maja, godz. 9.00

Egzamin dodatkowy
• część humanistyczna – 19 sierpnia, godz. 9.00
• część matematyczno-przyrodnicza – 20 sierpnia, godz. 9.00
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!