sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Piesza pielgrzymka na kanonizację papieży. Powstanie pamiętnik?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 maja 2014, 11:37
Autor: (aa)

Adam Uliczny z Lublina, który pieszo poszedł do Watykanu na uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II i Jana XXIII chce wydać pamiętnik z pielgrzymki. We wtorek podczas konferencji prasowej dzielił się z dziennikarzami swoimi przeżyciami z drogi.

Maratończyk wyruszył z Lublina 16 marca. Do Rzymu dotarł po 38 dniach. 27 kwietnia lublinianin uczestniczył w kanonizacji papieży. Pokonał ok. 1900 km. Zrobił ok. 4 milionów kroków.

- Adam schudł, tryska zdrowiem - podkreśla dr Piotr Gawda, lekarz, który przygotowywał i opiekował się pielgrzymem z Lublina.

- Nie miałem ani zakwasów ani skurczy, jedynie pęcherze na stopach, ale przy tego typu wyprawach to nieuniknione. Poza tym nic złego się nie działo - mówi Adam Uliczny.

Pielgrzym z Lublina podkreśla, że jeszcze raz wybrałby się na taką wyprawę, choć na razie takich planów nie ma. - Ciekawych momentów było bardzo dużo, m.in. w Austrii gdzie z powodu zakończonego sezonu hotele były nieczynne. Hotel, w którym się chciałem zatrzymać również. Dzięki uprzejmości jednej z pań mogłem tam jednak przenocować. Byłem jedynym gościem - opowiada Uliczny. I zapowiada: Chciałbym wydać coś w rodzaju pamiętnika razem ze zdjęciami z tej pielgrzymki. Mogłaby być to podpowiedź dla innych osób, którzy chcieliby w podobną wyprawę wyruszyć.

Nie odbyło się bez strat. - Jednak para butów ( z trzech-red.) została całkowicie zdarta - dodaje mieszkaniec Lublina. - Tłumu na Via della Conciliazione (prowadzi na plac Św. Piotra-red.) nie przetrwał również wózek, z którym wyszedłem z Lublina. Zaczepił się o jedną z bramek i rozpadł.

Pielgrzymka Adama Ulicznego ma także wymiar społeczny. Lublinianin swoje kroki ofiaruje zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Na stronie internetowej groszzakrok.pl za 1 grosz można kupić jeden z 4 milionów kroków pielgrzyma. Zebrana w ten sposób kwota trafi na konto Funduszu Stypendialnego im. abpa Józefa Życińskiego "Świadkowie Bożego Piękna”.
  Edytuj ten wpis
Ariel
Szu
DEPARTAMENT (z)BAWICIELI
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ariel
Ariel (6 maja 2014 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A słowo "poszedł", droga Redakcjo, to nie to samo co "pieszo"? Można "chodzić" jakoś inaczej niż "pieszo"? Cóż, nie ma jak dobra podstawówka ;-(((

Rozwiń
Szu
Szu (6 maja 2014 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prawdziwy Forrest Gump - facet o małym ilorazie inteligencji, który zadziwia swoją dewocją. Nie zatrzymuj się człowieku, goń dalej. To nic że nóżki bolą (bo je masz), o rozum się nie martw, on cię nie będzie bolał.    

Rozwiń
DEPARTAMENT (z)BAWICIELI
DEPARTAMENT (z)BAWICIELI (6 maja 2014 o 18:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

spektaKULarne (z)BAWICIELE czyli PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA W NARODOWEJ DRODZE (z)BAWIENIA: cz. 2:

AXCELENCJE Pijane ŚWIĘTOŚCIĄ JP 2 odstawiły niezłą Szopkę w majowy weekend 2014 r.:

Po jednej stronie Wisły w Warszawie wszyscy bez GRZECHU mogli wpier...niczać MIĘSO w piątek, bo Aminencja udzielił DYSPENSY(z)BAWIENIA, po drugiej stroni Wisły Axcelencja NIE UDZIELIŁ serwując wszystkim MIESOŻERCOM same GRZEHY...

=K:Z=NS:ZZ= SOL:IDAR:NOŚĆ =OR:GANI:STÓW= i ASC potraktował powstały CUD NAD WISŁĄ jako KULejny EXPERYMENT NAUKOWY -nikomu nycz się nie stało ino Aminencjom ODBIŁA SZAJBA, a nie jest to pierwsza opinia ZWIĄZKU...

Dla upamiętnienia tegoż CUDU NAD WISŁĄ 2014 =K:Z=NS:ZZ= SOL:IDAR:NOŚĆ =OR:GANI:STÓW= i ASC proponuje wszystkim (nawet GRZECHOM ciężkim) najnowsze KULinaria:

UDZIEC z BARANKA BOŻEGO i Flaszkę WINA w Liturgii zwanego KRWIĄ PAŃSKĄ, a (z)BAWIENIE w 100%!

Jednym słowem: GRZECH(u) CHODŹ w piątek NA UDŹCA..., a będziesz bez Grzechu (Poczęty)!

To gwarantuje Ci CUD(ak) NAD WISŁĄ....

W google wystarczy wpisać hasła:

1) Irena Kaniszewska;

2) NUN TUBE

Oprócz UDŹCA z BARANKA BOŻEGO możesz mieć jeszcze:

- CIAŁO PAŃSKIE z GRILLA i SKRZYDEŁKA ANIELSKIE z GRILLA!

i oglądać CUDA(ków) (z)BAWIENIA w ŚWIĘTYM SPOKOJU... pod warunkiem, ze ktoś wytrzyma i nie będzie bluzgał: KURIA JEGO MAĆ!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K:Z=NS:ZZ= SOL:IDAR:NOŚĆ =OR:GANI:STÓW= opuszczając znaki między LITERAMI oraz z KROPKAMI między literami - czytać należy WPISY Związkowe.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

(PODPISANO: =K:Z=NS:ZZ= SOL:IDAR:NOŚĆ =OR:GANI:STÓW=)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!