Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2010 r.
19:20
Edytuj ten wpis

Pijany strażnik miejski spowodował wypadek

Autor: Zdjęcie autora bar bk
0 22 A A

W Nowy Rok pijany strażnik miejski z Lublina spowodował wypadek pod Puławami: podczas prywatnego wyjazdu zderzył się swoim volvo z oplem. Strażnik ma złamaną rękę, kierowca opla po badaniach w szpitalu został zwolniony do domu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Do wypadku doszło 1 stycznia o godz. 19 w Chrząchówku – mówi Marcin Koper, rzecznik puławskiej policji. – Kierowca volvo, Arkadiusz D., nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z oplem. Sprawca wypadku miał 0,9 promila alkoholu i wszczęto przeciwko niemu postępowanie karne. Grozi mu do 4,5 lat więzienia.

Jeśli to postępowanie zakończy się wyrokiem skazującym, to Arkadiusz D. będzie musiał pożegnać się ze służbą. Mundur strażnika nosi od ponad 10 lat. Jego przełożeni już wiedzą, w co się wplątał.

– Po otrzymaniu od policji oficjalnego potwierdzenia przebiegu zdarzenia i udziału w nim naszego funkcjonariusza, podejmiemy odpowiednie środki prawne. Zgodne z Kodeksem pracy – zapowiada Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie. – Spodziewamy się, że dokument ten dotrze do nas jutro.

WPADKI STRAŻNIKÓW

• Lublin, listopad 2008 r. Strażnik miejski na służbie trzy godziny przed końcem zmiany upił się i jak gdyby nigdy nic pracował dalej. Wpadł przypadkiem po tym, jak samochód, na który się zaczaił, najechał mu na stopę i trzeba było go odwieźć do szpitala. Komenda Straży Miejskiej milczała o sprawie przez tydzień. O wszystkim dowiedzieliśmy się z listu, który dotarł do naszej redakcji.

• Kraśnik, maj 2009 r. Strażnik miejski z Lublina po pijanemu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Zatrzymany przez policjantów nie miał siły dmuchać w alkomat. Ale miał siłę opierać się policjantom. Obezwładniony uspokoił się dopiero w policyjnym areszcie.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
futrzany / 21 marca 2011 o 13:34
www.holubiczko.pl
Avatar
bbb / 15 stycznia 2010 o 18:18
Witam. A może to ten o którym pisałam już na forum. Opowiem jak dostałam mandat koło uczelni. Zawracałam na miejscu na trawnik. Nagle ktoś zapukał to czerwony Strażnik Miejski. Powiedziałam, że już odjeżdżam, ale nagle usłyszałam wielkie uderzenie w dach pojazdu. Pan Strażnik Miejski, twierdzi że chciałam go przejechać. Był nerwowy, czerwony, może po prostu skacowany. Może to ten sam. Byłam sama kobieta można było powalić po samochodzie odważnie. Szybko wyrobić normy by znowu w spokoju odpłynąć. Jak mnie to cieszy. Może ktoś poda jakieś namiary czy numer Pana zwolnionego. Straszył mnie najpierw 500 zł, z łaski zszedł na 200 zł. Ja nie daję łapówek nie wiem na co liczył. Czerwony był jak nic, a kolega cichutki jak myszka.
Witam. A może to ten o którym pisałam już na forum. Opowiem jak dostałam mandat koło uczelni. Zawracałam na miejscu na trawnik. Nagle ktoś zapukał to czerwony Strażnik Miejski. Powiedziałam, że już odjeżdżam, ale nagle usłyszałam wielkie uderzenie w dach pojazdu. Pan Strażnik Miejski, twierdzi że chciałam go przejechać. Był nerwowy, czerwony, może po prostu skacowany. Może to ten sam. Byłam sama kobieta można było powalić po samochodzie odważnie. Szybko wyrobić normy by znowu w spokoju odpłynąć. Jak mnie to cieszy. Może ktoś poda jakieś nami... rozwiń
Avatar
były policjant / 4 stycznia 2010 o 18:11
~Antoni~ napisał:
A po co Stasiu ty tak na tą policję wydzwaniasz. Taki mądry jesteś, że gadać z tobą nie chcą i cię do straży przerzucają.

Nie ma to jak policja o sobie umie same dobre rzeczy pisać i nie widzi własnych błęndów... Najwyrażniej w jednostce straży miejskiej dzieje się coś nie tak bo to kolejny przypadek pijaństwa strażnika z wieloletnim stażem, powinni mieć pojazdy nie oznakowane jak w policji by mogli sie rozwozić to by do takich sytuacji nie dochodziło.A czy strażnik ma układy to sie okaże bo kto ich nie ma w Polsce ma kazdy tylko zależy na jakim poziomie. Wina jest bezwzględna strażnika .

Nie ma to jak policja o sobie umie same dobre rzeczy pisać i nie widzi własnych błęndów... Najwyrażniej w jednostce straży miejskiej dzieje się coś nie tak bo to kolejny przypadek pijaństwa strażnika z wieloletnim stażem, powinni mieć pojazdy nie oznakowane jak w policji by mogli sie rozwozić to by do takich sytuacji nie dochodziło.A czy strażnik ma układy to sie okaże bo kto ich nie ma w Polsce ma kazdy tylko zależy na jakim poziomie. Wina jest bezwzględna strażnika . rozwiń
Avatar
~Antoni~ / 4 stycznia 2010 o 17:34
A po co Stasiu ty tak na tą policję wydzwaniasz. Taki mądry jesteś, że gadać z tobą nie chcą i cię do straży przerzucają.
Avatar
Stanisław / 4 stycznia 2010 o 17:14
Stanley napisał:
To jeszcze w Polsce istnieje tak zwana straż miejska której społeczeństwo musi pilnować (przy pomocy policji) aby nie stanowiła zagrożenia na drogach i ulicach?

Policja też nie jest święta wielokrotnie to udowodniła i dalej co jaki czas udawadnia tym razem padło na strażników. Najczęśćiej ryba zaczyna psuć się od glowy i rzeczywiście to kolejny przypadek pijaństwa strażnika. W obronie moge napisac ze wielokrotnie dzwoniąc na komęde zawsze przełanczają na straz miejską więc więcej robią niż policja w naszym Lublinie a czarna owca wszędzie sie znajdzie tylko to juz kolejna.

Policja też nie jest święta wielokrotnie to udowodniła i dalej co jaki czas udawadnia tym razem padło na strażników. Najczęśćiej ryba zaczyna psuć się od glowy i rzeczywiście to kolejny przypadek pijaństwa strażnika. W obronie moge napisac ze wielokrotnie dzwoniąc na komęde zawsze przełanczają na straz miejską więc więcej robią niż policja w naszym Lublinie a czarna owca wszędzie sie znajdzie tylko to juz kolejna. rozwiń
Avatar
~Roman~ / 4 stycznia 2010 o 16:33
Jechał bo glupi i za to bedzie odpowiadał,wielu jeżdziło po alkocholu 'policjanci, celnicy,aktorzy,dziennikarze,politycy,księża' a ilu jechało co ich nie złapali zróbcie sobie rachunek sumienia i jakie wasze jest postępowanie a jakby takich rzeczy sie nie zdazały to by gazet nie bylo bo o czym to niby by pisali,niestety my Polacy lubimy sensacje.
Avatar
Hela / 4 stycznia 2010 o 15:30
Wszędzie są czarne owieczki i owce ! Wypił i wsiadł w samochód to jest brak wyobrażni. Wszędzie tak jest jednych sie każe innym pobłaża. Przestańcie psioczyć na Straż Miejska bo gdybyście nie popełniali wykroczeń to by ich nie było! Większość ludzi pewnie by się z wami zamieniła na prace bo podobno zarobki maja niskie jak na taką prace i stresują ich przełożeni domagając się wyników za każdą cene!(JEST TO NIE NORMALNE)
Avatar
kunta / 4 stycznia 2010 o 15:02
Co za głupie komentarze. Gazeta szuka taniej sensacji a wy oczywiście wierzycie ślepo w to co napisali. Nie ma znaczenia teraz kim był albo kim będzie jak wyzdrowieje bo pewnie czeka go długie leczenie i rehabilitacja. Popił w Sylwestra i wsiadł na kacu w samochód. Błąd że przecenił swoje możliwości i tyle. Teraz odpowie za swoje czyny i niech gazeta tu nie pisze że pujdzie do więzienia bo jakby byl wcześniej za to karany przez sąd to by w Straży Miejskiej nie pracował ponad 10 lat. Dostanie zapewne jakiś wyrok ale w zawieszeniu i grzywne bo wsumie tylko jemu coś się stało i tyle. Nie popieram pijaństwa na drodze ale też nie lubie bezprawia i samosądów w gazetach i na forach.
Co za głupie komentarze. Gazeta szuka taniej sensacji a wy oczywiście wierzycie ślepo w to co napisali. Nie ma znaczenia teraz kim był albo kim będzie jak wyzdrowieje bo pewnie czeka go długie leczenie i rehabilitacja. Popił w Sylwestra i wsiadł na kacu w samochód. Błąd że przecenił swoje możliwości i tyle. Teraz odpowie za swoje czyny i niech gazeta tu nie pisze że pujdzie do więzienia bo jakby byl wcześniej za to karany przez sąd to by w Straży Miejskiej nie pracował ponad 10 lat. Dostanie zapewne jakiś wyrok ale w zawieszeniu i grzywne bo... rozwiń
Avatar
Kanty / 4 stycznia 2010 o 13:51
Tomasz napisał:
Wstyd Panowie Mundurowi!!! Kiedyś takie sprawy zamiataliście pod dywan a tym razem się nie Udało!!!
Napić się ludzka sprawa, jechać po pijaku również NO ALE ŻEBY OD RAZU SOBIE RĘKĘ ŁAMAĆ- teraz widzimy komu mamy ufać!!!


JESTEŚ TOMASZEM A UWIEŻYŁEŚ ŻE "TYM RAZEM SIĘ NIE UDAŁO" a skąd wiesz jaki był finał poprzednich,tego typu zdarzeń ?????????
Avatar
Chłop Polski / 4 stycznia 2010 o 13:44
I WŁAŚNIE O TYM PISAŁEM,PO WASZEJ INFORMACJI O WIĘKSZYCH UPRAWNIENIACH DLA MIEJSKICH STRAŻNIKÓW.
KOMU TE UPRAWNIENIA DAJEMY ? W TEJ FORMACJI MOŻE 10% POTRAFI WŁAŚCIWIE JE WYKORZYSTAĆ... RESZTA TO PRZYPADKOWI LUDZIE PO 9-CIO MIESIĘCZNEJ SŁUŻBIE WOJSKOWEJ.CO SIĘ STANIE JEŻELI TAKI DELIKWENT Z PROMILEM W GŁOWIE I PARALIZATOREM W RĘCE ZECHCE MI LUB INNEMU BOGU DUCHA WINNEMU NIESZCZĘŚNIKOWI PRZESZUKAĆ KIESZENIE ?
Swojego czasu za PRL-u,w GS-owskiej restauracji w Turobinie zamówiłem flaki,obsługującą kelnerkę,o dość przyzwoitym wyglądzie ,poprosiłem
o przyrawy (ponieważ te na stole były wymieszane z popiołem).Kelnerka wyszła na zaplecze,po chwili wraciła komunikując mi "SEFOWA MOWIEŁA ZE SULUNE".
DO DZISIEJSZEGO DNIA OPISANE ZDARZENIE PRZYCHODZI MI NA MYŚL KIEDY MAM DO CZYNIENIE Z JAKĄŚ NIEKOMPETENCJĄ .W PRZYPADKU
STRAŻY MIEJSKIEJ TEN EPIZOD SPRZED 30-tu LATY WRÓCIŁ JAK BUMERANG.
I WŁAŚNIE O TYM PISAŁEM,PO WASZEJ INFORMACJI O WIĘKSZYCH UPRAWNIENIACH DLA MIEJSKICH STRAŻNIKÓW.
KOMU TE UPRAWNIENIA DAJEMY ? W TEJ FORMACJI MOŻE 10% POTRAFI WŁAŚCIWIE JE WYKORZYSTAĆ... RESZTA TO PRZYPADKOWI LUDZIE PO 9-CIO MIESIĘCZNEJ SŁUŻBIE WOJSKOWEJ.CO SIĘ STANIE JEŻELI TAKI DELIKWENT Z PROMILEM W GŁOWIE I PARALIZATOREM W RĘCE ZECHCE MI LUB INNEMU BOGU DUCHA WINNEMU NIESZCZĘŚNIKOWI PRZESZUKAĆ KIESZENIE ?
Swojego czasu za PRL-u,w GS-owskiej restauracji w Turobinie zamówiłem flaki,obsługującą kelnerkę,o dość przyzwoitym wygląd... rozwiń
Avatar
futrzany / 21 marca 2011 o 13:34
www.holubiczko.pl
Avatar
bbb / 15 stycznia 2010 o 18:18
Witam. A może to ten o którym pisałam już na forum. Opowiem jak dostałam mandat koło uczelni. Zawracałam na miejscu na trawnik. Nagle ktoś zapukał to czerwony Strażnik Miejski. Powiedziałam, że już odjeżdżam, ale nagle usłyszałam wielkie uderzenie w dach pojazdu. Pan Strażnik Miejski, twierdzi że chciałam go przejechać. Był nerwowy, czerwony, może po prostu skacowany. Może to ten sam. Byłam sama kobieta można było powalić po samochodzie odważnie. Szybko wyrobić normy by znowu w spokoju odpłynąć. Jak mnie to cieszy. Może ktoś poda jakieś namiary czy numer Pana zwolnionego. Straszył mnie najpierw 500 zł, z łaski zszedł na 200 zł. Ja nie daję łapówek nie wiem na co liczył. Czerwony był jak nic, a kolega cichutki jak myszka.
Witam. A może to ten o którym pisałam już na forum. Opowiem jak dostałam mandat koło uczelni. Zawracałam na miejscu na trawnik. Nagle ktoś zapukał to czerwony Strażnik Miejski. Powiedziałam, że już odjeżdżam, ale nagle usłyszałam wielkie uderzenie w dach pojazdu. Pan Strażnik Miejski, twierdzi że chciałam go przejechać. Był nerwowy, czerwony, może po prostu skacowany. Może to ten sam. Byłam sama kobieta można było powalić po samochodzie odważnie. Szybko wyrobić normy by znowu w spokoju odpłynąć. Jak mnie to cieszy. Może ktoś poda jakieś nami... rozwiń
Avatar
były policjant / 4 stycznia 2010 o 18:11
~Antoni~ napisał:
A po co Stasiu ty tak na tą policję wydzwaniasz. Taki mądry jesteś, że gadać z tobą nie chcą i cię do straży przerzucają.

Nie ma to jak policja o sobie umie same dobre rzeczy pisać i nie widzi własnych błęndów... Najwyrażniej w jednostce straży miejskiej dzieje się coś nie tak bo to kolejny przypadek pijaństwa strażnika z wieloletnim stażem, powinni mieć pojazdy nie oznakowane jak w policji by mogli sie rozwozić to by do takich sytuacji nie dochodziło.A czy strażnik ma układy to sie okaże bo kto ich nie ma w Polsce ma kazdy tylko zależy na jakim poziomie. Wina jest bezwzględna strażnika .

Nie ma to jak policja o sobie umie same dobre rzeczy pisać i nie widzi własnych błęndów... Najwyrażniej w jednostce straży miejskiej dzieje się coś nie tak bo to kolejny przypadek pijaństwa strażnika z wieloletnim stażem, powinni mieć pojazdy nie oznakowane jak w policji by mogli sie rozwozić to by do takich sytuacji nie dochodziło.A czy strażnik ma układy to sie okaże bo kto ich nie ma w Polsce ma kazdy tylko zależy na jakim poziomie. Wina jest bezwzględna strażnika . rozwiń
Avatar
~Antoni~ / 4 stycznia 2010 o 17:34
A po co Stasiu ty tak na tą policję wydzwaniasz. Taki mądry jesteś, że gadać z tobą nie chcą i cię do straży przerzucają.
Avatar
Stanisław / 4 stycznia 2010 o 17:14
Stanley napisał:
To jeszcze w Polsce istnieje tak zwana straż miejska której społeczeństwo musi pilnować (przy pomocy policji) aby nie stanowiła zagrożenia na drogach i ulicach?

Policja też nie jest święta wielokrotnie to udowodniła i dalej co jaki czas udawadnia tym razem padło na strażników. Najczęśćiej ryba zaczyna psuć się od glowy i rzeczywiście to kolejny przypadek pijaństwa strażnika. W obronie moge napisac ze wielokrotnie dzwoniąc na komęde zawsze przełanczają na straz miejską więc więcej robią niż policja w naszym Lublinie a czarna owca wszędzie sie znajdzie tylko to juz kolejna.

Policja też nie jest święta wielokrotnie to udowodniła i dalej co jaki czas udawadnia tym razem padło na strażników. Najczęśćiej ryba zaczyna psuć się od glowy i rzeczywiście to kolejny przypadek pijaństwa strażnika. W obronie moge napisac ze wielokrotnie dzwoniąc na komęde zawsze przełanczają na straz miejską więc więcej robią niż policja w naszym Lublinie a czarna owca wszędzie sie znajdzie tylko to juz kolejna. rozwiń
Avatar
~Roman~ / 4 stycznia 2010 o 16:33
Jechał bo glupi i za to bedzie odpowiadał,wielu jeżdziło po alkocholu 'policjanci, celnicy,aktorzy,dziennikarze,politycy,księża' a ilu jechało co ich nie złapali zróbcie sobie rachunek sumienia i jakie wasze jest postępowanie a jakby takich rzeczy sie nie zdazały to by gazet nie bylo bo o czym to niby by pisali,niestety my Polacy lubimy sensacje.
Avatar
Hela / 4 stycznia 2010 o 15:30
Wszędzie są czarne owieczki i owce ! Wypił i wsiadł w samochód to jest brak wyobrażni. Wszędzie tak jest jednych sie każe innym pobłaża. Przestańcie psioczyć na Straż Miejska bo gdybyście nie popełniali wykroczeń to by ich nie było! Większość ludzi pewnie by się z wami zamieniła na prace bo podobno zarobki maja niskie jak na taką prace i stresują ich przełożeni domagając się wyników za każdą cene!(JEST TO NIE NORMALNE)
Avatar
kunta / 4 stycznia 2010 o 15:02
Co za głupie komentarze. Gazeta szuka taniej sensacji a wy oczywiście wierzycie ślepo w to co napisali. Nie ma znaczenia teraz kim był albo kim będzie jak wyzdrowieje bo pewnie czeka go długie leczenie i rehabilitacja. Popił w Sylwestra i wsiadł na kacu w samochód. Błąd że przecenił swoje możliwości i tyle. Teraz odpowie za swoje czyny i niech gazeta tu nie pisze że pujdzie do więzienia bo jakby byl wcześniej za to karany przez sąd to by w Straży Miejskiej nie pracował ponad 10 lat. Dostanie zapewne jakiś wyrok ale w zawieszeniu i grzywne bo wsumie tylko jemu coś się stało i tyle. Nie popieram pijaństwa na drodze ale też nie lubie bezprawia i samosądów w gazetach i na forach.
Co za głupie komentarze. Gazeta szuka taniej sensacji a wy oczywiście wierzycie ślepo w to co napisali. Nie ma znaczenia teraz kim był albo kim będzie jak wyzdrowieje bo pewnie czeka go długie leczenie i rehabilitacja. Popił w Sylwestra i wsiadł na kacu w samochód. Błąd że przecenił swoje możliwości i tyle. Teraz odpowie za swoje czyny i niech gazeta tu nie pisze że pujdzie do więzienia bo jakby byl wcześniej za to karany przez sąd to by w Straży Miejskiej nie pracował ponad 10 lat. Dostanie zapewne jakiś wyrok ale w zawieszeniu i grzywne bo... rozwiń
Avatar
Kanty / 4 stycznia 2010 o 13:51
Tomasz napisał:
Wstyd Panowie Mundurowi!!! Kiedyś takie sprawy zamiataliście pod dywan a tym razem się nie Udało!!!
Napić się ludzka sprawa, jechać po pijaku również NO ALE ŻEBY OD RAZU SOBIE RĘKĘ ŁAMAĆ- teraz widzimy komu mamy ufać!!!


JESTEŚ TOMASZEM A UWIEŻYŁEŚ ŻE "TYM RAZEM SIĘ NIE UDAŁO" a skąd wiesz jaki był finał poprzednich,tego typu zdarzeń ?????????
Avatar
Chłop Polski / 4 stycznia 2010 o 13:44
I WŁAŚNIE O TYM PISAŁEM,PO WASZEJ INFORMACJI O WIĘKSZYCH UPRAWNIENIACH DLA MIEJSKICH STRAŻNIKÓW.
KOMU TE UPRAWNIENIA DAJEMY ? W TEJ FORMACJI MOŻE 10% POTRAFI WŁAŚCIWIE JE WYKORZYSTAĆ... RESZTA TO PRZYPADKOWI LUDZIE PO 9-CIO MIESIĘCZNEJ SŁUŻBIE WOJSKOWEJ.CO SIĘ STANIE JEŻELI TAKI DELIKWENT Z PROMILEM W GŁOWIE I PARALIZATOREM W RĘCE ZECHCE MI LUB INNEMU BOGU DUCHA WINNEMU NIESZCZĘŚNIKOWI PRZESZUKAĆ KIESZENIE ?
Swojego czasu za PRL-u,w GS-owskiej restauracji w Turobinie zamówiłem flaki,obsługującą kelnerkę,o dość przyzwoitym wyglądzie ,poprosiłem
o przyrawy (ponieważ te na stole były wymieszane z popiołem).Kelnerka wyszła na zaplecze,po chwili wraciła komunikując mi "SEFOWA MOWIEŁA ZE SULUNE".
DO DZISIEJSZEGO DNIA OPISANE ZDARZENIE PRZYCHODZI MI NA MYŚL KIEDY MAM DO CZYNIENIE Z JAKĄŚ NIEKOMPETENCJĄ .W PRZYPADKU
STRAŻY MIEJSKIEJ TEN EPIZOD SPRZED 30-tu LATY WRÓCIŁ JAK BUMERANG.
I WŁAŚNIE O TYM PISAŁEM,PO WASZEJ INFORMACJI O WIĘKSZYCH UPRAWNIENIACH DLA MIEJSKICH STRAŻNIKÓW.
KOMU TE UPRAWNIENIA DAJEMY ? W TEJ FORMACJI MOŻE 10% POTRAFI WŁAŚCIWIE JE WYKORZYSTAĆ... RESZTA TO PRZYPADKOWI LUDZIE PO 9-CIO MIESIĘCZNEJ SŁUŻBIE WOJSKOWEJ.CO SIĘ STANIE JEŻELI TAKI DELIKWENT Z PROMILEM W GŁOWIE I PARALIZATOREM W RĘCE ZECHCE MI LUB INNEMU BOGU DUCHA WINNEMU NIESZCZĘŚNIKOWI PRZESZUKAĆ KIESZENIE ?
Swojego czasu za PRL-u,w GS-owskiej restauracji w Turobinie zamówiłem flaki,obsługującą kelnerkę,o dość przyzwoitym wygląd... rozwiń