czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Pikietowali przed KUL, przyjdą na obchody rocznicy Unii Lubelskiej

Dodano: 30 czerwca 2009, 21:02

Doktorat honoris causa dla prezydenta Juszczenki to zniewaga tysięcy zamordowanych Polaków - grzmią środowiska kresowe. I protestują przeciwko dzisiejszej uroczystości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

- Mówię to z wielką goryczą, ale często żałuję, że dożyłem tych lat - mówi Jan Niewiński, ostatni żyjący dowódca polskiej samoobrony na Wołyniu. - Doktorat honoris causa dla Wiktora Juszczenki będzie aktem zniewagi 200 tys. zamordowanych w 1943 r. I dokona się go na katolickiej uczelni. To niepojęte.

Senat KUL zdecydował o nadaniu tytułów doktora honoris causa przedstawicielom narodów, które niegdyś tworzyły Rzeczpospolitą Obojga Narodów, a więc polskiego, litewskiego, estońskiego, łotewskiego, białoruskiego i ukraińskiego. Odbiorą je dziś szefowie i wysłannicy tych państw. Z Ukrainy przyjedzie prezydent Wiktor Juszczenko.

- Ten człowiek stawia bandytom pomniki, zmienia dla nich nazwy ulic - grzmi Janina Kalinowska, która przeżyła ludobójstwo z 1943 r. - A ci bohaterowie z bandy UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii - red.) przyszli do mojego domu i zamordowali mamę, tatę i brata. Upadające ciało mamy przewróciło się na mnie, dzięki czemu przeżyłam. A i tak dobrze, że nie zabili mojej rodziny siekierami, że nie wydłubywali oczu.

- Wiktor Juszczenko objął patronatem uroczystości ukraińskich organizacji faszystowskich, antysemickich i antypolskich. Wystąpił o prawa kombatanckie dla byłych członków UPA. To tak, jakby Angela Merkel wystąpiła o takie prawa dla gestapo czy SS - porównuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Kresowianie wysłali do rektora KUL list protestacyjny. - Nie otrzymaliśmy odpowiedzi - zaznacza ks. Isakowicz-Zaleski. - Ale my nie będziemy milczeć. Nam chodzi o prawdę.

Wczoraj po południu, z transparentami: "Doktorat dla Juszczenki, hańba dla KUL” i "Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary” kresowiacy przyszli pod KUL. Zastali zamknięte drzwi. - Szkoda, że ksiądz rektor nie ma odwagi cywilnej, żeby z nami porozmawiać - grzmiał przez megafon ks. Isakowicz-Zaleski.

Okazało się, że pół godziny wcześniej uczelnię zamknęło Biuro Ochrony Rządu, które zabezpieczyło ją na dzisiejsze uroczystości. - Żyjemy w wolnym kraju, każdy ma prawo protestować - mówi Beata Górka, rzecznik uczelni. Zarzutów środowisk kresowych KUL jednak nie komentuje. Podobnie, jak Konsulat Ukrainy w Lublinie.

Kolejne protesty odbędą się w trakcie dzisiejszych uroczystości.
Czytaj więcej o:
kot
~Jarek~
~patriotazlublina~
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kot
kot (24 stycznia 2010 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tradycjonalista napisał:
[size=7]a ja mam wątpliwosci czy Józef Ż tajny współpracownik sowieckeigo apartau represji kryp. Filozof - nie jest nosicielem kłamstwa, obłudy, brudu - czy nie jest chodzącym antychrystem - wysłannikiem szatana. Tyle ten człowiek złego wyrządza Kościołowi i Polsce[/size]

Racja i ja mam wątpliwości !
Rozwiń
~Jarek~
~Jarek~ (5 lipca 2009 o 01:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~patriotazlublina~ napisał:
[size=6]NO TO POLACY, PATRIOCI, STUDENCI, MATURZYŚCI GDZIE BYLIŚCIE?

Przy księdzu tylko parę osób oraz z drugim protestem samotna dziewczyna!!!

Wasze napisane tutaj zapewnienia SĄ TAK SAMO GÓ**O WARTE JAK PAPLANIE [size=7]PO[/size]LITYKÓW - PRZED WYBORAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]


Ja na przykład przyjechałem z kolegą, we wtorek 30 czerwca, z miejscowości położonej ok. 130 km od Lublina. Pomogliśmy przed konferencją, a następnie w demonstracji pod KUL. Niestety nie mogliśmy zostac na środę - po prostu nie wiedzieliśmy wcześniej, że będą kolejne demonstarcje przeciwko uhonorowaniu gloryfikatora morderców Polaków.
Zapraszam wszystkich do Chełma na 66 rocznicę Rzezi Wołyńskiej i jednocześnie 65 Rzezi Małopolskiej ( Lwowskie, Tarnopolskie i Stanisławowskie).
Poniżej informacje na ten temat ze strony - www.isakowicz.pl
Musimy pomóc ks. Zaleskiemu w głoszeniu prawdy !

Sobota, 11 lipca, g. 10.0 - Chełm - uroczystości ku czci pomordowanych w 65 rocznicę ludobójstwa w Małopolsce Wschodniej - wmurowanie tablicy pamiątkowej na roku ul. Wołyńskiej.

11 lipca br. minie kolejna rocznica "Krwawej Niedzieli" na Wołyniu, w czasie ktorej oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii zaatakowały 167 polskich kościołów na Wołyniu, mordując dziesiątki księży rzymskokatolickich i tysiące bezbronnych wiernych, modlących sie w świątyniach. W sumie czasie ludobójstwa trwającego na Kresach Wschodnich w latach 1939-1947 zamordowano 150 tys. Polaków, a także wielu Żydów, Ormian i przedstawiciele innych narodowości, w tym też tych sprawiedliwych Ukraińców, którzy ratowali Polaków lub wyrażali swój sprzeciw wobec opętańczej ideologii Stepana Bandery, Dmytro Doncowa i Romana Szuchewycza ps. "Taras Czuprynka".


Na większości zbiorowych mogił do tej pory ani władze polskie, ani ukraińskie, nie postawiły nie tylko pomnika, ale i nawet krzyża. Cała zaś sprawa ludobójstwa otoczona jest zmową milczenia, wynikającą z tzw. "poprawności politycznej". Z kolei za sprawą prezydenta Wiktora Juszczenki i premier Julii Timoszenko na Ukrainie gloryfikuje się zbrodniarzy i stawia się im pomniki we Lwowie, Stanisławowie i Tarnopolu i w wielu innych miejscowościach.


Napis na Pomniku Ofiar Ludobójstwa na Kresach, ustawionym na Cmentarzu Rakowickim głosi: "Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary".
Rozwiń
~patriotazlublina~
~patriotazlublina~ (4 lipca 2009 o 00:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=6]NO TO POLACY, PATRIOCI, STUDENCI, MATURZYŚCI GDZIE BYLIŚCIE?

Przy księdzu tylko parę osób oraz z drugim protestem samotna dziewczyna!!!

Wasze napisane tutaj zapewnienia SĄ TAK SAMO GÓ**O WARTE JAK PAPLANIE [size=7]PO[/size]LITYKÓW - PRZED WYBORAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Rozwiń
antyUPA
antyUPA (3 lipca 2009 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[font="Arial Black"]Juszczenko szybko zrewanżował się polskiemu prezydentowi za wsparcie[/font]

Szef SBU zrównał polską policję z Gestapo i NKWD

- Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jeden wspólny cel: zniszczyć wszystko co ukraińskie, rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na ulicy Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie Gestapo czy radzieckie NKWD - mówił we Lwowie szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. O sprawie informuje RMF FM.

Walentyn Naliwajczenko, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i jeden z najbliższych bezpośrednich doradców prezydenta Juszczenki, uczestniczył w uroczystym otwarciu muzeum ofiar totalitaryzmów we Lwowie, w dawnym polskim, a później radzieckim więzieniu.

- Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jeden wspólny cel: zniszczyć wszystko, co ukraińskie, rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na ulicy Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie Gestapo czy radzieckie NKWD. Ich głównymi więźniami byli bojownicy o niepodległość, członkowie ruchu wyzwoleńczego. Więzienie na Łąckiego było nie tylko więzieniem, ale katownią, gdzie dochodziło do zbrodni przeciwko ludzkości - mówił Naliwajczenko o więzieniu, którego obecny adres to ulica Stepana Bandery

całość - [url="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6784915,Szef_SBU_zrownal_polska_policje_z_Gestapo_i_NKWD.html"]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...apo_i_NKWD.html[/url]
Rozwiń
hubert1131
hubert1131 (3 lipca 2009 o 01:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W latach II Wojny Światowej / do 1947 roku w Bieszczadach /
na Kresach Wshodnich z rąk nacjonalistów UPA i OUN i SS Galicjan zginęło ok. 200 tysięcy Polaków. Mordowano ich w bestialski sposób .Także księży ,kobiety ,dzieci i starców.
Dzisiaj prezydent W.Juszczenko gloryfikuje tych zbrodniarzy i uznał ich za bohaterów narodowych Ukrainy. Sprawuje patronat nad organizacjami "kombatanckimi" i odsłania im pomniki. Podpisał też dekret uznający UPA za ruch wyzwoleńczy. Nadanie doktoratu h.c. przez K.U.L. W.Juszczence jest hańbą dla tej katolickiej uczelni i świadczy wyłącznie o politycznym myśleniu władz uczelni.
Protestujący kresowiacy w dniu 30 czerwca po przyjściu na K.U.L. zastali zamknięte drzwi wejściowe do uczelni mimo ,że w tym czasie w budynku przebywało wiele osób. a rektor tej katolickiej uczelni nie wyraził zgody na spotkanie z nimi . Wcześniej nie raczył tez odpowiedzieć na żadne pismo do niego skierowane przez kresowian..
W dniu 1 lipca dwóch arcybiskupów stojąc na schodach prowadzących do budynku długo groziło palcami osobom protestującym...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!