środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Pikietowali przed KUL, przyjdą na obchody rocznicy Unii Lubelskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 czerwca 2009, 21:02

Doktorat honoris causa dla prezydenta Juszczenki to zniewaga tysięcy zamordowanych Polaków - grzmią środowiska kresowe. I protestują przeciwko dzisiejszej uroczystości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

- Mówię to z wielką goryczą, ale często żałuję, że dożyłem tych lat - mówi Jan Niewiński, ostatni żyjący dowódca polskiej samoobrony na Wołyniu. - Doktorat honoris causa dla Wiktora Juszczenki będzie aktem zniewagi 200 tys. zamordowanych w 1943 r. I dokona się go na katolickiej uczelni. To niepojęte.

Senat KUL zdecydował o nadaniu tytułów doktora honoris causa przedstawicielom narodów, które niegdyś tworzyły Rzeczpospolitą Obojga Narodów, a więc polskiego, litewskiego, estońskiego, łotewskiego, białoruskiego i ukraińskiego. Odbiorą je dziś szefowie i wysłannicy tych państw. Z Ukrainy przyjedzie prezydent Wiktor Juszczenko.

- Ten człowiek stawia bandytom pomniki, zmienia dla nich nazwy ulic - grzmi Janina Kalinowska, która przeżyła ludobójstwo z 1943 r. - A ci bohaterowie z bandy UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii - red.) przyszli do mojego domu i zamordowali mamę, tatę i brata. Upadające ciało mamy przewróciło się na mnie, dzięki czemu przeżyłam. A i tak dobrze, że nie zabili mojej rodziny siekierami, że nie wydłubywali oczu.

- Wiktor Juszczenko objął patronatem uroczystości ukraińskich organizacji faszystowskich, antysemickich i antypolskich. Wystąpił o prawa kombatanckie dla byłych członków UPA. To tak, jakby Angela Merkel wystąpiła o takie prawa dla gestapo czy SS - porównuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Kresowianie wysłali do rektora KUL list protestacyjny. - Nie otrzymaliśmy odpowiedzi - zaznacza ks. Isakowicz-Zaleski. - Ale my nie będziemy milczeć. Nam chodzi o prawdę.

Wczoraj po południu, z transparentami: "Doktorat dla Juszczenki, hańba dla KUL” i "Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary” kresowiacy przyszli pod KUL. Zastali zamknięte drzwi. - Szkoda, że ksiądz rektor nie ma odwagi cywilnej, żeby z nami porozmawiać - grzmiał przez megafon ks. Isakowicz-Zaleski.

Okazało się, że pół godziny wcześniej uczelnię zamknęło Biuro Ochrony Rządu, które zabezpieczyło ją na dzisiejsze uroczystości. - Żyjemy w wolnym kraju, każdy ma prawo protestować - mówi Beata Górka, rzecznik uczelni. Zarzutów środowisk kresowych KUL jednak nie komentuje. Podobnie, jak Konsulat Ukrainy w Lublinie.

Kolejne protesty odbędą się w trakcie dzisiejszych uroczystości.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kot
~Jarek~
~patriotazlublina~
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kot
kot (24 stycznia 2010 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tradycjonalista napisał:
[size=7]a ja mam wątpliwosci czy Józef Ż tajny współpracownik sowieckeigo apartau represji kryp. Filozof - nie jest nosicielem kłamstwa, obłudy, brudu - czy nie jest chodzącym antychrystem - wysłannikiem szatana. Tyle ten człowiek złego wyrządza Kościołowi i Polsce[/size]

Racja i ja mam wątpliwości !
Rozwiń
~Jarek~
~Jarek~ (5 lipca 2009 o 01:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~patriotazlublina~ napisał:
[size=6]NO TO POLACY, PATRIOCI, STUDENCI, MATURZYŚCI GDZIE BYLIŚCIE?

Przy księdzu tylko parę osób oraz z drugim protestem samotna dziewczyna!!!

Wasze napisane tutaj zapewnienia SĄ TAK SAMO GÓ**O WARTE JAK PAPLANIE [size=7]PO[/size]LITYKÓW - PRZED WYBORAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]


Ja na przykład przyjechałem z kolegą, we wtorek 30 czerwca, z miejscowości położonej ok. 130 km od Lublina. Pomogliśmy przed konferencją, a następnie w demonstracji pod KUL. Niestety nie mogliśmy zostac na środę - po prostu nie wiedzieliśmy wcześniej, że będą kolejne demonstarcje przeciwko uhonorowaniu gloryfikatora morderców Polaków.
Zapraszam wszystkich do Chełma na 66 rocznicę Rzezi Wołyńskiej i jednocześnie 65 Rzezi Małopolskiej ( Lwowskie, Tarnopolskie i Stanisławowskie).
Poniżej informacje na ten temat ze strony - www.isakowicz.pl
Musimy pomóc ks. Zaleskiemu w głoszeniu prawdy !

Sobota, 11 lipca, g. 10.0 - Chełm - uroczystości ku czci pomordowanych w 65 rocznicę ludobójstwa w Małopolsce Wschodniej - wmurowanie tablicy pamiątkowej na roku ul. Wołyńskiej.

11 lipca br. minie kolejna rocznica "Krwawej Niedzieli" na Wołyniu, w czasie ktorej oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii zaatakowały 167 polskich kościołów na Wołyniu, mordując dziesiątki księży rzymskokatolickich i tysiące bezbronnych wiernych, modlących sie w świątyniach. W sumie czasie ludobójstwa trwającego na Kresach Wschodnich w latach 1939-1947 zamordowano 150 tys. Polaków, a także wielu Żydów, Ormian i przedstawiciele innych narodowości, w tym też tych sprawiedliwych Ukraińców, którzy ratowali Polaków lub wyrażali swój sprzeciw wobec opętańczej ideologii Stepana Bandery, Dmytro Doncowa i Romana Szuchewycza ps. "Taras Czuprynka".


Na większości zbiorowych mogił do tej pory ani władze polskie, ani ukraińskie, nie postawiły nie tylko pomnika, ale i nawet krzyża. Cała zaś sprawa ludobójstwa otoczona jest zmową milczenia, wynikającą z tzw. "poprawności politycznej". Z kolei za sprawą prezydenta Wiktora Juszczenki i premier Julii Timoszenko na Ukrainie gloryfikuje się zbrodniarzy i stawia się im pomniki we Lwowie, Stanisławowie i Tarnopolu i w wielu innych miejscowościach.


Napis na Pomniku Ofiar Ludobójstwa na Kresach, ustawionym na Cmentarzu Rakowickim głosi: "Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary".
Rozwiń
~patriotazlublina~
~patriotazlublina~ (4 lipca 2009 o 00:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=6]NO TO POLACY, PATRIOCI, STUDENCI, MATURZYŚCI GDZIE BYLIŚCIE?

Przy księdzu tylko parę osób oraz z drugim protestem samotna dziewczyna!!!

Wasze napisane tutaj zapewnienia SĄ TAK SAMO GÓ**O WARTE JAK PAPLANIE [size=7]PO[/size]LITYKÓW - PRZED WYBORAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Rozwiń
antyUPA
antyUPA (3 lipca 2009 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[font="Arial Black"]Juszczenko szybko zrewanżował się polskiemu prezydentowi za wsparcie[/font]

Szef SBU zrównał polską policję z Gestapo i NKWD

- Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jeden wspólny cel: zniszczyć wszystko co ukraińskie, rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na ulicy Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie Gestapo czy radzieckie NKWD - mówił we Lwowie szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. O sprawie informuje RMF FM.

Walentyn Naliwajczenko, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i jeden z najbliższych bezpośrednich doradców prezydenta Juszczenki, uczestniczył w uroczystym otwarciu muzeum ofiar totalitaryzmów we Lwowie, w dawnym polskim, a później radzieckim więzieniu.

- Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jeden wspólny cel: zniszczyć wszystko, co ukraińskie, rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na ulicy Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie Gestapo czy radzieckie NKWD. Ich głównymi więźniami byli bojownicy o niepodległość, członkowie ruchu wyzwoleńczego. Więzienie na Łąckiego było nie tylko więzieniem, ale katownią, gdzie dochodziło do zbrodni przeciwko ludzkości - mówił Naliwajczenko o więzieniu, którego obecny adres to ulica Stepana Bandery

całość - [url="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6784915,Szef_SBU_zrownal_polska_policje_z_Gestapo_i_NKWD.html"]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...apo_i_NKWD.html[/url]
Rozwiń
hubert1131
hubert1131 (3 lipca 2009 o 01:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W latach II Wojny Światowej / do 1947 roku w Bieszczadach /
na Kresach Wshodnich z rąk nacjonalistów UPA i OUN i SS Galicjan zginęło ok. 200 tysięcy Polaków. Mordowano ich w bestialski sposób .Także księży ,kobiety ,dzieci i starców.
Dzisiaj prezydent W.Juszczenko gloryfikuje tych zbrodniarzy i uznał ich za bohaterów narodowych Ukrainy. Sprawuje patronat nad organizacjami "kombatanckimi" i odsłania im pomniki. Podpisał też dekret uznający UPA za ruch wyzwoleńczy. Nadanie doktoratu h.c. przez K.U.L. W.Juszczence jest hańbą dla tej katolickiej uczelni i świadczy wyłącznie o politycznym myśleniu władz uczelni.
Protestujący kresowiacy w dniu 30 czerwca po przyjściu na K.U.L. zastali zamknięte drzwi wejściowe do uczelni mimo ,że w tym czasie w budynku przebywało wiele osób. a rektor tej katolickiej uczelni nie wyraził zgody na spotkanie z nimi . Wcześniej nie raczył tez odpowiedzieć na żadne pismo do niego skierowane przez kresowian..
W dniu 1 lipca dwóch arcybiskupów stojąc na schodach prowadzących do budynku długo groziło palcami osobom protestującym...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!