środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Piotrowski: Chciałbym, żeby dr Cenckiewicz był pracownikiem KUL

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2008, 16:01

Dokumenty tajnych służb, w tym PRL to fantastyczne źródło dla historyków, żeby odsłonić zbrodniczy charakter systemu - tłumaczył na KUL dr Sławomir Cenckiewicz, kontrowersyjny autor, który m.in. opisał współpracę Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Sala wykładowa była wypełniona po brzegi. Historyka wysłuchało ok. 70 osób, z tego połowę stanowili studenci i naukowcy.

Na Katolicki Uniwersytet Lubelski Cenckiewicza zaprosił prof. Mirosław Piotrowski, szef Katedry Historii Najnowszej KUL. Przyjazdowi na lubelską uczelnię dodał pikanterii fakt, że Cenckiewicz napisał w jednej ze swoich prac, że abp. Józef Życiński, Wielki Kanclerz KUL, został zarejestrowany przez SB jako tajny współpracownik "Filozof”.

Cenckiewicz mówił o dokumentach służb specjalnych PRL jako źródle historycznym. Podkreślał, że SB weryfikowało informacje. Zdaniem Cenckiewicza niemożliwe było to by osoba, która faktycznie nie współpracowała była dłużej niż rok lub dwa zarejestrowana.

Cenckiewicz stwierdził dzisiaj, że nie chce wikłać KUL w sensacyjne historie i z dziennikarzami rozmawiał przed uczelnią. Przyznał, że jego książki wykorzystywane są przez Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość w walce politycznej.

- Chciałbym, żeby dr Cenckiewicz (w styczniu odchodzi z IPN - red) był pracownikiem KUL, to byłby bardzo cenny nabytek. Jednak to ks. rektor decyduje o zatrudnieniu - mówił Mirosław Piotrowski. Cenckiewicz stwierdził, że to raczej niemożliwie.
(rp )
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Pimpf
jjjj
Zulu Gula
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Pimpf
Pimpf (4 marca 2009 o 18:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zobaczcie sobie obsadkę niektórych katedr i życiorysy.... Kiedyś UBecki PAX, dzisiaj tzw Civitas Cristiana. Żal... Smaczku dodaje arcybiskup a szczególnie jego kazania o kaczystowskiej nienawisci itd.. Aż się w żołądku przewraca. Słuchałem Cie ostatnio arcybiskupie, na Bożym Ciele na placu Litewskim. Odniosłem wrażenie że pojmujesz swoich słuchaczy nie jako wiernych których prowadzisz w Duchu Św. do Prawdy ale jako bydlątka które i tak nic nie zrozumieją. Czasem ciężko Ci sie zatrzymać w pogardzie która snujesz a bronisz kłamliwych środowisk... Co ukrywasz? Kiedyś Cie jeden z filozofów określił trafnie, nazwał arcypastuchem, z niego chyba masz najwięcej. Pozdrawiam Cie, Kanclerzu Wielki, Filozofie....
Rozwiń
jjjj
jjjj (29 listopada 2008 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście, że to jest niemozliwe-na KUL-U, gdzie nadal pracuje tylu byłych TW? Wpisy na tym forum tylko świadczy o nienawiści, jaka się kierują poplecznicy Wałęsy. Dlaczego nie podejmą merytorycznej dyskusji? Brawo Prof. Piotrowski za odwagę i odwagi dla dr Cenckiewicza. Te wściekłe ataki tylko potweirdzaja smutną niestety prawdę o agentach wszechobecnych w instytucjach, które powinny kierowac się miłościa bliźniego.
Rozwiń
Zulu Gula
Zulu Gula (29 listopada 2008 o 12:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polska to taki dziwny kraj.Trochę wstyd dla KUL...
Rozwiń
olech
olech (28 listopada 2008 o 20:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo Profesor Piotrowski!
Zatrudnienie "kontrowersyjnego" historyka przniesie tylko chlubę KUL owi.
To jest uniwersytet.Należy się spierać,walczyć,odpowiadać.
Cenckiewicz z pewnością byłby chlubą KULu.
Rozwiń
100 g.
100 g. (28 listopada 2008 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mierny ale wierny - więc do Kulu się nadaje. Tylko.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!