Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2017 r.
12:30

PiS szykuje się do wyborów samorządowych w Lublinie i regionie. Ruszyła giełda nazwisk

36 43 A A
Od lewej: Poseł Artur Soboń, były radny sejmiku, wymieniany jest jako potencjalny kandydat na marszałka województwa. Poseł Lech Sprawka już raz ubiegał się o stanowisko prezydenta Lublina, ale przegrał. Dostanie drugą szansę? W wyborach na prezydenta Chełma wystartuje senator Józef Zając, bezpartyjny członek klubu parlamentarnego PiS. Krzysztof Grabczuk z PO był już prezydentem Chełma. Niewykluczone, że włączy się do walki o ratusz<br />
Od lewej: Poseł Artur Soboń, były radny sejmiku, wymieniany jest jako potencjalny kandydat na marszałka województwa. Poseł Lech Sprawka już raz ubiegał się o stanowisko prezydenta Lublina, ale przegrał. Dostanie drugą szansę? W wyborach na prezydenta Chełma wystartuje senator Józef Zając, bezpartyjny członek klubu parlamentarnego PiS. Krzysztof Grabczuk z PO był już prezydentem Chełma. Niewykluczone, że włączy się do walki o ratusz

– Do końca roku chcemy mieć kandydatów na marszałków województw, prezydentów i burmistrzów miast, wójtów – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Lubelskiem przymiarki do stanowisk już trwają

O planach związanych z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi Kaczyński mówił w wywiadzie wyemitowanym wczoraj na antenie bydgoskiego Radia PiK.

– Tak, jak mieliśmy kandydata na premiera, tak chcielibyśmy mieć kandydatów na marszałków we wszystkich województwach – powiedział prezes PiS. – Oczywiście także kandydatów na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Chcemy pójść szerokim frontem. Czy to się uda w stu procentach? Nie wiem, ale trzeba do tych stu procent dążyć – dodał.

Poseł na marszałka?

W najbliższym czasie w regionach zostaną powołane specjalne zespoły, których zadaniem będzie opracowanie programów mających poprowadzić PiS do zwycięstwa w wyborach samorządowych.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
Czytaj więcej o:

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lutego 2017 o 07:55
STARE PORTKI nadal brylują Pytam się gdzie jest świeże powietrze. Te partyjne k...rwy nas wykończą. Tylko koryta i władza i pieniądze i nic więcej się nie liczy.
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 17:11
Super sprawa, bo starzy wyżeracze, żeby mamić wyborców, to nawet ,,giełdę nazwisk'' nam obwieścili.
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 14:38
Dla mnie najlepsza ekipa do rządzenia Lublinem to: Prezydent Krzysztof Hetman, wiceprezydenci Henryk Smolarz i Piotr Kowalczyk, rzecznik Prezydenta Jakub Stefaniak (rzecznik klubu parlamentarnego PSL, ten co kiedyś pracował w Telewizji Lublin), ewentualnie Marceli Niezgoda. Co sądzicie o tym pomyśle???
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 03:48
Za to sZpece z Nowoczesnej.PO znają się na wszystkim. I potrafią mówić in Ynglysch per ju do Kameruna i potrafią rozliczyć wydatki partyjne. Po prostu uczeń czarnoksiężnika Balcerka. Nawet dotrzymują słowa i Neumann już pewnie wypłacił 10.000 zł za zakład, że budżet PiS nie dopnie się w 2016 roku. Po prostu sZpece pełną gębą. Potrafili wypłacić po pół miliona premii za wybudowanie Bubla Narodowego. Tylko Niemcy nas prześcignęli w trwonieniu pieniędzy na przeszacowane budowy.
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 09:22
Wszyscy aby nie komuna z PIS, brudne łby pisowskie to jak niegdysiejsze biuro polityczne partii - na niczym się nie zna a do wszystkiego się pchają
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 08:49
Opozycji po-psl coś te ośmiorniczki jedank zaszkodziły. Zamiast proponować ustawy, to robią tylko dym, donoszą na własny kraj i bredzą głupoty.
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 08:19
jedna zwierzyna odlezie od korytka ,a na to miejsce przyczłapie druga ,,głodna"strawy
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 07:56
PiS się szykuje a na zdjęciach nadszyszkownik Grabczuk..... czy my o czymś nie wiemy?????????
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 07:55
Zalecenia przed wyborami dla PO-PSL: "Emigracja to nie zawsze dramat. To szansa..."
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 19:05
Jak zwykle krzyk odrywanych od koryta ZSL-owców i kumpli z PO, siedzieliście i rozdawaliście granty swoim to teraz krzyk paniki.
Avatar
Gość / 18 lutego 2017 o 07:55
STARE PORTKI nadal brylują Pytam się gdzie jest świeże powietrze. Te partyjne k...rwy nas wykończą. Tylko koryta i władza i pieniądze i nic więcej się nie liczy.
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 17:11
Super sprawa, bo starzy wyżeracze, żeby mamić wyborców, to nawet ,,giełdę nazwisk'' nam obwieścili.
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 14:38
Dla mnie najlepsza ekipa do rządzenia Lublinem to: Prezydent Krzysztof Hetman, wiceprezydenci Henryk Smolarz i Piotr Kowalczyk, rzecznik Prezydenta Jakub Stefaniak (rzecznik klubu parlamentarnego PSL, ten co kiedyś pracował w Telewizji Lublin), ewentualnie Marceli Niezgoda. Co sądzicie o tym pomyśle???
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 03:48
Za to sZpece z Nowoczesnej.PO znają się na wszystkim. I potrafią mówić in Ynglysch per ju do Kameruna i potrafią rozliczyć wydatki partyjne. Po prostu uczeń czarnoksiężnika Balcerka. Nawet dotrzymują słowa i Neumann już pewnie wypłacił 10.000 zł za zakład, że budżet PiS nie dopnie się w 2016 roku. Po prostu sZpece pełną gębą. Potrafili wypłacić po pół miliona premii za wybudowanie Bubla Narodowego. Tylko Niemcy nas prześcignęli w trwonieniu pieniędzy na przeszacowane budowy.
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 09:22
Wszyscy aby nie komuna z PIS, brudne łby pisowskie to jak niegdysiejsze biuro polityczne partii - na niczym się nie zna a do wszystkiego się pchają
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 08:49
Opozycji po-psl coś te ośmiorniczki jedank zaszkodziły. Zamiast proponować ustawy, to robią tylko dym, donoszą na własny kraj i bredzą głupoty.
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 08:19
jedna zwierzyna odlezie od korytka ,a na to miejsce przyczłapie druga ,,głodna"strawy
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 07:56
PiS się szykuje a na zdjęciach nadszyszkownik Grabczuk..... czy my o czymś nie wiemy?????????
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 07:55
Zalecenia przed wyborami dla PO-PSL: "Emigracja to nie zawsze dramat. To szansa..."
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 19:05
Jak zwykle krzyk odrywanych od koryta ZSL-owców i kumpli z PO, siedzieliście i rozdawaliście granty swoim to teraz krzyk paniki.
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal. Ok. 500 w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Ok. 500 w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 0 0

Tuż przed godz. 17:00 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 0

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 0 1

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 3

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 14 6

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!