Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lutego 2013 r.
15:20
Edytuj ten wpis

PiS znowu o okładce ZOOM. Piszą działacze katoliccy

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
0 34 A A
Okładka informatora kulturalnego na której znalazło się krzesło i kanapa zbulwersowała działaczy PiS
Okładka informatora kulturalnego na której znalazło się krzesło i kanapa zbulwersowała działaczy PiS

– W ostatnich dniach do Biura Rady Miasta wpłynęły pisma środowisk katolickich dot. polityki kulturalnej prowadzonej przez miasto Lublin – pisze radny Sylwester Tułajew, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta. Chodzi o sprawę okładki ostatniego miesięcznika ZOOM.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Okładka informatora kulturalnego na której znalazło się krzesło i kanapa zbulwersowała działaczy PiS. – Mając na uwadze finansowanie tego wydawnictwa z pieniędzy publicznych mamy pełne prawo domagać się wyjaśnień od prezydenta Krzysztofa Żuka (PO) na temat polityki kulturalnej miasta wyrażanej na okładkach Lubelskiego Informatora Kulturalnego ZOOM – podnosi Tułajew w piśmie rozesłanym w środę do mediów.

- To rodzaj żartu graficznego przedstawiającego kanapę siedzącą na krześle. To nie jest wybitnie kontrowersyjna praca. Naszym celem nie jest szokowanie czy prowokowanie tylko przedstawianie lubelskich artystów - mówił nam Miłosz Zieliński, redaktor naczelny ZOOM.
Sylwester Tułajew przytacza list przedstawicieli czterech organizacji katolickich, którzy wyrażają podobną jak on opinię:

"Z dużym niepokojem obserwujemy pojawiające się raz za razem na gruncie lubelskiej kultury imprezy mocno uderzające bądź to w poczucie dobrego smaku, bądź w dobre obyczaje, tak bardzo istotne dla tworzenia pozytywnego klimatu wychowawczego dla młodego pokolenia lublinian. Dyskusja na temat okładki ostatniego numeru Lubelskiego Informatora Kulturalnego "ZOOM” jest tylko przykładem całego cyklu zdarzeń, które bulwersują opinię społeczną. Informator stanowiący swoistą wizytówkę kulturalną Lublina powinien promować sztukę najwyższą tak w wymiarze estetycznym, jak i w sferze zawartej w niej wizji świata. Dominacja w przestrzeni kultury ludzi ideowo związanych z Ruchem Palikota generuje cały szereg skandali w naszym mieście. Wystarczy odnieść się do protestów środowisk kibiców piłkarskich oburzonych malunkami na biletach MPK. Promocja w Galerii Labirynt wystawy zatytułowanej "Madonny” - to kolejny przejaw braku wrażliwości na odczucia ludzi wierzących. W różnorakich imprezach kulturalnych dochodzi czasem do promocji obrazów wprost uderzających w moralność. Wystarczy wspomnieć "Nekromatyczne walentynki”, imprezę organizowaną przez wspierany z kasy miejskiej Klub Tektura.

Jako organizacje, którym droga jest chrześcijańska tradycja Lublina upominamy się o powstrzymanie finansowania z kasy miejskiej dzieł i imprez uderzających w dobre obyczaje lub promujących skandalizujące treści.”

Pod listem podpisali się przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana” w Lublinie, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich "Koło Parafialne”, Koła Przyjaciół Radia Maryja i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Łukasz / 1 marca 2013 o 09:11
Proszę mi wytłumaczyć, bom głupi i w żaden sposób pojąć nie mogę, w jaki sposób kanapa na krześle może być "skandalizującą" czy "uderzającą w dobre obyczaje" treścią?
Avatar
Barbara / 28 lutego 2013 o 13:08
Ludzie którzy wtryniają się nie rozumiejąc pojęcia sztuka współczesna i bez nawet znikomej wiedzy na ten temat. Mówią o młodym pokoleniu lublinian, a kto to tworzy?? Czyż nie ludzie młodzi, ambitni, ci którzy nakręcają jakąkolwiek kulturę w Lublinie? My nie mamy prawa się wypowiadać?
Avatar
Barbara / 28 lutego 2013 o 13:07
Ludzie którzy wtryniają się nie rozumiejąc pojęcia sztuka współczesna i bez nawet znikomej wiedzy na ten temat. Mówią o młodym pokoleniu lublinian, a kto to tworzy?? Czyż nie ludzie młodzi, ambitni, ci którzy nakręcają jakąkolwiek kulturę w Lublinie? My nie mamy prawa się wypowiadać?
Avatar
repa UK / 28 lutego 2013 o 12:49
no coz sztuka ma to do siebie ze kazdy MA PRAWO odbierac ja na swoj sposob a jesli do tego wzburza kontrowersje i powoduje dyskusje to brawa dla autora... jedni widza meble a inni meski narzad plciowy... jak mowi przyslowie "glodny zawsze o chlebie"
Avatar
Uncle / 28 lutego 2013 o 11:37
Dlaczego kilku deb***i zabiera nam prawo do własnej interpretacji? Jak oni widzą tam członka to nie znaczy ze ja go widzę... Niech lepiej panowie zajmą się pracą fizyczną, najwidoczniej praca umysłowa sprawia im ból.
Avatar
Ja / 28 lutego 2013 o 10:40
Kościół niech sie zajmie tym czym powinno, a nie wpierdziela się w politykę i kulturę
A okładka jest spoko
Avatar
M / 28 lutego 2013 o 10:32
Zajmijcie się czymś poważnym, Zoom jedyny obiektywny informator. Dajcie ludziom działać, zamiast czepiać się i szukać wszędzie anty-pro-politycznych przesłanek. Weźcie się do roboty. Szkoda czasu na pierdoły a chrześcijanie niech się zajmą molestowaniem dzieci przez księży a nie pierdołami tego typu. Boicie się o swoje pociechy, wyłącznie w Polsce Internet, znieście reklamę i telewizje, siedźcie codziennie z Biblią przy świecy a wszystkie pieniądze rozdajcie biednym i potrzebującym. Jak czytam coś takiego aż mam ochotę opuścić kraj za który walczył mój dziadek. Smutne, ciemnogród.
Zajmijcie się czymś poważnym, Zoom jedyny obiektywny informator. Dajcie ludziom działać, zamiast czepiać się i szukać wszędzie anty-pro-politycznych przesłanek. Weźcie się do roboty. Szkoda czasu na pierdoły a chrześcijanie niech się zajmą molestowaniem dzieci przez księży a nie pierdołami tego typu. Boicie się o swoje pociechy, wyłącznie w Polsce Internet, znieście reklamę i telewizje, siedźcie codziennie z Biblią przy świecy a wszystkie pieniądze rozdajcie biednym i potrzebującym. Jak czytam coś takiego aż mam ochotę opuścić kraj za który ... rozwiń
Avatar
klaudia / 28 lutego 2013 o 09:47
mówicie "głodnemu chleb na myśli......." napewno głodne to są dzieci w Polsce aż 800 tysięcy !!!!! zamiast wydawać kase na takie głupoty ZOOM mogli by dożywić dzieci..................
Avatar
3 / 28 lutego 2013 o 09:28
Głodnemu chleb na myśli - widać co siedzi w głowach ludzi ze środowisk katolickich, prawicowych i radnych PiS, które sprawy uznają za najistotniejsze. Pogratulować.
Avatar
lol9999999999 / 28 lutego 2013 o 08:12
precz z cenzurąąąąąąąąąąąąąąąąąąą!
Avatar
Łukasz / 1 marca 2013 o 09:11
Proszę mi wytłumaczyć, bom głupi i w żaden sposób pojąć nie mogę, w jaki sposób kanapa na krześle może być "skandalizującą" czy "uderzającą w dobre obyczaje" treścią?
Avatar
Barbara / 28 lutego 2013 o 13:08
Ludzie którzy wtryniają się nie rozumiejąc pojęcia sztuka współczesna i bez nawet znikomej wiedzy na ten temat. Mówią o młodym pokoleniu lublinian, a kto to tworzy?? Czyż nie ludzie młodzi, ambitni, ci którzy nakręcają jakąkolwiek kulturę w Lublinie? My nie mamy prawa się wypowiadać?
Avatar
Barbara / 28 lutego 2013 o 13:07
Ludzie którzy wtryniają się nie rozumiejąc pojęcia sztuka współczesna i bez nawet znikomej wiedzy na ten temat. Mówią o młodym pokoleniu lublinian, a kto to tworzy?? Czyż nie ludzie młodzi, ambitni, ci którzy nakręcają jakąkolwiek kulturę w Lublinie? My nie mamy prawa się wypowiadać?
Avatar
repa UK / 28 lutego 2013 o 12:49
no coz sztuka ma to do siebie ze kazdy MA PRAWO odbierac ja na swoj sposob a jesli do tego wzburza kontrowersje i powoduje dyskusje to brawa dla autora... jedni widza meble a inni meski narzad plciowy... jak mowi przyslowie "glodny zawsze o chlebie"
Avatar
Uncle / 28 lutego 2013 o 11:37
Dlaczego kilku deb***i zabiera nam prawo do własnej interpretacji? Jak oni widzą tam członka to nie znaczy ze ja go widzę... Niech lepiej panowie zajmą się pracą fizyczną, najwidoczniej praca umysłowa sprawia im ból.
Avatar
Ja / 28 lutego 2013 o 10:40
Kościół niech sie zajmie tym czym powinno, a nie wpierdziela się w politykę i kulturę
A okładka jest spoko
Avatar
M / 28 lutego 2013 o 10:32
Zajmijcie się czymś poważnym, Zoom jedyny obiektywny informator. Dajcie ludziom działać, zamiast czepiać się i szukać wszędzie anty-pro-politycznych przesłanek. Weźcie się do roboty. Szkoda czasu na pierdoły a chrześcijanie niech się zajmą molestowaniem dzieci przez księży a nie pierdołami tego typu. Boicie się o swoje pociechy, wyłącznie w Polsce Internet, znieście reklamę i telewizje, siedźcie codziennie z Biblią przy świecy a wszystkie pieniądze rozdajcie biednym i potrzebującym. Jak czytam coś takiego aż mam ochotę opuścić kraj za który walczył mój dziadek. Smutne, ciemnogród.
Zajmijcie się czymś poważnym, Zoom jedyny obiektywny informator. Dajcie ludziom działać, zamiast czepiać się i szukać wszędzie anty-pro-politycznych przesłanek. Weźcie się do roboty. Szkoda czasu na pierdoły a chrześcijanie niech się zajmą molestowaniem dzieci przez księży a nie pierdołami tego typu. Boicie się o swoje pociechy, wyłącznie w Polsce Internet, znieście reklamę i telewizje, siedźcie codziennie z Biblią przy świecy a wszystkie pieniądze rozdajcie biednym i potrzebującym. Jak czytam coś takiego aż mam ochotę opuścić kraj za który ... rozwiń
Avatar
klaudia / 28 lutego 2013 o 09:47
mówicie "głodnemu chleb na myśli......." napewno głodne to są dzieci w Polsce aż 800 tysięcy !!!!! zamiast wydawać kase na takie głupoty ZOOM mogli by dożywić dzieci..................
Avatar
3 / 28 lutego 2013 o 09:28
Głodnemu chleb na myśli - widać co siedzi w głowach ludzi ze środowisk katolickich, prawicowych i radnych PiS, które sprawy uznają za najistotniejsze. Pogratulować.
Avatar
lol9999999999 / 28 lutego 2013 o 08:12
precz z cenzurąąąąąąąąąąąąąąąąąąą!
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 3

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 27 6

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 72 23

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!