Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 sierpnia 2009 r.
19:49
Edytuj ten wpis

Plac Zamkowy: Wojsko będzie świętować i pokaże swój sprzęt

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A

Gratka dla pasjonatów, ciekawostka dla amatorów. Wystawa sprzętu militarnego będzie jednym z punktów obchodów sobotniego Święta Wojska Polskiego i może na plac Zamkowy ściągnąć miłośników militariów z całego regionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Najwięcej będzie pojazdów kołowych – mówi kpt. Marek Grzebalski z 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Romualda Traugutta.

Na placu stanie m.in. transporter opancerzony BRDM 2 RS. – Jest to wóz używany do rozpoznawania skażeń chemicznych – wylicza Grzebalski. Będzie też można obejrzeć używane przez 3 Brygadę mobilne działa przeciwlotnicze, transporter scott a także ruchome centra łączności: ADK 11 i samochód Star 944 RWŁC.

Swoje stanowisko będzie miała też żandarmeria wojskowa, która pochwali się swoim sprzętem kryminalistycznym oraz ruchome laboratorium zainstalowane na samochodzie. Będzie można również usiąść za kierownicą honkera. Takiego, jaki jest używany m.in. w trakcie misji zagranicznych polskiego wojska.

Tuż obok staną dwa motory z czasów II wojny światowej, pochodzące z tamtych czasów rowery, będzie też można dowiedzieć się, jak działało ówczesne wojsko, o czym opowiadać będą zapaleńcy z grupy rekonstrukcji historycznych przebrani w mundury z czasów wojny.

Cała impreza na pl. Zamkowym zacznie się o godz. 9 rano i potrwa do godz. 15. W tym czasie będzie można też zwiedzać koszary. – Udostępnimy zwiedzającym jednostki przy Kruczkowskiego i garnizon przy Radziszewskiego – mówi Grzebalski.

W trakcie wystawy plac Zamkowy będzie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pit / 14 sierpnia 2010 o 08:52
A co to "scot" ? SKOT (Střední Kolový Obrněný Transportér - Średni Kołowy Transporter Opancerzony) źr. Wikpedia. Dziennikarz myślał że to coś nowoczesnego - z zachodu. Nistety to też spadek po Układzie Warszawskim . No cóz nie całe Wojsko Polskie jest w NATO i ma sprzęt nie pamiętający E.Gierka.
Avatar
Pawlak / 16 sierpnia 2009 o 20:22
Alina napisał:
Jak widać, ekspozycja zabytków wojskowych ma się całkiem dobrze.Gdzie ta nowoczesna technika wojskowa? Czyżby była utajniona przed nplem?


Co za sprzęt może Wojsko teraz pokazać w dobie miniaturyzacji, mnie te sprzęty zresztą nie rajcują.
Avatar
Alina / 15 sierpnia 2009 o 15:24
Jak widać, ekspozycja zabytków wojskowych ma się całkiem dobrze.Gdzie ta nowoczesna technika wojskowa? Czyżby była utajniona przed nplem?
Avatar
ułan / 15 sierpnia 2009 o 13:23
Tyle sprzętu nawet motocykle z II wojny światowej ,a kawaleria gdzie? Podstawowa formacja naszej Armii w II wojnie światowej. żadnego konia ?nawet chabety ze zdjęcia powyżej? żadnego ułana ? No nie, to co to za święto WP?Tylko nowe logo i stary scot robiony w Lublinie. Śmichy sobie robią czy co.
Avatar
olo / 15 sierpnia 2009 o 11:58
nowy......... napisał:
Co ty za głupoty piszesz nie wiesz jak jest a zmyślasz. A czy ci ktoś wogóle bronił żebyś pracował w jakiś służbach tylko poprostu się nie nadawałeś


nie wiesz a piszesz - masz poczytaj sobie - zakładając ze jak umiesz pisać to umiesz czytać - tak jest w całym wojsku [url="http://nik.gov.pl/news.php?cod=2536"]http://nik.gov.pl/news.php?cod=2536[/url]
Avatar
nowy......... / 15 sierpnia 2009 o 10:23
Co ty za głupoty piszesz nie wiesz jak jest a zmyślasz. A czy ci ktoś wogóle bronił żebyś pracował w jakiś służbach tylko poprostu się nie nadawałeś
Avatar
Rafal / 15 sierpnia 2009 o 09:38
NO TAK SPRZET JEST MILJONY WYDAWANE WOJSKO ZARABIA MILIONY TAK JAK STRAZ POZARNA INNE SLOZBY MAJA GDZIES ZA TAKIE PIENIADZE CO SIE MARNUJA TO DOPIERO BYL BY POKAZ WIEKRZOSC CZASU NA WYRKACH EMERYTURKI WCZESNIEJSZE SMIECH POSLOWIE ABY SWOICH TAM WSADZAJA KASA EMERYRURA W WIEKU 40 L;AT I DALEJ TAXI ITD .... A NAWET W CZASIE PRACY TZ PO . JEZDZA BO WYSPANI A KASA LECI.
Avatar
pit / 14 sierpnia 2010 o 08:52
A co to "scot" ? SKOT (Střední Kolový Obrněný Transportér - Średni Kołowy Transporter Opancerzony) źr. Wikpedia. Dziennikarz myślał że to coś nowoczesnego - z zachodu. Nistety to też spadek po Układzie Warszawskim . No cóz nie całe Wojsko Polskie jest w NATO i ma sprzęt nie pamiętający E.Gierka.
Avatar
Pawlak / 16 sierpnia 2009 o 20:22
Alina napisał:
Jak widać, ekspozycja zabytków wojskowych ma się całkiem dobrze.Gdzie ta nowoczesna technika wojskowa? Czyżby była utajniona przed nplem?


Co za sprzęt może Wojsko teraz pokazać w dobie miniaturyzacji, mnie te sprzęty zresztą nie rajcują.
Avatar
Alina / 15 sierpnia 2009 o 15:24
Jak widać, ekspozycja zabytków wojskowych ma się całkiem dobrze.Gdzie ta nowoczesna technika wojskowa? Czyżby była utajniona przed nplem?
Avatar
ułan / 15 sierpnia 2009 o 13:23
Tyle sprzętu nawet motocykle z II wojny światowej ,a kawaleria gdzie? Podstawowa formacja naszej Armii w II wojnie światowej. żadnego konia ?nawet chabety ze zdjęcia powyżej? żadnego ułana ? No nie, to co to za święto WP?Tylko nowe logo i stary scot robiony w Lublinie. Śmichy sobie robią czy co.
Avatar
olo / 15 sierpnia 2009 o 11:58
nowy......... napisał:
Co ty za głupoty piszesz nie wiesz jak jest a zmyślasz. A czy ci ktoś wogóle bronił żebyś pracował w jakiś służbach tylko poprostu się nie nadawałeś


nie wiesz a piszesz - masz poczytaj sobie - zakładając ze jak umiesz pisać to umiesz czytać - tak jest w całym wojsku [url="http://nik.gov.pl/news.php?cod=2536"]http://nik.gov.pl/news.php?cod=2536[/url]
Avatar
nowy......... / 15 sierpnia 2009 o 10:23
Co ty za głupoty piszesz nie wiesz jak jest a zmyślasz. A czy ci ktoś wogóle bronił żebyś pracował w jakiś służbach tylko poprostu się nie nadawałeś
Avatar
Rafal / 15 sierpnia 2009 o 09:38
NO TAK SPRZET JEST MILJONY WYDAWANE WOJSKO ZARABIA MILIONY TAK JAK STRAZ POZARNA INNE SLOZBY MAJA GDZIES ZA TAKIE PIENIADZE CO SIE MARNUJA TO DOPIERO BYL BY POKAZ WIEKRZOSC CZASU NA WYRKACH EMERYTURKI WCZESNIEJSZE SMIECH POSLOWIE ABY SWOICH TAM WSADZAJA KASA EMERYRURA W WIEKU 40 L;AT I DALEJ TAXI ITD .... A NAWET W CZASIE PRACY TZ PO . JEZDZA BO WYSPANI A KASA LECI.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 8

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 2

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 5

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria