sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Plakaty, listy, reklamy. Jak radni się promują

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2013, 18:41
Autor: Dominik Smaga

Od lewej: Zbigniew Ławniczak, Marta Wcisło, Stanisław Podgórski. (Archiwum)
Od lewej: Zbigniew Ławniczak, Marta Wcisło, Stanisław Podgórski. (Archiwum)

Wysyłają listy, kupują reklamy, wieszają plakaty. Choć do wyborów został prawie rok, to część samorządowców stara się już teraz zapaść w pamięć wyborców.

Radną PO Martę Wcisło mogą oglądać pasażerowie 50 miejskich autobusów, które mają wyświetlacze reklamowe. Jak podaje właściciel nośników, jeden pasażer może zobaczyć jedną reklamę nawet 120 razy na miesiąc.

W spotach przegląd różnych inwestycji i informacja, że zabiegała o nie radna Wcisło. Są zdjęcia z radną na tle, a to drogi, a to placu zabaw.

– To nie są reklamy. To serwis informacyjny o tym, co się dzieje w dzielnicach na skutek moich wniosków do budżetu –tłumaczy Marta Wcisło. – Proszę tego nie odbierać jako akcji przedwyborczej. Nie wiem przecież, po jakiej części miasta jeździ dany autobus i czy informacja trafia akurat do wyborców z mojego okręgu – dodaje. Zapowiada, że kolejny spot ma dotyczyć kierowanej przez nią Rady Lokalnej Przedsiębiorczości. Zapewnia, że spoty finansuje z własnej kieszeni. Kwoty nie chce zdradzić.

Stanisław Podgórski pojawia się w nieco innych okolicznościach. W TVP Lublin można było obejrzeć reklamy należącej do niego przychodni Farmed Stanisław Podgórski. Spot kończy ujęcie radnego przy biurku. – Nie jest to pierwsza reklama telewizyjna, takie reklamy pojawiają się od 2007 roku – mówi Stanisław Podgórski, radny krytycznej wobec prezydenta frakcji klubu PO.

Radny śle też do mieszkańców Lublina listy proponując poparcie pomysłu zaproszenia papieża do miasta. Wcześniej o takie zaproszenie prosił prezydenta. Dostał odpowiedź, że to nie Ratusz, ale episkopat może zapraszać papieża. – Ani nie zwiększam, ani nie zmniejszam swojej aktywności społecznej, to media bardziej lub mniej chcą mnie w różnym okresie zauważyć. Każdy ma swój sposób komunikacji z mieszkańcami, ja od lat rozkładam ulotki do skrzynek informując w nich o podejmowanych inicjatywach i zachęcając jednocześnie mieszkańców do ich wsparcia – tłumaczy radny. Podgórski zastrzega, że w sprawie papieża nie działa sam, ale też z innymi radnymi i wymienia nazwiska tych, którzy zaliczani są do wewnętrznej opozycji w klubie PO.

Z kolei w dzielnicy Czuby ostatnio mocno zauważalne było nazwisko innego radnego PO, Zbigniewa Ławniczaka. Na ulicach wisiały plakaty promujące osiedlowy festyn z informacją, że zaprasza miejski radny.

– Nie chodzi o autopromocję – zapewnia Ławniczak. – To ja organizuję festyn, trzeci rok jestem jego motorem i się tego nie wstydzę. Na festynie nie było ani ulotek, ani żadnej agitacji. A plakat jest uniwersalny i służy mi do zaproszeń na spotkania.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
IGA
Gość
Jagwiga z Kalinowszyzny
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

IGA
IGA (29 września 2013 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Wspaniała Radno Marto Wcisło - tak się cieszę, ze przestali Pani juz dokuczać internauci. Ciekawe komu teraz dokuczają. Jest Pani wyjątkowa, najlepsza Radna. Prosze pomyślec o Prezydenturze Lublina za 5 LAT
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2013 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie Cud w LUBLINIE. To my mamy Martę Wcisło. Takie dobro jest raz na kilka tysięcy Lat. Dziękujmy że to Lublin Spotkało. Marta tylko Ty ! Dziękujęmy Tobie za Wszystko. Tylko Blask Prezydenta troczę Ciebie zasłania, ale to się zmieni. My wyborcy zadbamy o TO. Marta do Sejmiku !
Rozwiń
Jagwiga z Kalinowszyzny
Jagwiga z Kalinowszyzny (28 września 2013 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam pytanie ? Dlaczego Marta Wcisło nie pełni Funkcji Z-cy PREZYDENTA LUBLINA. Ludzie marnujecie potęciał - to wstyt dla Miasta. Ostatecznie za Grzegegorza Nowakowskiegi na Szefa PO w Lublinie. Marta to Gwiazda - taka jestr braz na 10.000 lat
Rozwiń
Fan
Fan (28 września 2013 o 19:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jadę kazdego nia do Pracy Nuda ! A tu nagle informacja o Marcie Wcisło w MPK. Siędzę i czekam - jest. Każdego dnia inna, a ta sama. Chwilo bąć wieczną, nagle przystanek. Marto wróć następnego dnia. Twój Fan
Rozwiń
Zdzisław
Zdzisław (27 września 2013 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sledzę prasę , dlaczego nie ma w tym artykule zmianki, że w konkursie Kuriera Radna Marta Wcisło miała najwięcej SMS od wdzięcznych mieszkańców LUBLIN. Zdecydowanie wygrała, miała kilka tysięcy głosów, byli Radni co mieli do 10 głosów. Ci powinni zrezygnować z mandatu Radnego. Czekam na kolejny konkurs SMS bede głosował na Panią Radną Martę WCISŁO. Jest to najbardziej rozpoznawalna Radna w historii Rady Miasta. Będzie lokomotywa wyborczą wyborów w2014 roku.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!