Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 września 2008 r.
8:57
Edytuj ten wpis

Plan inwestycji do kosza

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 6 A A

Lublin. Radni nie zostawiają suchej nitki na przygotowanej przez prezydenta liście najważniejszych miejskich inwestycji, które powinny być zrealizowane do 2015 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zarzuty są różne, konkluzja jedna - dzisiejszego głosowania nie będzie, a prezydent ma poprawić plan.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni mieli przyjąć nową wersję Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2008-2015. Przygotowany przez prezydenta dokument szczegółowo opisywaliśmy 15 i 16 września.

Plan obejmuje 106 większych i mniejszych inwestycji i zakłada m.in. to, że 50-metrowy basen olimpijski powstanie dopiero po 2015 r., nie wspomina ani słowem o tunelu pod Al. Racławickimi i na rok 2014 odkłada przebudowę pl. Litewskiego.

Radni - ci z lewej i prawej - krytykują prezydencki wykaz.

- To powinna być lista dajmy na to trzydziestu najważniejszych inwestycji. Nie rozumiem dlaczego wpisuje się tu tak drobne sprawy, jak płot przy Domu Pomocy Społecznej na Kalinie, albo docieplenie jednego przedszkola, skoro wiadomo, że takie prace prowadzone będą jeszcze w wielu innych placówkach, o których jednak plan nie wspomina - grzmi Piotr Kowalczyk, szef klubu radnych PiS.

Tymczasem lewica uważa, że plan jest za mało obszerny.

- Nie ma w nim na przykład ani słowa o budowie szkół w dzielnicach Sławinek i Szerokie. A od tego nie uciekniemy - przekonuje Monika Wac, radna SdPl.

- Obawiam się, że gdybyśmy teraz uchwalili taki plan, to później byśmy usłyszeli, że jakichś inwestycji nie można zrealizować, bo nie znalazły się na tym wykazie - dodaje Wac.

Jej obawy podziela też szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej: - Rozumiem, że ten plan wyklucza możliwości działania w innych dziedzinach - twierdzi Paweł Bryłowski.
A lewica wypomina prezydentowi m.in. stale rosnące koszty planowanej przebudowy stadionu przy Al. Zygmuntowskich i to, że kosztowna dokumentacja basenu olimpijskiego będzie czekać kilka lat na budowę.

Jest już niemal pewne, że prezydent jeszcze raz będzie musiał przygotować plan 7-letni.

- Projekt nadaje się do kosza i powinien zostać wycofany z obrad. Nic się nie stanie, jeśli plan przyjmiemy w październiku - mówi Wac.

- Wszystko wskazuje na to, że dokument będzie jeszcze przedmiotem uzgodnień - zapowiada Bryłowski.

PiS chce iść o krok dalej. - Gdyby spytać mieszkańców, jak powinien wyglądać Lublin za 7 lat, to mieliby na ten temat dużo do powiedzenia.

Wieloletni Plan Inwestycyjny powinien być tworzony przy współudziale lublinian. Jedno spotkanie dla stu osób nie załatwia sprawy. Takie spotkania powinny się odbywać nawet nie w każdej dzielnicy, ale w każdym osiedlu - dodaje Kowalczyk.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcel / 25 września 2008 o 13:10
No i jeszcze w takowym planie nalezałoby koniecznie zarezerwowac środki na budowę lotniska, bo bez niego nasz region niestety ale nie maszany na prawdziwy rozwój oraz na modernizacje MPK w Lublinie.
I tak powinny wyglądać priorytety władz tego miasta, a nie odkładanie wszystkigo na później. Bo takie mioasta jak np. Poznań czy Trójmiasto odejchały nam w siną dal i nie wiem czy wogóle Lublin je kiedykolwiek dogoni.
Avatar
Marcel / 25 września 2008 o 12:52
Priorytetem w takim planie powinny być inwestycje z zakresu infrastruktury drogowej, a wiec obwodnica Lublina (tempo ekspresowe) wraz z jej łącznicami, dokończenie tzw. Trasy Zielonej i stowrzenie tzw. małej obwodnicy (już natychmiast!!), tunel pod Al. Racławickimi wraz z estakadą nad ul. Głeboką (jak najszybciej) oraz połaczenie Krańcowej w Kunickiego. Chyba nie trzeba tłumaczyć władzom miasta dlaczego te inwestycje drogowe są tak koniecznie potrzebne?? Wystarczy wsiąśc do samochodu w gdzinach porannego czy popołudniowego szczytu w pojeżdzić, a własciwie to postać w korkach w Lublinie. To miasto jest totalnie nieprzejezdne i zakorokowane !!! Własnie dlatego, że inwestycje drogowe są po raz e-nty odkładane na kolejne lata !!!
Priorytetem powinny też być inwestycje w sport i rozrywkę. Czyli nowy basen MOSiR, przebudowa stadionu i modernizacja układu komunikacyjnego wokół niego. To jest wtej chwili najwazniejsze dla miasta i jego miszkanców, a nie jakieś tam płotki o ogrodzenia bez których da się żyć !!!
Ale o czym mowa, władza robi co chce i nie liczy się ze zdaniem mieszkanców, bo i po co. MIeszkancy wybrali to niech cirpią a my zrobimy to co nam sie podoba. No i lUblin tygląda jak wygląda, czyli zapyziała wieć w Polsce "Z".
Priorytetem w takim planie powinny być inwestycje z zakresu infrastruktury drogowej, a wiec obwodnica Lublina (tempo ekspresowe) wraz z jej łącznicami, dokończenie tzw. Trasy Zielonej i stowrzenie tzw. małej obwodnicy (już natychmiast!!), tunel pod Al. Racławickimi wraz z estakadą nad ul. Głeboką (jak najszybciej) oraz połaczenie Krańcowej w Kunickiego. Chyba nie trzeba tłumaczyć władzom miasta dlaczego te inwestycje drogowe są tak koniecznie potrzebne?? Wystarczy wsiąśc do samochodu w gdzinach porannego czy popołudniowego szczytu w ... rozwiń
Avatar
bushi / 25 września 2008 o 12:37
Jakie to trudne - wystarczy miejsce takie jak to, gdzie każdy może zgłosić istotne uwagi i potrzeby swojej dzielnicy. Trzeba tylko chcieć to czytać. Nałokowskich - ul. Domeyki - miasto postawiło tablicę z nazwą ulicy i od 7 lat nic nie robi w tej sprawie. Obiecano mieszkańcom inwestycję w 2007, teraz okazuje się, że będzie dopiero projekt, a termin realizacji pozostaje nieznany. Miejska ulica za którą dziurawe betonowe płyty i sterczące zbrojenia. W tej sprawie szykuje się pozew do sądu. Ciekawe co zrobi Policja gdy mieszkańcy wystąpią o ukaranie zarządcy drogi za jej stan techniczny.
Jakie to trudne - wystarczy miejsce takie jak to, gdzie każdy może zgłosić istotne uwagi i potrzeby swojej dzielnicy. Trzeba tylko chcieć to czytać. Nałokowskich - ul. Domeyki - miasto postawiło tablicę z nazwą ulicy i od 7 lat nic nie robi w tej sprawie. Obiecano mieszkańcom inwestycję w 2007, teraz okazuje się, że będzie dopiero projekt, a termin realizacji pozostaje nieznany. Miejska ulica za którą dziurawe betonowe płyty i sterczące zbrojenia. W tej sprawie szykuje się pozew do sądu. Ciekawe co zrobi Policja gdy mieszkańcy wystąpią o uka... rozwiń
Avatar
Tadek / 25 września 2008 o 12:32
Czy obecny prezydent jest w stanie zrobić choć jedną rzecz dobrze? Jak narazie wszystkie jego projekty lądują w koszu.
Avatar
Tomasz / 25 września 2008 o 11:22
Panie Wasilewski i spólka

Obiecywał Pan w czasie wyborów, że pozamiata pan po poprzedniku Pruszkowskim. Że będa baseny w Lublinie i że będzie sie jeździć nowowyremontowanymi ulicami. Że będzie tunel pod Racławickimi, wiadukt nad Głęboką. I ja mam tylko jedno pytanie. Niech mi Pan łaskawie odpowie czy juz ma Pan w d.pie swoich wyborców czy jeszcze nie? Ja widzę, że tak, więc niech Pan się łaskawie już teraz spakuje i delikatnie mówiąc wy..jedzie z tego miasta oddając władzę komuś, komu zależy naprawdę na zrobieniu czegoś strategicznie ważnego dla Lublina. Masz pan szofera który wozi pańską d.pę samochodem, to każ się Pan przewieźć po drodze do pracy z Czubów na Czechów ul. Filaretów-Sowińskiego-Poniatowskiego, tylko jak normalnie pracujący ludzie przed 8 rano i wróć do domu w drugą stronę po 15. Uprzyj się Pan i rób Pan tak tylko przez tydzień. Usiądź sobie pan w swoim wygodnym fotelu i pomysl że tysiące ludzi przez lata tą droge pokonują prawie w godzinę i naprawde mają daleko gdzieś robienie autostrady np. z ul Poligonowej i innych. Do obwodnicy ZAWSZE będzie łatwy dojazd bo tam nie będzie świateł i nie ma co 50 m uliczek z setkami wjeżdżających samochodów. Będzie się jechac te 40 km/h ale będzie jechać zawsze bo wjazd na obwodnicę będzie bezkolizyjny.

Kolejny prezydent i kolejne niespełnione obietnice, kolejne puste słowa, kolejne OSZUSTWO mieszkańców.
Panie Wasilewski i spólka

Obiecywał Pan w czasie wyborów, że pozamiata pan po poprzedniku Pruszkowskim. Że będa baseny w Lublinie i że będzie sie jeździć nowowyremontowanymi ulicami. Że będzie tunel pod Racławickimi, wiadukt nad Głęboką. I ja mam tylko jedno pytanie. Niech mi Pan łaskawie odpowie czy juz ma Pan w d.pie swoich wyborców czy jeszcze nie? Ja widzę, że tak, więc niech Pan się łaskawie już teraz spakuje i delikatnie mówiąc wy..jedzie z tego miasta oddając władzę komuś, komu zależy naprawdę na zrobieniu czegoś strategi... rozwiń
Avatar
zosia / 25 września 2008 o 10:58
Kiedy wreszcie będzie ulica Sowińskiego dokończona.
Ponad 30 lat są takie zamierzenia, już oddaje się
działki wywłaszczone na ten cel? Ludzie błądzą
szukając numerów które są przecięte ulicą
Głęboką. I dalej jest klepisko i prowizorka.
By dojechać do części ulicy trzeba nawracać
Głęboką przez Glinianą by dojechać do Domu
Studenta i numerów domów aż do Nowowiejskiej.
Avatar
Marcel / 25 września 2008 o 13:10
No i jeszcze w takowym planie nalezałoby koniecznie zarezerwowac środki na budowę lotniska, bo bez niego nasz region niestety ale nie maszany na prawdziwy rozwój oraz na modernizacje MPK w Lublinie.
I tak powinny wyglądać priorytety władz tego miasta, a nie odkładanie wszystkigo na później. Bo takie mioasta jak np. Poznań czy Trójmiasto odejchały nam w siną dal i nie wiem czy wogóle Lublin je kiedykolwiek dogoni.
Avatar
Marcel / 25 września 2008 o 12:52
Priorytetem w takim planie powinny być inwestycje z zakresu infrastruktury drogowej, a wiec obwodnica Lublina (tempo ekspresowe) wraz z jej łącznicami, dokończenie tzw. Trasy Zielonej i stowrzenie tzw. małej obwodnicy (już natychmiast!!), tunel pod Al. Racławickimi wraz z estakadą nad ul. Głeboką (jak najszybciej) oraz połaczenie Krańcowej w Kunickiego. Chyba nie trzeba tłumaczyć władzom miasta dlaczego te inwestycje drogowe są tak koniecznie potrzebne?? Wystarczy wsiąśc do samochodu w gdzinach porannego czy popołudniowego szczytu w pojeżdzić, a własciwie to postać w korkach w Lublinie. To miasto jest totalnie nieprzejezdne i zakorokowane !!! Własnie dlatego, że inwestycje drogowe są po raz e-nty odkładane na kolejne lata !!!
Priorytetem powinny też być inwestycje w sport i rozrywkę. Czyli nowy basen MOSiR, przebudowa stadionu i modernizacja układu komunikacyjnego wokół niego. To jest wtej chwili najwazniejsze dla miasta i jego miszkanców, a nie jakieś tam płotki o ogrodzenia bez których da się żyć !!!
Ale o czym mowa, władza robi co chce i nie liczy się ze zdaniem mieszkanców, bo i po co. MIeszkancy wybrali to niech cirpią a my zrobimy to co nam sie podoba. No i lUblin tygląda jak wygląda, czyli zapyziała wieć w Polsce "Z".
Priorytetem w takim planie powinny być inwestycje z zakresu infrastruktury drogowej, a wiec obwodnica Lublina (tempo ekspresowe) wraz z jej łącznicami, dokończenie tzw. Trasy Zielonej i stowrzenie tzw. małej obwodnicy (już natychmiast!!), tunel pod Al. Racławickimi wraz z estakadą nad ul. Głeboką (jak najszybciej) oraz połaczenie Krańcowej w Kunickiego. Chyba nie trzeba tłumaczyć władzom miasta dlaczego te inwestycje drogowe są tak koniecznie potrzebne?? Wystarczy wsiąśc do samochodu w gdzinach porannego czy popołudniowego szczytu w ... rozwiń
Avatar
bushi / 25 września 2008 o 12:37
Jakie to trudne - wystarczy miejsce takie jak to, gdzie każdy może zgłosić istotne uwagi i potrzeby swojej dzielnicy. Trzeba tylko chcieć to czytać. Nałokowskich - ul. Domeyki - miasto postawiło tablicę z nazwą ulicy i od 7 lat nic nie robi w tej sprawie. Obiecano mieszkańcom inwestycję w 2007, teraz okazuje się, że będzie dopiero projekt, a termin realizacji pozostaje nieznany. Miejska ulica za którą dziurawe betonowe płyty i sterczące zbrojenia. W tej sprawie szykuje się pozew do sądu. Ciekawe co zrobi Policja gdy mieszkańcy wystąpią o ukaranie zarządcy drogi za jej stan techniczny.
Jakie to trudne - wystarczy miejsce takie jak to, gdzie każdy może zgłosić istotne uwagi i potrzeby swojej dzielnicy. Trzeba tylko chcieć to czytać. Nałokowskich - ul. Domeyki - miasto postawiło tablicę z nazwą ulicy i od 7 lat nic nie robi w tej sprawie. Obiecano mieszkańcom inwestycję w 2007, teraz okazuje się, że będzie dopiero projekt, a termin realizacji pozostaje nieznany. Miejska ulica za którą dziurawe betonowe płyty i sterczące zbrojenia. W tej sprawie szykuje się pozew do sądu. Ciekawe co zrobi Policja gdy mieszkańcy wystąpią o uka... rozwiń
Avatar
Tadek / 25 września 2008 o 12:32
Czy obecny prezydent jest w stanie zrobić choć jedną rzecz dobrze? Jak narazie wszystkie jego projekty lądują w koszu.
Avatar
Tomasz / 25 września 2008 o 11:22
Panie Wasilewski i spólka

Obiecywał Pan w czasie wyborów, że pozamiata pan po poprzedniku Pruszkowskim. Że będa baseny w Lublinie i że będzie sie jeździć nowowyremontowanymi ulicami. Że będzie tunel pod Racławickimi, wiadukt nad Głęboką. I ja mam tylko jedno pytanie. Niech mi Pan łaskawie odpowie czy juz ma Pan w d.pie swoich wyborców czy jeszcze nie? Ja widzę, że tak, więc niech Pan się łaskawie już teraz spakuje i delikatnie mówiąc wy..jedzie z tego miasta oddając władzę komuś, komu zależy naprawdę na zrobieniu czegoś strategicznie ważnego dla Lublina. Masz pan szofera który wozi pańską d.pę samochodem, to każ się Pan przewieźć po drodze do pracy z Czubów na Czechów ul. Filaretów-Sowińskiego-Poniatowskiego, tylko jak normalnie pracujący ludzie przed 8 rano i wróć do domu w drugą stronę po 15. Uprzyj się Pan i rób Pan tak tylko przez tydzień. Usiądź sobie pan w swoim wygodnym fotelu i pomysl że tysiące ludzi przez lata tą droge pokonują prawie w godzinę i naprawde mają daleko gdzieś robienie autostrady np. z ul Poligonowej i innych. Do obwodnicy ZAWSZE będzie łatwy dojazd bo tam nie będzie świateł i nie ma co 50 m uliczek z setkami wjeżdżających samochodów. Będzie się jechac te 40 km/h ale będzie jechać zawsze bo wjazd na obwodnicę będzie bezkolizyjny.

Kolejny prezydent i kolejne niespełnione obietnice, kolejne puste słowa, kolejne OSZUSTWO mieszkańców.
Panie Wasilewski i spólka

Obiecywał Pan w czasie wyborów, że pozamiata pan po poprzedniku Pruszkowskim. Że będa baseny w Lublinie i że będzie sie jeździć nowowyremontowanymi ulicami. Że będzie tunel pod Racławickimi, wiadukt nad Głęboką. I ja mam tylko jedno pytanie. Niech mi Pan łaskawie odpowie czy juz ma Pan w d.pie swoich wyborców czy jeszcze nie? Ja widzę, że tak, więc niech Pan się łaskawie już teraz spakuje i delikatnie mówiąc wy..jedzie z tego miasta oddając władzę komuś, komu zależy naprawdę na zrobieniu czegoś strategi... rozwiń
Avatar
zosia / 25 września 2008 o 10:58
Kiedy wreszcie będzie ulica Sowińskiego dokończona.
Ponad 30 lat są takie zamierzenia, już oddaje się
działki wywłaszczone na ten cel? Ludzie błądzą
szukając numerów które są przecięte ulicą
Głęboką. I dalej jest klepisko i prowizorka.
By dojechać do części ulicy trzeba nawracać
Głęboką przez Glinianą by dojechać do Domu
Studenta i numerów domów aż do Nowowiejskiej.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 11 1

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 5 5

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 1

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 6

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 14 11

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 15 32

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 31 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 3 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.