Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 czerwca 2010 r.
19:52
Edytuj ten wpis

Planują nam Lublin na nowo

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 12 A A

Dokument określający, gdzie i co powinno być w Lublinie budowane, gdzie mają stawać nowe osiedla drogi, szkoły i sklepy, ma powstać w lubelskim Ratuszu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Od czasu sporządzenia ostatniego takiego studium minęło już 10 lat, a przez ten czas miasto się zmieniło, powstała strefa ekonomiczna, zabudowywane są nowe tereny, w jednym miejscu działki są uzbrojone, w innym nie. Polikwidowała się część zakładów przemysłowych – wylicza Elżbieta Matuszak, dyrektor miejskiego Wydziału Planowania.

Ratusz będzie musiał też precyzyjnie określić tereny, na których mogą powstawać hipermarkety. Wcześniejsze przepisy tego nie wymagały, ale nowe nakazują samorządom podjęcie takich decyzji.
Na najbliższej sesji Rada Miasta na wniosek prezydenta ma przyjąć uchwałę o rozpoczęciu tworzenia wspomnianego studium. Na efekty będziemy musieli jednak poczekać. – Co najmniej dwa lata – zastrzega Matuszak. Wcześniej magistrat będzie musiał zbierać wnioski do nowego studium, później jego projekt będzie konsultowany z mieszkańcami.

Kiedy studium będzie już gotowe, to wszystkie nowo uchwalane plany zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych części miasta muszą być zgodne z jego zapisami.

Urząd Miasta otrzymał też wiele wniosków o zmianę zapisów studium. W większości przypadków dotyczyły one zmiany sposobu zagospodarowania terenów objętych zakazem zabudowy tak, by możliwe było
na nich wznoszenie budynków.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosć z Amełyki / 11 czerwca 2010 o 08:53
[size=5][color="#FF0000"]Ja bardzo lubieć takie miejsca jak Lubłin.Tylko czego na Kłakowskim nie ma zagródek z drobiem i prosiętami???[/color][/size]?A może są w tym szpiczastym???
Avatar
Tramwajarz / 11 czerwca 2010 o 08:06
Polecam zlecić to jakimś emerytom, np. pani mądzik ma teraz dużo czasu. A i od razu opracuje dwie wersje i powie co i jak z tym robić. Naprawdę, nikogo lepszego nei znajdziecie. I zresztą co ona przez tyle lat zrobiła w tym wydziele UM, ze muszą od nowa teraz planować ??
Avatar
oplo / 11 czerwca 2010 o 06:09
Dróg nie mogą naprawić, a za miasto i budynki się zabierją? Nie rozśmieszajcie mnie...
Avatar
kasia / 11 czerwca 2010 o 00:34
na remont ul.Narutowicza SRODMIESCIE LUBLINA nie ma pieniedzy od piedziesieciu lat ale na swietliste plany - utopijne plany ktore nie sa realizowane pieniadze sa zawsze
Avatar
oldi / 10 czerwca 2010 o 23:31
fajne igrzyska wczoraj były tylko że dziur na ul. Krochmalnej to nie załata. Czas poszukać gospodarza Niech to będzie sołtys z Pcimia, który coś osiągnął i potrafi razem z ludźmi a nie pajacyki medialne
Avatar
Gość / 10 czerwca 2010 o 22:31
no tak skończyli lotnisko, samoloty latają , tunel skończony jedzie się szybko i wygodnie, w strefie brak miejsc na kolejne firmy to teraz planują co by tu jeszcze wybudować

a może byście w końcu zrobili coś konkretnego dla mieszkańców a nie tylko plany z których nic nie wynika, może by tak w końcu otworzyć przedłużenie Krańcowej do Kunickiego ????

A przy okazji pytanie, ile tym razem będzie wersji planów zagospodarowania ?? Też dwie czy może więcej ??
no tak skończyli lotnisko, samoloty latają , tunel skończony jedzie się szybko i wygodnie, w strefie brak miejsc na kolejne firmy to teraz planują co by tu jeszcze wybudować

a może byście w końcu zrobili coś konkretnego dla mieszkańców a nie tylko plany z których nic nie wynika, może by tak w końcu otworzyć przedłużenie Krańcowej do Kunickiego ????

A przy okazji pytanie, ile tym razem będzie wersji planów zagospodarowania ?? Też dwie czy może więcej ?? rozwiń
Avatar
Mario / 10 czerwca 2010 o 22:25
Ostatnio w gazecie pewien redaktor napisał, że ratusz nie ma pieniędzy na ochrone kasztanowców przed szrotówkiem (czyli brak pieniędzy na folię, któą jest "okręcany" pień kasztanowca) - więc oczym my rozmawiamy (i piszemy) - o jakiej wizji Lublina - gdzie nie ma dróg itp...
Avatar
Kamil / 10 czerwca 2010 o 22:17
w Lublinie jest bardzo ciasno ... ;[
Avatar
~CYC~ / 10 czerwca 2010 o 21:57
Lotnisko w Świdniku też w dalekiej przyszłości!!!! Tragedia, zaścianek, żenada!!!!!!
Avatar
kad / 10 czerwca 2010 o 21:51
pancio napisał:
mniam mniam. smaczna ta kiełbasa wyborcza )))

Była lekko zielona ale "Ludwik" zmyje wszystko. Teraz gawiedź łyknie jak złoto, a że po wyborach ich zaboli to juz nas nie ruszy.
Avatar
Gosć z Amełyki / 11 czerwca 2010 o 08:53
[size=5][color="#FF0000"]Ja bardzo lubieć takie miejsca jak Lubłin.Tylko czego na Kłakowskim nie ma zagródek z drobiem i prosiętami???[/color][/size]?A może są w tym szpiczastym???
Avatar
Tramwajarz / 11 czerwca 2010 o 08:06
Polecam zlecić to jakimś emerytom, np. pani mądzik ma teraz dużo czasu. A i od razu opracuje dwie wersje i powie co i jak z tym robić. Naprawdę, nikogo lepszego nei znajdziecie. I zresztą co ona przez tyle lat zrobiła w tym wydziele UM, ze muszą od nowa teraz planować ??
Avatar
oplo / 11 czerwca 2010 o 06:09
Dróg nie mogą naprawić, a za miasto i budynki się zabierją? Nie rozśmieszajcie mnie...
Avatar
kasia / 11 czerwca 2010 o 00:34
na remont ul.Narutowicza SRODMIESCIE LUBLINA nie ma pieniedzy od piedziesieciu lat ale na swietliste plany - utopijne plany ktore nie sa realizowane pieniadze sa zawsze
Avatar
oldi / 10 czerwca 2010 o 23:31
fajne igrzyska wczoraj były tylko że dziur na ul. Krochmalnej to nie załata. Czas poszukać gospodarza Niech to będzie sołtys z Pcimia, który coś osiągnął i potrafi razem z ludźmi a nie pajacyki medialne
Avatar
Gość / 10 czerwca 2010 o 22:31
no tak skończyli lotnisko, samoloty latają , tunel skończony jedzie się szybko i wygodnie, w strefie brak miejsc na kolejne firmy to teraz planują co by tu jeszcze wybudować

a może byście w końcu zrobili coś konkretnego dla mieszkańców a nie tylko plany z których nic nie wynika, może by tak w końcu otworzyć przedłużenie Krańcowej do Kunickiego ????

A przy okazji pytanie, ile tym razem będzie wersji planów zagospodarowania ?? Też dwie czy może więcej ??
no tak skończyli lotnisko, samoloty latają , tunel skończony jedzie się szybko i wygodnie, w strefie brak miejsc na kolejne firmy to teraz planują co by tu jeszcze wybudować

a może byście w końcu zrobili coś konkretnego dla mieszkańców a nie tylko plany z których nic nie wynika, może by tak w końcu otworzyć przedłużenie Krańcowej do Kunickiego ????

A przy okazji pytanie, ile tym razem będzie wersji planów zagospodarowania ?? Też dwie czy może więcej ?? rozwiń
Avatar
Mario / 10 czerwca 2010 o 22:25
Ostatnio w gazecie pewien redaktor napisał, że ratusz nie ma pieniędzy na ochrone kasztanowców przed szrotówkiem (czyli brak pieniędzy na folię, któą jest "okręcany" pień kasztanowca) - więc oczym my rozmawiamy (i piszemy) - o jakiej wizji Lublina - gdzie nie ma dróg itp...
Avatar
Kamil / 10 czerwca 2010 o 22:17
w Lublinie jest bardzo ciasno ... ;[
Avatar
~CYC~ / 10 czerwca 2010 o 21:57
Lotnisko w Świdniku też w dalekiej przyszłości!!!! Tragedia, zaścianek, żenada!!!!!!
Avatar
kad / 10 czerwca 2010 o 21:51
pancio napisał:
mniam mniam. smaczna ta kiełbasa wyborcza )))

Była lekko zielona ale "Ludwik" zmyje wszystko. Teraz gawiedź łyknie jak złoto, a że po wyborach ich zaboli to juz nas nie ruszy.